Jump to content


Hi-Files Show - prolece 2009 po�inje


Ljuba

Recommended Posts

Bio sam juce , smatram da sam suvise velika neznalica da nesto komentarisem od uredaja ( ali moram da kazem da mi se sve dopalo ) , svaka cast za organizaciju . Bio sam sa drugarom , on je pravio fotke i mislio sam da ih uzmem od njega ali kome trebaju drugari kad je tu SCEPAN !!! Svaka cast majstore :blah

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Ajd i ja da prokomentarisem jucerasnje "desavanje", ne zbog sebe ili ljudi koji su bili vec zbog onih koji nisu i kojima toplo preporucujem da navrate danas i cuju i vide vrlo ineteresantne sisteme, sto muzicki sto vizuelno.

Prva soba i prvo slusanje...Proac, CEC 51 cd (*)...fantasticni srednji i visoki, precizno i brzo a ne zamarajuce ali bas vrlo tanak, cini mi se da sam odslusao neki zenski vokal (Diana Krall. pretpostavljam) i stvarno imate osecaj da je tu negde ali bas....ja bi jos.....

Predjem u drugu sobu i cim udjete.....osetite prisustvo Hi End-a....moram da priznam da je meni ta kombinacija Harberth + Accuphase ostavila najaci utisak....i dubina i sirina i brzina i precizno i muzikalno i....izvinjavam se na ne koriscenju "strucnih" izraza koji bi opisali "zvucnu sliku" a koji su inace standardni u opisima na ovom forumu a cini mi se sirem citalackom auditorijumu nejasni, u koji ukljucujem i sebe. Taj Harberth je stvarno ruzan da ne moze covek da ga gleda , ali zato za slusanje.....mmmm.....Accuphase i za gledanje i za slusanje a vala i za posedovanje....no, ne bi bas prodavao auto za komponentu, tako da ostaje mastanje, kao i obicno. U sv. sl. meni je to zvucalo najlepse od svih sistema koji su juce postavljeni.

Sledeca soba sa velikim PMC u Bryston kombinaciji, takodje zvuci sjajno, sto se od zvucnika od 10.000 Eura i ocekuje cini mi se, ali ne i po mom ukusu, ima svega, i basa i srednjih i visokih ali mi nesto ne lezi, prosto odslusas, shvatis da je sve ok, ali bez nekih emocija, nesto sto bi ostavilo jaci utisak, za pamcenje, mozd bi rec "plasticno" to docaralo ...

Dalje...Dynaudio i Simaudio....stvarno se nema sta dodati ni oduzeti, zvuci izuzetno prijatno, ne opterecuje i cini mi se za duze slusanje, bez zamora, za razliku od PMC+Bryston, koji vrlo brzo smore. Gospodin "prezenter", izvinjavam se sto mu ne znam ime, je stvarno bio vrlo komunikativan, sa kratkim uvodom izmedju izmene svake stvari koju slusamo i jedini koji je prisutne udostojio nekog komentara, saveta....zlonamerni bi rekli da koketira sa posetiocima, ja bih to okarakterisao kao kulturan i ljubazan pristup slusaocima i potencijalnim kupcima, jer kad vec dajes tolike pare, drago ti je da ti ih neko uzima sa osmehom.... :blah

I najzad, zadnja soba, Elac-Cyrus, Neat-Solaja....najiskrenije nista posebno, ni jedna ni druga kombinacija, da li zato sto ste u zadnjem delu sobe mogli da razgledate i kupite diskove ili Qed kablove pa su ljudi koji stalno prolaze, komentarisu, prelistavaju cd izdanja skretali ostalima paznju sa onog zbog cega smo i dosli, ne znam, uglavnom ulazio sam par puta i ni jednom nisam doziveo ono sto ocekujem od reprezentativnih sistema....

I nakon svih sistema, vratim se ponovo u prvu sobu, Proac + ovaj put Cleraudio analogija i ......cudo...da li se sistemi "usviraju", razrade, zagreju ili onaj CEC cd nije dorastao ili ne "pashe" ovim kutijama, ne znam i ne razumem se ali zvuk....ma neopisivo, stvarno sam bio zatecen, tako prijatno i muzikalno, ma samo da sednes i slusas i slusas...prvi put kad sam usao i poslusao te zvucnike, nisam bio odusevljen (*) (naglasio sam zvezdicom!)ali..sada .....Anubis je u svom komentaru napomenuo da bi taj sistem nosio kuci....kad bih ja imao mnoooogo love, sigurno bi nosio Harberth-Accuphase, ali s obzirom da je mastanje moja (nasa) osnovna disciplina onda mi se cini da Proac, samo sa nekim drugim CD playerom, apsolutno godi mojim realnim dometima sto finansijskim sto zvucnim!

Eto, toliko od mene, bez namere da nipodastavam necije misljenje i jucerasnji dozivljaj, cini mi se da je sve bilo fantasticno organizovano, zao mi je sto nisam licno upoznao Koko Bila, vrlo pristojnog i odmerenog forumasa, sa kreativnim ,interesantnim, iskrenim i NIKAD zlonamernim komentarima sa zeljom da uvek pomogne i kaze ono sto misli a da ne vredja druge kolege i ovom prilikom ga puno pozdravljam. :blah Zahvalio bih i Scepanu BG na moru slicica koje je postavio pa da pokusam i ja da dam svoj mali vizuelni doprinos.

Jos jednom da napomenem da sve sto sam napisao, NISAM napisao kao VRHUNSKI poznavalac ili strucnjak u elektroniku, zvucnu sliku ili.... vec kao obican slusalac i dugogodisnji zaljubljenik u muziku i Hi-Fi.

Pozdrav

post-5033-128510812734_thumb.jpg

post-5033-12851081275_thumb.jpg

post-5033-128510812761_thumb.jpg

post-5033-128510812771_thumb.jpg

post-5033-128510812777_thumb.jpg

post-5033-128510812734_thumb.jpg

post-5033-12851081275_thumb.jpg

post-5033-128510812761_thumb.jpg

post-5033-128510812771_thumb.jpg

post-5033-128510812777_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pogotovo mi se svideo bass Roscoe Beck-a na Stevie Ray Vaughan & Double Trouble - "Tin Pan Alley".

Jedino me kopka kako bi to zvucalo da je jos u sobi bilo onih absorbera koji su stajali u Dynaudio sobi. Cini mi se da je mogao da se ulovi po koji stojeci talas, koji je malo zamumlavao Harbeth-a...

Link to comment
Share on other sites

Pogotovo mi se svideo bass Roscoe Beck-a na Stevie Ray Vaughan & Double Trouble - "Tin Pan Alley".

Jedino me kopka kako bi to zvucalo da je jos u sobi bilo onih absorbera koji su stajali u Dynaudio sobi. Cini mi se da je mogao da se ulovi po koji stojeci talas, koji je malo zamumlavao Harbeth-a...

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da napisem par reci posle prvog dana.

Prvo, sto se organizacije tice, vidno skromnije nego prosli put, ali dovoljno, a cini mi se i primereno za ovaj "mini" show. Ipak, zamerka je sto nema najavljenih NT sa Audio Researchem koji su mnogi cekali i zeleli da cuju. Greska organizatora je u tome sto, ako vec nije uspeo da obezbedi prisustvo najavljenih, onda bi bar bilo pristojno da je o tome dato neko obavestenje (izvinjavam se ako sam isto propustio da zapazim). No, bilo je i ovako sta da se cuje i vidi.

Sto se slusnih utisaka tice, moji su sledeci:

- Proac, lepo i sve kako treba ali tanko. No, vec sam negde naglasio da ne volim proac, sto se i ovaj put potvrdilo. Jedina kombinacija u kojoj sam cuo da te kutije (bilo koji model) sviraju po mom ukusu je sa Naim amplifikacijom/izvorom. Doduse, u trenutku kad sam slusao proac isla je neka sterilna polusineteticka muzika sa neke naim kompilacije (LP), moguce da je i to doprinelo mom utisku. Uglavnom, brzo sam pobegao odande. Danas cu vise vremena posvetiti ovom sistemu, a probacu da od onih ploca tamo proberem nesto primerenije za slusanje pa cu formirati finalni utisak.

- Harbeth/Accu, kutije ruzne do zla boga, ne znam da li sam u zivotu video ruznije. Accuphase zato impresivnog izgleda, ali zbilja. Prisao sam pozadi da pogledam sta ima od kablova i kad sam video konektore za zvucnike na pojacalu nije mi bilo dobro. Tako se to radi. Sto se zvuka tice, slusao sam dugo ovaj sistem i na raznim vrstama muzike, od dosadne i sterilne demo muzike do rok i bluz (moj test cd sa Dire Straits/SRV/Led Zeppelin). Ono sto sam cuo je predimenzionisan bas ne bas lepe definicije. Ovo pripisujem neusviranosti komponenata (ceo sistem raspakovan dan ranije), a moguce da i prostorija ima svoj uticaj. Srednji i visoki spektar monitorski precizan. Ipak, ove kutije postavljaju slusaoca na distancu i ne dozvoljavaju zblizavanje sa muzikom. Svega ima, sve je kako treba, ali ne izaziva cak ni "lupkanje nogom" na zeppelinima ili na dire straits (meni je ovo nedopustivo, uzitak u muzici je primaran, analitika me zaista ne zanima). Mogu da zamislim ovakve kutije kod nekog profesionalca koji se bavi produkcijom ili nekim studijskim radom, ali za nas obicne "potrosace" i ljubitelje muzike koji zelimo najobicnije "kucno" slusanje i uzivanje u muzici nikako.

- PMC/Bryston, meni prijatno iznenadjenje. Ocekivao sam dosta hladan sistem, a dobio sasvim suprotno. Dok sam bio prisutan izmenjane su sve kutije iz prednjeg reda, od najmanjih bookshelf od 1300eur, preko srednjih-podnih od 4500, do najvecih od skoro 10000eur. Najmanje kutije su mi se dopale kako rade, bez obzira sto se trude da zvuce vece nego sto jesu, sto neizbezno nosi odredjene koloracije po svim spektrima. Nekako su ipak dosta muzikalne i dosta toga se na njima moze slusati i cuti. Srednje kutije od oko 4500eur su me neprijatno iznenadile uplivom basa i "pumpanjem" srednjeg i visokog spektra. Mislim da za ovaj cenovni rang to ne bi smelo da se desava. Najvece kutije su upravo to - najvece. Ovde je sve na mestu i sve veliko, definitivno preveliko za prostoriju u kojoj su se nalazile, a mislim da za te pare ipak postoji i bolji izbor. Kasnije tokom dana, u jednom trenutku sam provirio i svirale su neke srednje kutije na stalcima i to mi se ucinilo jako kvalitetno, ali na zalost nisam imao vremena da ih pazljivije poslusam, to sam ostavio za danas. Bryston je meni prijatno iznenadjenje. Pomalo neubedljivog dizajna, cini mi se da ipak isporucuje sasvim dovoljno snage za sve potrebe.

- Dynaudio/Simaudio, ovo je nepogresiva kombinacija za dugotrajno slusanje i uzivanje u svim mogucim vrstama muzike. Mislim samo da gospodin Mladja treba da na sledecim sajmovima razmotri uzimanje neke od vecih soba, prvo zbog velicine kutija i snage sistema, a jos vaznije zbog guzve koja ne dozvoljava svim zainteresovanima da prisustvuju njegovim prezentacijama, ometanja prisutnih stalnim otvaranjem vrata, a da ne pominjem zagusljivost u onako maloj prostoriji. Sto se samog sistema tice, bez zamerke zaista. Ovde je sve na mestu, ni preveliko, ni premalo. Oni koji vole monitorski i precizan zvuk mozda bi zamerili pomalo "slatkim" i toplim visokim, ali ja to volim tako da je to meni leglo. Slusalo se sve, od starih soul/fank snimaka iz prve polovine '70-ih do klasike i novih sterilnih audiofilskih snimaka i sve zvuci odlicno. Simaudio se pokazao u jako lepom svetlu, sve je tu na svom mestu i kako treba, nikakve zamerke ne mogu naci (izuzev mozda sto je sistem meni cenovno nedostupan).

- Elac/Cyrus, meni je ovo vrlo zabavna kombinacija. Doduse, i Igor je imao sjajan izbor muzike, nije bilo dosadnih i sterilnih audiofilskih snimaka, prava muzika se pustala, pa je moguce da je i ovo imalo uticaja na moj utisak. Sistem nije savrsen, i nije "hajendovski" poput prethodno navedenih, ali je zabavan i muzikalan. Neko ko voli da slusa muziku i ne zanima ga da cuje svaki moguci detalj koji je slucajno upao na neki snimak bice sasvim srecan sa ovim sistemom. Takodje, i cenovno je daleko ispod ranga prethodnih sistema, pa odatle i vise razloga za zadovoljstvo.

- Neat kutije sa nemam pojma cime, mislim da je izvor bio arcam cd, ali nisam siguran sta je sviralo od amplifikacije. Uglavnom, bio sam prisutan u trenutku kad je pustan Pink Floyd - Wall, i meni ovo zvuci malo tamno, trebalo se napregnuti da bi se culo da li postoje cinele na snimku. Ok je, ali nista spec. Opet, bilo mi je napomenuto da ni ovaj sistem nije usviran, zvucnici su na sajmu prvi put ukljuceni i pusteni u rad, isto kao i arcam cd player. Moguce da kad se malo usvira da ce dati bolji rezultat, tako da bih se uzdrzao od neke jace kritike i komentara.

To bi bilo to sto se mojih utisaka tice posle prvog dana. Sa moje strane je velika zamerka prezenterima za neusviranost komponenti, pre svega Harbeth/Accu i Neat. Mislim da to nije dobar nacin za dobru i kvalitetnu prezentaciju, ali sta je tu je. Sa druge strane, bolje i tako nego nikako. Zato ostavljam izvesnu rezervu i prostor za reviziju prethodno navedenih utisaka posle drugog dana.

Link to comment
Share on other sites

Pogotovo mi se svideo bass Roscoe Beck-a na Stevie Ray Vaughan & Double Trouble - "Tin Pan Alley".

Jedino me kopka kako bi to zvucalo da je jos u sobi bilo onih absorbera koji su stajali u Dynaudio sobi. Cini mi se da je mogao da se ulovi po koji stojeci talas, koji je malo zamumlavao Harbeth-a...

Link to comment
Share on other sites

Dobra organizacija, jedino je malo smetalo shto su svi sistemi slushani malo glasnije nego shto prostorije dozvoljavaju pa se bas chuo i u prostoriji pored.

Moj apsolutni favorit je ProAc + CEC. I CD i gramofon kao izvor su bili fenomenalni. Fenomenalna 3d slika, nepretenciozan precizan bas...

Bryston + PMC db1i izuzetno. Bryston + PMC lb1i vrlo dobro. Bryston+Onaj veliki pretenciozni napadni zvuchnik = hmmm FTW?! Bezveze... A mislio sam da volim velike kutije...

Solaja, Leben, Neat, Elac, Cyruss, Arcam vrlo korektno. Cyrus+Elac kombinacija zvuchi vrlo muzikalno iako nije na nivou ostalih vishestruko skupljih sistema nije se obrukala. Dobar izbor muzike i najprijatnija atmnosfera u ovoj sobi.

Dynaudio+Simaudio Moon odlichno. Prigodni muzichki komentari i zvuk koji moze da reprodukuje bilo shta. Bez obzira na zanr shta god je pushteno zvuchalo je na nivou.

Herberth + Accuphase?! Prva dva boravka u ovoj sobi brundao je kontrabas i ubijao muziku, ubedjen da to ne moze biti tako loshe vratio sam se josh 2 puta. Onda su brundale orgulje?! Ili je izbor muzike bio losh, ili sam ja slushao u nevreme, ili ova kombinacija nije najbolje zvuhcala... Ovde sam najvishe ochekivao al' eto... Mozda se slushalo previshe glasno u premaloj (neadekvatnoj) prostoriji...

Pozravljam sve clanove koje sam imao priliku da upoznam. Poseban pozdrav ljubaznom domacinu koji nas je ugostio posle Show-a. :blah

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se nakratko prikljucim(mada se zurim da izletim napolje) bio sam danas> i video i cuo,prvi utisci si mi da je od svega izlozenog najbolje sviralo MPC/Bryston takav zvuk odavno nisam cuo pogotovo sto je svirala tako dobra neka FUNKY-jana da sam se smrzao!!! Od ostalih`soba` upecatljiv utisak je ostavio ACCUPHASE ali samo VIZUELNI jer nadlezni koji su birali muziku odabrali su `BAR PO MENI`totalni promasaj!!! Pa nisam ja dosao na prezentaciju da bih slusao aplauz publike,operetu ili neku ariju!!! U sobi gde se nalazio Cyrus ista prica> cijukanje violina ,gudala i tako to... Po reakciji ljudi koji su sedeli vidim da im bas i njima nije potpuno jasno ali valjda kapiraju kao `ajde vec kad sam tu`.. da ne ispadnem` ... meni stvarno nije jasno koliko uopste procenata ljudi koji su tu dosli to uopste i slusa???? Slazem se sa (ne znam ko je rekao tacno u postu) da ovo i nije u pravom smislu reci HI-Fi SHOW vec HI-END!!!

Da napomenem i da ne izostavim Electrocompaniet gde nazalost je bila ogromna guzva i nisam se ni skoncentrisao na slusanje mada ih je i uhvatila neka pauza od 30 min pa sam sisao na kafu i tako to..Ali uvek prisutan na sajmovima i jedna od mojih omiljenih firmi, ali dobro, sve u svemu je Ok dobro organizovano cak i na visokom nivou (mozda zbog ambijenta) video sam neke mnogo drage likove upoznao prijatelja iz Nisa sa kojim sam vrlo iscrpno ocaskao partiju uz kafu(jer smo ista generacija) hteo sam da postavim i neke slike ali je pobratim Scepan to vec uradio na vrhunskom nivou!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...jer nadlezni koji su birali muziku odabrali su `BAR PO MENI`totalni promasaj!!! Pa nisam ja dosao na prezentaciju da bih slusao aplauz publike,operetu ili neku ariju!!! U sobi gde se nalazio Cyrus ista prica> cijukanje violina ,gudala i tako to... Po reakciji ljudi koji su sedeli vidim da im bas i njima nije potpuno jasno ali valjda kapiraju kao `ajde vec kad sam tu`.. da ne ispadnem` ... meni stvarno nije jasno koliko uopste procenata ljudi koji su tu dosli to uopste i slusa????
Link to comment
Share on other sites

Utisci posle drugog dana prezentacije, prvog, nazalost nisam mogao doci a negde su se slusali razliciti sistemi.

Prva soba - Bryston + PMC. Prvo male kutije DB1. Za svoju velicinu mnogo su pruzale... mozda i previse. Previse su se trudile da izguraju duboke, tako da su bili zamuljaniji nego sto bi morali. Kasnije povelike EB1 koje su zvucale mnogo umerenije i kontrolisanije. Muzika pustana glasnije nego sto bi trebalo i kao sto je neko primetio, u ovoj sobi, kao i u Accuphase, da li su se stvarali stojeci talasi ili je neki drugi problem u pitanju, ali umele su usi da zabole. Nazalost, dosta se pricalo u sobi a najglasniji su bili prezenteri / vlasnici...

Druga soba - Accuphase i Harbeth. Prelepi Accuphase i zvucnici koji sa onim crnim srafovima izgledaju kao da je majstor postavljao Rigips ploce pa ga mrzelo da pregletuje... Prvi put kad sam usao bilo je stvarno preglasno tako da sam ubrzo i izasao...

Treca soba - ProAc + Clear Audio. Nazalost, tesko je bilo sta reci. Muzika se pustala tiho i nije bilo bas nesto basa... ali je zato dolazilo dosta basa iz susedne sobe (Acc + Har) i cesto nisam bio siguran sta dolazi iz ProAc-a a sta iz "pasivnog radijatora" - pregradnog zida. Jos jedna soba u kojoj je, posredno, preglasna muzika unistila prezentaciju.

Cetvrta soba - Dynaudio + Moon. "Jeftinija" kombinacija drugog dana ali, barem meni, nesto sto je najlepse zvucalo. Pohvale Mladji (ako je to on) na prezentaciji. Pustao je razlicite zanrove i udostoji je prisutne da predstavi sta pusta i ponavlja preko cega se pusta. Najprijatnija atmosfera (malo zagusljivo doduse) i najdisciplinovanija publika. Iako je uglavnom bilo puno sve vreme, muzika se slusala bez price. Da li sam nasao "sweet spot" ili je do sistema ili materijala, ali jedino sam ovde uspeo da lociram glas koji je dolazio tacno iz odredjenog mesta izmedju zvucnika. Kod drugih je slika bila uglavnom "razmazanija" i zvuk je vise izgledao da izlazi iz zvucnika a ne da se "stvara" u nekom prostoru ispred i izmedju. Mislim da bi drugi mogli da nauce od ovog coveka kako se radi prezentacija. Sve pohvale.

Poslednja soba - Cyrus + Elac. U sobi dosta "veselo". Stalno cavrljanje, muzika se ponajmanje slusala a i ono sto je trenutno bilo, nije bas bilo po mom ukusu...

Posle toga... ispocetka :blah U Bryston + PMC prica jos glasnija tako da brzo izadjoh... Accuphase i Harbeth - najzad se neko setio da "privrne slavinu" i sada je zvucna slika bila sasvim drugacija i nisam imao utisak da sam u kafani. OVaj sistem moze mnogo, mada bih ipak zeleo da cujem Accuphase i sa nekim drugim zvucnicima (makar cisto zbog estetske strane). Dynaudio - pocelo sa repeticijom repertoara pa nisam hteo da zauzimam mesto drugima... mada mesta nije ni bilo :blah U poslednjoj je prikljucen neki mali floorstander i preglasno se pustao tako da napustih ovaj show posle nekih 3 sata slusanja.

Nisam uspeo da cujem Neat i velike Dynaudio, ProAc ne uspeh od drugih... Da li je moglo bolje - moglo je, ali sta je tu je. Na kraju sam ipak zadovoljan ponudjenim i poslusanim. Kuci toga nema :-?

Link to comment
Share on other sites

ne razumem opaske na estetiku harbeth zvucnika. zapravo razumem ali mislim da to ne govori o zvucnicima nego o necem drugom. harbeth je tradicionalna engleska firma koja se ne bavi estetskim budalasanjem nego svoje zvucnike dizajnira tako da zvuce dobro i izgledaju onako kako su zvucnici izgledali u vreme kada su ih birali oni koji ih kupuju i slusaju, a ne njihove zene.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja kao mladji clan da napisem neki komentar za show.... bilo je ok, koliko sam bio stvarno odusevljen skupim uredjajima...(hteo sam da se bacim ispred Accuphase-a i da kukam kako mocno izgleda) toliko sam bio razocaran na totalnoj nemuzikalnosti zvuka na pojedinim sistemima... Jednostavno, uzivanja u muzici nije bilo... Sem malo neceg u prostoriji sa Dynaudio i Moon kombinacijom, gde se i mogla slusati pristojna muzika, uz svakako zahvalnu mr. Mladjinu prezentaciju....ali dozivljaj je kvarilo ulazenje i izlazenje radoznalih posetilaca :blah ... Moj licni utisak je da "JA" ne mogu da se naviknem na ovaj savremen zvuk.... da sve to tako zvuci totalno mrsavo i sterilno. Naravno ne svi.... jednostavno moje uho ne moze da se navikne na bas refleks zvuk gde udarac zvuci tako tupo i suplje, a o transmision line sistemima sa maleckim driverima da i ne govorim, trude se oni da sviraju, nije da se ne trude :blah ... Mislim da je neko trebao da donese DYI zvucnike sa KEF B139 drajverima pa da se cuje kako transmision line zapravo treba da zvuci! Bas refleks zvucnci ne znam sta traze sa klasicnom muzikom... Posle slusanja klasike na nekim sistemima hteo sam da ustanem i da viknem "sta je bre ovo"! Kojih 5000Eu, 10000eu za zvucnike.... ajoooj

Ok mislim da je najveci problem u zvucnicima koji su vremenom izgubili na muzikalnosti... ili je nesto drugo u pitanju...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih od svega istakao da je u Sobi AV Impulsa i IB sistema atmosfera bila najprijatnija, pravi domaćini, izbor muzike najraznovrsniji, i puštali su diskove gostiju.

Stvarno je izbor muzike već po pravilu kod većine nešto što retko ko od gostiju sluša na svom sistemu.

Od mene sve pohvale za organizaciju. I još jednom pozdrav za sve koje sam sreo na show-u.

Link to comment
Share on other sites

Prvo dobre stvari:

- Show je ponovo održan, bez obzira na otežane okolnosti izazvane ekonomskom krizom.

- Organizacija je bila dobra (sve pohvale Ljubi i njegovoj ekipi).

- Atmosfera je bila odliÄna.

- ÄŒuli smo dosta novih uredjaja.

- Generalno zvuk je bio dobar.

A sad loše stvari:

- Dosta posetilaca se neprimereno ponaÅ¡alo (prolaze bez pardona kroz zvuÄnu sliku, razgledaju uredjaje ne Äekajući pauzu, fotografiÅ¡u uredjaje uz upotrebu blica dok traje prezentacija, glasno razgovaraju itd.).

- Čulo se dosta starih neaudiofilskih snimaka (mislim da se na ovakvim dešavanjima uglavnom slušaju uredjaji, a ne muzika, pa puštanje starih snimaka iz pedeset i neke nije primereno) i dosta audiofilskih snimaka koji nisu pogodni za pošten prikaz uredjaja (ovde prvenstveno mislim na OneHiFi koji uporno na oba showa pušta samo kamernu muziku tj. muziku bez izazova u pogledu dinamike, prostornosti i sl.).

- Sobe jesu pristojnih dimenzija, ali su pregradni zidovi vrlo tanki, Å¡to ometa prezentaciju susednog izlagaÄa.

- Svi uredjaji za prezentaciju su stalno ukljuÄeni (Å¡to jeste normalno), ali nisu oznaÄeni oni koji trenutno sviraju, Å¡to zbunjuje posetioce. Zgodno bi bilo postaviti bilo kakav znak na uredjaje koji trenutno rade, Å¡to bi posetiocima koji upravo udju u sobu dalo do znanja Å¡ta sluÅ¡aju.

- Najavljen je, a nije bio Audio Research.

Najbolji zvuk:

Arcam-Å olaja-Neat i CEC-Acoustic Masterpiece-ProAc.

Najveće razoÄarenje:

Bryston-PMC.

I na kraju zakljuÄak:

Pozitivni utisci su neuporedivo intenzivniji od loših. Sve u svemu još jedna vrlo dobra priredba (sjajna organizacija i prijatna atmosfera).

:blah

Link to comment
Share on other sites

Pecass hvala puno :-? .Jos jedan fenomenalan dan na Hifiles show-u.Upoznao sam Luku Luku,PantuNS,Deliju,Fantoma7477...sve ih pozdravljam ovom prilikom :blah .Video i ispricao se sa mnogo ljudi,zao mi je sto nisam video Michelasa(koga puno pozdravljam).Ponovo odlican utisak na mene je ostavio Cyrus i Elac,Solaja+Leben+Neat,Spendor,PMC I Bryston su bili pun pogodak ovog Show-a,ProAc+Clearaudio+Lavardin(takodje i sa Cec cd-om,ali meni se vise svideo gramofon) odlicni.Accuphase i Harbeth mi nisu imali sinergiju.Pohvalio bi AV Impuls i IB System zbog pustanja razlicitih muzickih zanrova(za sve ukuse i po zelji posetilaca),takodje bi se zahvalio ljudima iz One Hifi-ja sto su mi pustili na moj zahtev plocu(vinil) od Blues Company.Na kraju bi se zahvalio Ljubi i na besprekornoj organizaciji i prilici da cujemo i vidimo sve ove uredjaje na jednom mestu,hvala ti puno :blah .Jedva cekam sledeci Hifiles Show-u u septembru koji ce trajati 4 dana uz veci broj izlagaca.A bice i jedno iznenadjenje iz domace hifi kuhinje na sledecoj audioberzi(10 maja).Evo slika danasnjeg hifi dana,zvucnici.

post-3062-128510813151_thumb.jpg

post-3062-128510813161_thumb.jpg

post-3062-128510813173_thumb.jpg

post-3062-128510813183_thumb.jpg

post-3062-128510813198_thumb.jpg

post-3062-128510813151_thumb.jpg

post-3062-128510813161_thumb.jpg

post-3062-128510813173_thumb.jpg

post-3062-128510813183_thumb.jpg

post-3062-128510813198_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

...harbeth je tradicionalna engleska firma koja se ne bavi estetskim budalasanjem nego svoje zvucnike dizajnira tako da zvuce dobro i izgledaju onako kako su zvucnici izgledali u vreme kada su ih birali oni koji ih kupuju i slusaju, a ne njihove zene.
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se nakratko prikljucim(mada se zurim da izletim napolje) bio sam danas> i video i cuo,prvi utisci si mi da je od svega izlozenog najbolje sviralo MPC/Bryston takav zvuk odavno nisam cuo pogotovo sto je svirala tako dobra neka FUNKY-jana da sam se smrzao!!! Od ostalih`soba` upecatljiv utisak je ostavio ACCUPHASE ali samo VIZUELNI jer nadlezni koji su birali muziku odabrali su `BAR PO MENI`totalni promasaj!!! Pa nisam ja dosao na prezentaciju da bih slusao aplauz publike,operetu ili neku ariju!!! U sobi gde se nalazio Cyrus ista prica> cijukanje violina ,gudala i tako to... Po reakciji ljudi koji su sedeli vidim da im bas i njima nije potpuno jasno ali valjda kapiraju kao `ajde vec kad sam tu`.. da ne ispadnem` ... meni stvarno nije jasno koliko uopste procenata ljudi koji su tu dosli to uopste i slusa???? ............
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...