Jump to content


Hi-End DAC


lucas

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Ne znam u Äemu se razlikujemo - opremi, sluhu, ili prostoj sreći, ali moje iskustvo je obrnuto: većina skinutog (EAC) materijala zvuÄi kako treba - dakle izvanredno, a odreÄ‘ena manjina jesu krÅ¡evi (oÄigledno neka vrsta "lažnjaka", kopija sa sumnjivih izvora ili prosto neispravno setovanih EAC ripova). Ja doduÅ¡e materijal ne režem na diskove nego sluÅ¡am direktno sa HDD, ali to ne bi trebalo da je (toliko) bitno; možda si ipak napravio neki previd/greÅ¡ku u setingu rezanja...

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali nema lep GUI i dijagrame sa kojih moze da se vidi "koliko" je nesto MPEG, ako posumnja na to, tj. da se vidi na kojoj frekvenciji je napravljen rez.

Algoritam je verovatno vrlo slican, ako ne i isti i samo im jos fali da naprave GUI kao Tau.

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali nema lep GUI i dijagrame sa kojih moze da se vidi "koliko" je nesto MPEG, ako posumnja na to, tj. da se vidi na kojoj frekvenciji je napravljen rez.

Algoritam je verovatno vrlo slican, ako ne i isti i samo im jos fali da naprave GUI kao Tau.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice optickih kablova, isti (bilo koji) su dovoljno dobri za gigabitne mreze, a za Hifi ne valjaju... Zanimljivo... :xmas

Mislim da to nisu isti opticki kablovi. Tj. mreze imaju nekoliko standarda za optiku, moguce da su ovi jednaki nekom od tih standarda - ali opticke mreze, u svakom slucaju, imaju dva kabla. Takodje, konektori nisu isti, a oni unose najvece slabljenje.

Sve u svemu, poredis babe i zabe. Nisu sve optike iste.

Link to comment
Share on other sites

Navodno "kablovi", odnosno provodnici svetla, i ne mogu da budu stakleni, Å¡to je logiÄno jel` bi pucali pri najmanjem savijanju, optiÄki provodnici su evek plastiÄni ali unutraÅ¡njost konektora (npr. tos link), na samom kraju "kabla" navodno može i treba da bude staklena ... valjda???

Da li je neko probao i Äuo razliku? Smanjenje jittera i sl.?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to nisu isti opticki kablovi. Tj. mreze imaju nekoliko standarda za optiku, moguce da su ovi jednaki nekom od tih standarda - ali opticke mreze, u svakom slucaju, imaju dva kabla. Takodje, konektori nisu isti, a oni unose najvece slabljenje.

Sve u svemu, poredis babe i zabe. Nisu sve optike iste.

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

Uleteo si za vreme edit-a post-a. Baci ponovo pogled.

@ozzy

nkrgovic je lepo rekao - najveci i verovatno jedini problem je u kvalitetu konektora sto se tice i kabla i uredjaja, kao i kvalitet opto-elektricne konverzije (sa obe strane).

Sam kabl (misli se na opticko vlakno) nije bitan. To je poenta cele price, posto je pomenuto koriscenje staklenog vlakna umesto plastike.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da tip kabla utice i na konektore. Ako se ja dobro secam kako izgleda fuziono spjalsovanje pigtaila na vlakno (edit: postavljanje konektora na opticki kabl :evil: ), ti moras da spajas dva ista tipa kabla, a obicno moras da imas i isti konektor kao i kabl. Drugim recima, da bi koristio kvalitetne konektore treba ti "stakleni" (kvarcni) kabl.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
a na EMU me "zabrinjava" to sto moram da stavim level na -3dB da ne bi detektovao clip - nebitno da li to uradim na Main mux-u ili na ASIO strip-u. Cak i sa -3dB se ponekad "zacrveni". Analogni izlaz sam jedino slusao - digitalni samo probao, ali bez testiranja. Ako me ne bude mrzelo ovih dana cu se malo poigrati i sa digitalnim.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nemam problema. Kada u Soundforge aktiviram test generator na -10dB sva soft. marenja pokazuju da je ok to jest pokazuje -10dB. Proveru zvuÄne karte uradim sa prog. RightMark Audio Analyzer i dobijem rezultate identiÄne sa fabriÄkim raezultatima. Å to se tiÄe diskova i originali ulaze u crveno ne samo kod mene da se deÅ¡ava nego i ostalima kao i kod tebe tu nije kriva zv. karta. Pogledaj ovaj link: http://en.wikipedia.org/wiki/Loudness_war.

POZDRAV :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo ociglednog prikaza clipinga flac fajla (vecine) koji se pusti preko foobara (preamp u foobaru stoji na -/+0dB, bilo kakav gain iskljucen, ASIO driver za M-Audio, foobar volume control na maksimumu), na M-Audio Audiophile 2496 kartici (analogna veza, signal direktno prosledjen na Wave Out, bez uticaja klizaca za Master Volume i Wave Out).

Kao sto se vidi sa slike, sve sto ode u crvenu zonu, prelazi 0dB i cesto udara u plafon. Posto smanjivanje Wave Out-a ili Master Volume-a ne menja stvar kada se direktno prosledjuje na Wave Out (umesto preko Monitor Mixer-a ciji se odabir nalazi na Patchbay/Router kartici desno od prve Monitor Mixer), jedini nacin da se peak signala spusti jeste preko preamp podesavanja u foobar-u (Without RG info) i to za nekih -3,-4dB kako bi signal u peak-ovima ostajao van domasaja "plafona" i crvene zone. Drugi nacin je jednostavno ne pojacavanje foobar volume kontrole do kraja, vec do nekih 90%. Volume control iz foobar-a direktno utice na nivo signala koji se vidi u Wave Out polju.

Na M-Audio kartici se lepo i jasno vidi sta se desava sa signalom, ali na nekim karticama samo moze da se nagadja.

post-2853-12851100691_thumb.jpg

post-2853-12851100691_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...