Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisam biciklista, meni to malo žuljav sport :D  Rekoh da podelim iskustvo po pitanju bajkerskih nezgoda.

Ja strogo ono rastegljiva traka oko glave, bela. Izbacim stomak, reket pa hopa na šljaku. Poseban osećaj donosi reskavi zvuk otvaranja konzerve sa novim lopticama ... nešto kao Švepsssss.

Ajd u zdravlje i pažljivo vozite!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam hibrid - idem biciklom na tenis i tako već decenijama :-) 

Probao SPD pa se vratio na stare mnogo dobre speedplay platforme. Nema smisla po gradu i kraćim relacijama SPD a primetio sam i da me kuk boluckao kao i koleno. Ipak mi mnogo prija da mugu da menjam nagazni ugao...

Link to comment
Share on other sites

Evo, pošto je revampovana ova tema, da se pohvalim svojim bicikliranjem... :)

Pasionirani sam biciklista (vrsta - turer/cikloputnik) u poslednje dve godine vozio sam, odnosno putovao na dve duže ture.

Leta 2016. od Venecije (Italija) do Bilbao-a (Baskija, Španija) 18 dana, 1900km (oko 17000mnv), tura je nazvana AAA Tour (Adriatic - Alps - Atlantic)

Prošlog leta 2017. sam išao na BBB Tour (Beograd - Bosfor - Baku) 36 dana, 3600km (oko 36000mnv) iz Srbije, preko Rumunije, Bugarske, Turske, Turske, Turske, Turske, Gruzije do glavnog grada Azerbejdžana, Bakua na Kaspijskom jezeru.

Ponešto priča, video zapisa i fotografija sam postavljao ovde (slobodno lajkujte i šerujte :)):

http://www.facebook.com/bikecologic

http://www.2bike.rs/forum/topic/10582-bikecologic/?hl=%20bikecologic

http://www.bikecologic.com

Nažalost materijal postavljen na linkovima iznad nije obiman, sveobuhvatan niti kvalitetan ni približno onome što je vrlo ambiciozno bila osnovna ideja, a to je putopisni film/TV emisija, foto monografija, angažovanje društvene svesti po pitanjima ekologije i očuvanja prirodnih resursa.... Ali kada putujete bajsom, sami i u sopstvenoj režiji (u svakom smislu, pa i finansijskom) neverovatno je teško, pored svega o čemu se mora voditi računa, još i tegliti kvalitetnu opremu i sve to dokumentovati. I did my (almost) best :D ali nisam ni izdaleka zadovoljan, pa se nadam nekim sponzorstvima u budućnosti ne bih li sve mogao da podignem na viši nivo.

Ranijih godina su tu bila i putovanja do Crnogorske obale, Svete gore/Hilandara i gomla lokalnih tura i turica po Srbiji tj Balkanu, a za ovu godinu planiram na leto do najsevernije tačke Evrope (granica Finske i Norveške) a u decembru (kada je na južnoj hemisferi leto) planiram CCC Tour (Costa Rica - Colombia - Chile) ali, o tom, po tom...

U zdravlje!!!

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Sloba said:

Ja sam hibrid - idem biciklom na tenis i tako već decenijama :-) 

Probao SPD pa se vratio na stare mnogo dobre speedplay platforme. Nema smisla po gradu i kraćim relacijama SPD a primetio sam i da me kuk boluckao kao i koleno. Ipak mi mnogo prija da mugu da menjam nagazni ugao...

Ja koristim varijaciju SPD koju Shimano zove CLICK'R, kao i odgovarajuće sprinterice u kojima može i da se hoda, mislim da za grad i ture koje ja prelazim ne treba ništa bolje...

shimano-pd-t700-clickr.jpg

shimano-sh-ct41-shoes-256005-12.png

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, alternatura said:

Evo, pošto je revampovana ova tema, da se pohvalim svojim bicikliranjem... :)

Pasionirani sam biciklista (vrsta - turer/cikloputnik) u poslednje dve godine vozio sam, odnosno putovao na dve duže ture.

Leta 2016. od Venecije (Italija) do Bilbao-a (Baskija, Španija) 18 dana, 1900km (oko 17000mnv), tura je nazvana AAA Tour (Adriatic - Alps - Atlantic)

Prošlog leta 2017. sam išao na BBB Tour (Beograd - Bosfor - Baku) 36 dana, 3600km (oko 36000mnv) iz Srbije, preko Rumunije, Bugarske, Turske, Turske, Turske, Turske, Gruzije do glavnog grada Azerbejdžana, Bakua na Kaspijskom jezeru.

Ponešto priča, video zapisa i fotografija sam postavljao ovde (slobodno lajkujte i šerujte :)):

http://www.facebook.com/bikecologic

http://www.2bike.rs/forum/topic/10582-bikecologic/?hl=%20bikecologic

http://www.bikecologic.com

Nažalost materijal postavljen na linkovima iznad nije obiman, sveobuhvatan niti kvalitetan ni približno onome što je vrlo ambiciozno bila osnovna ideja, a to je putopisni film/TV emisija, foto monografija, angažovanje društvene svesti po pitanjima ekologije i očuvanja prirodnih resursa.... Ali kada putujete bajsom, sami i u sopstvenoj režiji (u svakom smislu, pa i finansijskom) neverovatno je teško, pored svega o čemu se mora voditi računa, još i tegliti kvalitetnu opremu i sve to dokumentovati. I did my (almost) best :D ali nisam ni izdaleka zadovoljan, pa se nadam nekim sponzorstvima u budućnosti ne bih li sve mogao da podignem na viši nivo.

Ranijih godina su tu bila i putovanja do Crnogorske obale, Svete gore/Hilandara i gomla lokalnih tura i turica po Srbiji tj Balkanu, a za ovu godinu planiram na leto do najsevernije tačke Evrope (granica Finske i Norveške) a u decembru (kada je na južnoj hemisferi leto) planiram CCC Tour (Costa Rica - Colombia - Chile) ali, o tom, po tom...

U zdravlje!!!

Svaka cast care! Da nisam nastradao i ostao u kolicima imao bi 1000% jos jednog zeljnog ovakve akcije... Jedna voznja dok smo prijatelj i ja bili u top foormi Vukovar - Avala film - Vukovar bilo je i voznje po Bgd u 24h 470km! Posto imam velike sanse da ponovo prohodam odma ce u pogon sobni bajs dok ne ojacam, posle ce lako malo po malo...:cheers

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Ja koristim varijaciju SPD koju Shimano zove CLICK'R, kao i odgovarajuće sprinterice u kojima može i da se hoda, mislim da za grad i ture koje ja prelazim ne treba ništa bolje...

shimano-pd-t700-clickr.jpg

shimano-sh-ct41-shoes-256005-12.png

Hvala na savetu. ovo nisam pobao. Mada iskreno, shvatio sam da nisam vise ni blizu na nivou da mi treba lock, platformke su mi dovoljne ali ako se ukaže prilika svakako ću da ti šansu clickr-u

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni znao za ovaj podforum, pozdravljam sve! Evo mog saputnika, poslednjih 30 godina:

IMG_2386.JPG.9748e018d7c2e7a3666c6a71566555f7.JPG
 

Sve je tu retro, vintage, prevaziđeno: ram, menjači, klipseri, mada radi savršeno. I ja sam već poprilično vintage...

DSC_0513.JPG.bf089c4a474b24afb64c80f4dbd58ca6.JPG
 

... mada, kad sam video vene onog Poljanskog na prošlogodišnjem Touru, laknulo mi je.

(_96997860_41ebe64d-6208-4fb5-8156-bf9f9c4c1d2c.jpg.8e0c529fefed8abff5e8621cf8eae5d6.jpg)

 

Usput, voleo bih da čujem i poneki savet: koliko voziti sa 54 godine (vozim sam, sebe sam limitirao na max. 60km, svi saputnici/sapatnici su davno odustali), ima li smisla uzeti karbonski ram ili samo nakačiti na ovaj retro  novu tehnologiju... ili da ništa ne diram. Bio sam nekoliko (izgubljenih) godina van svega toga (DAC-ovi, osluškivanje sistema, uparivanje komponenata i bacanje para), dosta toga se u biciklizmu promenilo, nisam pratio. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...