Jump to content


Šta za Heavy Metal zvuk?


Nino

Recommended Posts

Pitaj brdo clanova ovog foruma koji su mi predlozili to. A pretpostavljam da znaju o cemu pricaju, i zvuci mi logicnije da ce Stereo da zvuci bolje sa zasebnim pojacalom nego sa Risiverom.

Iskreno, ja ne vidim nekog smisla ni u 7.1 i tim pre u 7.1 + stereo. Ali to je samo moje mišljenje, koje će biti ovde momentalno anatemisano :D ...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zaÅ¡to pada poreÄ‘enje sa Cervin Wega-ma. Po meni su to dva razliÄita sveta. Å to se specifikacija tiÄe treba ih proÄitati u celosti. A naroÄito je bez veze vaÄ‘enje iz konteksta samo jednog dela istih.

Input Impedance : 4 ohm (Nominal)

Anechoic Sensitivity : 93 dB/2.83 V/1 m

(90 dB/ 1 W/ 1 m)

Frequency Response : +1. -1.5 dB

(60 Hz – 22 kHz)

Low Frequency Extension : -3 dB: 54 Hz

-10 dB: 35 Hz

Enclosure Resonance Frequency : 33 Hz

Long Term Maximum Power (IEC265-5) : 200 W continuous average; 800 W peak

Recommended Amplifier Power : 150 W - 1000 W (rating into 4-ohm load)

High Frequency Control : 0 dB, -1 dB (2.5 to 20 kHz)

Distortion, 96 dB SPL, 1 m : 2nd Harmonic (below 120 Hz): <1.5%

3rd Harmonic (below 120 Hz): <1%

2nd Harmonic (120 Hz to 20 kHz): <0.5%

3rd Harmonic (120 Hz to 20 kHz): <0.4%

Distortion, 102 dB SPL, 1 m : 2nd Harmonic (below 120 Hz): <1.5%

3rd Harmonic (below 120 Hz): <1%

2nd Harmonic (80 Hz to 20kHz): <1%

3rd Harmonic (80 Hz to 20kHz): <1%

(<0.4%, 250 Hz - 20 kHz)

Power Nonlinearity : 30 W (20 Hz to 20 kHz): <0.4 dB

100 W (20 Hz to 20 kHz): <1.0 dB

Low-Mid Frequency Crossover : 4th Order Acoustic Linkwitz-Riley: 250 Hz

Mid-High Frequency Crossover : 4th Order Acoustic Linkwitz-Riley: 2.2 kHz

Link to comment
Share on other sites

Pa nije mi jasno zasto doticna vega ne bi mogla da izdrzi tolku snagu, a ima i vise i vece drajve od jbla

Dobro, nisam mislio da stavim akcenat na snagu već da pokažem da se proseÄnom (kako za koga) studijskom opremom može postići dosta solidan kvalitet. U ovom sluÄaju i za heavy metal. JBL bas je po meni mnogo bolji od Cervin Wega, a konkretno ove kutije slove za jedne od kvalitetnijih u tom segmentu cena, uzimajući u obzir i hi-fi kutije. Ako uz njih dodamo i K2 kao pogon :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Ako govorimo o sistemu 7.1 (7.2), dodaj još i http://www.jblpro.com/catalog/General/Product.aspx?PId=23&MId=5 i imaćeš bioskop sa studijskim monitorima (mada ponavljam 5.1 je plafon po meni).

Zajedno sa pojaÄalima, takav sistem će te koÅ¡tati "skromnih" 25 000 EUR :D . Ali praktiÄno ni jedan bioskop sa Hi-Fi, Hi-End zvuÄnicima neće biti u stanju uopÅ¡te da se poredi sa takvim monstrumom :1038: .

Na svojih 50 kvadrata, imaćeÅ¡ univerzalnost, o kojoj sam već pisao, za koju mnogi misle da je nerealna. Takvom sistemu je potpuno svejedno Å¡ta se od njega traži, koja vrsta muzike, tiho, glasno, bioskop, karaoke... Rezultat će uvek biti fantastiÄan :wave2 !

Link to comment
Share on other sites

Naravno, možeš uštedeti ako umesto pomenutih pasivnih trosistemskih monitora, uzmeš aktivne dvosistemske iz iste serije:

http://www.jblpro.com/catalog/General/Product.aspx?PId=24&MId=5

ili još bolje

http://www.jblpro.com/catalog/General/Product.aspx?PId=25&MId=5

U tom sluÄaju pojaÄala Crown ti nisu potrebna. Rezultat? TakoÄ‘e fantastiÄan ;-) ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...