Jump to content


PayPal (ne) dolazi u Srbiju u 2011.


accuphase

Recommended Posts

Zaboravili ste da su sledeće godine izbori i da se do tada pod obavezno obećavaju kule i gradovi (u ovom sluÄaju "PayPal").

Ma, Äim proÄ‘u izbori, već oÄekujem izjave tipa "Nema još tehniÄkih/praktiÄnih/zakonskih uslova za bla-bla-bla..." i odlaganje u nedogled.

Psi laju, karavani prolaze...

Link to comment
Share on other sites

Zaboravili ste da su sledeće godine izbori i da se do tada pod obavezno obećavaju kule i gradovi (u ovom sluÄaju "PayPal").

Ma, Äim proÄ‘u izbori, već oÄekujem izjave tipa "Nema još tehniÄkih/praktiÄnih/zakonskih uslova za bla-bla-bla..." i odlaganje u nedogled.

Psi laju, karavani prolaze...

Da, ali nam i godine prolaze uludo i uzalud...

Link to comment
Share on other sites

Da, ali nam i godine prolaze uludo i uzalud...

Zabole nekog politiÄara/tajkuna/itd. što nam godine prolaze uludo i uzalud.

Njima je važnije da iskoriste tih par godina na vlasti da nešto ućare, a za našu budućnost im se fućka.

Jedan je probao da nešto promeni, pa je dobio metak (ili tri)...

Link to comment
Share on other sites

...ma crkli od srece kad im je Merkel-ova rekla da nema nista do 2019. i zamolili za odlaganje do bar 2025.dok srede financijski praunuke,a nama glume ludilo i podcenjuju inteligenciju.

Inace na taj Paypal napolju uglavnom ljudi kukaju,zajedno sa ebay marzom nisu mala stavka.Mada sigurnost treba platiti,i bio bi koristan svakako.Sto se uredjaja tice ebay je uglavnom skuplji od kupovine na forumima(uz dosta opreza od lopuza koji su sve lukaviji),pa cak i SH kod dilera.Ako jos nakace jos worldwide,sto nam i treba,racunaj da si u takmicenju sa kinezom koji je spreman da preplati.

Link to comment
Share on other sites

jbsh pay pall ziveo buvljak :banana

... ma nema nista zanimljivije nego nedeljom ujutro ceprkati kod roma po starudijama kod roma "uvoznika istih" na buvljaku.. pa ono medju plocama nadjes ( npr ko ja ) omot od "Pink Floyd- wish you were here " originalke a ploca nije unutra pa ti ceprkas medju drugim plocama da nadjes plocu i... nadjes je !!! A ono ploca ko nova.. I pitas kolko je a ona kaze : bate za tebe sto dinaaraa !! a ti mu jos uzmes jos 4 druge i pitas : a sad ? a ciga ti kaze : aje bate moze sve za 400 ..

Jos zanimljivije je sa CDima.. gde moras da ceprkas medju raznim rezancima , te instalacionim diskovima za windows 95 :screwy itd.. i tu nadjes isto neki dobar "original " CD sa npr " Stingom "

I sto je zanimljivije... tu "bidovanje" , to jest licitacije , za razliku od ebuya , limunda itd... idu od vece cifre ka manjoj pa gde se nadjete :crno-na-belo . "robu" pregledas na licu mesta i teraj...

Link to comment
Share on other sites

upravo tako.. a da se tu mogu nabosti i dobri uredjaji svedoci moj poznanik koji je na buvljaku nasao za 10ak eura Pioneerov DVD rezac sa HD ( neki top model koji je nov kostao ihahaaa... ) - kao neispravan i bez daljinskog. Covek ne bude lenj i preko neta nadje original daljinski i.... Pioneer radi !!!! i ja cesto naidjem na npr dekove za 2-4 puta manje nego sto se "vrte " na K/P sa izgledom i stanjem 8-9/10

Link to comment
Share on other sites

...

Inace na taj Paypal napolju uglavnom ljudi kukaju,zajedno sa ebay marzom nisu mala stavka.Mada sigurnost treba platiti,i bio bi koristan svakako.Sto se uredjaja tice ebay je uglavnom skuplji od kupovine na forumima(uz dosta opreza od lopuza koji su sve lukaviji),pa cak i SH kod dilera.Ako jos nakace jos worldwide,sto nam i treba,racunaj da si u takmicenju sa kinezom koji je spreman da preplati.

Sve si lepo rekao, a ovo za lopuze najbolje :(

Link to comment
Share on other sites

Sve si lepo rekao, a ovo za lopuze najbolje :(

Kad sam bio mlad i naivan,pre jedno godinu-dve dana,nameracim se na jedan naim 82 za 800E,cena super,prodavac usta puna sampita,posao samo klizi ko sanke,ja sav srecan,nasao se third world man u big biznisu,zeljena i sanjana sprava nadomak ruku,samo da jos W.Unionom posaljem 800E, jos ce on i transport da plati.Finog li Äoveka,vidi se da je to tamo (j)evropa...Ode naivÄina do banke ,ne moze W.Unionom da se salje, vec samo prima novac.Pu, majku mu gde ja zivim,sav se zbedacim,nista od preampa...

Stigne razocarani naivko kuci,krenem da kucam,po linkovima na oglasu, kad izlete nesto kao fraud,lopovi,nista ne radite sa ovim,u pitanju je prevara....Malo se bacim na gugleraj oko toga kad ono gomila ostecenih na toj sumi za pojacala,gitare,svasta po nesto od tehnike uglavnom 800e,valjda mu toliko treba...

Kad sam mu poslao link bio je jos strasno uvredjen,on je deponovao uredjaj firmi kojoj cu ja satro da uplatim(na licno ime menageru Djoki),oni mi isporuce spravu,a tek nakon toga on moze da dobije pare.Mailovo me 5 dana i tovario raznim varijantama dok nisam pomenuo rec Police.

Tad sam video da je internet jako opasna rabota.Sreca, iz banalnih razloga skolu ne platih debelo,samo da je bilo moguce poslao bih tih 800E, za letovanje sa dve plavuse kako se jednom UK forumasu zahvalila jedna lopuza,po povratku sa Ibize.

Pa eto ako je nekom ovo pomoglo,pomoglo.Sto kaze Lane "ne moze da skodi".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problem je u sledecem - da li kupac svoje pare drzi kod PP, ili je PP samo posrednik izmedju kupceve banke i prodavca?

Ako je odgovor ovo prvo, onda to ne moze, jer (zvanicno) gradjani Srbije mogu svoje pare da drze samo kod domacih banaka, a PP nije registrovan kao banka u Srbiji.

Ako je odgovor ovo drugo, onda moze.

E dok se na pitanje odgovori, moze da prodje neko vreme...

Link to comment
Share on other sites

Problem je u sledecem - da li kupac svoje pare drzi kod PP, ili je PP samo posrednik izmedju kupceve banke i prodavca?

Ako je odgovor ovo prvo, onda to ne moze, jer (zvanicno) gradjani Srbije mogu svoje pare da drze samo kod domacih banaka, a PP nije registrovan kao banka u Srbiji.

Ako je odgovor ovo drugo, onda moze.

E dok se na pitanje odgovori, moze da prodje neko vreme...

Šta, država srbija je vlasnik naših para ???

Svašta...

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa tobom, ali vidiš, po zakonima ove države ti, ja i ostali državljani zemlje Srbije NE MOGU da poseduju raÄun u nekoj inostranoj banci.

Zato su npr. strane banke ovde registrovane kao domaće banke sa stranim kapitalom;)

E sad, koliko sam ja skapirao, problem je da li je po ovdašnjim zakonima PayPal-a banka (zato što je u Luksemburgu, gde je centar za EU registrovan kao banka) ili samo posrednik u novÄanim transakcijama (što defacto i jeste). Da li PayPal zbog toga okleva da doÄ‘e ovde (zato što stvari nisu Äiste; koÄniÄar je NBS koja ne daje mišljenje na ovu temu, tj. ne izjašnjava se o tome da li je PayPal banka ili ne) ili to ima veze sa položajem zvezda u vaseljeni nisam siguran, samo znam da ove naše kvazipolitiÄare u parlamentu ovo interesuje kao lanjski sneg (mislim Äak da pola njih nema pojma šta je PP, a možda imaju i 2/3 većinu).

Dok se ovo ne reši teško će PP kod nas, bez obzira što mnogi najavljuju 24.09.2011. kao dan-D za ulazak PP u Montenegro, Makedoniju i kod nas.

Link to comment
Share on other sites

RR,

upravo je to (banka ili ne) problem i to je Jasna Matic lepo objasnila.

Da napravim paralelu. Ako ja hocu nekome da uplatim nesto karticom kao sto je Visa Virtuon, to nije problem. Moje pare su sve vreme kod Raffeisen banke, koja je ovde registrovana kao banka. Da li ja dajem nalog za isplatu preko Neta karticom, ili u banci, nema velike veze - pare su sve vreme ovde u banci. To za Soskica nije problem.

Pretpostavimo sada drugacije - PP je tamo registrovan kao banka, ovde nije. Gde stoje pare? Ako stoje kod PP, onda de facto korisnik drzi pare u stranoj banci, sto za Soskica jeste problem.

Ono sto je prihvatljivo za NBS je, na primer, da PP posreduje, a pare su sve vreme kod nase banke, pa onda kada PP izvrsi uslugu, onda nasa banka njemu prebaci tacno toliko koliko treba (vrednost + provizija).

U prevodu, PP radi na nasu casnu rec. Hm...

Link to comment
Share on other sites

Sa B92:

Na koji su nacin onda Milosevic i ostala drzavna klika, drzali novac u kiparskim i ostalim inostranim bankama?

(Ivana, 19. septembar 2011 04:35)

Ma Pejpal zegreva atmosferu, niste li ukapirali...Ono prvo biće ga, pa pogrešili su, pa nisu te ne zna se jesu li, pa onda experti kažu da je država kriva, pa raja se žari i pali i gle Äuda država baš danas saopštila da razmatra kako može pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Postoje razni nacini da otvoris racun u stranoj banci i ne postoji problem dok ovde niko ne zna da ga imas.

Pored toga takvi racuni se cesto i ne otvaraju na svoje ime, vec na ime poverljive osobe koja ima drzavljanstvo/boraviste u toj zemlji i niko to ne moze da mu zabrani.

Koliko imas firmi u Srbiji koje se fiktivno vode na neke "obicne" ljude, a pripadaju nekom "neobicnom"...

Link to comment
Share on other sites

Trik je u tome što n.n. tajkun nema svoj raÄun van zemlje, već pravno lice, tj. njegova firma, a to je dozvoljeno:)

InaÄe, celo zamešeteljstvo sa PP je potpuno besmisleno, zato što PP ustvari i radi samo transfer novca sa jednog raÄuna na drugi raÄun. Meni nikada nije "stajao" novac na PP "raÄunu", kada platim nekome preko PP novac se povlaÄi sa moje kreditne kartice i transferuje drugom licu, a PP uzima proviziju za transakciju. E sad, to je kad se plaća. Kad se prima novac (to nisam radio zbog provera, pao bih kao kruška) novac ide na PP "raÄun", pa se onda shodno odluci vlasnika naloga povlaÄi sa njega, tako da u tom sluÄaju pare jesu negde van ove zemlje, pa se tako krši zakon ove zemlje.

Ne znam, nadam se samo da će PP konaÄno doći ovde i da ćemo dobiti mogućnost i ovakvih transakcija, pa ko voli, nek izvoli.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...