Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Molim moderaciju da u obriÅ¡e postove koji vode u totalni offtopik.Ova tema nije kuća za medjusobno prepucavanje.Od saveta da se traži uredjaj na sluÅ¡anje nema boljeg preporuÄivao to Älan sa 1 ili 100000000 postova.Linn od kad radi insistira na prodaji i savetuje kupovinu iskljuÄivo nakon direktnog poredjenja sa postojećim.

Btw.Danas je Sv.Vasilije dan kada se ne treba svadjati.U protivnom ode cela godina u svadji.Love&Peace .

 

Pozdravljam stav kolege 

 

Slusao sam ga vec, Linn je Linn svaki zvuci slicno, lako ga je prepoznati. Ja sam hteo da saznam vredi li kupiti njega za 1100e sad dok je na 60% popusta kod predstavnika. Jel je dosta slican sa mojim classikom koji sam prodao za 400e

 

 

Ja bi rekao da je to jako slicno sto se tice ampa unutar uredjaja . U pitanju je D klasa ali sa malko vise snage ( nek me ispravi Sondek ako gresim )  ali za puno vise para. Taj klasik je kod Nese odlicno radio ali osecala se potreba za vecom rezervom snage.  Mozes odneti Dy u one - hi - fi  i probati  i to treba uzeti u obzir zbog dobrog popusta.  Sone  :)  stara prica   ;-)  Bez probe nista

 

Pozzz za Republikance iz Dynaudio kluba. I uvek nasa puna  podrska  za saradnju , za cvrste Linn - Name ampove koji se lepo uparuju sa nasim Dynaudio  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam stav kolege 

 

 

 

Ja bi rekao da je to jako slicno sto se tice ampa unutar uredjaja . U pitanju je D klasa ali sa malko vise snage ( nek me ispravi Sondek ako gresim )  ali za puno vise para. 

 Ispravicu te ja, nije D klasa. 

 

http://small.linncdn.com/product-catalogue/documents/Linn_Akurate_Power_Amplifier_Chakra_White_Paper.pdf

Link to comment
Share on other sites

Da li moze neki info o Naim 5i , nemam priliku da ga cujem u svom sistemu .

Na inernetu su dosta oprecna misljenja , od hvalospeva do komentara da to nije dostojno Naim-a itd.

Ako bi doslo do kupovine , verovatno bi se kasnje ceo sistem gradio oko novog pojacala .

Na prvi loptu , zapao mi je u oko ProAc 110 na KP , na primer.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao , na HiFiles sajimu cini mi se 2012.god. starije g brata studio 130 , i iznenadio sam se kakav bass izlazi iz 6.5 incnog drajvera.

I ovaj 110 ide jako duboko ,po specifikaciji 0d 33Hz , ali pozeljne su kvalitetne komponente da bi se pokazao u pravom sjaju , od Naim 112/150 .

Link to comment
Share on other sites

 Ako sad imas 112/150, bez x, i dalje mislim da ti Nait 5i nije resenje. Cak i ovaj novi 5si. Pazi, to je ODLICNO pojacalo, cuo sam ga, ali nema aktivno predpojacalo. Nait XS je vec druga prica, on ima pravo, aktivno pretpojacalo i mnogo bolji zvuk - slusao sam oba i razlika je velika. Da se razumemo, cuo sam, pre par godina 5i (ili 5i, mada mislim da je obican), sa bas ProAC zvucnicima i to je zvucalo sjajno, ali je XS vec ozbiljan korak iznad. 

 

 Ja bi pre razmislio da uzmem FlatCap 2x za taj sadasnji sistem, pa da onda taj cap prebacim na nait xs kad skupim za njega. :) 

Link to comment
Share on other sites

Za sada sam  "ampless" , zato i pitam . Otprilike tvoj komentar se podudara onim sto sam cuo od par ljudi , kojima verujem , i komentara po internetu.

Iskreno lomim se izmedju Primare i21 i Naim 5i . Neki moj rezon je da su oba pojacivaca dobri uredjaiji ( ne bi sigurno kostali oko 1000e) ali mi nekako i21 uliva vise sigurnosti sa tim trafoom od 800 vati , koji je isput i dual-mono (dva jezgra u jednom).

 

Pitao sam za ProAc jer cu kupovinom jednog od ova dva ampa sigurno cu u dogledno vreme morati da promenim zvucnike.

Trenutno su u sistemu Wharf.Evo2-20 , ali mislim da bi sa nekim ProAc, Spendor, DY ,SF itd , novi amp pokazao sve sto moze.

Isao bi na u tom slucaju, najverovatnije,  na kvalitetan bookshef pre nego na osrednji florstender.

 

P.S. Bio je u kombinaciji i Expo 2010 (s2) ali nema ga u ponudi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa Supernaitom presao na XS posto mi nije bio potreban ugradzeni DAC,i uzeo na necujeno,citajuci bezvezne forume kako je ono isto pojacalo samo bez dac-a,a i izgledaju iznutrice identicno.Onda totalno razocarenje,kao da je bilo pojacalo iz druge firme,apsolutni downgrade i razliciti zvucni potpis.

Pre snait sam imao nait2 koji zvucno nije imao nikakve veze sa novijim modelima,@sondek pomenuo da su sve naim-e sonicno jednaki,ali ja imam razlicnije iskustvo.

Primare i21 nije uopse lose pojacalo,daleko bolja izrada(kao tenk),izgled,PRAT kolko oces(samo nema te propagande kod primare)ja bi ga svrstao pred nait 5i.

 

Cheers

Link to comment
Share on other sites

post-29615-1421427250,82_thumb.jpg

Kod mene je posle dvoÄasovnog slusanja i poredjena izmedju Linn Majika i Naim UnitiQute2 pala. Mada po mom misljenju to nije trebalo da traje toliko jel ga je Naim pojeo, (sto bi Suca rekao lio je krv). Pozornica je bila daleko bogatija. Mozda se bolje nasao Naim sa Dynaudio, Linnu definitivno nije legao.post-29615-1421427580,42_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 OK, ako nemas - onda definitivno Naim, bar po mom ukusu. Pazi, moj plan je bio da uzmem 5i dok nisam cuo XS - tako da... nemoj slusati XS :D

 

 

Ja sam sa Supernaitom presao na XS posto mi nije bio potreban ugradzeni DAC,i uzeo na necujeno,citajuci bezvezne forume kako je ono isto pojacalo samo bez dac-a,a i izgledaju iznutrice identicno.Onda totalno razocarenje,kao da je bilo pojacalo iz druge firme,apsolutni downgrade i razliciti zvucni potpis.

Pre snait sam imao nait2 koji zvucno nije imao nikakve veze sa novijim modelima,@sondek pomenuo da su sve naim-e sonicno jednaki,ali ja imam razlicnije iskustvo.

Primare i21 nije uopse lose pojacalo,daleko bolja izrada(kao tenk),izgled,PRAT kolko oces(samo nema te propagande kod primare)ja bi ga svrstao pred nait 5i.

 

Cheers

Odluka mora da padne ovih dana.

 

Primare , prvi vlasnik ( full pakovanje) star 5-6 god.

Naim , star nekih 10-12 god .

Proba neizvodljiva u mom sistemu .

Pozitivna svar , kasnija promena zvucnika , prema novom pojacalu.

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1421427247.849953.jpg

Kod mene je posle dvoÄasovnog slusanja i poredjena izmedju Linn Majika i Naim UnitiQute2 pala. Mada po mom misljenju to nije trebalo da traje toliko jel ga je Naim pojeo, (sto bi Suca rekao lio je krv). Pozornica je bila daleko bogatija. Mozda se bolje nasao Naim sa Dynaudio, Linnu definitivno nije legao.attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1421427577.027298.jpg

 

Bravo! Super spravica. Slusao sam je sa SF Venere 2.5 i sasvim dobro je UnitiQute 2 pokretao te zvucnike. FM, DAB, DAB+, bezicno pustanje muzike preko aplikacije sa telefona ili tableta... lepo, lepo.

 

Izgleda classy. Sa srecom i da te lepo sluzi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo posle par dana druzenja sa naimom uniti qute imam samo reci hvale. izuzetno je lak za koriscenje, nije potrebno nikakvo navikavanje. Sto se zvuka tice izuzetno je muzikalan cak i na tihom slusanju, detalji, stereo slika, 3d jako dobri. Oseti se jako mali nedostatak snage na bas glasnom slusanju, ali nista strasno s obzirom da su kutije jako malo osetljive. moja preporuka svakom ko ima nedostatak zivotnog prostora a voli dobar hifi

Link to comment
Share on other sites

Evo posle par dana druzenja sa naimom uniti qute imam samo reci hvale. izuzetno je lak za koriscenje, nije potrebno nikakvo navikavanje. Sto se zvuka tice izuzetno je muzikalan cak i na tihom slusanju, detalji, stereo slika, 3d jako dobri. Oseti se jako mali nedostatak snage na bas glasnom slusanju, ali nista strasno s obzirom da su kutije jako malo osetljive. moja preporuka svakom ko ima nedostatak zivotnog prostora a voli dobar hifi

A sutra ako ti baÅ¡, baÅ¡ bude mnogo nedostajalo snage i basa uvek možeÅ¡ da ga nakaÄiÅ¡ na neki fin Naim snagaÅ¡ i dobijeÅ¡ to Å¡to ti nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...