Jump to content


Šta za Heavy Metal zvuk?


Nino

Recommended Posts

Jel mozes da mi objasnis malo detaljnije sta znaci studijski sistem? Koje su mu namene, prednosti u odnosu na "kucne", koja je razlika u ceni, zvuku itd? Izvini sto smaram, al voleo bi i to da naucim nekad :D

Po meni je Power metal daleko detaljniji od Heavy-ja, ima mnogo vise stvari i detalja da se cuje.

Link to comment
Share on other sites

Jel mozes da mi objasnis malo detaljnije sta znaci studijski sistem? Koje su mu namene, prednosti u odnosu na "kucne", koja je razlika u ceni, zvuku itd? Izvini sto smaram, al voleo bi i to da naucim nekad :D

Malo detaljnije imaš ovde:

http://www.usht.ru/articles/studio_basics/monitors/sr

Po meni je Power metal daleko detaljniji od Heavy-ja, ima mnogo vise stvari i detalja da se cuje.

Sa kvalitetnim sistemom je potpuno svejedno šta slušaš...

Link to comment
Share on other sites

Malo detaljnije imaš ovde:

http://www.usht.ru/articles/studio_basics/monitors/sr

Sa kvalitetnim sistemom je potpuno svejedno šta slušaš...

Neslazem se da sa kvalitetnim sistemom da je sve jedno sta slusas.ProAc,Dynaudio,bowers & wilkins,...kad na tim kutijama pustis metallicu to nikako ne zvuci.Ako hoces nesto da roka i da ima ogromnu moc kupi jbl i rusi zidove po kuci.carvin vega je jos agresivniji zvucnik od jbla,ali nema tu moc kao jbl.za hevi samo jbl.Imao sam do skoro jbl l50 i bukvalno sam rusio zidove sa njim,ali ocigledno to nije zvucnik koji zadovoljava moje potrebe i vratio sam se na kefa iz 1983 godine.

Link to comment
Share on other sites

Hajde nama neupucenima objasni suprotno....

Dobar deo ove teme bavi se upravo tim pitanjem, nije loÅ¡e proÄitati. Tu zapravo i nema Å¡ta da se objaÅ¡njava, svako ko poseduje pristojno hifi iskustvo i zbilja voli raznovrsnu muziku suoÄio se sa ureÄ‘ajima tj. sistemima koji daju prednost odreÄ‘enim žanrovima tj. karakteristikama zvuka. Ako zaista misliÅ¡ da će isti zvuÄnik izvući maksimum iz death metala, D&B, hora, džez trija i simfonijskog orkestra... u žešćoj si zabludi.

Link to comment
Share on other sites

Dobar deo ove teme bavi se upravo tim pitanjem, nije loÅ¡e proÄitati. Tu zapravo i nema Å¡ta da se objaÅ¡njava, svako ko poseduje pristojno hifi iskustvo i zbilja voli raznovrsnu muziku suoÄio se sa ureÄ‘ajima tj. sistemima koji daju prednost odreÄ‘enim žanrovima tj. karakteristikama zvuka. Ako zaista misliÅ¡ da će isti zvuÄnik izvući maksimum iz death metala, D&B, hora, džez trija i simfonijskog orkestra... u žešćoj si zabludi.

da znam par komada i licno sam ih slusao...

http://www.thevintageknob.org/jbl-4435.html

http://www.dynaudioacoustics.com/Default.asp?Id=534

Link to comment
Share on other sites

Ako zaista misliÅ¡ da će isti zvuÄnik izvući maksimum iz death metala, D&B, hora, džez trija i simfonijskog orkestra... u žešćoj si zabludi.

Ima takvih, ima...

Treba Äuti dobre zvuÄnike marke "DIY". :lol:

Samo zbog ove teme sam obratio malo viÅ¡e pažnje na metal. Danas sam skinuo Metaliku, neko je spomenuo ovaj crni album. To zvuÄi kao na koncertu, zaista impresivno. Mislim - bivao sam na koncertima, znam o Äemu govorim. :cool: Dobro, de - niÅ¡ta nije kao na koncertu, ali, to je to. Blizu. IzmeÄ‘u ostalog, na koncertu uvek nabudže bas bubanj, a na albumu to ne bude toliko naglaÅ¡eno.

U odnosu na ovo, AC/DC "Platinum" zvuÄi skroz bez veze. Neki snimci iz sedamdesetih i osamdesetih su neverovatno tanki, kasnije (devedesetih) su se dramatiÄno "ugojili", ali nisu ni blizu po kvalitetu. Poenta je da i oni tanki snimci mogu glasno da se sluÅ¡aju, i zvuÄe baÅ¡, onako, "treÅ¡i" - možda su baÅ¡ tako hteli? :heat Xasthur zvuÄi... Khm...Valda tako treba? :P

Horsku muziku sluÅ¡am sve viÅ¡e, zahvaljujući upravo ovim zvuÄnicima. Džez trio, simfonijski orkestar, sve svira izvanredno. Oduzmi malo na pristrasnost, joÅ¡ uvek je izvanredno. :)

ZaÅ¡to DIY? Zato Å¡to bih, kada bih hteo da kupim firmirane zvuÄnike sa ovakvim drajverima, morao da prodam kuću, pa ne bih imao gde da ih sluÅ¡am. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Devedestetih godina u Kragujevcu gradske vlasti su organizovale koncert povodom gradske slave na trgu. Koncert je ozvucavao SKC koji je po mom sudu imao dosta dobru opremu. Pred sam koncert pustali su Metallicu - Black Album, uh to je nevidjeno dobro zvucalo. Posle koncerta moj komentar je bio: "Dobra je YU grupa, ali ona Metallica na pocetku..." :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima smisla , odrasli ljudi imaju protivargumente...

Jednostavno ne vidim Å¡ta bi nam takva diskusija donela osim traćenja vremena. Ti imaÅ¡ svoje predubeÄ‘enje, meni iskustvo svakog dana govori drugaÄije i to je to, smatram da nisi u pravu i siguran sam da nećeÅ¡ promeniti stav, prema tome - Äemu?

Link to comment
Share on other sites

Mozda i promenim ako me ubedis , ja ti naveo dva primera koja dokazuju suprotno , siguran sam da ih ima jos puno, mene interesuje kako si toliko siguran u to?

Ne mogu ni u Å¡ta da te ubedim ako to ne ÄujeÅ¡. Primeri koje si naveo svakako nisu dokazi, to je (samo) tvoja liÄna interpretacija njihovih dometa. U idealnom svetu u kome postoje idealne komponente i proces zapisivanja zvuka je takoÄ‘e idealan, teorija da dobra (tj. idealna) komponenta mora da svira SVE pije vodu. Nažalost, hi-fi ureÄ‘aji su daleko od idealnih (zvuÄnici su ubedljivo najgori meÄ‘u njima!) a materijali utisnuti na nosaÄe zvuka Äesto veoma "raznovrsni" (da ne kažem loÅ¡i). ÄŒak i kada bi bili idealni, punk ploÄa zahteva potpuno drugaÄiji tretman od hip-hopa, indie rock potpuno drugaÄiji od klasike itd. Stvarno bih voleo da ne kenjamo dalje u prazno, razmiÅ¡ljamo drugaÄije i to je sasvim u redu...

Link to comment
Share on other sites

Razmisljamo slicno ali ti to ne vidis, ja ne kazem da vecina zvucnika reprodukuje dobro svaku vrstu muzike , bas zbog toga postoje dobri odlicni i vanserijski zvucnici , a i ostali delovi sistema , ipak stereotipi su najgora moguca stvar , pozdrav

znate kako ljudi.svirao sam nekada gitaru i znam kada se ocepim i iza mene imam marshalla sa cetiri dvanaestice kako to zvuci.Nijedan zvucnik na svetu koji sam dosada cuo,a isao sam po sjmovima i ostalim cudima kako bih cuo sto vise kvalitetnih i skupih sistema,neradi to vernije od JBL kutija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...