Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

I Rega Ela dobro radi sa naimom ima ih drugar,prezadovoljan je ,a i cesto je spominjana kombinacija.Pre kupovine islo se na slusanje,a isti je disributer pa se srecom moze iskombinovati na licu mesta.Ja sam ih slusao i u zavisnosti od izvora mogu jako lepo da rade i vrlo lepo pokazuju razlike u njemu,slusao sam pc+dac,CD i gram.Kako sam vec u jednom sms-u rekao lep kvalitetan sound,bez high end zamki,velikih dodatnih zahteva i sl. gluposti u koje sam recimo ja upao sa mojima.Tako sta moze sacuvati dosta novaca za muzicku kolekciju.Licno mislim da im bolji amp ne treba,kao i uvek pitanje je samo kako ce se sloziti sa prostorijom i naravno sto bolji izvor zvuka kao osnovno pravilo u hifi.

Link to comment
Share on other sites

^sondek:sve je OK sto si napisao,nisam slusao RS7,malo sam procitao komentare za taj zvucnik po internetu,ako uzmemo da je to sve ipak na kraju krajeva sipanje iz praznog u suplje i da je licna preferenca-korisnik koji odlucuje (zadovoljan=nezadovoljan) kljucni momenat u ovom sportu,ipak iznad svega :xmas ..citajuci medj redovima,nasao sam neke komentare, "opise" .zbog kojih je Srebrni vec begao od nekih stvari... B) ..nadajmo se da gresim,i da je sve sto sam napisao samo jedan ruzan san...

:heat:beer

Link to comment
Share on other sites

^ ... to je sve ipak na kraju krajeva sipanje iz praznog u suplje i da je licna preferenca-korisnik koji odlucuje (zadovoljan=nezadovoljan) kljucni momenat u ovom sportu,ipak iznad svega :heat:beer

Upravo tako,znam da ih je slusao ranije pre nego je krenuo u zamenu,a i jos jednom pre kupovine.Onako sabirajuci utiske 10-tak ljudi sa kojima sam pricao na prezentaciji svi su zakljucili da ima "nesto" u njima,i proslo je bez velikih razocarenja kako to ume da bude,pa kome to "nesto" zapadne pod uho,ispadne "cup of tea" i ne treba da okleva.Od JBL su po mom misljenju ipak bolji match i slicnija skola zvuka,lepe srednje imaju,zavodljiv zvuk.U nekim konsultacijama ja sam predlagao i Neat i DY koje sam slusao sa njegovim ampom,medjutim i jednu i drugu firmu je imao u kuci i nije pozeleo nazad,znaci licni ukus i iskustvo apsolutno jesu najvazniji momenat.Ja sam se samo bojao da ne dobije ovu moju ESbeLitis zarazu,srecom odlozio je slusanje nakon kupovine zvucnika :-) ,iako vec dogovaramo sesiju kod mene neko vreme,i bolje mozda da je tako-kome jos trebaju takvi izvlakaci para na ovu oskudaciju...

P.S.sjajno je i sto ga nema na svojoj temi,znaci slusa mjuzik,a ne nas

Link to comment
Share on other sites

:listen

... evo prvih utisaka, mada ce trebati bar mesec dana da se kutija usvira koliko, toliko...

ali pre toga mali uvod...

prvo, kao sto Sondek kaze, slusao sam prvo RS3 i Linn Majik 140. Linn Majik 140, koji mi na sajmu nije ostavio nikakav utisak u salonu OneHifi me je skroz odusevio... za moj ukus, mozda najbolja kutija koju sam slusao u skorije vreme! Medjutim, novcano mi je ipak daleko i malo mi smeta izgled srednjeg i visokog.

Rega RS3, koja pored Sonusa, ProAca i Harbetha deluje kao diplomski rad nekog osnovnoskolca, svirala je sa Reginim pojacalom i cd-om. Prva osobina koja mi se svidela je da zvuk izuzetno miran i kontrolisan, toplijeg karaktera i jako prijatnog srednjeg spektra.

Vokalima daje prioritet na izuzetan nacin... Rega RS3,5 i 7 su identicne sto se tice srednjih i visokih. Razlika je u bocnom bassu koji je kod RS5 i RS7 veci. U salonu sam slusao RS5 koji me je iznenadio sa bassom, nisam ocekivao da ce ga biti vise nego dovoljno! Srednji i visoki su takodje odlicni kao i na RS3. Tako da sma RS7 kupio napamet, tek kuci sam ga cuo i nisam pogresio u izboru..

RS7 je sa transmisionim bassom, tako da je bass jos precizniji, tezi i dublji. Mislio sam da cu posle JBL-a da "patim" za bassom... ispostavilo se da sam jos zadovoljniji. Razlog je bolji "match" Rega - Naim - moja soba.

I mozda najkraci i najbolji opis.. citiram.."ne uvlaci vas u hi end i druge hifi zamke"

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Malo da obnovim fotografije... nisam nista promenio skoro godinu dana :banana  Dodao sam jos jedan izvor, Rega RP3 i "mala" pomoc Naimu, HiCap... medjutim dodavanje se ne racuna imajuci u vidu raniju dinamiku menjanja uredjaja. Sada je zvuk "uglobljen" do 00. Fotografija sobe je malko nerealna jer sirokougaoni objektiv dodaje volumen, inace soba je 4.2 x 4.3... + prostor desno je takodje toliki i prostor iza jos toliko, tako da sistem svira u nekih 55 kvadrata. Regini malecki drajveri (bass 7 incha, midbass 5 incha i Tw 19mm) odradjuju svoj posao veoma posteno...

post-16091-0-29932100-1361226406_thumb.j

post-16091-0-71049000-1361226419_thumb.j

post-16091-0-68429500-1361226430_thumb.j

post-16091-0-85826000-1361226437_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Životni prostor nije samo lep na oko već je i "odliÄno ozvucen".íako možda deluju mali za toliki prostor zvuÄnici odliÄno pune sobu relaksirajucim i detaljnim zvukom bez naglaska na preteranu hiperrealnost i better then real thing detaljima kako reÄe vec neko za ljubitelje sluÅ¡anja disajnih puteva,već sa naglaskom na toplinu i prirodnu dimenziju instrumenata i vokala.IznenaÄ‘ujuće to se Äulo i sa cd plejerom jer gramofon joÅ¡ nije bio u sistemu,a ni hicap koji već znam Å¡ta može da napravi od naim preampa.Uvek može bolje,ali za te novce teÅ¡ko,ili je bar malo konkurenata ako ti legne takva svirka.komponente su sa odliÄnim odnosom kvalitet cena,Rega je poznata po tome a ova naim kombinacija je Äak cenom bliska i integralcima-dodatno unapredjena hicapom odlazi daleko dalje od njih.već drugi put sluÅ¡am taj amp sa transmisijom u velikom prostoru i to zvuÄi dobro ujedno i jedan oprez za one koji bi takav sistem preneli u manji prostor,to je definitivno wrong way.

Možda sam malo viÅ¡e u pp kontaktu informisan,dok sam ga bezoÄno gurao u tom smeru dok je bio u nedoumici,ali moglo bi malo viÅ¡e za ostale o dolasku gramofona u sistem.

p.s.Dojava:gramofondzijska opšta mobilizacija je u toku,ko bi da je izbegne nek spava u kolima. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Srebrni brat kaze da se sasvim dobro cuje,bolje od nekih koje je probao.Svakako je par puta jeftinija od naimovog stageline-a koja je logican izbor uz 122,a lako je prodati jeftinu stvar kad se skupi za bolje ako bude zelje i potrebe.U toj jeftinoj klasi ne treba ocekivati cuda,ali kao budzet resenje vrsi funkciju.Ovo za usb se slazem ali to je nas izbor i misljenje,ima ljudi koji vole da snimaju, arhiviraju,vode evidenciju,knjigovodstvo,prave biblioteku...ja nikad nisam ni prikljucio kompjuter na pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...