Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

:banana

:rolleyes: Pozdrav svima!

Iz odredjenih razloga doslo je do odredjenih promena u sistemu... JBL L80T sam kupio iz razloga "stara ljubav zaborava nema" pa polako da nadjem pojacalo koje ce to lepo da pogura a da ne kosta preko 300 EU... kolega sa foruma, Igor B. mi je ponudio zamenu za Primare, novac + Creek EVO.

Kad mi je spomenuo Creek, kao da mi je u oko ubo prstom, pojacalo koje nisam hteo ni da pogledam u AVI a jos manje da ga cujem. Mislim da sam negde napisao kako je Primare radio sa JBL-om.. totalna katastrofa! Poveden cinjenicom da ima 100W, dva solidna trafoa itd... pomisljao sam da nadjem neke stare mono blokove od minimalno 150W... Creek sam uzeo i da ne bude tisina u sobi, povezao ga sa kutijama..

... nastavicu sutra sa zvukom ali mali nagovestaj je :banana :banana :banana

post-16091-096167000 1289254361_thumb.jp

post-16091-055904200 1289254479_thumb.jp

post-16091-031582500 1289254509_thumb.jp

post-16091-052208700 1289254535_thumb.jp

post-16091-002864700 1289255306_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ma ne treba ti opravdanje, tvoj sistem, tvoje usi - radi sta hoces... Ja samo kazem da ja ne bi smatrao preterano merodavnim test gde CD kosta 10% cene zvucnici+pojacalo. NAD ili Cambridge, sve jedno.

Probam dati savet - ne kritiku. Batali menjanje zvucnika i pojacala - i upgradeuj izvor. Cisto moja 0.02EUR.

Link to comment
Share on other sites

I kako ti se cini Creek sa Jbl ?

Blago receno, odusevljen sam... kontrola mu je savrsena, bass dovoljno naglasen i precizan. Na Vienni mi je smetalo sto npr. glas Leonarda Cohen-a svira samo iz srednjeg i visokog (mozda je to mana Primare-a) a sad je glas fenomenalno povezan bass-srednji-visoki. Pored JBL-a izgleda kao neki "slim line" tuner i nisam nista ocekivao pre povezivanja. Jedino sto je malo tvrd na srednjim i visokim ali to ce se verovatno promeniti sa boljim cd-plejerom? Sve u svemu, ogroman zvuk... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Blago receno, odusevljen sam... kontrola mu je savrsena, bass dovoljno naglasen i precizan. Na Vienni mi je smetalo sto npr. glas Leonarda Cohen-a svira samo iz srednjeg i visokog (mozda je to mana Primare-a) a sad je glas fenomenalno povezan bass-srednji-visoki. Pored JBL-a izgleda kao neki "slim line" tuner i nisam nista ocekivao pre povezivanja. Jedino sto je malo tvrd na srednjim i visokim ali to ce se verovatno promeniti sa boljim cd-plejerom? Sve u svemu, ogroman zvuk... :cheers

Bas tako :thumbsup2 jos kad bi mu legao i cd Creek, proverena sinergija :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim da zvucim kao kreten, ali ti sve te kombijacije koje si do sada probao, Naim, Neat, Primare, Vienna, sad Creek - sve to testiras samo na NAD CD-u???

Sta je sad pa tu problem?..Ovdasnji Creek/Epos dealer kuci u svom sistemu slusa 4312+vintage sony amplifikaciju sa HK cd plejerom 710(ili 720)..kupci i dalje kupuju kod njega,znaju sta koristi kuci,koje je sve "fancy komponente imao",svi zadovoljni..sustina cele ove stvari je naci negde dusevni mir,a ne patkometrijsko slaganje komponenti sa dobrozvucecim imenima koja zvuce ko trandze pre 30 godina..

:)

Link to comment
Share on other sites

Sta je sad pa tu problem?..Ovdasnji Creek/Epos dealer kuci u svom sistemu slusa 4312+vintage sony amplifikaciju sa HK cd plejerom 710(ili 720)..kupci i dalje kupuju kod njega,znaju sta koristi kuci,koje je sve "fancy komponente imao",svi zadovoljni..sustina cele ove stvari je naci negde dusevni mir,a ne patkometrijsko slaganje komponenti sa dobrozvucecim imenima koja zvuce ko trandze pre 30 godina..

Nije stvar u imenima i patkometriji, vec u tome da je covek u jednom trenutku imao amp+zvucnike od 3000+ EUR, a kao izvor CD od 10% te cene. Da je on rekao "to meni tako lezi" - molim lepo. Ali onda je izmenjao jos svasta nesto nezadovoljan zvukom. Moj rezon je bio da je taj CD sve vreme usko grlo, tj. da sistem nije zvucao kako treba ne zbog pojacala i zvucnika - vec zbog izvora. Jednostavno sam pomislio (a i dalje mislim) da je njegov problem bio u tome da je imao dobro pojacalo i dobre kutije koje su samo svirale ono sto CD salje onako kako on to salje.

A za ove kutije bi rado bacio pogled na onaj vintage Marantz sto se pojavio u "kakav oglas" temi. I ne bi rekao rec da je u pitanju los match i losa sprava. :) Nije stvar, kazem u ceni - vec u necemu drugom.

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u imenima i patkometriji, vec u tome da je covek u jednom trenutku imao amp+zvucnike od 3000+ EUR, a kao izvor CD od 10% te cene. Da je on rekao "to meni tako lezi" - molim lepo. Ali onda je izmenjao jos svasta nesto nezadovoljan zvukom. Moj rezon je bio da je taj CD sve vreme usko grlo, tj. da sistem nije zvucao kako treba ne zbog pojacala i zvucnika - vec zbog izvora. Jednostavno sam pomislio (a i dalje mislim) da je njegov problem bio u tome da je imao dobro pojacalo i dobre kutije koje su samo svirale ono sto CD salje onako kako on to salje.

A za ove kutije bi rado bacio pogled na onaj vintage Marantz sto se pojavio u "kakav oglas" temi. I ne bi rekao rec da je u pitanju los match i losa sprava. :) Nije stvar, kazem u ceni - vec u necemu drugom.

Poenta ove teme je da ovaj sistem odlicno svira.. jos ako se tome doda ukupna cena, jos bolje... U hifi nije uvek 1+1=2... :order

Link to comment
Share on other sites

Sta se desava ? ima novina ? :rolleyes:

Za sad nema... cekam Sonic-a da dodje i ponese "Gormite" za trampu (Gormiti - igracka kojom su zarazena deca) A verovatno ce u gepeku sasvim "slucajno" da mu se nadje neki uredjaj koji, kad se vec tu zateko, da se proba... garantujem da mu se po gepeku stalno vuce neki Creek cd ili Expo cd i amp... ali da ne bude zabune, glavna stvar su Gormiti.

post-16091-085066300 1289455261_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...