Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Gramofonska Sekcija - Pobednik Vremena!

139432s2.jpg

Ovo je jedna od mojih omiljenih ploÄa, imam je joÅ¡ od osnovne Å¡kole.Na žalost, proÅ¡la je sve i svaÅ¡ta i skoro da nije u sluÅ¡ljivom stanju.Ipak, uz moju novu igraÄku, cvrÄanje nastalo kojekakvim ekserima je postalo podnoÅ¡ljivije.Posebne nade polažem u "lepkovanje", za koje se psihiÄki pripremam, izmedju ostalog i zbog ove ploÄe.Ono Å¡to je interesantno je da se na njoj nalazi BWV 1056, Bahov koncert za koji se ne zna da li je pisan za violinu ili flautu.ÄŒešće se izvodi na violini, Äuo sam ga i u transkripciji za klavir i orkestar (užas) ali, na ovoj ploÄi je flauta solo instrument.U pitanju je pravi mali biser, energiÄno i snažno delce kome upravo zvuk flaute, zauzvrat, daje mekoću i toplinu.

dgg005.jpg

Preko ove ploÄe sam, Äini mi se, otkrio Betovena.U sliÄnom je stanju kao Bahić, ali, da se sluÅ¡ati.

I, jedna sveža:

61FT5HZFANL._SS500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas elektrika. Povratak korenima sa sve pevanjem, prvo u autu, na poslu me gledaju kao da nisam normalan (iako samo pevušim, više kroz nos). The Rolling Stones, jedan od meni najdražih: Stripped - CD (pravi, original kupio ga u Mađarskoj još '95-te - kući na CDP-x339, ne može više da se pušta - ide samo na kineskim laserima :angry: )

stripped.jpg

P.S. Na ovom albumu CD-u izvode Dylan-ovu Like a Rolling Stone. Pleonazam - Å¡ta li je. Nemam pojma, ali zvuÄi fenomenalno. Može da se nabavi i LP. Skup. 60 funti. Mnogo. A možda i nije. Moram da otvorim poÅ¡tanski fah. Posle donosim ploÄe kao sa pijace. :cool:

How does it feel

How does it feel

To be on your own

With no direction home

Like a complete unknown

Like a rolling stone ?

:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...