Jump to content


Strujni filteri i strujni kablovi


milovan1963

Recommended Posts

Bilo je objasnjenje i ovde na forumu – negde, nekad :)… uzeto iz manuala ovog regulatora napona, da ne menja signal, ako je napon u redu.

Ja nisam ljubitelj kontrola zvuka i prolaska kroz „nepotrebnu elektroniku“, ali negde se mora malo zrtvovati. :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I da... U nekom postu sam napisao da nemam velikih problema sa naponom, sto ne znaci da mi se APC regulator povremeno ukljucuje.

Ja nisam ljubitelj kontrola zvuka i prolaska kroz „nepotrebnu elektroniku“, ali negde se mora malo zrtvovati. :cheers

ZnaÄi da se APC ne ukljuÄuje ikako?

Šta je žrtvovano?

Link to comment
Share on other sites

UkljuÄuje se APC povremeno. Pada/skaÄe napon... Ne baÅ¡ Äesto, ali ipak radi. ObiÄno taj klik Äujem kad muzika ne radi :)

 

A pod tom „žrtvom“ mislim na „nužni viÅ¡ak“ utiÄnica, konektora… malo odstupanje od puristiÄkog sagledavanja audiofilskih igraÄaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja sam probavao još pre više godina, kada sam i kupio taj APC. Bio je tada sistem sa manje rezolucije, nego sada.

 

A zaboravih da kažem još nešto vezano za strujne filtere tog tipa kao što je DeZorel gore na fotografijama…

Sa pauzom na CD playeru i potenciometrom na predpojaÄavaÄu odvrnutim na maksimum, manji je Å¡um koji dolazi iz zvuÄnih kutija. Naravno, sa uvetom na visokotoncu :)

PoÅ¡to imam dva mono bloka, jedan sam vezivao na filter, a drugi ne. Pa obrnuo, da bih eliminisao mogućnost nekog Å¡uma iz samog pojaÄavaÄa…

To sam radio samo za probu, jer inaÄe mono blokove ne držim na tom AC filteru.

Link to comment
Share on other sites

Ovako nesto slicno kao na slici gore mozes da napravis i sam.

 

Kupis ovde ove filter "cigle", jedna je cca 60 eur a treba ti cetiri

(ako hoces uredjaj kao na slici, a po potrebi moze i vise):

 

 

http://eu.mouser.com/ProductDetail/TDK-Lambda/MXB-1220-33/?qs=Vwh6e7toGLgc0d68OynoDw==

 

 

Ovi na inku gore su 20A, a ima i slabijih.

 

Sudeci po slici otvorenog Dezorel filtera i po shemi odstampanoj na ovom filteru sa gornjeg linka,

"recept" je po konstrukciji isti ili veoma slican:

 

P1_MXB-1220-33.jpg

 

DSC_0540%5B1%5D.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ја би пре Ñвега дао овај филтер члану форума (шпиц наме - Å¡ale) да га он теÑтира, и онда на форуму објави резултат теÑта ,  као и његово виђење овог проблема, и можда решење .

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko svaki od 4 bloka kosta po cca 60 EUR, nije nimalo u redu govoriti o pljacki. Preterujete.

 

Prvo blokovi nisu isti bar ne vizuelno. Pitanje je koliko kostaju oni iz filtera.

Drugo, blokovi kostaju 60e u maloprodaji. Ako se od strane neozbiljnog proizvodjaca kupuju na komad (te kostaju 60e/kom) onda to znaci da njegovu neozbiljnost i nemogucnost da posao pokrene na pravi nacin placam ja kao krajnji kupac. To sto vazi za delove verovatno vazi i za kutiju (koja je ruku na srce za moj ukus skarabudzena) a sve to dalje znaci da standardizacije nema te da ja kao krajnji kupac koji kupuje uredjaj danas i ti koji si ga kupio pre recimo dve godine jednostavno i vrlo verovatno nemamo isti proizvod jer se delovi ugradjuju onakvi kakvi trenutno padnu pod ruku.

Proizvodjac se naravno svoje zeljene zarade nije odrekao tako da u finalu taj uredjaj kosta recimo 550e. Da proizvodnja stoji na stabilnim nogama, da se delovi uzimaju sa lagera, kupljeni u napred po nizoj ceni, da se ne porucuje jedna kutija nego 100/200/1000 komada... taj proizvod ne bi smeo da kosta vise od 250-300eura nov, koliko po mom misljenu realno i vredi.

Link to comment
Share on other sites

Prvo blokovi nisu isti bar ne vizuelno. Pitanje je koliko kostaju oni iz filtera.

Drugo, blokovi kostaju 60e u maloprodaji. Ako se od strane neozbiljnog proizvodjaca kupuju na komad (te kostaju 60e/kom) onda to znaci da njegovu neozbiljnost i nemogucnost da posao pokrene na pravi nacin placam ja kao krajnji kupac. To sto vazi za delove verovatno vazi i za kutiju (koja je ruku na srce za moj ukus skarabudzena) a sve to dalje znaci da standardizacije nema te da ja kao krajnji kupac koji kupuje uredjaj danas i ti koji si ga kupio pre recimo dve godine jednostavno i vrlo verovatno nemamo isti proizvod jer se delovi ugradjuju onakvi kakvi trenutno padnu pod ruku.

Proizvodjac se naravno svoje zeljene zarade nije odrekao tako da u finalu taj uredjaj kosta recimo 550e. Da proizvodnja stoji na stabilnim nogama, da se delovi uzimaju sa lagera, kupljeni u napred po nizoj ceni, da se ne porucuje jedna kutija nego 100/200/1000 komada... taj proizvod ne bi smeo da kosta vise od 250-300eura nov, koliko po mom misljenu realno i vredi.

Post govori sam za sebe. PoÅ¡tovani, opet smo poÄeli da sabiramo prost zbir komponenti, a to je em glupo, em nije blisko realnosti.  Slažem se ako bi proizvodjaÄ naruÄio delove za jedno 200.000 jedinica, cena bi sigurno bila tu negde oko 200 E. A zamislite joÅ¡ 300.000. jedinica. Pa gde bi nam bio kraj. Dati filter sam sluÅ¡ao kod drugara ( na koncu, ja sam ga i preporuÄio Å uci da ga Äuje), i ta sprava meni barem dobro radi. Može li se isti napraviti jeftinije u DIY varijanti. Sigurno da može, ali ja i 90% drugih, nismo u stanju, ili nemamo vremena i uslova da ga napravimo. Takodje će se naći gomila samozadovoljnih tipova Äija će intelektualna veselost dostići neslućene visine u pokuÅ¡aju da opljune bilo Å¡ta, nebi li dokazali svoju pravovernost i upućenost u put ka svetom gralu HI FI-ja. HI END sistem prostog zbira komponenti 100E, a kolje sisteme od 10.000. E  Hoćemo li tako da sabiramo vrednost medijapana Rege i Projekta, PMC zvuÄnika, Meridijana,.... (a to su sve respektabilne firme ). Nedavno je neki Veselko sabrao da Krelovi tranzistori vrede nekoliko desetina E. Treba li dalje? Pitanje je ... Svira li to? U kojim sistemima i kojim okruženjima ima smisla uzimati filtere, a u kojim ne.  Koliko potroÅ¡aÄa zaista može da opsluži? Koji su benefiti u zvuku? Hi fi raÄunovodje mogu da razmiÅ¡ljaju i na ovu temu. Dobar auto=cca 12000 E. 1500 kg metala, elektronike, guma i Äega sve joÅ¡.  Masa pojaÄala, zvuÄnika sa malo drveta par drajvera i skretnicom premaÅ¡uje tu sumu. Eto materijala za intelektualnu onaniju ihaj. Vredi li onda bilo Å¡ta od HIFI-ja. Citiraću mog prijatelja. LJUDI, NE DIRAJTE MI U HOBI. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Post govori sam za sebe. PoÅ¡tovani, opet smo poÄeli da sabiramo prost zbir komponenti, a to je em glupo, em nije blisko realnosti.  Slažem se ako bi proizvodjaÄ naruÄio delove za jedno 200.000 jedinica, cena bi sigurno bila tu negde oko 200 E. A zamislite joÅ¡ 300.000. jedinica. Pa gde bi nam bio kraj. Dati filter sam sluÅ¡ao kod drugara ( na koncu, ja sam ga i preporuÄio Å uci da ga Äuje), i ta sprava meni barem dobro radi. Može li se isti napraviti jeftinije u DIY varijanti. Sigurno da može, ali ja i 90% drugih, nismo u stanju, ili nemamo vremena i uslova da ga napravimo. Takodje će se naći gomila samozadovoljnih tipova Äija će intelektualna veselost dostići neslućene visine u pokuÅ¡aju da opljune bilo Å¡ta, nebi li dokazali svoju pravovernost i upućenost u put ka svetom gralu HI FI-ja. HI END sistem prostog zbira komponenti 100E, a kolje sisteme od 10.000. E  Hoćemo li tako da sabiramo vrednost medijapana Rege i Projekta, PMC zvuÄnika, Meridijana,.... (a to su sve respektabilne firme ). Nedavno je neki Veselko sabrao da Krelovi tranzistori vrede nekoliko desetina E. Treba li dalje? Pitanje je ... Svira li to? U kojim sistemima i kojim okruženjima ima smisla uzimati filtere, a u kojim ne.  Koliko potroÅ¡aÄa zaista može da opsluži? Koji su benefiti u zvuku? Hi fi raÄunovodje mogu da razmiÅ¡ljaju i na ovu temu. Dobar auto=cca 12000 E. 1500 kg metala, elektronike, guma i Äega sve joÅ¡.  Masa pojaÄala, zvuÄnika sa malo drveta par drajvera i skretnicom premaÅ¡uje tu sumu. Eto materijala za intelektualnu onaniju ihaj. Vredi li onda bilo Å¡ta od HIFI-ja. Citiraću mog prijatelja. LJUDI, NE DIRAJTE MI U HOBI. Pozdrav

 

svaka ti cast.

Link to comment
Share on other sites

Dobro,

A da li neko od pljuvaÄke bratije lažnih moralista može da ospori rad uredjaja, a da je to zasnovano na znanju i teoriji? Osim Å¡to vam se može, u nedostatku forumske (i opÅ¡te) kulture da pljuckate po svemu i svaÄemu, da li neko može smisleno da mi kaže zaÅ¡to je uredjaj loÅ¡ i skup? Da mi navede konkretne razloge potkrijepljene teorijom i cjenovnikom ugradjenih komponenti, ne ulazeći u ocjenjivanje morala i ljudskosti konstruktora.

Nažalost, ovo se dešava u svim temama, tako da oni koji zaista znaju, ustuknuše pred elokventnom bratijom koja troši energiju na pljuckanje umjesto na nešto konkretno.

Link to comment
Share on other sites

...Nedavno je neki Veselko sabrao da Krelovi tranzistori vrede nekoliko desetina E. Treba li dalje?

Upravo je taj VESELKO koji je sabirao tranzistore u Krelu I kudio proizvodjaca dan nas prave budalma I otimaju nam pare isti onaj koji ovu tri cetvrt praznu I sklepanu kutiju u formi strujnog filtera prodaje za 550 eura. Meni to smeta, sto upravo on pokusava da nas pravi majmunima. Mogao je onda I neku bananu da spakuje unutra a filter ko filter, mozda I radi dobro. Ne bih da sudim Dok ne cujem mada posle svega me I ne interesuje (sto rece jedan kolega sa foruma).

Link to comment
Share on other sites

Ako ste sabrali 250 evra delova(i zaboravili kućiÅ¡te) onda se radi o za danasnje vreme minimumu zarade.Većina nas koji smo cistunci i bez problema dozvolimo brendiranim proizvodima naplatu 1:10 skocicemo zavrat nekom ko ovde poÄne neÅ¡to da radi,lakÅ¡e iz ladovine pljuckati,to je u srbiji najbolji poso.posle se Äudite kad neko uspe i zapali odavde tog momenta.Kad mi je Karan jednom prilikom rekao da ne želi ovde da iÅ¡ta radi po pitanju prodaje tad mi joÅ¡ nije bilo jasno zaÅ¡to,taman mu fali da mu svaki da neko prebrojava po novÄaniku,viri u tanjir il' kako se vec kaže.pritom kad sam predstavio jedan preamp koji se izradjuje u 1/3 svoje vrednosti,znatel' kol'ko se sluÅ¡aca javilo: nijedan.

Link to comment
Share on other sites

...Većina nas koji smo cistunci i bez problema dozvolimo brendiranim proizvodima naplatu 1:10 ...

 

Da li bi bio ljuvbazan da nam kazes koji to brendovi naplacuju 1:10, u suprotnom, ovakve izjave se moraju smatrati dezinformacijom i trolovanjem.

Link to comment
Share on other sites

naim,expo,krell...svaki.Ne mislim na marze i razliku izmedju proizvodjacke i trzisne cene i sl vec na ovo stalno cepidalcenje koliko kostaju delovi i iz toga izvodjenje racunice kolika je vrednost uredjaja.Pa zar konkretna razlika u delovima izmedju dva cd plejera na pr. od 1000 i 2000E nekad ne bude u par delova ukupne vrednosti ispod 100E.Naravno meni to ni najmanje ne smeta i placam razliku u svom zadovoljstvu, a ne zbir delova kao mnogi ovde.Btw znam i da su delovi i trosak 10-20% ukupnog posla ,a ostalo ode na sasvim neke druge realne troskove od visoko strucne radne snage koja se negde i placa,velikih troskova razvoja uredjaja,pa marketinga,pa ditributerske marze,pa marketinga i sl.

Edit: ajd ne bas u svakom slucaju tako velik odnos,od uredjaja do uredjaja zavisi kod jeftinijeg naravno ne moze.

Link to comment
Share on other sites

naim,expo,krell...svaki.Ne mislim na marze i razliku izmedju proizvodjacke i trzisne cene i sl vec na ovo stalno cepidalcenje koliko kostaju delovi i iz toga izvodjenje racunice kolika je vrednost uredjaja.Pa zar konkretna razlika u delovima izmedju dva cd plejera na pr. od 1000 i 2000E nekad ne bude u par delova ukupne vrednosti ispod 100E.Naravno meni to ni najmanje ne smeta i placam razliku u svom zadovoljstvu, a ne zbir delova kao mnogi ovde.Btw znam i da su delovi i trosak 10-20% ukupnog posla ,a ostalo ode na sasvim neke druge realne troskove od visoko strucne radne snage koja se negde i placa,velikih troskova razvoja uredjaja,pa marketinga,pa ditributerske marze,pa marketinga i sl.

Edit: ajd ne bas u svakom slucaju tako velik odnos,od uredjaja do uredjaja zavisi kod jeftinijeg naravno ne moze.

 

Dobro slazem se, sad razumem sta si hteo da kazes ali sa druge strane (tj bas zato a ne btw kako kazes :) ) ne mozemo u isti kos da stavimo Naim, Krell, Exposure...  i nekoga ko iz garaze "proizvodi" nesto, nije bitno sta.

Link to comment
Share on other sites

Sa ovim tvojim se prvi ne bi slozili ti koje pominjete: Englezi, Amerikanci i ostali. Jer oni i te kako cene male manufakture i kod takvih „iz garaze“ su cesto stvari skuplje (iz gore vec objasnjenih razloga). A i vecina navedenih su nastali iz garaze/podruma… Odelo u prodavnici „Prvi maj Pirot“ (ili Armani, nebitno) i kod snajdera iz garaze, recimo Darka Kostica, se u ceni malo razlikuje… :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...