Jump to content


Mikro linije vs separatni HI-Fi- da li se razlika smanjuje?


Ultravox

Recommended Posts

Zaboravljate ono najbitnije a to je da je dozivljavanje muzike subjektivno i ne slusamo/cujemo svi isto. Potpuno mi je realna prica da Ultravox ne cuje razliku izmedju sistema od par k evra i mini-linije od 150e i da je njemu taj LG zlatno runo. To je ekstra posto nece imati potrebu da daje stotine i hiljade evra za za neki svoj idealni zvuk. Cim on koristi mp3 kao jasno vam je da mu kvalitet nije mnogo bitan koliko da mu se svidi ono sto cuje i koliko citam - uspeo je. Ja ti zavidim sto si za 150e dobio ono sto trazis samo nemoj da pricas da je LG mini-linija u bilo kakvoj kategoriji sa ozbiljnim hi-fi uredjajima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm da...to je divna retoricka akrobatika, ta LG linija nikako ne moze imati kvalitet zvuka kao neki ozbiljan sistem od 1500. ALi ama bas nikako. A ako se ispostavi nekim cudom da ima,sta onda? Naravno proglasiti taj Rotel sistem kikirikijem i neozbiljnim hi fi uredjajem. I tako si ti uvek u pravu...Tako ja mogu kao navijac Zvezde da tvrdim da kk Partizan nikada ne moze pobediti neki ozbiljan tim a ako oni pobede Barsu ili Cska problem resim tako sto ih proglasim neozbiljnim klubovima,tja cim su izgubili od Partizana ne mogu biti ozbiljni...

Jednom recju, genijalna stvar...

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem o cemu se raspravlja. :)

Ako veruje da mini/mikro linija ima hifi kvalitet zvuka sta to drugima smeta? Da li je moguce da mini/mikro linija ima hifi kvalitet zvuka? Ne... jer igracka nikada ne moze raditi isto kao prava stvar. :)

WHF lepo napise: "Ko ne cuje razliku izmedju hifi sistema iz komponenti i mini/mikro linija, poklonite mu vatu za usi". :D

Link to comment
Share on other sites

Zaboravljate ono najbitnije a to je da je dozivljavanje muzike subjektivno i ne slusamo/cujemo svi isto. Potpuno mi je realna prica da Ultravox ne cuje razliku izmedju sistema od par k evra i mini-linije od 150e i da je njemu taj LG zlatno runo.

Nije sporan subjektivan dozivljaj, ali on tvrdi da micro linija od 150E sa zvucnicima sirine 14,5 cm i tezine 1.8 KG svira bolje od mnogostruko skupljih sistema iz komponenti.

 

Ultravox power consumption bi ti morao pisati na glavnoj nalepnici na pozadini linije. Tako je bar navedeno u korisnickom uputstvu koje si morao dobiti uz novu liniju. O poredjenju tvoje micro linie sa drugovim Rotelom mozes da pricas samo ako ih stavis jedno pored drugog i pustis isti CD radi poredjenja (iskljucivo kroz isto pojacalo i zvucnike). A kako to da uradis kad tvoja linija ima samo jedan 3.5 mm audio ulaz namenjen mp3 pleerima? Jedino mozda da povezes na Rotelov izlaz za slusalice, ako ga ima.

 

Flame ili no flame, pitanje je sad!!!

 

Edit: Oho, vidim da odgovori dobijaju drugaciji ton, osecam da ce biti banova

Link to comment
Share on other sites

Posto je prica krenula tokom koji je meni neprihvatljiv, povlacim se iz svake dalje diskusije na ovom topiku.Definitivno ovaj put. Posto je zadnji post, dacu svoju "zavrsnu rec".Procitacu naravno vase eventualne komentare ali necu odgovarati. Sta god napisali...

 

1) Koliko w ima LG xa 146? Imate sve na internetu.Tu imate i pisanja kupaca iz Engleske,Nemacke,Spanije,italije...o svojim utiscima nakon kupovine. Ima i par analiza od strane eksperata...

 

2) Svako moze da procita sta sam ja tvrdio. To je da moja konkretna linija svira otprilike isto a ne bolje od sistema sa Rotel plejerom od 800 e. Samo od njega.Jednina.To sto neki prividjaju mnozinu tj da ja tvrdim istu stvar za sve druge hi fi sisteme,to nije moj problem...

 

3) Dal muzicke linije mogu svirati kao NEKI  hi fi sistemi koji kostaju 2 ili 3 puta vise. Novinari raznih hi fi portala tvrde da mogu. Oni a ne ja. Ne verujete? Proverite na what hi fi ili na ljudochbild.se (prevedite sa guglovim prevodiocem sa svedskog na srpski).

Pionir mini linija P1DAB od 550 e dobija ocenu da svira bogovski i pet zvezdica od mogucih 5 http://www.whathifi.com/review/pioneer-p1dab  Kembridz sistem Audio sonata DR30/CD30 sa potpuno istom cenom dobija 4 zvezdice i kritiku za zvuk

http://www.whathifi.com/review/cambridge-audio-sonata-dr30-cd30 a Carat Cd plejer od 800 e, bez ostattka opreme, takodje dobija 3 zvezdice tj losu recenziju...http://www.whathifi.com/review/carat-c57. Znaci, logicno je da je cena tog Carata zajedno sa zvucnicima i pojacalom minimalno 1500. Sta vi tvrdite, da ipak zvuci bolje od te Pionir linije od 550e? Jer tako mora da bude? Sto bih verovao vama a ne tim ljudima iz what hifi sto su testirale stotine hi fi uredjaja?

 

4) Dal relativno mali zvucnici mogu da pruze dobar zvuk? Pa PMC Twenty 21 zvucnici od 1500 ojra nisu posebno veci od mojih a drmaju bogovski.Ista stvar sa A concept 20 zvucnicima. Za nijansu veci a dobijaju i nagrade...Acoustics BT3 su jos i manji tj otprilike potpuno isti kao i ovi u Lg a kostaju 500 e i takodje osvajaju nagrade za zvuk... Tako, odgovor je da, i manji zvucnici mogu dati vrlo dobar zvuk.

 

I na kraju, ako negde slucajno naletite na tu LG muzicku liniju i ako moze da se proba, probajte je. Ne zbog forumasa sa nickom Ultravox vec zbog sebe. Ekstremno je jeftina a ima jako dobar zvuk.Kad sam testirao tih 25 linija, bila je u klasi za sebe... No hard feelings, svima vam zelim sve najbolje i "vidimo se" na nekim drugim topicima gde cemo mozda biti vise "saglasni"...

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi se povlacio, to ti dodje priznavanje poraza. Zasto ti je problem da odgovoris na to pitanje pod 1) ? A tesko je verovati u to sto pises, jer cas pominjes dinamiku, cas snagu od 140W, cas frekventni opseg od 20Hz-20KHz, cas pisanje novinara (naravno da ne verujemo novinarima). Pod 4) pa da i zato kostaju znatno vise. I kako uopste znas da zvucnici koje si naveo drmaju bogovski? E, a ima i jos jedna veoma bitna stvar, sta ti je to digitalni, odnosno, analogni pojacivac? Cas pises kao poznavalac, cas kao pocetnik, moras se odluciti za stil

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi se povlacio, to ti dodje priznavanje poraza. Zasto ti je problem da odgovoris na to pitanje pod 1) ? A tesko je verovati u to sto pises, jer cas pominjes dinamiku, cas snagu od 140W, cas frekventni opseg od 20Hz-20KHz, cas pisanje novinara (naravno da ne verujemo novinarima). Pod 4) pa da i zato kostaju znatno vise. I kako uopste znas da zvucnici koje si naveo drmaju bogovski? E, a ima i jos jedna veoma bitna stvar, sta ti je to digitalni, odnosno, analogni pojacivac? Cas pises kao poznavalac, cas kao pocetnik, moras se odluciti za stil

 

Da bi neki uređaj svirao dobro nie bitna samo snaga i brdo wati!!!!

Link to comment
Share on other sites

Polako, ali sigurno ova tema postaje poludostojni naslednik one o pleeru...naravno, po besmislenosti i razvlaÄenju do iznemoglosti.

 

Sta oces da kazes stim??? Kake veze moa i ova tema imau??? Ovde kolega pise o uređau koi ej kupio i skoim je zadovoljan i to treba postovati er je on resio svoj problem sa relatiuvno malo para, a bitna razlika između ove i moe teme ej sto ja pleer jos nisam kupio!!!! A kad ga budem kupio opet nece ove dve teme imati nista zaednicko er ja kupuem samo posebne haj-fi uređae a nikako mikro-mini-linie, mene taki uređai neinteresuju i nezadovoljavaju moe audio potrebe!!!! Tolko i nadam se da me vise necete pominati u bilo kom smislu!!!! Hvala!!!

Link to comment
Share on other sites

Sta oces da kazes stim??? Kake veze moa i ova tema imau??? Ovde kolega pise o uređau koi ej kupio i skoim je zadovoljan i to treba postovati er je on resio svoj problem sa relatiuvno malo para, a bitna razlika između ove i moe teme ej sto ja pleer jos nisam kupio!!!! A kad ga budem kupio opet nece ove dve teme imati nista zaednicko er ja kupuem samo posebne haj-fi uređae a nikako mikro-mini-linie, mene taki uređai neinteresuju i nezadovoljavaju moe audio potrebe!!!! Tolko i nadam se da me vise necete pominati u bilo kom smislu!!!! Hvala!!!

 

Perdo, opada ti koncentracija :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Perdo, opada ti koncentracija :rolleyes:

 

Ja sam nesto zamolio cinimi se!!!! Mozda to tako tebi izleda ali zato vama koliko mogu da primetim ej koncetracia bezobrazluka na veoma visokom nivou!!! Mogli bi vi elitni i ceneni clanovi dase malo kulturnie ponasate i da malo vise uvazavate nove clanove i tako pokazete da ste stvarno prava elita ot clanova a ne ovako stalno da nekog za...ebavate nonstop!!!! Tolko!!!!

Link to comment
Share on other sites

 Ajde jako polako:

 

 Jedan clan je poredio Rotel CD, uparen sa nekim Pioneer pojacalom i Dali zvucnicima, nepoznato kojim, u jednoj prostorji, sa LG mikro linijom u drugom. Izvor su razni CD-ovi, rezani, moguce iz mp3 formata. On kaze da to njemu slicno svira. Zasto je to toliko neobicno? To je njegov stav. Ne vidim sta ovde ima da se raspravlja, pa ajde lepo batalite tu pricu.

 

 Jedina forumska tema ovde je: Moze li, sa stanovista prosecnog hi-fi ljubitelja, mikro-linija da pridje sistemu koji:

 

1) Danas nov kosta 10 puta vise

2) Nekad je polovan kostao 10 puta vise, a sad je recimo par puta skuplje.

 

 E sad, ono sto Ultravox ignorise je: Hi-Fi forum nece kao izvor imati bilo sta osim CD-a. Rezani diskovi, mp3 i slicno nisu nesto cime se ova zajednica bavi - ovde su ljudi koji kupuju diskove. Kako linija verovatno nema FLAC striming ili gramofon, CD je jedini izbor.

 

 Dogovorite test. Blind, sto da ne. U istom prostoru. Probajte da kazete nesto kontruktivno. Ako nemate sta - molim vas sve, nemojte reci nista.

 

 Ako i dalje ne bude konstruktivnih komentara, lepo cemo lokovati temu i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 Dogovorite test. Blind, sto da ne. U istom prostoru. Probajte da kazete nesto kontruktivno. Ako nemate sta - molim vas sve, nemojte reci nista.

 

 Ako i dalje ne bude konstruktivnih komentara, lepo cemo lokovati temu i gotovo.

 

Najbolje bi bilo da Ljuba u casopisu napravi test, da bude profi. Mislim da bi taj tekst bio hit.

Link to comment
Share on other sites

3) Dal muzicke linije mogu svirati kao NEKI  hi fi sistemi koji kostaju 2 ili 3 puta vise. Novinari raznih hi fi portala tvrde da mogu. Oni a ne ja. Ne verujete? Proverite na what hi fi ili na ljudochbild.se (prevedite sa guglovim prevodiocem sa svedskog na srpski).

 

Moguce da je to tacno.Evo jedan predlog.U tvom gradu verovatno ima furda.Idi i kupi neko pojacalo za nekih 30 evrica i neke zvucnike za nekih 70 evra,nebitno koje marke, bitno da su ispravni, prikljuci na kompjuter  i budi siguran da ce bar u 80 odsto slucajeva ovakva nasumicna kupovina nadsvirati bilo koju mini liniju do 500 evra,jos ako bi birao marke i sta sa cim ide mislim da i tih 150 e za lg .Probaj jer nisi svestan sta propustas,amozda i bolje da ne znas ;-)  

Link to comment
Share on other sites

....Pionir mini linija P1DAB od 550 e dobija ocenu da svira bogovski i pet zvezdica od mogucih 5 http://www.whathifi.com/review/pioneer-p1dab  Kembridz sistem Audio sonata DR30/CD30 sa potpuno istom cenom dobija 4 zvezdice i kritiku za zvuk

http://www.whathifi.com/review/cambridge-audio-sonata-dr30-cd30 a Carat Cd plejer od 800 e, bez ostattka opreme, takodje dobija 3 zvezdice tj losu recenziju...http://www.whathifi.com/review/carat-c57. Znaci, logicno je da je cena tog Carata zajedno sa zvucnicima i pojacalom minimalno 1500. Sta vi tvrdite, da ipak zvuci bolje od te Pionir linije od 550e? Jer tako mora da bude? Sto bih verovao vama a ne tim ljudima iz what hifi sto su testirale stotine hi fi uredjaja?

Ova konstatacija ne drži vodu jer njihove zvezdice nemaju apsolutnu vrednost u odnosu na kvalitet zvuka bez obzira na cenovnu kategoriju.

Oni daju ocene uređaja (broj zvezdica) za testirani uređaj u svojoj kategoriji cene.

ZnaÄi 5 zvezdica ureÄ‘aja od 150€ ne zvuÄi isto kao 5 zvezdica ureÄ‘aja od 1000€. :order

 

 

P.S. Posebna je priÄa o validnosti svih testova u pomenutom Äasopisu, to nećemo ovaj put razmatrati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...