Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

SimpatiÄna minilinija,to nije pravi izobarik već neki sa alternativnim zvuÄnim jedinicama,neki papreni reparator.Preamp je ovaj 72 kao moj,ja bih ga zamenio u tom sluÄaju za nac52.Ti zvucnici idu do 20hz,brrrr.SluÅ¡ao sam ih,nažalost samo pasivnu verziju.

Link to comment
Share on other sites

Da znas da ovo sve moze lako da me donese u taj republicki kanton.Inace Banat je najrepublickiji deo drzave.Pancevo,Crepaja,Kovin(ultra Linn srediste),sad zavrsih razgovor sa Beckerekom(tvoj bivsi 92/90),moj hicap je negde iz okoline Vrsca...ima l' kraja banat boys.Kazem ja eksremno krilo,pokrajina maltene.

Roxsan je brutalan gramofon,sad je i gram u nivou sistema i verujem da se to cuje uz takav preamp kao izuzetan napredak.Kad ne bih imao kompresione linn/naim zvucnike koji odlicno podnose i vrlo im prija ovaj moj Steely Dan gramofon to bi bio i moj izbor.Doduse opredeljenje i oko glave je na  Supex/Linn putu vec dugo pa se i tu sve sklopilo.Iskreno ti preporucujem da razmislis i o Roxsan Nima rucki,ljudi su odusevljeni njom.Ima jedna na prodaju na pfm povoljno od jednog brata Rusa za 350 gbp(stari forumas i republikanac).Reklamira je kao "Poor man naim Aro" ,svaka mu je ko u Njegosa  :D

Link to comment
Share on other sites

Jako fin radio,iz licnog iskustva ,kao sto pise u oglasu nekad dosta skupa sprava i slobodno ocekujte zvucno mnogo,probao sam uporedo sa jednim Creek,Sajrusom 5 i mojim Arcamom(najlosiji od svih) zaista dosta bolji na istoj stanici.Ima odlican prijem sa radijalnom antenom i dobru selektivnost sto bas i nije cesto sa UK tjunerima.Za razliku od starih naimovih nije vam potrebna neka babaroga od antene.Prodavac je stari,poznat clan tamo na forumu i velik obozavatelj L&N.Ja sam svoj btw.platio skoro duplo na flea bay .Daljinac radi sa Linn CD plejerima.Inace jedan drugar koji je obozavatelj radija(sad ima naim nat5) mi je ocenio sledecim redom sistem po zvuku:radio,gramofon,pa na kraju CD.Reprodukcija vokala je takva da cete cesto misliti da vam je neko u sobi ako ga slusate iz druge prostorije,jazz instrumenti i akusticna muzika je savrsena-ne propustam subotnju noc na bgd1.Good  luck,pozurite nece ovo dugo jos biti u citulji.Cheers! http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=168210

Link to comment
Share on other sites

.Inace jedan drugar koji je obozavatelj radija(sad ima naim nat5) mi je ocenio sledecim redom sistem po zvuku:radio,gramofon,pa na kraju CD.Reprodukcija vokala je takva da cete cesto misliti da vam je neko u sobi ako ga slusate iz druge prostorije,jazz instrumenti i akusticna muzika je savrsena

Slazem se u potpunost,samo cudi me malo kako je moguce kad po stanicama pustaju mp3-ke .

 

Kod mene je accu t-107 potukao,i to dobro sve izvore.

 

Od Linn sam imao Pekin tuner zajedno sa mimik plejerom,nisam bio zadovoljan tim tamnocom i bezzivotnost,mozda kudos bude bolji!

 

Moj prijatelj svojevremeno kupio najskuplji Revox tuner kako bi slusao classicFM kod nas u Skoplje,putem slucaja svratio direktno u radio i pravi sok,kaze pustili dva tosca i riz gramofona na smesnu miksetu,ali kaze kod kuce nirvana.

 

Analogija brate.

 

Cheers ;-)

Link to comment
Share on other sites

Kudos je dosta skuplji bio(2000dm),kao i karik(4500)u odnosu na Mimik Å¡to je duplo skuplje odprilike,a karakter zvuka mu je vrlo svetao.Imam ga već nekoliko godina,ko mi je blizini može da dobije da proba.,Jedini problem su kako reÄe loÅ¡e mp3 stanice.Radio bgd,202,rtns,b92 joÅ¡ nekako,a ostalo kazna za uÅ¡i pa izbegavam.Džaba dobar radio kad je u izvoru loÅ¡e,od toga i ovaj internet radio iz potpisa bolje zvuÄi ,preko Numerika naravno.

Link to comment
Share on other sites

Postavljen na mesto i drugi HiCap. Malo je noviji ali ne smeta. Od akcija me joÅ¡ Äeka zamena Interkonekt kabla na gramofonu, razmiÅ¡ljam da uzmem 1.2m (magiÄna mera) VDH D502 sa BNC konekcijom koju bih direktno priÄvrstio (bukvalno) na 82-ojku i na taj naÄin izbegao BNC adapter. RazmiÅ¡ljam dali da promenim i ožiÄenje kada već skidam ruÄicu? I Å¡ta provući?

Link to comment
Share on other sites

Da znas da ovo sve moze lako da me donese u taj republicki kanton.Inace Banat je najrepublickiji deo drzave.Pancevo,Crepaja,Kovin(ultra Linn srediste),sad zavrsih razgovor sa Beckerekom(tvoj bivsi 92/90),moj hicap je negde iz okoline Vrsca...ima l' kraja banat boys.Kazem ja eksremno krilo,pokrajina maltene.

Roxsan je brutalan gramofon,sad je i gram u nivou sistema i verujem da se to cuje uz takav preamp kao izuzetan napredak.Kad ne bih imao kompresione linn/naim zvucnike koji odlicno podnose i vrlo im prija ovaj moj Steely Dan gramofon to bi bio i moj izbor.Doduse opredeljenje i oko glave je na  Supex/Linn putu vec dugo pa se i tu sve sklopilo.Iskreno ti preporucujem da razmislis i o Roxsan Nima rucki,ljudi su odusevljeni njom.Ima jedna na prodaju na pfm povoljno od jednog brata Rusa za 350 gbp(stari forumas i republikanac).Reklamira je kao "Poor man naim Aro" ,svaka mu je ko u Njegosa  :D

TaÄno tako gramofon se sada uklopio u celinu sistema i to se zaista jasno Äuje. Jednog dana možda i naleti Nima ili neÅ¡to drugo bolje. Za sada RB300+MC15 super rade božanstveno.
Link to comment
Share on other sites

Imao sam sondeka sa bas mc15 i ako hoces da me poslušas,beži od tog kabla ko djavo od krsta.Dobio sam gramofon sa njime i preporodio sam se kad sam ga skinuo,nikako nije isao uz ostatak sistema i taj ortofon.Nemoj zapravo da me slusas,probaj pre kupovine ima ga dosta ljudi.ne kažem da ne valja kabl,uz neke lampaske ampove ide lepo,kao i većina srebrnih,ali kod mene nije bio adekvatan.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam sondeka sa bas mc15 i ako hoces da me poslušas,beži od tog kabla ko djavo od krsta.Dobio sam gramofon sa njime i preporodio sam se kad sam ga skinuo,nikako nije isao uz ostatak sistema i taj ortofon.Nemoj zapravo da me slusas,probaj pre kupovine ima ga dosta ljudi.ne kažem da ne valja kabl,uz neke lampaske ampove ide lepo,kao i većina srebrnih,ali kod mene nije bio adekvatan.

Pa koja je tvoja konkretna preporuka ja sam Äuo da je VDH 502 neutralan. Generalno meni se dopada zvuk ovog originalnog Rega interkonekta, ali me stvarno nervira taj BNC adapter, možda samo uradim implementaciju VDH (ili nekih drugih) BNC konektora umesto postojećih ÄinÄeva?

Link to comment
Share on other sites

Contour 2.8 i Å¡to je najlepÅ¡e ne treba im prostor iza nemaju zadnje portove kao novije generacije već napred pasivnu 8" membranu koja je ista kao i bas/ srednjotonac. Sviraju nekako kao SBL, samo su manje efikasni pa im u velikoj sobi treba jaÄe pojaÄalo.

 

Te nisam slušao, ali uvek mi se više sviđali Contour 1.8 u kompresiji, nego oni sa rupom pozadi :smile:. I onda stvarno treba snage x 2.

Ali ipak „maaaalo“ prostora da prodišu te osmice sa svih strana :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na svoj nac 72 ugradio WBT konektore vise klase i resio problem BNC naimovih gluposti iako sam bio u razmisljanju da stavim neke konektore bnc tipa na gramofonski kabl.Za tu varijantu konsultuj naim direktno,mada mislim da je varijanta sa kvalitetnijim konektorom banana tipa bolje jer i ti BNC konektori sigurno nisu wbt kvaliteta.Nemoj da to samo radis bilo gde,treba malo na sasiji da se prosiri rupa i da se to odradi sa kvalitetnim wbt srebrnim kalajem kako bog zapoveda,takav preamp to zasluzuje.Onda to izgleda kao da je oduvek tamo,uslikacu ovo moje da vidis.To se i moze cuti kao zvucno pobpljsanje,narocito posle adaptera.Ja sam pronasao polovan originalni kabl za Ittok i tako se dobio normalan linearan zvuk,sa vdh je nenormalno zvecalo sve i razbijali su visoki,falilo bass-a,srednji poremeceni dosta sve pomereno u gornji spektar.Jednostavno srebrni kablovi ne idu na brz naimov zvuk,ne samo ovaj nego koji god sam probao. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...