Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

...a ni bez cigana.Ovaj album je prosto neverovatan.Od toga da vunderkind koji zvuci apsolutno savrseno ima samo 13g u vreme snimanja ovog koncerta,do svirke u kojoj se samo smenjuje bolja za boljom numerom,virtuoznosti soliste i ubacivanja novih i novih gostujucih instrumenata u svakoj numeri kako album tece- od klavira,vibrafona,violine pa cak i trube.Must have album za sve fanove gypsy swinga,Djangofila poput mene, ali i one koji to nisu.Secam se jednog di Meolinog koncerta i kratkog i zadovoljnog komentara dirigenta naseg detinjstva Joce Adamova koji je sedeo pored mene: "savrseno vladanje instrumentom".E to mi je palo napamet  nakon ove ploce,pritom 13g  :klanjanje

P.S.Ne propustite da kupite ovo na kvalitetnom izdanju,vredece svaku paru-jako je lepo usnimljen album i atmosfera

 

post-11818-0-82496100-1438380889_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Well done, profo!! Swell Maps, jedan od onih bendova koji ne iznenadjuju...hmm.

 

London Calling, Mick Jonesov remaster iz 2013. godine. Covek je remasterovao kompletnu Clash diskografiju i to veoma dobro. Dok ga slusam na mom DIY sistemu, pomislih kako sam oduvek zeleo da bas tako zvuce. Obavezno nabaviti i ostale, pogotovo Sandinistu.Remek delo ostaje remek delo, ali kada jos odlicno zvuci....

 

post-9609-0-12118300-1439410181_thumb.jppost-9609-0-25199500-1439410294_thumb.jp

 

Destimulacijin muzicki predlog meni koji prosledjujem i od sveg srca preporucujem vama!!!

http://www.theguardian.com/music/2013/may/21/the-clash-box-set-remastered-albums-rarities

Link to comment
Share on other sites

E da, a immediately posle posla sam nicim izazvan pustio hot funky psihodelik soul bend Dead Merda...za svaku preporuku njihov prvi album, nazvan naravno Black Merda...neverovatno mi odgovara uz crno self made DIY pivo, a Clash su mi nekako prirodno uklizili na play listu posle njih:

 

 

post-9609-0-35878500-1439410665_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Дефинитивно два најбоља албума..

Сјајна Ñтвар је што поÑледњи албум који је тешко Ñрање није ни убачен..

Link to comment
Share on other sites

Da vas jebo!! Ali prvi je ipak prvi....The Clash ima poseban miris, boju i ukus, na pijane klupe u parkovima i progorele majice od zara koji je pao u pokusaju dodavanja prijatelju gluvarenja po gradu dan i noc i na radost odlaska u lokalni disko klub gde si jedino mogao da cujes Janie Jones....to je to, jbg!!

Link to comment
Share on other sites

ÐиÑмо били у Морицу, него у Црној Овци, Ñладолед за падавичаре..

Са првим и другим албумом The Clash би били ништа више од одличног панк бенда..

Са два која Ñи окачио поÑтали Ñу већи од целог правца..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...