Jump to content


Cista A klasa


anubisgrau

Recommended Posts

Ргде наћи тај Е-Р?

:wave2

Electro Research A-75

This unit was designed by John Iverson, one of the high-end’s most memorable characters, around whom many a story, even legend hath sprung up. The solid-state A-75 was built for the military, perhaps for a radar installation. It was thus built to military specs (and overbuilt for audio listening purposes). So, it was said only a few units were left over for Iverson to sell to the general public. When they worked without breaking down, they were unlike, in sound, anything else on the market. The thing I remember best about them was their incredible purity, both at the tightly defined and taut bass frequencies on up into the, like their designer, ethereal ionospheric regions. Iverson was also legendary for developing a “force-field†speaker that, it is said, the military had its evil eye upon for some dark purposes. (Legend: It could make solid-objects disappear into a nowhere dimension.) There were other designs that did not quite materialize either, including a strain-gauge cartridge/preamp. No one, to my knowledge, ever heard one of those gizmodos. Later on, Iverson simply disappeared, after one or more runs in with the law, or, perhaps, to his alternate business base in Singapore. Many have tried to find him but no one has, so complete is the mystery. (Legend: He was assassinated. Maybe not. Maybe he simply fed himself into his force-field speaker.)

Link to comment
Share on other sites

Electro Research A-75

............................................

Баш ме занима унутрашњоÑÑ‚ тог војног уређаја!?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

(sifra: sve je to salata) :ruganje

Ðли и Ñалата није нешто без зачина :crno-na-belo

По мени је Ðлеф Ñерија једна од најраÑпроÑтањенијих што фабричких што оних других.

О "ИкÑ" Ñерији да и не говорим која је на тржишту и дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ñа великим ценама!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da ste rekli XA pa jos nekako...

:wave2

Ма ниÑам ни помиÑлио на Оф него Ñам Ñметнуо Ñа ума :oops:

Да "Ð˜ÐºÑ Ð", моја грешка у куцању.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pass XA su pojacala u A klasi. Ali i ona kada se preopterete predju u B klasu. Npr. XA-60.5 radi do 120 W u A klasi a u 270 W prelazi u clipping. Izmedju radi u B klasi. Ja medjutim nisam uspeo jos nijednom za ovih 9 meseci da ga pomerim iz A klase ...

Link to comment
Share on other sites

AB ...

Ali sama klasa rada pojacala, pa makar bila i tzv. "cista" A klasa, nije dokaz kvaliteta reprodukcije .... Zato ne znam sta je prava motivacija za ovo pitanje ?

Nista, samo mi je zvucalo cudno. Ono, ako je push-pull pojacalo, moralo bi preci u AB, nikako u B. Ako je SE, prelazak u B klasu bi zavrsio zvukom kao kanta :D - a i nisam siguran da je moguce preci u B klasu, a da pre toga ne dovedes izlazne tranzistore u zasicenje...

Nije bilo zadnje namere, cisto... Eto, rekoh nesto. :) Kao kad nekog ispravis u gramatici.

Link to comment
Share on other sites

Ja zapravo ne znam kako izgleda izlaz Pass XA pojacala. Nelson nikada nije objavio semu. Postoje samo predpostavke, od kojih su neke izgleda dosta blizu istini ali izgleda da postoji jos nesto .... Takodje ne znam tacno da li je bas AB - napisao sam po secanju a sada vidim da u manualu zapravo nista ne pise o tome. To medjutim nije toliko ni bitno jer u nekim normalnim uslovima rada i sa nekim iole normalnim zvucnicima, ta XA pojacala nikada i ne napustaju A klasu. Sviraju jako dobro, trose puno struje i jako se greju a treba im i dosta vremena da se usviraju i prorade kako treba. Ali onda ... imas utisak da je to to ...

Link to comment
Share on other sites

nisam pratio zaplet oko te hirage (jel opet problem sa kenjalom?) ali i dalje mogu krvlju da potpisem da sam cuo najmanje 2 u srbiji koji se do 00. jedna je lemiceva a jedna je bila u mirijevu pre 25 godina. nije zadnja rec u transparenciji ali ima jedan tako dobar i prefinjen ton da mu dosta toga izlicitiranog ovde ne prilazi na puskomet.

Link to comment
Share on other sites

Možda bi bilo dobro da navedemo liÄna iskustva, da ne priÄamo napamet. Eto na primer koja ste tranzistorska pojaÄala u A klasi Äuli i kakvi su vaÅ¡i utisci. U obzir dolaze i pojaÄala koja retko ili nikada prelaze u AB režim.

Tri najbolja koja sam Äuo su:

1. Forte Audio Model 1

2. Link Audio

3. Pioneer M-22

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...