Jump to content


Hi-Files Show - prolece 2009 po�inje


Ljuba

Recommended Posts

Danas je bilo fenomenalno,puno ljudi,puno dobrog hifi-ja.Upoznao sam clanove foruma(Accuphase-a,Mrmota,Pirate-a...) koje pozdravljam ovom prilikom,a jako mi je drago sto sam najzad upoznao Vilija Studera.Odlican utisak na mene su ostavili Cyrus+Elac,Bryston+PMC,Neat+Solaja,Simaudio Moon+Dynaudio.Posebno mi je drago sto sam imao prilike da vidim cuveni Accuphase.Jako dobro su svirali mali Pro-Ject box uredjaji+zvucnici Epos els-8 na odusevljenje prisutnih posetilaca,a pritom i prelepo izgledaju uzivo.Bilo je tu i dosta kablova za povoljnu cenu(Qed),ujedno bi pohvalio Igora(IB System) za jako dobru zvucnu prezentaciju Cyrusa i Elac-a.Dolazim sutra ponovo da uzivam u dobrom zvuku.Evo malo slika,uzivajte.

post-3062-128510810813_thumb.jpg

post-3062-128510810822_thumb.jpg

post-3062-128510810834_thumb.jpg

post-3062-128510810844_thumb.jpg

post-3062-128510810856_thumb.jpg

post-3062-128510810813_thumb.jpg

post-3062-128510810822_thumb.jpg

post-3062-128510810834_thumb.jpg

post-3062-128510810844_thumb.jpg

post-3062-128510810856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Od svega prezentovanog na sajmu, licno mi se najvishe dopao Accuphase sistem. Veoma lepa uniformisanost od "vrha do dna", mada mi se na trenutke cinilo da je bas mozda za nijansu kontrolisaniji nego shto je to potrebno (udarci bas-a su se ponekad zavrshavali prerano - "izvalaceci tepih pod nogama" ostatku spektra - barem po mom utisku).

CEC+ProAc kombinaciju sa CEC-om kao izvorom, sam imao prilike da slusham jedino sa materijalom koji je ocigledno patio od neke distorzije (zvuk je, u nedostatku boljeg izraza - jednostavno krcao pri iole glasnijim deonicama) cije poreklo nisam mogao utvrditi, ali je bila krajnje neprijatna. Interesantno je da su prezenteri ipak pushtali disk po redu... U kasnijem, drugom pokushaju da ponovo cujem sistem (izdrzao sam jedva 10ak minuta navedene prve "seanse"), izvor je bio gramofon, a materijal "The Very Best Of Diana Krall" LP - u ovoj kombinaciji sistem je svoj posao odradjivao veoma korektno, mozda bih zamerio na manjem nedostatku visokotonske ekstenzije - sve je delovalo malo "tamnije". Inace, interesantno je da je neko od prisutnih prokomentarisao da je na redu "njeno velicnastvo - ploca", sa cime se i prezenter slozio, shto bi znacilo da ipak i ne smeta kada je ista rezana sa digitalnog mastera...

Kos Bryston i PCM sistema (veliki zvucnici) mi se ipak cinilo da nedostaje necega, obzirom da mi se cinilo da je zvuk nekako "all over the place", kao i da postoji i doza oshtrine u visoko-srednjetonskom opsegu. Moram da pohvalim veoma ljubazne prezentere, koji su bez ikakvog protivljenja pushtali diskove posetilaca. Rekao bih da su sistemu veoma odgovarali "stariji" DCC i MFSL remasteri koje sam, izmedju ostalog imao prilike da na njemu cujem.

Dynaudio sistem je po meni zvucao gore u odnosu na proshli show. Naime, iako je proshli sajamski sistem po mom ukusu igrao na tankoj liniji izmedju detaljnosti i zamornosti, ali je ipak nije prelazio - danashnji je definitivno napravio skok (ne korak) na pogreshnu stranu. Jednostavno, ako je snimak bio iole atraktivnije masterovan, postajao je manje-vishe neslushljiv na ovom sistemu...

Pozdrav! :blah

Link to comment
Share on other sites

Pre svega sve pohvale i zahvalnost za odliÄnu organizaciju, najpre ljudima iz organizacije, poÄev od devojÄica koje su prodavale karte, a isto tako i ljudima koji prodaju opremu. Svi su bili na izuzetni.

Moji utisci su ukratko sledeći:

NajviÅ¡e mi se dopao zvuk Proac zvuÄnika i Acoustic Masterpiece pojacala, zvuÄalo je odliÄno posebno imajući u vidu da je prostorija malo veća za tu veliÄinu zvuÄnika.

Zatim Moon 7 je bio najubedljiviji, s tim Å¡to mi je dojam Dynaudio zvuÄnika pomalo suv i glavni nedostatak mi je to Å¡to im je teÅ¡ko da se proÅ¡ire u pune tri dimenzije već se muzikalno drže samo strogo ispred. Svaka Äast gosp. MlaÄ‘i sa prijatanu i korisnu komunikaciju/predavanja posetiocima.

Accuphase jeste da je tehniÄki bio odliÄan, ali tonalno mi se nije dopao, japanski i suv zvuk, bar dok sam ih sluÅ¡ao, dok su Harbeth zvuÄnici odliÄni, ali ovi Å¡to su svirali zaista idu samo u veće prostorije.

PMC Bryston kombinacija je ok, ali ne toliko koliko koÅ¡ta. Mada sluÅ¡ao sam samo najmanje zvuÄnike na stalcima. Ima dosta detalja a tonalno me potsetilo na zvuk HK/JBL sa proÅ¡log sajma ali Äija cena je bila znaÄajno niža ove PMC/Bryston.

Cyrus mi izgleda lepo ali mi ne ide sa elac-om, deluje mi da im treba drugaÄiji tip zvuÄnika. InaÄe netipiÄan cyrus dizajn mi izgleda odliÄno za manje prostore.

Link to comment
Share on other sites

Jedino što je nedostajalo na show-u jeste malo buđžet sistema, kako bi se mogla

prezentovati razlika izmeÄ‘ju hi end opreme i neÄega Å¡to nam je dostupnije, pre svega

mislio sam na B&W, Kef, Warfedale, Nad , po koji av receiver itd ... Äisto zbog nas mladjih posetilaca

koji nemamo toliko preslušanih sistema iza sebe. Vidim na sajtu da je na prošlim okupljanjima bilo i toga

Eto posle sam otiÅ¡ao na sajam automobila i raoÄarao sam se :blah

živela Hi Fi kultura

Link to comment
Share on other sites

ScepanaBG za Predsednika!

To majstore,vec sam mislio da niko nece postovati neku sliku,pa da barem malo mi koji nismo bili osetimo atmosferu na skupu.Ipak,jedna slika je kao hiljadu reci a ovde ima podosta slika.Sada sam se napalio pa ne mogu da docekam da i ja skoknem da malo ugodim mojim usima koje sam procistio i spremio za sutrasnji dan.

Samo tako nastavite.

Link to comment
Share on other sites

Citam da ste uputili puno komplimenata na racun izlozenih uredjaja pa je red da neko malo i kritikuje naravno iz svog ugla jer niko nema isti ukus i zelje. Meni se malko nije svidelo sto se mesao zvuk izmedju prostorija pa je kvarilo koncetraciju potrebnu za uzivanje u sistemu pri kom se nalazim. Herbeth kutije (one najvece) su mi svirale ko zvucnici za razglas. pmc su mi svirale tako da mi se ucinilo da ce se mark knopfler materijalizovati u prostoriji i sve nas smazati odjednom ko bombonu. U prostoriji sa elac kutijama je sviralo neko lampasko pojacalo koje je veoma ocigledno izoblicavalo a kada su prikljucili cyrusa nista se nije promenilo nabolje sem sto nije bilo izoblicenja. Dinaudio prostorija me najvise zaintrigirala i tu sam na sajmu cuo detaljan zvuk koji je bio kao da je izvodjac ispred mene. Prostorija sa lampama i gramofonom mi je bila prva i bio sam totalno razocaran ali kada sam posle svega svratio u tu prostoriju shvatio sam da je zvuk veoma prijatan ali da je druga klasa i nije za uporedbu sa ostalim sobama.

p.s. bio sam u periodu 15.00-17.20

Link to comment
Share on other sites

Zeleo bi jos da pohvalim odlicnu organizaciju HiFiles Show-a i da se zahvalim izlagacima i Ljubi sto su nam jos jednom omugucili ovako lep hifi dogadjaj.Jos jednom vas pozivam(sve clanove foruma) da dodjete u nedelju 5. aprila na drugi dan Hifiles Show-a,sigurno necete pogresiti.Evo jos slika.

post-3062-128510812028_thumb.jpg

post-3062-12851081205_thumb.jpg

post-3062-128510812061_thumb.jpg

post-3062-128510812071_thumb.jpg

post-3062-12851081208_thumb.jpg

post-3062-128510812028_thumb.jpg

post-3062-12851081205_thumb.jpg

post-3062-128510812061_thumb.jpg

post-3062-128510812071_thumb.jpg

post-3062-12851081208_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...