Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

U potrazi za adekvatnim servisom otisao sam u biciklisticki klub Avala gde naleteh na imenjaka i prezimenjaka koji je odusevljen prihvatio da ga odrzava po prihvatljivoj ceni, koji mi je ispricao da se susretao 60-tih godina sa kardanskim biciklom Madjarske proizvodnje koji je imao svega 3 brzine i koji je bio uzasno spor, za razliku od ovog koji poseduje 18 (na rucici na desnoj strani volnana birac brzina ima 6 pozicija) i koji je izuzetno efikasan i koji je bio sposoban uz inteligentnu voznju da savlada skoro sve uzbrdice brdovitog Beograda.

Pozdrav svim ljubiteljima, evo zanimljivog spota kompanije BIOMEGA u kojem je pored ostalih modela koje proizvode glavna uloga model Biomega Copenhagen u akciji kroz grad.

Pozdrav za nove i (mnogo) mlaÄ‘e Avalijance iz SinÄ‘elićeve... U moje vreme su bili prezauzeti takmiÄenjima pa smo svoje konjiće nosili kod Franje Mozetića na uglu NjegoÅ¡eve i Beogradske...

Evo malo cardan-aca (vozio...) http://www.oldbike.eu/chainless/?page_id=268 ... zavidim Vam na vožnji ovog novijeg ali i sauÄestvujem u žalu nakon Å¡to je nestao... Da li ste ga jurili po site-ovima za bicikliste? NaÄ‘eno je puno otetih...

Napomena OP-u: (skoro) sve ovo o Äemu se priÄa nakon I poruke jeste o ne-Å¡usterima... Probajte Å¡uster, možda Vam se i dopadne...

Napomena o broju brzina: i po mojem iskustvu (skoro) sve preko 4 je... No, valja ih dobro rasporediti i to i napred (srednji) i nazad...Dva dobra zadnja toÄka sa razliÄitim narukvicama su blago...

Nekada su se dvotoÄkaÅ¡i prijavljivali i imali i knjižice, broj se utiskivao (kao ploÄica) i sliÄno...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo me podsetilo na poznatog (?) novosadskog pronalazaÄa Veljka Milkovića. Ukucajte njegovo ime u Youtube i naići ćete na hrpu video prezentacija iz celog sveta, ukljuÄujući i liÄno njegove, vezanih za uÅ¡tedu energije pomoću njegovog sistema sa klatnom (pendulum).

 

Elem, dugo je vozio bicikl sa pedalama instaliranim direktno na osovinu toÄka. Ne na veliki prednji toÄak kao kod onih smeÅ¡nih bicikala iz devetnaestog veka, nego na zadnji. On je bio delimiÄno podvuÄen pod sediÅ¡te, vožnja nije bila vrhunac udobnosti (probao), ali je bicikl svakako bio drugaÄiji od ostalih. :D

Link to comment
Share on other sites

@Srle, Milos

I dan danas se okrecem na ulici za biciklima koji me podsete na moj, mislim da bih kada bi ga prepoznao momentalno skocio i povratio svoje vlasnistvo. Jedino bi bilo nezgodno kada bi se ispostavilo da nam mu se serijski broj neslaze sa mojim. :plakanje 
Meni nije palo na pamet, trebalo bi "cipovati" bajs, mozda bi bilo od koristi?

 

Pozdrav za nove i (mnogo) mlaÄ‘e Avalijance iz SinÄ‘elićeve... U moje vreme su bili prezauzeti takmiÄenjima pa smo svoje konjiće nosili kod Franje Mozetića na uglu NjegoÅ¡eve i Beogradske...

 

Ovaj moj imenjak i prezimenjak iz Sindjeliceve ima 60-tak godina i prihvatio je da radi bajs tek kada se na jedvite jade dokazalo da sam "mladji". ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj imenjak i prezimenjak iz Sindjeliceve ima 60-tak godina i prihvatio je da radi bajs tek kada se na jedvite jade dokazalo da sam "mladji". ;-)

Dakle, to je moja generation... ;) Onda još i veći pozdrav kada ga budete videli...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

I ja sam obozavalac biciklizma i bicikla, vozim dosta redovno , sledece tri nedelje TdF sam prikovan uz TV koji inace vrlo retko gledam. Bio sam i na skorasnjem okupljanju narandzastih majica i bicilista . Danas sam video temu i neverovatno mi je drago da je pokrenuta.

Evo mog bajsa, starija je slika ali sve je i dan danas na njemu osim sto sam menjao srednji pogon i stavio Shimano  XT

ceo_zps484ba7e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja u Haagu koristim bicikl kao prevozno sredstvo tako da dnevno predjem 20-ak kilometara i samim tim sam izabrao single speed bike trek district carbon sa kaisem umesto lanca(non stop pljusti tako da ovo ne zahteva nikakvo odrzavanje) i uzivam s obzirom da je sve ravno, staza za bicikl svuda, i jos su u perfektnom stanju (premazane nekim gimiranim namazom za beton boje cigle). E sad posto je u BGD nemoguce voziti single speed koji sam s ljubavlju sklapao vozim ga nazalost iskljucivo vikendom na adi ali uspem da izguram do 60-ak kilometara u ne nekom jakom tempu. E sad u i Haagu se bicikli kradu, supruga je u poslednjih 7 godina ostala bez 3 bicikla, zato i onolika lancuga na mom. U BGD bicikl ne ostavljam nebranjen :-).

post-15461-0-97351100-1413900173_thumb.j

post-15461-0-87581300-1413900187_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ako vas intersuju fixie bajkovi pogledajte ovaj video , momci su kuriri po Amerikackim gradovima i bajkovi su im prvi izbor prevoznog sredstva.

 

 

Za fixie bez kocnica treba imati jake noge i znanje skiddinga, a u saobracaju je to pakao, ovi su pro, obicnim smrtnicima su potrebne kocnice...a i sa ovakvom voznjom gume se menjaju na 2-3 dana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...