Jump to content


Cista A klasa


anubisgrau

Recommended Posts

Svemu vremenom pada cena, sta je tu cudno. I mi cemo biti maje vredni kad omatorimo. Lepa devojcica od 20 god naravno da vise vredi od zene od 50 god a kamoli od babe od 80 god..

Kakvo skoro pa morbidno poreÄ‘enje Äika Šuco !!!

Ne zaboravi da ima vrednosti, koje ne prolaze s godinama već naprotiv "ostaju za sva vremena"...

Link to comment
Share on other sites

Bidding has ended on this item. The seller has relisted this item.

Da li si procitao ovo u vrhu a i napisao sam prodat bez licitacije ako se ne varam…

Hteo sam da ti ukazem na mozda pogresan link, jer ovaj uredjaj sa linka nije prodat. A i nisam video da je prodat bez licitacije...

Ali ne bitno...

Link to comment
Share on other sites

Tema je Äista klasa A. Air-Tight su odliÄni ureÄ‘aji i mislim da zaslužuju posebnu temu.

@Stradi-Vari

Verujem da si (sa pravom) vrlo zadovoljan svojim sistemom. OÄekujemo njegovo predstavljanje u podforumu "Vaši sistemi". Mnogo je preglednije (pogotovo kada se pozivaš na isti u nekoliko razliÄitih tema) za ostale Älanove foruma. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Trenutno ima 7 (sedam) oglasa za Air Tight na nemaÄkoj berzi audio ureÄ‘aja, a to bi trebalo da se smatra za izuzetno retko pojavljivanje ovih ureÄ‘aja u prodaji? Isto tako, ako su cene koje se traže nekoliko puta niže od cena novih ureÄ‘aja, raÄuna se da sprave ne gube na ceni? Mis'im, stvarno...

post-9977-0-51048400-1317852849_thumb.pn

Vise nego izuzetno retko,,,,, a kamoli sto ima samo jedan ATM 1. sami ste poslali sliku. Veoma retko pod uslovom da znate kako se inace pojavljuju druge firme i u kom broju. Cak sam cenu pogresio ja sam napisao 6300 eura a kod vas pise 7000 eura nova cena.

I sve ovo totalno nebitno, jer ako je bitno onda je to cista sujeta, moji predhodni postovi su bili usmereni na drugu stranu a ne tu koju ste vi videli.

Link to comment
Share on other sites

Vise nego izuzetno retko,,,,, a kamoli sto ima samo jedan ATM 1. sami ste poslali sliku. Veoma retko pod uslovom da znate kako se inace pojavljuju druge firme i u kom broju. Cak sam cenu pogresio ja sam napisao 6300 eura a kod vas pise 7000 eura nova cena.

I sve ovo totalno nebitno, jer ako je bitno onda je to cista sujeta, moji predhodni postovi su bili usmereni na drugu stranu a ne tu koju ste vi videli.

Mda, nebitno je, ali ti i dalje imaš potrebu da nam objasniš da ništa ne znamo i da si ti u pravu...

Link to comment
Share on other sites

Mda, nebitno je, ali ti i dalje imaš potrebu da nam objasniš da ništa ne znamo i da si ti u pravu...

Ðемо' да Ñи таки, можда је човек Ñтварно у праву Ñамо ти не разумеш ;-)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðемо' да Ñи таки, можда је човек Ñтварно у праву Ñамо ти не разумеш ;-)

:wave2

Ma nebitno je, totalno... :razz:

Link to comment
Share on other sites

ali ti i dalje imaš potrebu da nam objasniš da ništa ne znamo i da si ti u pravu...

Ne, nego izgleda imam razlicitu percepciju pitanja i odgovora na forumu . Razliciti stilovi odgovora a i pisanja dovedu ponekad do uzajamnog nerazumevanja.

Nisam imao takvu nameru, izvinjavam se ako je tako izgledalo

Link to comment
Share on other sites

pored toga trebalo bi naglasiti da prednosti tzv A klase u sonicnom smislu ima smisla diskutovati pre svega kod tranzistoraca. tacno je da cak i bliske topologije kod lampasa imaju sonicne razlike (A2 recimo kada treba da se izvuce malo vise snage) na kojima su neke kompanije izgradile svoju kompletnu filozofiju zvuka (wavac i pomenuta A2 na primer), ali razlike izmedju A i AB kod lampasa i kod tranzistoraca su velike, u korist tranzistoraca, kako sonicno tako i svakojako drugacije.

Link to comment
Share on other sites

pored toga trebalo bi naglasiti da prednosti tzv A klase u sonicnom smislu ima smisla diskutovati pre svega kod tranzistoraca. tacno je da cak i bliske topologije kod lampasa imaju sonicne razlike (A2 recimo kada treba da se izvuce malo vise snage) na kojima su neke kompanije izgradile svoju kompletnu filozofiju zvuka (wavac i pomenuta A2 na primer), ali razlike izmedju A i AB kod lampasa i kod tranzistoraca su velike, u korist tranzistoraca, kako sonicno tako i svakojako drugacije.

:thumbsup2

kod tranzistorca to ima mnogo vise znacaja to je znacilo nadam se ono u korist tranzistoraca, ako jeste , to je apsolutna istina

Link to comment
Share on other sites

Za 185W na 8 oma zvucnicima treba, po Omovom zakonu, 4,8A struje. Ako racunamo prema naponu za 185W treba na 8 oma 38,5V naizmenicnog napona odnosno 54V jednosmernog bez pada napona na izlaznim tranzistorima. Posto mora imati i pozitivnu i negativnu granu znaci 108Vx4,8A=518W disipacije po kanalu za cistu A klasu, odnosno malo vise od kilowat za oba kanala!

Ovo je cista matematika.

Sad cu opet sa analogijama da bi lakse razumeli: pojacalo sa mnogo wati je kao auto koji moze brzo da ide. A pojacalo sa velikim strujnim mogucnostima je kao kamion sa mnogo konja. Auto je lagan i brz a kamion tezak i trom. A 185wati u A klasi je kao da imate Ferari koji vuce kao Volvov tegljac i ubrzava do stotke za 3,5 sekunde. Da bi mogao toliki teret da potera za tako kratko vreme mora da ima izuzetno jak motor koji trosi mnogo goriva. Tako i pojacalo u A klasi vuce jako mnogo u praznom hodu i tu energiju rasipa u prostor u obliku toplote. Sad da li hladnjaci od A370 mogu da disipiraju toliko energije a da ostane samo 38 stepeni veca temperatura na hladnjacima ne znam ali kao poredjenje mogu da stavim Zikin F3 koji ima 46Vx1,6A=73W po kanalu a postize 35 stepeni vise od sobne temperature http://www.diyaudio.rs/topic/1762-zikin-f3/page__hl__%2Bzikin+%2Bf3__fromsearch__1

Link to comment
Share on other sites

Sta je sa Electrocompanietom i FTT tehnologijom?

Na primer ECI 4 ima 120W/8 oma odnosno 200W/4 oma, po proizvodjacu u cistoj A klasi. Koliko ja znam ECI 4 ima trafo od 650W.

Da li je to moguce?

Nema nikakvih sansi da je taj dizajn (ECI serija integralaca) pojacala u A klasi... Mada se i ne secam da je Electrocompaniet negde deklarisao A klasu za ovu seriju uredjaja, pa da ih iz prve deremo na temu "marketing", kako veli anubis. I taj trafo u ECI-4 nije 650VA, ako se dobro secam, jer je puno noviji i ambiciozniji model ECI-5 Mk2 sa manjim transformatorom tj samo 500VA... Nije ni bitno - s takvim trafoom se moze konstruisati i valjano izvesti A-klasa dizajn u rangu nekih max. 25-30Wpc, otprilike.

Milose, za 120Wpc u cistoj A klasi treba bar 2,5-3kVA transformatora i par primerno velikih hladnjaka za recimo nekih 1000W "nusprodukt" topline po radnom satu po kanalu (ukupno dakle cca 2000W - sto odgovara manjoj termo peci), sto se ne moze spakovati u 16 kila kolko tezi ECI-4. Verovatno minimum 55-60 kila... i mnogo, mnogo para... Mnogo vise nego za ECI-4.

Eto, priupitaj malo druga Googlea o, recimo, Gryphon Antileon pojacalu (150W/8ohma ciste A klase u "H" bias modu, 2x1500VA transformatori), vidi kilograme i cenu, pa ce ti biti jasnije...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...