Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

18 sati ranije, ZoranBG said:

Kupio sam Nak T-100 aplikaciju, samo da vidim na koji kompjuter će ići. S obzirom da je prilična kopija originalnog T-100 analizatora, skinuo sam njegovo uputstvo da pročitam, ali ne znam kada ću sve stići.

Super, sustinski moze na sve racuanre :) Znaci ubuduce cemo vidjati screenshotove u testovima ? :D Naravno ako to nije neki mukotrpan posao. svakako je lepo videti diagram pored subjektivnog/objektivnog dogadjaja, koji vi uvek docarate.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, shon3i said:

Super, sustinski moze na sve racuanre :) Znaci ubuduce cemo vidjati screenshotove u testovima ? :D Naravno ako to nije neki mukotrpan posao. svakako je lepo videti diagram pored subjektivnog/objektivnog dogadjaja, koji vi uvek docarate.

Da, čim osposobim softver, videću da za dekove za koja uradim merenja ista i objavim. Inače radim za 90% dekova, ali retko pišem o tome.

Link to comment
Share on other sites




У почетку смо користили дек А721


Сећам се тог времена прошлог века али мислим да су били 710 модели или су они били само у репортажним колима?



Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, giZ_Mo said:

Сећам се тог времена прошлог века али мислим да су били 710 модели или су они били само у репортажним колима?

Радио сам и на том радију, али прича о Штудеру А721 је из једног другог, такође државног (тада их је било више, а не као данас).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima na forumu, novi sam član, mada po godinama nisam nešto nov. Dok sam odrastao 80-ih i 90-ih mnogo sam voleo dekove, ali su mi bili nedostižni u to vreme. Sad tako, malo po malo, nakupio sam nešto dekova, ali se ne razumem nešto u servisiranje, a imam jedan problem koji bih pokušao da rešimo sam. Kupio sam skoro Aiwa F700 koji je preživeo izgleda po kutiji, neko žešće tumbanje od strane kurira. Dek nije hteo da otvori vratanca, bila se zaglavila, to sam rešio, nije hteo da krene kapstan, izgleda da je bio spao kaiš, to sam nekako namestio. Trenutno play i premotavanje radi normalno, ali kad treba da snima neće da krene iz Rec/pause moda, podigne glave i onda stoji 10ak sekundi u mestu i spusti glave. Ako poguram zamajac ručno, onda klikne, prezubi nešto i krene normalno. Desi se da posle toga može više puta sam da krene u snimanje, ali na kraju opet zaglavi. Pretpostavljam da je problem mehaničke  prirode. Ima li neko predstavu šta je problem i koji level ekspertize zahteva?

Link to comment
Share on other sites

Тај дек је пластиканер са једним мотором, јад и беда.

Прво установи шта не ваља а каиш увек може да се пазари.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Plastikaneri ili ne, dobro snimaju, čak i ovaj F700. Mada najbolje snima AD-F350 koji razbija za dvoglavi dek. Imam ja i neke troglave, ali sam skoro prvo nabavio F350 i oduševio se sa Aiwom. Pa sam iz znatiželje nabavio i F450 i ovaj F700. Prija mi zvuk njihovog snimka. Mada ove DX glave u F350 su vrh. A za F800 traže 200e, to mi je previše za 35 god stari uređaj.

Link to comment
Share on other sites

Uključio sam se u diskusiju jer sam imao AD-F800 i nekih 30 godina baš uživao u njegovom radu nakon troglavog Technics-a i Dennon-a iz osamdesetih... Osim glavnog remena nije bilo ništa potrebno na njemu dirati sve te godine. Teča je bio krš a Dennon je imao očajne dugmiće i preterano zaobljavao bass.

Otišao u Moskvu kod jednog Rusa koji je totalno odlepio kada ga je čuo kod mene. Bio je i ovde na oglasu neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

kad se već raspadao sistem ante markovića naletim negde u makedonskoj na aiwa adf 450 i ajd pošto trenutno nisam imao dek pazarim tu aiwu...poklonio sam je kasnije sestri kad je upisala muzičku akademiju...pravila je ozbiljno dobre snimke iako ništa posebno nisam očekivao...nedavno sam ponovo nabavio dek i nosio sam za probu kasete snimljene na aiwi...prodavac se češao po glavi, nije mogao da veruje na čemu je to snimano...a da jeste plastikanac, jeste, ali ako radi bez problema daje odličan zvuk van svih očekivanja...ima smisla i koristiti bolje kablove, pošto sam imao viška van den hull stavio sam njih na dek, dosta je uticalo i na snimanje i reprodukciju...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...