Jump to content


Cista A klasa


anubisgrau

Recommended Posts

Онда дође рачун за Ñтрују :plakanje

:wave2

Pa ko ima para za tako nesto,to ne bi trebalo da bude problem ;) ...jel se vlasnici Porsche 911,ili Aston-a raspravljaju o tome koja je potrosnja tih kola? :D

Nego sta je sa AVM recimo M4,na papiru je i to A klasa... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Онда дође рачун за Ñтрују :plakanje

:wave2

Å to mu u praksi znaÄi "ladno probijanje" novouvedenog(od 1-og aprila) "sirotinjskog limita" od 350 KWh potroÅ¡nje !!!

OÄito da ova država baÅ¡ i ne gotivi "audifilski nastrojene" korisnike tzv eps-a...

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da se bas na ovom forumu skoro moglo procitati da je Hiraga pravo resenje za audiofile sa skromnim sredstvima. Verovatno je autor ovako dubokih misli pretpostavio da je vlasnici nece ukljucivati ili da su se prikljucili direktno na banderu :).

Vreme je da se shvati da je A klasa skupa zabava, kao i lampe i vinil.

Link to comment
Share on other sites

dobro, jel moze neko konkretno da napise koliko mu je veci racun za struju od kada ima uredjaj u a klasi.

a ne da se pausalno frljamo sa pretpostavkama.

a i, kako bih, rekao - valjda bi trebalo da se svako pruzi prema svom guberu. ako nemas para za 200 dinara veci racun za struju onda nemoj da kupujes pojacalo od 2000 evra. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@Anubise,

taj koji kupuje pojacalo od 2000 Evra sigurno ne razmislja o tome.

Moj komentar odnosi se na tvrdnju da je A klasa pravo resenje za nekoga ko je visegodisnjom stednjom skupio 200 Evra za Hiragu, "Hiragu", Hi(end)Ragu, ili stagod. Ostalo je elementarna matematika.

Uostalom, ti dobro znas da su uske ulice na Vracaru pravo mesto za parkiranje SUV-ova koji bi se sa mukom parkirali i na nosac aviona. Sta ce mozak onome ko ima pare.

Link to comment
Share on other sites

Pa ko ima para za tako nesto,to ne bi trebalo da bude problem ;) ...jel se vlasnici Porsche 911,ili Aston-a raspravljaju o tome koja je potrosnja tih kola? :D

Neces verovati - da. Bar u Srbiji. Znam bar jedan slucaj kad je tadasnji kolega hteo da kupi 944, naravno ocajno polovan, pa je odustao zbog goriva.

Ista prica i za pojacala. Kupis pojacalo, ali ga ne palis jer mnogo trosi. Njemu treba 2-3h da postigne optimalan rezim rada, a ti ga ne slusas nikad toliko, jer to trosi struju, ili jos gore, jer trosi lampe. Gasimo sve STALNO.

Zato ja lepo trosim tranzistore koji ne trose puno - i ne gasim ih.

Ne zaboravite: Ovde jako malo njih kupuje NOVA pojacala od 2000 ili 5000 EUR, ali ih dosta kupuje polovna, nekad kostala toliko sad su bagatela na kupujem-prodajem-valjam-kradeno-baceno-iz-nemacku. (Nemam nista protiv sajta, naprotiv - pricam o nasim "valjatorima").

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: @Nikola,

slican rezon imam i ja.

Na kraju krajeva, Hi-Fi smatram uzivanjem, a ne takmicenjem. Nemam potrebu da budem uvazen u zajednici ni kao "audio muchenik", ni "audio fanatik", ni "audio cistunac", ni ...

U skladu sa tim, u krajnjoj instanci ne vidim sebe kao operatera (roba) audio sistema, vec njegovog vlasnika, koji u njemu uziva.

Link to comment
Share on other sites

Neces verovati - da. Bar u Srbiji. Znam bar jedan slucaj kad je tadasnji kolega hteo da kupi 944, naravno ocajno polovan, pa je odustao zbog goriva.

Ista prica i za pojacala. Kupis pojacalo, ali ga ne palis jer mnogo trosi. Njemu treba 2-3h da postigne optimalan rezim rada, a ti ga ne slusas nikad toliko, jer to trosi struju, ili jos gore, jer trosi lampe. Gasimo sve STALNO.

Zato ja lepo trosim tranzistore koji ne trose puno - i ne gasim ih.

Ne zaboravite: Ovde jako malo njih kupuje NOVA pojacala od 2000 ili 5000 EUR, ali ih dosta kupuje polovna, nekad kostala toliko sad su bagatela na kupujem-prodajem-valjam-kradeno-baceno-iz-nemacku. (Nemam nista protiv sajta, naprotiv - pricam o nasim "valjatorima").

Hmmm... nikola, znam da si zakleti "stereofil", ali ne bi verovao, koliko jedan dobar surround-system može da potroši za samo jedan film dnevno, u toku mesec dana !!!

Jer, ako se sabere avr/aktivni sub, ili joše bolje(gore) 2 kom./panel/još ako materijal "strimuješ s kompa"...

Link to comment
Share on other sites

JLH je interesantan. Meni u kuci stoji jedan napravljen (vlasnistvo kolege forumasa) i delovi za isti.

Nazalost, nije za moje kutije, ali lep projekat u svakom slucaju.

Давај Ñлике, ниÑу ваљда тајна :rolleyes: ?

:wave2

Едит: вероватно поподне

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Hmmm... nikola, znam da si zakleti "stereofil", ali ne bi verovao, koliko jedan dobar surround-system može da potroši za samo jedan film dnevno, u toku mesec dana !!!

Jer, ako se sabere avr/aktivni sub, ili joše bolje(gore) 2 kom./panel/još ako materijal "strimuješ s kompa"...

Sad zakleti nisam. Da imam mogucnosti da imam dve sobe, jednu za muziku, a drugu za HT - imao bi HT. Mozda bi cak imao i u jednoj da je dovoljno velika i dovoljno dobrog rasporeda da to sve radi. Ali u mojih 18m2 i sa mojim budzetom - ovo je bio razuman izbor.

Verujem ja da sve trosi, ali uredaji u A klasi ipak nisu za poredjenje - oni trose jer je dizajn takav.

Link to comment
Share on other sites

slusao sam luxman m600. brise patos sa svim sto sam cuo od passa, narocito sa spravama sa muljavim JFET-ovima

Bez zelje da se osetis uvredjeno, cisto pitam jer smo pricali o tome skoro... Slusao si Pass spravu koja je kupljena i na kojoj pise Pass (neki XA ili sta vec), ili samo ove svajsovane. Opet, bez zlobe pitam, samo zato sto ja nikad nisam cuo nijedan "pravi" Pass.

Link to comment
Share on other sites

Neces verovati - da. Bar u Srbiji. Znam bar jedan slucaj kad je tadasnji kolega hteo da kupi 944, naravno ocajno polovan, pa je odustao zbog goriva.

Ista prica i za pojacala. Kupis pojacalo, ali ga ne palis jer mnogo trosi. Njemu treba 2-3h da postigne optimalan rezim rada, a ti ga ne slusas nikad toliko, jer to trosi struju, ili jos gore, jer trosi lampe.

ja mislio sa 911-kom/Astonom na noviju neku spravu,a ne na krsinu...ti sto imaju para za tako nesto,citaj "novijeg datuma" ne razmisljaju o ceni goriva,ako slucajno da,onda su zavredeli VW Lupo 3L :D

..a za te velike audiofile sto ne pale sprave isto "jel trosi mnogo struje" nek samo lickaju slike svojih sprava,slobodno,to je tamo i onako samo fetis posedovanja,koji nema nikave veze sa ovim sportom,mozda eventualno sa filatelistima... :P:D

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanjce za one iskusnije, sa viÅ¡e sluÅ¡aÄkog staža...

Å ta je C.E.C. integralcima, mislim na modele amp-5300r/6300, jer oni s ponosom istiÄu "pure class A single ended", ni manje, ni viÅ¡e...

Kakva je njihova konfiguracija, znam da sem Å¡to imaju izrazito predimenizionirana napajanja i de se žestoko greju, prilikom rada, Äak i na maloj glasnoći ???

- C.E.C. amp-5300r

- C.E.C. amp-6300

p.s.

Moliću lepo, bez onih klišeiziranih odgovora, tipa "o tarabi, i šta piše na njoj..." !!!

Link to comment
Share on other sites

Ðœoj je Model 1, identiÄne karakteristike kao Model 4 samo Å¡to umesto IGBT koristi bipolarce.

И по улазном диференцијалном транзиÑтору.

Код твог је биполарног типа а код ових новијих ФЕТ!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanjce za one iskusnije, sa viÅ¡e sluÅ¡aÄkog staža...

Å ta je C.E.C. integralcima, mislim na modele amp-5300r/6300, jer oni s ponosom istiÄu "pure class A single ended", ni manje, ni viÅ¡e...

Kakva je njihova konfiguracija, znam da sem Å¡to imaju izrazito predimenizionirana napajanja i de se žestoko greju, prilikom rada, Äak i na maloj glasnoći ???

- C.E.C. amp-5300r

p.s.

Moliću lepo, bez onih klišeiziranih odgovora, tipa "o tarabi, i šta piše na njoj..." !!!

Мени Ñе ту нешто баш и не Ñлаже. 2 Ñ… 120 вати а кућиште виÑине Ñамо 123 мм.

Можда Пре-Ðмп?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...