Jump to content


Šta za Heavy Metal zvuk?


Nino

Recommended Posts

HPM serija su mozda najbolji Pioneer zvucnici ikada napravljeni ali JBL L-serija narocito L300 je :klanjanje

sve zavisi sta mozes da nadjes i koja cena

Daleko su HPM od najboljih Pioneer zvuÄnika. L300 je dosta viÅ¡a klasa od HPM. Najbolji Pioneer zvuÄnici su bolji od svega Å¡to je JBL napravio osim možda Everest-a i drugih u toj i jaÄoj kategoriji, koji su opet sasvim druga, viÅ¡a(cenovna) klasa.

Link to comment
Share on other sites

Da ih raširim..nemam mesta.. A stalke ću nabaviti..

Å to ne na Å¡iljke?

Komšije... za sad ništa ali polako...

Moj ti je savet da napraviÅ¡ postolja od medijapana debljine 2,5cm tako da boÄne stranice deluju kao produžetak kutija i da budu spojene jednom daskom. Uvek možeÅ¡ da dodaÅ¡ Å¡iljke i gore i dole pa da uporediÅ¡ kako je bolje. NeÅ¡to poput ovoga, samo pogodi dimenzije:

http://audio-heritage.jp/YAMAHA/etc/sps-500.html

Link to comment
Share on other sites

Moj ti je savet da napraviš postolja od medijapana debljine 2,5cm tako da bočne stranice deluju kao produžetak kutija i da budu spojene jednom daskom. Uvek možeš da dodaš šiljke i gore i dole pa da uporediš kako je bolje. Nešto poput ovoga, samo pogodi dimenzije:

http://audio-heritag...tc/sps-500.html

Stvarno, što ne na spajkove, pogotovo ako je desna kutija ispod police sa diskovima? (Ne mogu baš da procenim sa fotke.)

Edit: kutije direktno na spajkove, da ne bude zabune.

Link to comment
Share on other sites

Ма добро је то, колега за сада нема места, али... :order

:wave2

To me podseća na dobrog drugara koji je na kraju (zbog boljeg pozicioniranja opreme) svo pokućstvo sa te strane prostorije premestio u jedinu drugu sobicu u stanu, ne bi li sistem proradio punim plućima. I uspeo je - sistem je stvarno prodisao. A i ona sobica je i dalje upotrebljiva... :banana

Link to comment
Share on other sites

Ninoslave, pre nego što se baciš u trošak kupovine šiljaka ili pravljenja stalaka, probaj moj recept:

Podmetni neÅ¡to ispod prednjeg kraja zvuÄnika tako da ti zvuÄnici budu iskoÅ¡eni u nazad (kao na ovoj slici).

Iskosi ih unazad onoliko da "gledaju" direktno u tebe na onom mestu gde sediš/stojiš dok slušaš muziku.

Po mojoj proceni, polica iznad desnog zvuÄnika je dovoljno udaljena, tako da zvuÄnike možeÅ¡ iskositi 15-tak stepeni unazad, Å¡to bi bilo sasvim odgovarajuće za sluÅ¡anje "u stojećem stavu" na udaljenosti od oko 3.5 metra.

Za "sedeći stav" nagib je, logiÄno, manji.

Probaj, možda ti se svidi kako bude zvuÄalo pa nećeÅ¡ morati vrÅ¡iti reorganizaciju nameÅ¡taja...

Link to comment
Share on other sites

Montirao sam šiljke jer sam ih imao.. To jedino realno moguće u momentu, svakako ću napraviti i stalke(hvala Prophet!). O nekim razmeštajima nema ni govora za sad...

Posle par dana sluÅ¡anja oduÅ¡evljen sam.. Metallica, Iron Maiden, AC\DC, Iggy Pop, The Cult..ma to se odliÄno Äuje.. Sećam se kad mi je komÅ¡ija gitarista rekao da moji Magnati nemaju srednje..sad ga shvaćam.. Totalno druga dimenzija zvuka..

Jednostavno kad pojaÄaÅ¡ muziku to te oduva sa zvukom.. A ne zvuÄnici sa malim membranama.. Nije to za heavy zvuk...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...