Jump to content


Cyrus 8


wwweljko

Recommended Posts

 

Jeste, ali sa PSX ili PSX R napajanjima a i to nesto kosta te se samo postavlja pitanje koliko je Velja spreman da se protegne. Sinergiju sa BW mogu da potvrdim, sa bivsim Bowersima 685 S1 je po mom skromnom ukusu /pocetnickom sluhu bolje svirao od klot 3-ke. Takav stav su imali i vlasnici oba pomenuta komada kada smo poredili dva Cyrusa,Rotel 1062 i NAD C352.

Interesantno zapazanje obzirom da se uz Cyrus tradicionalno preporucuje Spendor kao partner a pomenuti ne da nema veze sa B&W tipom zvuka nego nije normalno. Pri tome ne merim koji je bolji nego kazem da jasna razlika postoji.

Bivsi distributer Cyrus za Srbiju je donosio par puta uredjaje na prezentaciju kod nas i ta kombinacija zaista dobro radi.

 

Ako se neko pita mozda, zasto onda nismo uzeli u zastupstvo Cyrus kad je predhodnik prestao da ga distribuira, odgovor upravo lezi u dobrim gotovo drugarskim odnosima sa predhodnim distributerom te informnacijama i istini zasto je izmedju ostalogh prestao sa saradnjiom sa dotocnim brendom.

Da pisem dalje?

Edited by Sonichammer
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja bih prvo da pozdravim poštovane forumaše kao novi(stari) član.

Iako sam strašno lenj na pisanju, nisam mogao da odolim da ne dodam koju reč ovoj meni zanimljivoj temi. 

Prvo, što se tiče pokretanja teme, čini mi se da WWWelji niko nije odgovorio, naprotiv, očigledno je da niko nije obratio pažnju o kome Cyrusu se radi.

Čovek je pitao o modelu Cyrus 8 bez ikakvih dodatnih slova (koja kod ove firme znače mnogo). Taj model je proizveden oko 2000 godine, znači star je 12 do 15 godina grubo govoreći. Odlično je pojačalo i apsolutno se slažem da najbolje radi sa Spendorom, Missionom i u novije vreme, iz komercijalnih razloga sa Viennom. Što se tiče cene, najbolje je da sam proceni: posle njega su nastupili modeli:  8 VS, 8VS2, 8a i 8-2 a. Noviji modeli VS i VS2 su pravljeni sa sasvim drugom tehnologijom, a najnoviji, negde od 2012 (otprilke) imaju i lcd ekran napred. To su sve samo integralna pojačala bez DAC-ova. Ako bih tu dodao i varijante sa 3 razne vrste DAC-ova, bilo bi tu i dvadesetak modela još. Uostalom, to je i suština Cyrusove filozofije, da mušterija po želji može da napravi "upgrade" pojačala a da ga ne prodaje.

Jako mi je žao što Cyrus kod nas nema zastupnika. IBsistem je to svojevremeno počeo, ali očigledno su uslovi bili neadekvatni za produžetak saradnje. Predpostavljam da je osnovni problem bio broj prodatih uređaja pošto takav problem ima zastupnik u komšiluku (koga masovno pljuju preko foruma) a u stvari, čovek ima sasvim o.k. cene, čak je među najjeftinijim u Evropi.

I tamo, kao i ovde, Cyrus ima osnovni problem na ovom tržištu: HiFi uređaj mora da bude ogroman, pojačalo bez 20 kilograma nije pojačalo, u izlazu mora da ima sto tranzistora inače ne može to da radi..........ali su nam zato oglasi puni "legendi" iz sedamdesetih i osamdesetih . 

Ja to najbolje znam, prijatelji me gledaju kao idiota kad im kažem koliko sam platio "mini liniju" Cyrus ........

Link to comment
Share on other sites

Ja bih prvo da pozdravim poštovane forumaše kao novi(stari) član.

Iako sam strašno lenj na pisanju, nisam mogao da odolim da ne dodam koju reč ovoj meni zanimljivoj temi. 

Prvo, što se tiče pokretanja teme, čini mi se da WWWelji niko nije odgovorio, naprotiv, očigledno je da niko nije obratio pažnju o kome Cyrusu se radi.

Čovek je pitao o modelu Cyrus 8 bez ikakvih dodatnih slova (koja kod ove firme znače mnogo). Taj model je proizveden oko 2000 godine, znači star je 12 do 15 godina grubo govoreći. Odlično je pojačalo i apsolutno se slažem da najbolje radi sa Spendorom, Missionom i u novije vreme, iz komercijalnih razloga sa Viennom. Što se tiče cene, najbolje je da sam proceni: posle njega su nastupili modeli:  8 VS, 8VS2, 8a i 8-2 a. Noviji modeli VS i VS2 su pravljeni sa sasvim drugom tehnologijom, a najnoviji, negde od 2012 (otprilke) imaju i lcd ekran napred. To su sve samo integralna pojačala bez DAC-ova. Ako bih tu dodao i varijante sa 3 razne vrste DAC-ova, bilo bi tu i dvadesetak modela još. Uostalom, to je i suština Cyrusove filozofije, da mušterija po želji može da napravi "upgrade" pojačala a da ga ne prodaje.

Jako mi je žao što Cyrus kod nas nema zastupnika. IBsistem je to svojevremeno počeo, ali očigledno su uslovi bili neadekvatni za produžetak saradnje. Predpostavljam da je osnovni problem bio broj prodatih uređaja pošto takav problem ima zastupnik u komšiluku (koga masovno pljuju preko foruma) a u stvari, čovek ima sasvim o.k. cene, čak je među najjeftinijim u Evropi.

I tamo, kao i ovde, Cyrus ima osnovni problem na ovom tržištu: HiFi uređaj mora da bude ogroman, pojačalo bez 20 kilograma nije pojačalo, u izlazu mora da ima sto tranzistora inače ne može to da radi..........ali su nam zato oglasi puni "legendi" iz sedamdesetih i osamdesetih . 

Ja to najbolje znam, prijatelji me gledaju kao idiota kad im kažem koliko sam platio "mini liniju" Cyrus ........

ja sam se cudio krajem osamdesetih predrasudama ljudi na osnovu dimenzija uredjaja kad sa kupio Uk amp, prvo magnum a zatim jos gore za njih naim shoebox pre power od 20cm.Vecinu nije ni zanimao zvuk,već dizajn i kile ko da je krmaca pa da se zna koliko je "zive vage" amp.Tad vec stari uređaji i danas su među nama 25g kasnije, tadasnji momci a danasnji dedaci i dalje tupe istu priču o miniliniji? Prosto neverovatno.Pa najpametniji korak u hifi mi je bio kad sam se resio marantz gvozđurije s kojom je maleni MF obrisao pod.Meni bilo dosta da od onda ne slusam price o kilama, metalnim dugmićima i drvenim stranicama.Kao dizajn i lep dekor da, ali za slusanje muzike kupljena karta bez povratka.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam jedan (kratak) period kod sebe Cirys 8 VS . Uzeo sam ga svojevremeno na osnovu preporuka iz stranih časopisa i foruma gde se isticala ,,sinergija,, sa Viennama, ali sam ga prodao dosta brzo nakon toga. Zvučna slika je bila ,,razbijena,,. Vokali prenaglašeni, pojedini instrumenti potpuno prigušeni... Izvor je bio u tom periodu CD Nad C542 i Nad wireless Dac. Cirys sam tad zamenio sa Naimom 5i i to je radilo mnogo, mnogo bolje

Link to comment
Share on other sites

Imao sam jedan (kratak) period kod sebe Cirys 8 VS . Cirys sam tad zamenio sa Naimom 5i i to je radilo mnogo, mnogo bolje

Znaca pametniji izbor je : 

  1. 5i (italic)
  2. 2010 (s2)

ili Audiolab 8000 , sa kojim stedim nekih 200e u odnosu na dva gore navedena.

Edited by wwweljko
Link to comment
Share on other sites

Veljko, sta ti nedostaje kod Primarea?

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

i21 je jako dobro pojacalo posteno napravljeno.Meni je zasmetao malo suvlji zvuk u odnosu na K2 .Daleko od toga da i21 nike imao sta da "kaze " K2-u.

Primare sam prvensveno prodao da bi resio dac, cija je ponuda kod nas deficitarna. 

Sad kad imam priliku probao bi mesto drugo,  npr. taj famozni naim 5i ;-)

Link to comment
Share on other sites

imas kod bogdana priliku da cujes 5i u dobrom izdanju sto se tice uparivanja sa zvucnicima,pritom racunaj da imas i bolji prostor za takav tip zvucnika.Kad je već tako da se prvo uzima amp biće ti laksi za pod misku da to uparis kako treba sa zvucnicima.Nemoj zaboraviti da cujes Neat kao jedan preporucivan match.Ne odaberes li jedan svetao i vrlo transparentan zvucnik uz amp dzaba posao.

Link to comment
Share on other sites

Prodao si Primare da bi kupio Dac, pa kupio Yamahu da izbalansiras sistem u cenovnom rangu, sada kupujes ponovo amp i ponovo si neodlucan, pri tom zvucnici su nepoznanica - normalno bi bilo da prema zvucnicima planiras pojacanje.

BTW, cestitam na prodaji zvucnika, dugo je trajalo - upalilo je spustanje cene.

Link to comment
Share on other sites

,,Znači pametniji izbor je : 

  1. 5i (italic)
  2. 2010 (s2),,

Meni se više svideo Naim, mada kod takvih testiranja naravno da veliki uticaj ima i ostatak sistema, tako da je teško reći koje je pojačalo bolje.

,,imas kod bogdana priliku da cujes 5i u dobrom izdanju sto se tice uparivanja sa zvucnicima,,

Nema više, Naim 5i je kod novog vlasnika. Ustupio je mesto ,,starijem bratu,, :)

Edited by bogdan63
Link to comment
Share on other sites

neslušaj ove nebuloze kakav naim i audolab CYRUS sa vienama budalaština ,to su kutije za klasičnu muziku a CYRUS je za onu drugu muziku rock blues pop i možda jazz. 

uzmi ti CYRUSA i te zvučnike wfd ostavi ,( ako su evo 2 20) ima da se oduševiš. 

Link to comment
Share on other sites

То је била шала  :cheers

Ma naravno:D i ja sam tako shvatio...

Sva pojačala, gore predložena ( Naim 5i ; Expo 2010 S2 ; Audiolab, predpostavljam po ceni, model 8000) su odlična pojačala, svako na svoj način, ali po rangu i ceni su konkurencija Cyrus 6. Naravno, pričam o današnjim modelima, pošto navedeni modeli nisu iz istog vremenskog perioda, pa su im i cene neuporedive. Cyrus 8 je konkurent Naim XS  i  Expo 3010 S2, a sve ostalo je stvar popularnosti nekih modela kao polovnih.

Imao sam jedan (kratak) period kod sebe Cirys 8 VS . Uzeo sam ga svojevremeno na osnovu preporuka iz stranih časopisa i foruma gde se isticala ,,sinergija,, sa Viennama, ali sam ga prodao dosta brzo nakon toga. Zvučna slika je bila ,,razbijena,,. Vokali prenaglašeni, pojedini instrumenti potpuno prigušeni... Izvor je bio u tom periodu CD Nad C542 i Nad wireless Dac. Cirys sam tad zamenio sa Naimom 5i i to je radilo mnogo, mnogo bolje

Slažem se sa ovim, pošto sam i ja imao problem da uparim izvor zvuka sa pojačalom, iako sam probao odlične, visokoocenjene uređaje.

Inače, ako je nekom interesantno, probao sam detaljno sledeće kombinacije:

Spedor A6 + Cyrus 8VS2  kao osnova plus izvor:

Benchmark DAC 1....... zvučalo je katastrofalno, mutno i bez ikakve zvučne slike

Marantz CD 17..........slično kao Benchmark

Audiolab 8200 CD.......u zavisnosti od izbora filtera, od lošeg do relativno podnošljivog, neka trojka maksimum..

Naim DAC........ bolje od predhodnih, ali apsolutno nepostojanje sinergije.

Na kraju kupljen DVD!!! Cyrus i PSX-R uz njega i to radi super u odnosu na gore pobrojano (naravno sad pecam Cyrus DAC X+, recimo, ili CD-i)

Ima tu još mesta za pomak nabolje, odnosno mislim da još nisam iskoristio maksimum pojačala i zvučnika

 

Link to comment
Share on other sites

Neces pogresiti ni sa jednim od pojacala o kojima razmisljas,dobru trilemu imas izmedju tri dobra resenja (mislim na expo,cyrus,naim).Krajnji rezultat iovako uvek najvise zavisi od uklapanja sa ostatkom sistema.Za naim uvek ima vremena,prodjes tamo-amo pa na kraju zavrsis u sekti :D Imam drugara koji je bio veci zaludjenik za cyrus od mene za naim,drzao se grcevito i na kraju popustio kad je uporedo dobio priliku da cuje najmanji naim combo 92/90 od naseg kolege sa foruma,slusa uz Proac - bolje legao naim,mozda bi negde drugo legao cyrus. 5i se nije osramotio ni pored nap250,a cuo sam ga i naspram XS.Ima odlican odnos kvalitet/cena za razliku od dosta drugih njihovih ampova novije generacije koje sam cuo i koje nerado hvalim jer su preskupi.

Link to comment
Share on other sites

neslušaj ove nebuloze kakav naim i audolab CYRUS sa vienama budalaština ,to su kutije za klasičnu muziku a CYRUS je za onu drugu muziku rock blues pop i možda jazz. 

uzmi ti CYRUSA i te zvučnike wfd ostavi ,( ako su evo 2 20) ima da se oduševiš. 

Jos uvek su evo2-20 kod mene.

 

Neces pogresiti ni sa jednim od pojacala o kojima razmisljas,dobru trilemu imas izmedju tri dobra resenja (mislim na expo,cyrus,naim).Za naim uvek ima vremena,prodjes tamo-amo pa na kraju zavrsis u sekti :D 

 5i se nije osramotio ni pored nap250,a cuo sam ga i naspram XS.Ima odlican odnos kvalitet/cena za razliku od dosta drugih njihovih ampova novije generacije koje sam cuo i koje nerado hvalim jer su preskupi.

Zato sam i pitao za C8 , znam da sa 5i ili 2010s2 , necu pogresiti i ako se predomislim , to su pojacala koja se prodaju.

Sa druge strane C8 , za koji verujem da je dobar amp , se  tesko prodaje , ovaj koji gledamo se vrti na KP sa prekidima vese od godinu dana a prodavac je iz Beograda.

Edited by wwweljko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...