Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Black metal je veličanstvena muzika. Da, pojavno je često ultra cheesy i galerija likova koji stoje iza cele priče ume da bude jeziva ali kada vas atmosfera cele priče jednom usisa - nema nazad.

:spavanje:D:D za post!

Black, gothic, simfonijski, progressive, death metal... Toliko neistrazenih zanrova za audiofile koji ne znaju sta propustaju.

Evo, jedan link od mene:

http://www.youtube.com/watch?v=N8IddaGnLq4

Opeth, Ghost Reveries. Cisto audiofilsko HDCD izdanje. Obavezno poslusati.

Link to comment
Share on other sites

@ozzy

Za mene je bio priliÄan Å¡ok kada sam juÄe, nakon Å¡to su zbruja i beatgoeson ostavili pozitivne komentare na Xasthur klip, shvatio da za mnoge prepreku u prihvatanju i doživljavanju black metala ne predstavljaju teskobna i turobna mizantropska atmosfera, niti specifiÄna produkcija, niti estetika cele priÄe već neÅ¡to Å¡to sam smatrao najbanalnijim momentom u celoj priÄi - brzina.

Ma nije meni brzina prepreka. Nje u stvari ovde ni nema, nego je u pitanju proizvodnja veoma glasnog shuma uz pomoc distortion i sustain pedala. E sada je umetnost verovatno u tome da to, uz donekle smislemo rezanje vokala, daje specificnu atmosferu i osecaj teskobe i turobnosti. :spavanje

Ne zelim da miniram i omalovazavam, nego kod mene ta muzika nista ne pokrece, a veoma sam u progresiji jos od 70tih :D

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalan povratak starog majstora!

Povratak u smislu pre svega produkcije, ali i kvaliteta. Ovako nije zvuÄao joÅ¡ od travel-log albuma. Svi albumi posle toga imali su neku produkciju koja mi nije ležala uz njegovu muziku, a ruku na srce ni materijal na 10 i closer to you nije bio bogznakakav. Guitar man je bio, recimo, neÅ¡to bolji, dok su tulsa i escondido bili baÅ¡ 'ispeglani' Äime je ta laid-back magija puno gubila. Već sam izgubio svaku nadu da će ikad viÅ¡e biti ovakvog albuma, ali eto, i to se dogodilo. :spavanje

Najtoplija preporuka!

post-2463-128510805913_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dan Auerbach - Keep it Hid, Nonesuch 2009.

auerbach-keep-it-hid.jpg

http://www.kcrw.com/music/programs/mb

Blek Kizovci, ima vas ovde, da vas Äujem!

Mrmot, zbrujic, ozzi :wave2 ?

Edit: Poslednja pesma je (ona koju je voditelj par puta spominjao) i liÄni favorit - When The Night Comes.

IMHO, jedna od najlepših u poslednje vreme.

Drugo, prateći Denov bend je Hacienda, koji inaÄe sviraju sasvim drugaÄiju muziku od one koja se obiÄno vezuje za Alive etiketu, a imalii su proÅ¡le godine odliÄan pop album:

Link to comment
Share on other sites

Ako moze mala pomoc: Na HRT 2 upravo ide "Vrijeme je za jazz". Trenutno Gabi Novak peva Gersvina, ali pre nje je isao neki trio, pretpostavljam hrvatski - elektricna gitara, kontrabas i bubnjevi. Skroz zanimljiv gitarista.... ali nisam video kako se zove. Zna li neko? Gitarista, ili trio, sve jedno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...