Jump to content


Phono preamp


VU metar

Recommended Posts

  • 1 month later...

Poštovane kolege,

trebaju mi vaÅ¡i saveti po pitanju nabavke phono preampa u cenovnoj kategoriji oko 150 EUR. Od gramofona posedujem Technics SL-3200 i Technics 1200 mk2. Od pojaÄala tu su integralci novijih generacija Sony TA-FE310R, Sansui AU-X111 i Marantz PM-30 i da bi se dobio neki kvalitet u phono sistemu verovatno će trebati ubaciti i neki stariji model pojaÄala. Moj problem je Å¡to sam godinama u praksi sluÅ¡ao/radio sa gramofonskim formulama 1 - gramofonima ( EMT 930st, koji sadrži srce - EMT 155 st., preamp sa ekvilajzerom, i neÅ¡to slabiji EMT model 938) i hteo bih da ta moja kućna konfiguracija makar teži ka tome. Naravno svoj doprinos celoj priÄi daće i odgovarajuća zvuÄnica (u toj oblasti na kućnim ureÄ‘ajima iskustvo se bazira na Stantonima i Audio Technikama) no njom bih se bavio na samom kraju... Å ta mi predlažete da li da probam neki eksperiment sa ovim DIY 

 

https://www.kupujemprodajem.com/oglasi.php?action=photo&oglas_id=20275355&data[photo_num]=4

 

ili neÄim drugim...

 

Hvala svima koji utroše vreme na diskusiju u ovoj temi...

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, mozda ponajbolje radi phono sekcija na Sansuiju. Ova druga dva uživaju slavu svojih marketinških službi... Digitaliju nose zahvaljujući DAC-ovima i HRT streameru ali u phono delu nešto nedostaje. Da li baš preamp? Zayo i pitam iskusnije u kućnim uslovima....

Link to comment
Share on other sites

Pa ja bih uvek pre iÅ¡ao na neko pojaÄalo sa dobrom phono sekcijom ili kombinacija snagaÅ¡/preamp. No, pitanje je i koliko ti sistema imaÅ¡, pa imaÅ¡ tri pojaÄala? Da li su oba gramofona u funkciji istovremeno, da li u istom sistemu ili u dva odvojena, etc, etc? To su važne informacije da bi se donela ispravna odluka koja varijanta je najbolja po tebe. Ne bi bilo loÅ¡e da opiÅ¡eÅ¡ sisteme, ako ih je viÅ¡e i navedeÅ¡ komponente u njima, tj. Å¡ta je kom primarna funkcija, da li je neki prevashodno za komp, itd.

Link to comment
Share on other sites

Po meni ides u neko bacanje para,a problem ostavljas u sistemu.Budzet amp ce ti i dalje biti usko grlo u sistemu.Kad dodas toliko novaca na neki od tih ampova vec ces moci da kupis dosta bolji amp od istih ili drugih proizvodjaca gde ce i phono deo biti bolji,ali i ostatak ampa koji ti kako vec rekoh ostaje kao usko grlo.Probaj da ubijes dve muve istom rukom,vidim da su i neki top modeli Marantz-a iz tih serija u sumi izmedju 100-200E na KP,sasvim je verovatno da je u njemu i pre i pow deo znatno bolji od pm30.

Link to comment
Share on other sites

Poštovane kolege,

trebaju mi vaši saveti po pitanju nabavke phono preampa u cenovnoj kategoriji oko 150 EUR

 

ili neÄim drugim...

 

Za 150 eur ovde dobijas celo pojacalo (Cyrus One MkII), koje em ima odlicnu phono sekciju, em je u celini bolje kao pojacalo od sva ta tri koje imas:

http://www.kupujemprodajem.com/Cyrus-1-MKII-legendarno-pojacalo-20454664-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Baš tako!

 

MM/MC phono, odliÄno estetski oÄuvan + ide i service manual.

Teško da može mnogo bolje za ove pare.

 

Rasprodaš ta tri koja imaš, možda nećeš morati ni da dodaš za Cyrus-a.

 

 

A i ovaj Sugden ima odliÄan phono preamp:

http://www.kupujemprodajem.com/Sugden-A25-20450446-oglas.htm?filter_id=108

Link to comment
Share on other sites

Rasprodaš ta tri koja imaš, možda nećeš morati ni da dodaš za Cyrus-a.

Taman bi mu zaleglo, možda i pretekao koji euro, ali pitanje je ono koje sam i njemu postavio, Å¡ta ako Äovek ima dva ili tri sistema, pa mu treba i 2-3 pojaÄala?

No, kako god, rekao je da mu je budžet 150€, taman za Cyrus. A ova druga ako mu trebaju trebaju, ako ne nikom ništa. A nas za Dan beznednosti ako se sete, sete se. :D

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡tovane kolege KurÅ¡ume, Sondek, ãã‚„ i Ringeraja,

uvažio sam vaÅ¡e sugestije i razmiÅ¡ljanja i veÄeras pazario Cyrus 1 mk II. Izuzetno je oÄuvano i vizuelno i radno. ÄŒovek tvrdi da ga je menjao sa prvim vlasnikom za neke svoje druge komponente... Ovih dana posvetiću se zvuÄnim testovima i proveriti sa kojim zvuÄnim kutijama da ga uparim (imam 2 para Bower & Wilkinsa pa da proverim). U krajnjoj liniji u budućnosti je uvek moguća nadgradnja konfiguracije tj. ove makar phono sekcije sa nekim adekvatnim snagaÅ¡em.

Javljam utiske nakon proba... Biće tu posla!

 

Kolega Ivcha1976, zahvaljujem na ponudi, ali nije mi se dalo da uzmem u razmatranje tu opciju jer sam se već najavio Äoveku da mi rezerviÅ¡e Cyrusa i bio na putu ka njemu. Valjda ću se izboriti sa svim tim Englezima...

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na prinovi,mislim da je izbor odlican.Nisam bas neki expert za Cyrus,uvek su me zbunjivale njihove verzije... ali mislim da je umesto apgrejda snagasem jedan dodatni power suply PSX (ili kako vec god )bolja opcija kod sajrjusa.Ako je to ona verzija sa 500va HF trafoom koji je apgrejd za deo pojacala snage(za razliku od naima gde su dodatna napajanja za preamp deo) onda mu to dodje kao dodatni snagas maltene.Ima pozvanijih korisnika ali mislim i Cyrus tema,da se ovo moje razmisljanje razjasni.Enivej,Mislim da te nismo uvalili u nevolju,a "dal' smo uoci dana bezbednosti jednog coveka izveli na pravi put" :D   rado cemo citati o slusnom testu..Da nazdravimo novom ampu Cheers!  :cheers

Link to comment
Share on other sites

PSX ne ide na Cyrus 1, nije predviđeno!

Steta,pogledao sam u medjuvremenu slike zadnjeg dela na google,od 2 pa na dalje ocigledno krecu PS apgrejdi.

Onda se bolje drzati manje zahtevnih zvucnika.Apgrejd u odnosu na pm30 i druge bazicne modele verujem svakako napravljem.Phono deo Cyrusa je svakako odlican,imao sam to par puta cuti.Treba proveriti stanje kondova,vremesan je to amp.

Link to comment
Share on other sites

Cestitke! :thumbsup2

 


Zanimljivo je da su Cyrus 1 i 2 iznutra skoro ista pojacala (minus MC sekcija koja je kod Dvojke mnogo bolja)
i da u stvari imaju identicne PCB-ove :).

Na "Kecu" postoji predvidjeno mesto sa lemnim tackama/rupama za konektor za dodatno napajanje,
tako da ga je u teoriji moguce osposobiti za upotrebu sa PSX-om.


Sta bi se tacno dobilo i da li se isplati ne znam, posto danas ni Dvojka + PSX nisu vise toliko skupi.


Ja sam sa Kecom godinama uspesno gurao kompresione trosistemske AR-ove sa 10" bass darjverima.

Tek kada sam presao na cetvorosistemske sa po dva 10" drajvera (koje padaju na 3,2 ohm-a), sam presao na Dvojku saPSX-om.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...