Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

On 27. 8. 2023. at 11:21, nesone said:

The Harder They Fall,

pojacajte ton i uzivajte. Pucnjava na sve strane!  Slika odlicna 4K.Slobodna Dalmacija - 'Tko nisko pada': Vestern visoko leti

Pročitao neki dan, pa rekoh ajde, čini se ok.

Ajme meni. Izdržao 25 minuta... jedva. Ne bi više ni kad sam bio srednješkolac. A soundtrack je priča za sebe.

Iskreno, mislih, 6.6 na IMDB-u, to bi mogao biti solidan western, onako da ti 2 i kusur sata prođe sa čisto ok dojmom, no sad imam dojam da je i toliku ocjenu dobio zbog nekih drugih stvari.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Sten said:

Pročitao neki dan, pa rekoh ajde, čini se ok.

Ajme meni. Izdržao 25 minuta... jedva. Ne bi više ni kad sam bio srednješkolac. A soundtrack je priča za sebe.

Iskreno, mislih, 6.6 na IMDB-u, to bi mogao biti solidan western, onako da ti 2 i kusur sata prođe sa čisto ok dojmom, no sad imam dojam da je i toliku ocjenu dobio zbog nekih drugih stvari.

Znaci nisi odgledao do kraja......Muzika razbija...Tek krece zadnjih 40 minuta filma i odlicna je.

Radnja ko radnja, made in USA. No nebitno. Testirao sam HT postavku.  I to dosta dobro zvuci. Citaj - odlicno. 

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, nesone said:

Znaci nisi odgledao do kraja......Muzika razbija...Tek krece zadnjih 40 minuta filma i odlicna je.

Kad western počinje s nekakvim hip-hop/rapom, šta li je već, pa se nastavi s nekim regeom u prvih 20-ak minuta, zajedno sa čisto filmskim dijelom koji podosta liči na najlošije Tarantinove trenutke, a ima ih podosta. Onako, šund koji bi htio biti ozbiljan. No, čak i Tarantino je bolji redatelj od ovoga.

Ne znam što tebi znači da "muzika razbija", ali po meni ona gotovo ne bi smjela biti uočljiva ili "odskakati" od filma, a ovdje je baš to. Tko to voli, srećom naći će malo toga i u današnjoj ne presjajnoj filmskoj produkciji.

Evo preporuke za film koji prikazuje isto razdoblje, sličnu radnju (baš se njega sjetih), i zbog kojeg sam mislio da bi ovaj mogao biti nešto slično. Ali razlika je skoro nebo i zemlja, bez puno pretjerivanja. Nije ni čudno kad je ovog režirao Walter Hill (koji nije odavno u najboljim danima), ali uvijek se vidi tko zna zanat, a kome je tek prvi film, i tko se još uči.

5wpklrqmavb.jpg?itok=VqAA7QkH
Link to comment
Share on other sites

Pogledacu.

24 minuta ranije, Sten said:

 

Ne znam što tebi znači da "muzika razbija", ali po meni ona gotovo ne bi smjela biti uočljiva ili "odskakati" od filma, a ovdje je baš to. Tko to voli, srećom naći će malo toga i u današnjoj ne presjajnoj filmskoj produkciji.

 Muzika razbija uz prave uredjaje koje imas, a nisu samo stereo. 7.2.4.  HT. To je to. Ti kao da si Spilberg. Sta kazes za Vueltu?  Jesi video juce Remco sta uradi? Pratis? Ovaj film sam preporucio za opustanje, rokacina na sve strane.... Postoje i neki filmovi da se mozak resetuje.

5wpklrqmavb.jpg?itok=VqAA7QkH

 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam već na "muzikalističkom" forumu, moja preporuka za seriju:

https://www.imdb.com/title/tt20257170/

 

Ja inače mrzim serije, iako mi redovno "pada" po desetak nedeljno, sa svih strana ;) , ali ovo sam sa zadovoljstvom odgledao 2X u kratkom razmaku. Možda je tek druga, treća serija koju sam uspeo da odgledam ove godine otkada sam penzos, zato preporuka. 

Samo sa čuo za Šaljapina, bez detalja, nisam imao pojma kolko i šta se sve dešavalo, osim onako izokola najopštije. 

Malo je nalikuje našim "revizionističkim" serijima o WWII ratu, i neđuratnom periodu, gde "svi smo pobednici" i "moralo je tako" narativ dominira ali, retko kvalitetno odrađeno što se tiče scenografije, kostima i dok. detalja.

Nalikuje na one fransuske i engleske spektakle snimane po dvorovima i zamcima koji se samo zbog toga gledaju, a istojija mulja i prepravlja, ovde je to mnogo mekše upakovano za perod post oktobarske revolucoje.... 

Obzirom na dešavanja u Ukrajini, neće ni biti mnogo reči o ovoj seriji, niti će se mnogo emitovati negde drugde i to je šteta.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ima već ohoho godina kako je izišao, ali sam ga preskočio. Možda zbog neatraktivnog plakata :D, možda sam mislio da je tema previše "ženska" tema ili tako nešto, ali bolje neke stvari ispraviti ikad nego nikad. Na kraju, neki dan, skužih da sam ga ove godina već gledao. Moža najbolja preporuka.

 

Uostalom, kad u filmu imate Annette Bening, Naomi Watts i Samuel L. Jacksona, teško da može biti baš loš. A ovo je pravo malo otkriće, pogotovo što ne volim omnibuse. Ovdje je, prvi puta što se mene tiče, to odlično odrađeno da izgleda na kraju krajeva kao cjelina. Vrlo uverljiva, životna cjelina.

11297.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...