Jump to content


Šta za Heavy Metal zvuk?


Nino

Recommended Posts

Nesto sto je dobro za vecinu zanrova, za neke bas i nije. 

Recimo, gomila detalja i ultra precizan i brz bas koji odlikuju visoko kvalitetne zvucnike, bash i ne odgovaraju HM muzici koja precesto ima jako losu produkciju :(

Pa to me upravo i Äudi, ne razumem kako "gomila detalja i ultra precizan i brz bas" mogu da pokvare bilo koji žanr...

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zašto se misli da Iron Maiden, ACDC ili Black Sabbath imaju lošiju produkciju, mislim bar oni imaju novac za najbolje ljude u struci i mogu da plate naj-studije..

Ni meni, ali je nazalost tako. To pogotovo vazi za raniji deo njihovog opusa, koji je muzicki, naravno, daleko kvalitetniji :(

Pa to me upravo i Äudi, ne razumem kako "gomila detalja i ultra precizan i brz bas" mogu da pokvare bilo koji žanr...

Da li slusas HM? :)

Link to comment
Share on other sites

Pa to me upravo i Äudi, ne razumem kako "gomila detalja i ultra precizan i brz bas" mogu da pokvare bilo koji žanr...

Å to se tiÄe klasiÄnog hard rock-a tipa AC/DC, rani Sabbath, Purple, Zepp i sliÄno... "gomila detalja i ultra precizan i brz bas" su poslednji kvaliteti koji će tu produkciju uÄiniti sluÅ¡ljiv(ij)om. BaÅ¡ naprotiv, godi im zvuÄnik koji lako praÅ¡ta greÅ¡ke, sa mekanim basom, detaljima van fokusa itd.

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe klasiÄnog hard rock-a tipa AC/DC, rani Sabbath, Purple, Zepp i sliÄno... "gomila detalja i ultra precizan i brz bas" su poslednji kvaliteti koji će tu produkciju uÄiniti sluÅ¡ljiv(ij)om. BaÅ¡ naprotiv, godi im zvuÄnik koji lako praÅ¡ta greÅ¡ke, sa mekanim basom, detaljima van fokusa itd.

Za loÅ¡u produkciju nema "leka" ni sa dobrim, niti sa loÅ¡im zvuÄnikom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...