Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Pitanje za poznavaoce. Koja je realna cena za Technics M253x?

Imam m245x koji je u losem vizuelnom stanju ali radi i svidja zvuk koji ima. Da li bi sa ovim jacim modelom(253x) dobio taj lep mekan i harmonican zvuk u nekoj vecoj meri.

Takodje me zanima na sta bi se pre odlucili po pitanju zvuka rs-b765 ili m 253x

Unapred hvala!

Link to comment
Share on other sites

Vlado,

253X koristi dvomotornu mehaniku iz RS-M serije dekova, sa snaznim zamajcem I pogonom preko remena. Ta mehanika je komplikovana za servis (u odnosu na RSB765 ima neke zupcanike potpuno nepotrebno I mali remen koji se tesko menja) ali kada se servisira obicno nema puno problema do sledeceg redovnog servisa. Koristi AX amorfne glave.

Mana im je folija sa stampom koja ide sa prednje strane mehanike I povezuje mikroprekidace, hoce da pukne od starosti, ali se moze popraviti.

Zvuk RSM253X je jedan od boljih kod Technics dekova I mislim da biste mogli dobiti taj tip zvuka koji trazite. Na prvu loptu on je harmonican, muzikalan, sa dBX skoro fascinantan (ako je dBX kolo dobro podeseno skoro da nema efekta pumpanja zvuka).

U odnosu na najbolje dekove nije mu dobra rezolucija na gornjem ekstremu, gde se vidi da se malo "muci", ali to je sve u okviru klase kojoj je pripadao sasvim OK.

Kostao je 1.000 DEM kada se pravio, koliko se secam napamet spadao je u Spitzenklasse III (kategorija ispod najbolje u njegovo vreme) I bio drugi dek odozgo u Technics ponudi.

Uvek bih ga uzeo pre nego tunjavi RS-B765 (tanak na basu, solidan ali sasvim osrednji).

Cene su nesto skocile, pa za 253X traze po 100 evra, ali mislim da ne vredi vise od sezdesetak.

Link to comment
Share on other sites

RS-M 253X je model iz 1983 godine.Testiran je u Stereoplay-u 1/1984 godine i bio svrstan/kako je Zoki naveo/ u Spitzenklasse 3.Kostao je 1000 dm.U katalozima iz 1984,1985 i 1986 godine je bio odmah iza legendarnog RS-B 100.

Takodje je 253x testiran i u Stereo-u 9/1983 i bio svrstan u Angehende Spitzenklasse.

RS-B 765 je testiran 1/1991 u Stereo-u i bio svrstan takodje u Angehende Spitzenklasse,kostao je 700 dm.Bio je svojevremeno u svojoj seriji odmah ispod RS-B 965.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Retro-Man,vidim da imas odgovor na sve.

Imam dvadesetak kaseta TDK SA-90 i Maxell UD i XL-90,sve typeII.Stare su preko dvadeset godina i nisu upotrebljive.Koje mi kasete preporucujes za TCD330,a da se mogu sada kupiti u radnji?

PS. Hteo sam i ja da kompletiram sa TR 2075,ali posto je skoro nemoguce naci Tandberg Studio Monitore po razumnoj ceni,odustao sam .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aoxomoxoa nema više kazeta po trgovinama koje bi bile za preporuku, kod nas nema više nikakvih pa se ja koristim svojim zalihama koje sam sakupio kroz protekle godine.

Što se tiče preporuke o tipu kazete za Tandberg TCD-330 meni su se pokazale jako dobre normalke TDK-AD90, od crom TDK-SA, SAX, Maxel XLII, odlične su i BASF Maxima, metalke nisam probao. :wave2

Judge bravo:thumbsup2, lijepo je kad se čovjek odluči za jednu firmu i ne odustaje, za mene je ionako več odavno kasno pa guram dalje. :)

Link to comment
Share on other sites

@Retro-Man

Hvala na informaciji.To  jesu kasete koje sam i ja koristio pre dvadesetak godina kada sam imao TCD330.Metalke nisam nikada probao jer ovaj dek nema poziciju za metal tape.

Video sam po oglasima da se prodaju Maxell XL-II,ali mi je cena malo jaka(6 e).Ako valjaju,kupio bih par komada.

http://www.kupujemprodajem.com/Maxell-XLII-S-60-neotpakovane-33675428-oglas.htm?filter_id=58087995

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...