Jump to content


845 SET amplifier


barry_lyndon

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Mislim da si previÅ¡e iskljuÄiv, a to, oÄigledno, iritira sagovornike. Na primer, mogu da verujem da ti se viÅ¡e sviÄ‘aju neki drugaÄiji drajveri, ali baÅ¡ da su ovi bljak... Ne razumem.

Reagovao sam zato Å¡to upravo planiram da ubacim raal visokotonac u sistem, a kad ono, meÄ‘utim, Äovek kaže bljak. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Te sada mogu samo da zakljucim da ce tema verovatno imati dalje ovako suptilan i ukusan karakter, kakav je vec poprilicno poprimila. Tema je 845SET amp, kako kaze naslov, a u sta se sada pretvorila, pitaj boga. Ironicno je sto za mene kaze covek da sam iskljuciv, a da malko pretrese forum, video bi sta se ovde sve pise i objasnjava, tj. u kojoj dozi debelo preteruje, a iz ciste subjektivnosti - preferirajna neceg odredjenog i koje gluposti su izjavljene. Jako je smesna ta oligarhija koja vlada ovim forumom, poput neke dogma institucije :wave2 , koja po pravilu, gotovo uvek ovako reaguje, kad se nesto protivi njihovom misljenju i odabiru. Toliko o mojoj iskljucivosti, ovo pisem zbog normalnih ljudi koji stvarno znaju i imaju dobar ukus, a dolaze ovde...

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da prckash rock-ere ;):beer , da te ne razapnu ovde...Ja znam recimo coveka koji slusha iskljucivo rock, a zvucnici su mu Sonus Faber Minima FM2, upareni ako se ne varam sa Exposure ostatkom sistema! Drugi jedan takav - Triangle floorstand-eri (ne znam model, srednja serija), a amplifikacija Graaf + Cary CD player sa tube output-m! Mada se taj izvlaci da mu i zena slusa muziku na sistemu (ciji je zanrovski izbor sasvim suprotan - mahom akusticna muzika, etno i sl.)...

Link to comment
Share on other sites

slusao ZU ili opet na osnovu "sta je drugar rekao"?

Tannoy-i ostaju tu gde su :beer ,od "novih", sto ja drzim da je vredno pomena,a da nije Svetog Petra kajgana,za mene izuzimajuci neke vintage JBL/Altec/Quad ESL/Tannoy/Klipsch big boys stvari to...skoro singl drajver sistem/koherencija/,efikasno i ne stidi se ni Zepp/Doors-a,a ni Wagner/Bach-a ;)

Amin :wave2

Link to comment
Share on other sites

naravno da nisam cuo sve,ko bi to inace mogao da popamti ako i je..je&es Credenza,za mene je Qrac od ovce kad treba da se upari sa subom :beer u zivotu nisam mogao da svarim te sat/sub sisteme do jednog Avangarde Trio/Rel sub sistema,al to je Space Shuttle kategorija..kod tog podnostojeg Zu-a najveca caka je podesisti pravilno odstojanje od zemlje,nisam neki fanatik od 20Hz-a,bolje redovnih 50Hz-a,no nesto sto je vestacki rezano pa dodatno frizirano.. :beer moz imati i Yamamoto 08 ako nije sve podeseno :beer

Da li ja verujem nekom drugom?..moze da bude do 99,99% cak i coveku sto znam cca 30 godina,al se cak i sa njima mozemo zakaciti..i tu je tih 0,01% jos uvek,ipak se radi o licnim ukusima a ne tudjim,to je njegov sistem/ukus,a ovo je moj..ne mora moj da bude 100% ispravan,al je moj,necu da slusam sa uzivanjem komsijin sistem nego moj...

;):klanjanje

@DejanM: :wave2 ..verovatno mimo WLM-a,ti Zu su jos(bar za mene kategorija sto vredi dati mali prst ,u neke DIY radove Fostex/Lowther/Sonido/Jordan da ne ulazimo sad) 8):wave2;)

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam takodje primetio jeste da promenom ispravljacice moze da dodje do promene zvuka pojacala. Nisam siguran da razumem zasto - mozda kada bi se posmatralo na spektralnom analizatoru, mozda bi tada postalo sve jasno. Na zalost nisam imao prilike da to i uradim. Bio bih zahvalan nekome ko se dublje bavio tom problematikom, ako bi mogao da da neko objasnjenje za to ...

Link to comment
Share on other sites

Da zvuci blesavo na prvi pogled ali je tako: promena driver cevi i ispravljacica vise utice na zvuk nego promena izlazne lampe !!?? I dok kod driver cevi moze jos nekako neko objasnjenje da se slozi, sa ispravljacicama je prica zbilja zanimljiva. Jeste da je kvalitet ispravljenog napona u SET designu jako vazan, ali sta je to sto cini takvu razliku ?

Trebalo bi recimo da je uticaj ispravljacice daleko manji ako je anoda izlazne cevi odvojena od kola napajanja - recimo prigusnicom. Ali ce se razlika pri menjanju ispravljacica opet cuti ...

Uzgred, Tatic je koristio jednu ispravljacicu u nekim svojim projektima koja me vec dugo kopka i koju nikada nisam cuo: Telefunken AZ1 (ima mesh varijanta takodje). Jesi li imao priliku da je cujes mozda ?

P.S. Lepih si se lampica izmenjao na tom svom pojacalu :klanjanje To je prava zaraza ... ali i neopisiv uzitak :wave2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jeste bio je taj Luxman + Luxman CD player. A sto se tice piona i kraljica ... :klanjanje Ti znas da je Fischer znao da zrtvuje lraljicu da bi dobio partiju :wave2 Mada je EL34 pre lovac ... ili konj ... za piona bih pre uzeo EL84. A kako se tek sa pionima dobijaju partije - nista sladje od toga .... :wave2:beer

Ali salu na stranu - ovi ZU su sjajne kutije i ne traze puno snage da bi se pokrenule. Sa necim tako dobrim kao sto je taj Luxman pravi sjajnu prezentaciju. I onda se zbilja postavlja to pitanje: a sta treba vise ? :beer Meni se takodje kao i tebi cini, da bi se tu mogla povuci granica i reci: ovo je to i nema potrebe za vecim/boljim/jacim/ ... itd. I tu bih dodao mozda jos WLM La Scala ... pa mozda onda jos ... :beer;)8)

Link to comment
Share on other sites

Pa trebalo bi da bude tako. To su sada oficijelni WLM proizvodi tako da pripadaju istom brandu. Sto se Almarra tice, tu se nesto cudno desava ... Ima tu i glasina koje namerno ne navodim jer ne znam koliko su zbilja istinite. Znam da je prosle godine taj Japanac, vlasnik i konstruktor Almarra, bio bolestan, ali koliko je meni poznato, to nije bilo nista ozbiljno - par meseci lezanja u bolnici samo ...

U Srbiji je oficijelni zastupnik za WLM upravo Trafomatic, tako da se to lepo slaze ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...