Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

  • 5 months later...

Kopkalo me je da li postoji razlika i kolika je izmedju staklenog i akrilnog diska... medjutim njegova cena je oko 120 eur bilo da vam neko napravi ili ga porucite preko Ebaya..  nadjem kuci neke ploce od pleksiglasa i isecem laserom (pogresan nacin) gornji disk i donji prsten, isto kao stakleni disk na RP6. Zamisljen je kao probna varijanta da cujem zvuk "u najavi".. tj sta mogu da ocekujem. 

Da.. zaboravih da objasnim, laser od par hiljada eur ne moze "u dlaku" da isece pravilan krug, razlikuju se poluprecnici za 1mm tako da je to naknadno moralo da se prepravi na strugu. Tezina diska je skoro identicna staklenom, slucajnost.

 

Sto se tice zvuka, promenio se znatno, malo je opusteniji sto prija nekim tonovima a neki tonovi mi se vise svidjaju sa staklenim.. tako da su oba diska zvucno ok samo je pitanje ukusa. Estetski je meni lepsi jer je spusten skoro do baze.. 

:wave2

post-16091-0-41794100-1379848955_thumb.j

post-16091-0-24524300-1379848987_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Znaci konacno je stig'o.  :thumbsup2

Estecki jeste lepsi, definitivno. Mada si se i ti vise potrudio oko slikanja, mozda namerno? :P

 

Nego, jesi li video ovo? Posto davno nisi menjao nista, ako te uhvati slucajno neka kriza, kupi kablove i uslisi zelju, ne diraj ostatak sistema..  ;-) Makar su jeftini, a ne skodi da se proba s' Rega-ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jedan novcano mali upgrade ali zvucno ogroman pomak!

 

Polica je masivna, usrafljena u zid... podloga se oslanja na spajkove u tri tacke i to tako svira odlicno.

 

Medjutim, malo iz estetskih razloga, malo iz dosade, malo da nesto promenim.. dodam dva stakla,  tri kuglice i dobio: fenomenalnu definiciju i prostor.. + masivniji zvuk.

 

Ko ima slicnu ili istu konstrukciju gramofona savetujem da u trenucima dokolice obavezno isprobaju!

post-16091-0-20164600-1397924094_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Turbo malo svira violinu.   :D U pitanju je gram bez subshasije pa logicno je da ima zvucnih pomaka kad se reduciraju vibracije. Dlaka od pomaka ali za audiofila to je slon u kupatilo. 

 

Ja bi ga postavio u kutiju sa peskom. To je sa CDP-ima pomoglo jer su mi uvek komponente medju zvucnike zbog kracu kablazu, a tu ima vibracije ko da bombarduju Drezden ponovo.

Link to comment
Share on other sites

Turbo...

mozes da ne verujes ili da ne cujes ali razlika postoji. U svakom slucaju cenim tvoje misljeje i predlog! :wave2

 

Možda nisi uoÄio sarkazam upućen trećim licima. Naravno da se Äuje, to ponavljam kao papagaj. Nije uopÅ¡te bitno je li u pitanju gramofon, plejer, pojaÄalo, napajanje, cevi, tranzistori ili bilo koja druga aktivna ili pasivna komponenta u audio lancu. Samo se igraj, debelo će ti se isplatiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...