Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Evo Äime se bavi toliko hvaljeni gospodin Safet.

snap20140201-180236001.png

Kada neko postavi oglas i traži za ureÄ‘aj recimo 65€ ovaj preprodavac će namerno staviti svoj isti ili vrlo sliÄan ureÄ‘aj iznad tog oglasa ali bar 30% jeftinije.

To sam primetio da dotiÄni radi već neko duže vreme, da li iz inata ili namerno minira tuÄ‘e oglase, prosudite sami. Ne mislim da je bilo koja cena opravdana i realna ali možete videti Äime se taj Äovek bavi, izmeÄ‘u ostalog.

 

ashampoo-snap-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije tu samo u pitanju Zoran iz Kikinde. Namerno sam Äekao da "minira" njega i da Vam to pokažem. InaÄe to radi kada god mu se ukaže prilika i to po meni nije ljudski, ko god da je dao oglas, pa makar i Picuka. Svako ima pravo da traži koliko god hoće za svoj ureÄ‘aj ali udarati ovako nisko i podlo, to je ispod svega.

Link to comment
Share on other sites

Opet hiljadu puta prežvakana tema: prvi nudi po jednoj ceni, drugi po nekoj drugoj, neko treći je uvređen jer se cene razlikuju...

 

Neko reÄe slobodno tržiÅ¡te, upravo tako: otvoriÅ¡ oglase, pretražiÅ¡, ako naÄ‘eÅ¡ Å¡ta 'oćeÅ¡ i cena ti odgovara kupiÅ¡, ako može i da se cenka probaÅ¡ i to, ako pak cena ne odgovara bataliÅ¡ i tražiÅ¡ ponovo/neÅ¡to drugo. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Od ovog iz Kikinde je teško ne biti jeftiniji.

A i koliko ja vidim ovde se radi o dva razliÄita modela. ÄŒesto je ma KP sluÄaj pak, da dva ista modela imaju ne 30% razlike u ceni, već i duplo veća bude jedna u odnosu na drugu. Nisam siguran da primedba koja je iznesena na Safetov raÄun (a Safeta ne poznajem) ima opravdanje u primeru kojim je potkrepljena.

Link to comment
Share on other sites

Nikomi je stavio wbt2020 kabel na prodaju. Tog momenta kad je postavio imao je interesenata i posle nikog. Kada je obnovio oglas i dosao na prvu stranu imao je opet interesenata dok oglas nije presao na dalje strane. Treci put se isto desilo. Problem je jedino sto zbog posla ne stigne da promeni oglas po mesec dana.

 

Jedan prodavac mi je rekao da ako hoces da prodas moras da budes uvek na prvoj strani. To izgleda znaju i ostali pa se secam prodavca iz kostolca koji je na dan po nekoliko puta ponovo postavljao oglas da bi uvek bio na prvoj strani. Meni vec bilo muka da gledam KP jer uvek vidim isto kad udjem na sajt pa sam prestao da pratim.

 

Ako je prodavcima to jedini posao koji rade neka obnavljaju oglase. i pijacari lepse komade uvek stavljaju u prvi red jer ako ih ne primetite necete ni kupiti.

 

Safete, prijatelj je kod Vas kupio dosta komponenti ali je ljut zbog SL-PS cd plejera iz Nisa

Link to comment
Share on other sites

Ako se Safetu ili bilo kome isplati i da poklanja stvari,to je njegovo pravo da se samoubije.Inace trziste na zapadu je mnoogo pokvarenije,tako da je KP vise amaterski sajt sto se tice tih pojava,nego neka ozbiljna prica.Mada je meni daleko posteniji od Limunda,jer moze licno da se komunicira sa prodavcem pre kupovine,pa i da se dodje licno i preuzme roba.To je velika stvar,jer onda nema nikakvog rizika,ili je sveden na najmanju mogucu meru.

Link to comment
Share on other sites

Ako se Safetu ili bilo kome isplati i da poklanja stvari,to je njegovo pravo da se samoubije.Inace trziste na zapadu je mnoogo pokvarenije,tako da je KP vise amaterski sajt sto se tice tih pojava,nego neka ozbiljna prica.Mada je meni daleko posteniji od Limunda,jer moze licno da se komunicira sa prodavcem pre kupovine,pa i da se dodje licno i preuzme roba.To je velika stvar,jer onda nema nikakvog rizika,ili je sveden na najmanju mogucu meru.

Okibokis ne znam nasta mislis kada kazes da je trziste na zapadu mnogo pokvarenije,cisto sumnjam da ce jedan Nemac ili Svedjanin da se maje sa tim stvarima ako mislimo na ovo unazad pomenuto u temi? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Okibokis ne znam nasta mislis kada kazes da je trziste na zapadu mnogo pokvarenije,cisto sumnjam da ce jedan Nemac ili Svedjanin da se maje sa tim stvarima ako mislimo na ovo unazad pomenuto u temi? :roll:

To tamo i ne postoji,jer oni tamo to bacaju na djubre i ide u reciklazu,hocu da kazem da je konkurencija na zapadu mnogo bezdusnija,i nemaju problem sa moralom,sta ce biti,sa onim drugim koji prodaje slican proizvod

 

KP je amaterski sajt kao Å¡to kaži boki iz SD ali i sam tamo prodaje Sony zvuÄnike koje je kupio u mom gradu. 

(van teme ali moram mu poruÄiti da sam ja te sony zvuÄnike dobijao od vedr... za 80€)

Ovde je bilo reci,o sredjivanim uredjajima ,medjutim i takvi uredjaji imaju svoje kupce.Narod jednostavno nema para za novo,i svako kupuje za onoliko koliko moze da odvoji od svog kucnog budzeta.Glavni problem je po meni,sto je nekom zao da da 20-ak eura dodatno za gorivo,da licno dodje po uredjaj.Kad licno vidis,probas,i uveris se u stanje,necega,niko ti vise nije kriv.Iluzija je da na svakom cosku stoje prvi vlasnici,i poklanjaju svoje skupo placene komponente u mint stanju,jer im se ne uklapaju u novi enterijer,i to za neke smesne pare.Pravo pitanje je,sta treba Safet da uradi a da bude korektno?On radi kako radi i koliko je pismen,a i strucan.Mislim da kupac ima mehanizme za kupovinu,pomocu kojih moze bezbedno da kupi uredjaj.

Strada uglavnom onaj koji se polakomi na povoljno,i koji bi da ustedi na pausalima.A to je vecim delom do kupca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...