Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Sviđa mi se ovaj plejer. Koliko košta da se pošalje u Srbiju?

 

Mogu ti ga on ili ja poslati busom. Posalji samo prodavacu na bankovi racun pare i dogovori termin kad da se posalje i primi paket. Treba i vozacu busa da se da neki dinar. Da se raspitam i pisem ti PM.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Da li neko nesto zna o Draganu sa KP?

 

Nije mi odgovorio na poruku u kojoj se raspitujem za cenu i stanje jednog od uredjaja koje ima u ponudi. 

 

U medjuvremenu se logovao i stavio novi oglas na KP, znaci poruku je mogao da vidi i bio je u prilici da mi odgovori.

 

 

Pise da je iz "Inostranstva"

 

a telefonski broj mu je jako neobican: 004-316-991-111-xxx-x (poslednje 4 cifre sam maskirao, kako mozda ne bih krsio neko pravilo foruma).

 

 

Probao sam razne internet lookup servise kako bih otkrio o kojoj zemlji i/ili mrezi se radi, ali bez uspeha.

 

 

Ne bih da zovem ovakav cudan broj, kako me poziv mozda ne bi skuplje kostao od samog uredjaja. :)

 

Poznate su prevare sa namamljivanjem ljudi da zovu razne egzoticne telefonske brojeve, 

gde cena poziva moze biti astronomska.

 

Ne kazem da Dragan stvarno ima veze sa tako necim,

ali mi je broj neobican.

 

 

Ne postoji zemlja sa pozivnim brojem 316.

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20120822205200AA3uxWb

 

http://www.blurtit.com/q8538228.html

 

...itd.

 

 

Primer jednog od njegovih oglasa:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Thorens-Phonograph-S-6474635-oglas.htm?filter_id=22176859

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Sada pronadjoh sledece:

 

http://www.flightpedia.org/dialcode/graz-austria.html

 

Country code +43 316 (also dialed as 00 43 316) is the Graz Austria Phone Code 

 

The country code for Austria: 43 

The area code for Graz: 316

Graz Dial Code: +43 316

 

 

 

Mozda je progutao jednu trojku?

 

Mozda je broj trebao da bude 

0043-316-991-111-xxx-x ?

 

 

Ipak kada sam probao da unesem varijante ovakvog broja u Google, opet nisam dobijao nikakve rezultate.

 

Primeri mobilnih brojeva iz Austrije, ovaj broj se opet ne uklapa:

 

http://www.countrycallingcodes.com/mobile/mobile-codes.php?callfrom=Serbia%2C+Republic+of&callto=Austria

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_country_code

 

Google nasumice pronadjeni fiksni brojevi u Gracu:

 

+43 316 787-927

 

+43 316 787-904

 

+43 316 846-936

 

 ...znaci broj mu je predugacak za fiksni, posto na kraju ima barem tri cifre viska.

 

 

 

Znaci ako i pretpostavim da je u svim oglasima slucajno progutao 3 posle 004 i da je broj iz Austrije, opet se tu nesto ne slaze...  :D

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko nesto zna o Draganu sa KP?

 

...

 

Znaci ako i pretpostavim da je u svim oglasima slucajno progutao 3 posle 004 i da je broj iz Austrije, opet se tu nesto ne slaze... 

Svasta si ti rekonstruisao, samo ti nije palo na pamet da je broj ispravan, nego ga je covek prosto lose izdelio ovim crticama. Znaci bio bi 0043 169......

Pretpostavljam da je mobilni u Austriji. Broj nije predugacak, imam prijatelje tamoi ti mobilni brojevi jesu dugi. Ako je nesto i pogresio (mada ne verujem), onda to jedino moze biti ova jedinica iza trojke, jer nakon toga ide 699, a takav pozivni postoji za mobilne u Austriji. Isto tako moguce da postoji i 169...Na kraju krajeva, probaj da posaljes poruku na taj broj, to je 10-15 din, ako vec neces da zoves. A i da ga okrenes, sigurno nije ne znam koliko skupo, sve i da je broj sa Uskrsnjih ostrva. Odavno su prosla da vremena kad su pozivi u inostranstvo bili astronomski. Stotinak dinara, ne vise ako sa mobilnog zoves.

Link to comment
Share on other sites

Svasta si ti rekonstruisao, samo ti nije palo na pamet da je broj ispravan, samo ga je covek prosto lose izdelio ovim crticama. Znaci bio bi 0043 169......

Pretpostavljam da je mobilni u Austriji. Broj nije predugacak, imam prijatelje tamoi ti mobilni brojevi jesu dugi. Ako je nesto i pogresio (mada ne verujem), onda to jedino moze biti ova jedinica iza trojke, jer nakon toga ide 699, a takav pozivni postoji za mobilne u Austriji. Isto tako moguce da postoji i 169...Na kraju krajeva, probaj da posaljes poruku na taj broj, to je 10-15 din, ako vec neces da zoves. A i da ga okrenes, sigurno nije ne znam koliko skupo, sve i da je broj sa Uskrsnjih ostrva. Odavno su prosla da vremena kad su pozivi u inostranstvo bili astronomski. Stotinak dinara, ne vise ako sa mobilnog zoves.

 

 

Mozda jesam iskonstruisao a mozda i nisam!. :D

 

 

 

Ako je nesto i pogresio (mada ne verujem), onda to jedino moze biti ova jedinica iza trojke, jer nakon toga ide 699, a takav pozivni postoji za mobilne u Austriji. Isto tako moguce da postoji i 169...

 

 

 

Moguce je da je pogresio i ispustio broj, a mozda i nije,

postoji mobilni 699 broj, a mozda postoji i 169...

 

Za moj ukus previse mozda i moguce.

Mobilnu mrezu sa brojem 169 nisam nasao u Austriji:

 

http://www.countrycallingcodes.com/mobile/mobile-codes.php?callfrom=Serbia%2C+Republic+of&callto=Austria

 

 

 

 

A i da ga okrenes, sigurno nije ne znam koliko skupo, sve i da je broj sa Uskrsnjih ostrva. Odavno su prosla da vremena kad su pozivi u inostranstvo bili astronomski. Stotinak dinara, ne vise ako sa mobilnog zoves.

 

 

Mozda ti nisi upoznat sa ovakvim shemama,

ja sam imao konkretna iskustva samo nisam naseo:

 

 

http://800notes.com/arts/BMoEKwOEhQA/16-ways-you-can-be-phone-scammed

 

 

 

International Phone Calls Scam:

 

 

The scheme: the scammer often leaves a message typically asking consumers to call what appears to be an ordinary long-distance telephone number ...

...Since there are so many new area codes these days, people unknowingly return the calls. 

Once the number is dialed, the scam artist will try to keep you on the phone as long as possible to increase the charges.

Unfortunately, when you get your phone bill, you might find that you’ve been charged $2500 per minute.

If you are asked to call unknown number, google the area code to check if it’s local. 

 

 

 

 

Ne kazem da Dragan ima veze sa ovako necim, ali da mi je broj delovao cudno ili neispravno, delovao mi je.

 

Zbog toga sam i pitao da li neko ima konkretna iskustva sa njim, trgovao je, itd.

 

 

Bez veze mi je sto ne odgovara na poruke.

 

Zasto bih ja morao da trosim novac na medjunarodne razgovore,

kada on moze besplatno da mi odgovori na jednostavnih par pitanja.

 

Pogotovu sa potencijalno cudnim brojem (ovako kako je napisan).

 

 

Samo toliko.

Link to comment
Share on other sites

 

Pogotovu sa potencijalno cudnim brojem (ovako kako je napisan).

 

 

Samo toliko.

 

Шта ти Ñе толико Ñвидело у његовим оглаÑима?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Мало ми је чудно да ако је из Беча тражи потенциометар од 5 Евра. Можда грешим.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

U njegovim oglasima stoji i "preuzimanje u Pozarevcu pocetkom Jula"; kontaktiraj Silver Surfer-a, mozda ga poznaje.. Ako ti je bas toliko stalo do tog uredjaja, a ne zelis da rizikujes pozivom na broj.. 

Mada, iskreno, cisto sumnjam da je neka muljaza u pitanju.. :)

 

 

Nije mi bas toliko stalo, 

a ni sam ne verujem da je stvarno neka muljaza u pitanju.  :thumbsup2

 

 

 

Znaci jedino me interesuje da li ga neko konkretno zna, da li je saradjivao sa njim i u kom je fazonu covek?

 

Bilo mi je bez veze sto ne odgovara na poruke, iako se u medjuvremenu logovao na KP radi postavljanja novog oglasa.

 

Nedostatak zelje za komunikacijom kod prodavaca mi nikada do sada nije slutio na dobro,

ali ipak hajde da pitam, mozda je covek sasvim ok i na mestu.

 

 

I sam vidim da je sirenje price oko porekla broja telefona bilo kontraproduktivno i nepotrebno za dobijanje trazene informacije.

 

Hteo sam samo da pojasnim zasto ga nisam odmah zvao,

a to u stvari za sustinu ovog pitanja nije ni bitno,

znaci zaboravite pricu o broju telefona.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko nesto o onom Thorensu Phonograph S??

 

Ðека буџологија, на нету нема ништа оÑим неких праиÑторијÑких модела.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðека буџологија, на нету нема ништа оÑим неких праиÑторијÑких модела.

 

:wave2

Dobre je :heat ,za trenutak sam pomislio da ne znam da koristim ovo cudo zvano net.I ja kopah juce ali nista,isto izlaze strane i klipovi sa nekim ultra starim modelima.Zanimalo bi me kad' je izasao,kako mu je to pojacana baza u odnosu na 166,ima li plasticni subtanjir,kakva mu je ono ruka i slicne stvari.

Link to comment
Share on other sites

Mislis da je prefarbavao... :wave2

 

До Ñада ниÑам видео ништа Ñлично из Ð¢Ð¾Ñ€ÐµÐ½Ñ ÐºÑƒÑ…Ð¸ÑšÐµ, личи на оÑновну боју.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa preprodavcima novih uredjaja (uglavnom risivera, to me interesuje) iz Madjarske? Koliko vidim, na KP ima nekoliko prodavaca iz Subotice (mozda je sve isti) i nude risivere po cca 25% nizoj ceni nego kod nas.

Kapiram da je malo vece cimanje ako je potrebno da se servisira kasnije jer mora da se salje u Madjarsku... koliko je pouzdana metoda i slicno. Jel kupio neko preko njih?

 

Pozdrav 

Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa preprodavcima novih uredjaja (uglavnom risivera, to me interesuje) iz Madjarske? Koliko vidim, na KP ima nekoliko prodavaca iz Subotice (mozda je sve isti) i nude risivere po cca 25% nizoj ceni nego kod nas.

Kapiram da je malo vece cimanje ako je potrebno da se servisira kasnije jer mora da se salje u Madjarsku... koliko je pouzdana metoda i slicno. Jel kupio neko preko njih?

 

Pozdrav 

 

Ja sam kupovao do sad mnogo stvari(ssd, graficke karte, gotovi zvucnici, drajveri i jos po nesto) od tih preprodavaca sto dovlace iz Madjarske i nikad nikakav problem nisam imao. Prvih par puta sam bio malo skeptican posto je razlika za neke stvari i preko 30% pa sam ocekivao da cu imati problema ali na srecu sve radi ko sat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...