Jump to content


845 SET amplifier


barry_lyndon

Recommended Posts

Her majesty 845 clothed in pure A class single triode form...Ne znam da li je to bilo zbog mog relativno pocetnickog staza u iskustvu sa high end-om tada, nekog drugog subjektivnog razloga mozda,utisak i cinjenica da sam prvi pravi susret sa istim doziveo uz Unison Research Smart 845 se ne zaboravlja....Sta god da sam poslusao kasnije (bez obzira na cenu sistema, jednostavno nije bilo to), pa da je prelazilo cenu i 4 puta! Wow efekat, magical spark iliti po nashem "ono neshto" , kako god se nazivalo , nikada nisam ponovo u toj meri pronashao. Sledi normalan zakljucak da neminovno tezim ka ovakvom pojacalu. Sem Unison Research Smart 845 i S8 modela, primetio sam da tek nekoliko afirmisanih pojacala ovog tipa, uopste i obitishe na planeti (mislim prvenstveno na renomirani brand - kineze i ostale bezuspesne pokusaje ne vredi ovde pominjati). Koja josh, sem Unison-a, 845 SET pojacala postoje i po kojoj ceni vredna pomena? Da li bi za Diapason Adamantes ipak Unison bio najbolji izbor (both Italy made)? "Diapason 2A3 integrated amplifier" - Josh ga nema, jako me interesuje kako ce to da radi sa Diapason-om (malo off u temi, ali mozda vredno pomena - zbog sinergije sa Adamantes-om).....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

lova?

ako nije problem - onda nije tesko naci amp ;

ako ipak razmisljas o finansijama - idi na http://www.lampizator.eu i pogledaj (pronadji) njegove utiske o par kineza ;

generalno - postoje par kineskih ampova koji predstavljaju veoma dobru osnovu za tweak, a neverovatno sta od hardware-a dobijes za te pare ;

poenta - veoma dobri delovi ( najvaznije - dobar izlazni trafo) a nesretna sema

Link to comment
Share on other sites

Fikusz-ov sajt je dobar za ljude vešte sa lemilicom.

Svojevremeno sam i ja kupio pojaÄalo u kitu od jednog naÅ¡eg proizvoÄ‘aÄa, koje je sviralo u originalnoj konfiguraciji jedno godinu i po dana. Nakon toga je razbucan, iskorišćeni su neki delovi, ukljuÄujući i OPT, i napravljeno pojaÄalo koje ihahaj bolje radi od prvobitne topologije.

Sa druge strane, imao sam jednom priliku da vidim China-300B SE, koje je bilo gladac spolja, sa ogromnim kutijetinama za izlazne trafoe, koji su zvonili od praznine... Iliti u prevodu, u garaži za Mercedes bio uparkiran Fića... Zato oprez po meni sa kineskim ampićima...

Link to comment
Share on other sites

Barry Lyndone,

SET sa 845 nije jednostavno napraviti i u principu su ova pojacala skupa. Visokonaponsko napajanje se krece i do 1 KV, sto znaci da je neophodno uloziti dosta novca u nabavku potrebnih iole kvalitetnijih delova. Narociti problem su izlazni trafoi koji moraju da budu dovoljno veliki i pravilno designirani - a za te snage to nije jeftino cak ni u nekoj DIY varijanti. Osim toga se 845 obicno pobudjuje sa recimo 300B ili KT88 i slicnim lampama. A ako jos stavis interstage trafo ... Zato su ta pojacala i nesto redja na trzistu - to kosta puno.

Mislim da te je Zen dobro savetovao. Ako nemas kintu da se izujes domacinski za neki brand sa SET 845, onda je to svakako jedna strategija koju bi mogao da sledis.

Link to comment
Share on other sites

PojaÄala s 845 lampama daju stvarno zvuk od kojeg se teÅ¡ko rastajeÅ¡, ali naravno to ima i svoju cijenu koja odskaÄe od većine.

SluÅ¡ao sam u par navrata Unison Simply s tom lampom, stvarno izuzetno pojaÄalo, prekrasan zavodljiv zvuk u kojem baÅ¡ niÅ¡ta nenedostaje.Moja preporuka je proizvoÄ‘aÄa pojaÄala Sound Carier tj gosp. Krkleca iz Zagreba koji ima u ponudi sada pojaÄala s tim lampama, za cijenu ti neznam ali možeÅ¡ posjetiti stranicu Robertoshop.hr i kontaktirati s Äovjekom oko cijene i tamo vidjeti inaÄe sva njegova pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, znam i ja pomalo o tehnikalijama doticnog amp-a (znam da mora biti skupo i da - planiram da se izujem i konacno izlecim ovu takozvanu audiofilsku krizu od koje sam bolestan godinama, pa makar digao kredit za to, nece mi biti zao). Naravno da mi ne pada na pamet neki DIY. Zato i pokrecem ovde temu o tome - shta josh sem Unison-a postoji....Veoma iznenadjen poztivno Roberto prodavnicom! Hvala za link! Toga treba da ima vise na ovim prostorima! No vratimo se na pricu o 845......

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, znam i ja pomalo o tehnikalijama doticnog amp-a (znam da mora biti skupo i da - planiram da se izujem i konacno izlecim ovu takozvanu audiofilsku krizu od koje sam bolestan godinama, pa makar digao kredit za to, nece mi biti zao). Naravno da mi ne pada na pamet neki DIY. Zato i pokrecem ovde temu o tome - shta josh sem Unison-a postoji....Veoma iznenadjen poztivno Roberto prodavnicom! Hvala za link! Toga treba da ima vise na ovim prostorima! No vratimo se na pricu o 845......
Link to comment
Share on other sites

To sto taj covek prodaje u halooglasima je Vukusic-evo pojacalo. Ne bih komentarisao (nije fer), samo cu reci da me ne interesuje. A 211 nisam slusao, oni koji jesu kazu da je 845 bolje. Taj Unison Simply za 2500E je S8 (jel se to josh uvek prodaje)? Jeste, jako je tesko naci doticne monoblokove polovne na prodaju. Roberta zovem sutra, ali ne zbog Adamantes-a, jer me samo mkIII (i LE naravno - zavisi od cene) interesuje. Nedavno mkIII covek u halooglasima prodao sa sve onim dodatnim ezotericnim amortizujucim stalcima po potpuno normalnoj ceni, a ja tada nisam hteo da se izujem, covek nije prihvatao ni zamenu uz doplatu koliko se secam. Yeah, te kvrge su zaista ultimativna stvar (zato sam i resio da ih uzmem i ne frustriram se vise).

Link to comment
Share on other sites

To sto taj covek prodaje u halooglasima je Vukusic-evo pojacalo. Ne bih komentarisao (nije fer), samo cu reci da me ne interesuje. A 211 nisam slusao, oni koji jesu kazu da je 845 bolje. Taj Unison Simply za 2500E je S8 (jel se to josh uvek prodaje)? Jeste, jako je tesko naci doticne monoblokove polovne na prodaju. Roberta zovem sutra, ali ne zbog Adamantes-a, jer me samo mkIII (i LE naravno - zavisi od cene) interesuje. Nedavno mkIII covek u halooglasima prodao sa sve onim dodatnim ezotericnim amortizujucim stalcima po potpuno normalnoj ceni, a ja tada nisam hteo da se izujem, covek nije prihvatao ni zamenu uz doplatu koliko se secam. Yeah, te kvrge su zaista ultimativna stvar (zato sam i resio da ih uzmem i ne frustriram se vise).
Link to comment
Share on other sites

Barry,

Sad sam pogledao te italijanske zvucnike, koje pominjes, na internetu. (nisam ih nikada slusao). Ovde imas jedan test o njima:

http://www.stereophile.com/standloudspe ... 6diapason/

Ja nisam dobro shvatio da li vec imas ove zvucnike ili zelis da ih kupis jer ti se dopadaju ? Medjutim, to su monitori sa osetljivoscu od 91 dB, sa minimalnom impedansom od 3,7 ohma. Nisam siguran da ti bas za njih treba 845 SET - takvo pojacalo, meni bar izgleda, kao overkill za ove male zvucnike.

Inace zakon u zoni 845 SET-ova jeste naravno Audio Note Ankoru/II ali... ehmmm, cena je ... malo .... Ali pogledaj semu Ankoru-a (ima je na netu) i videces u cemu je razlika u odnosu na taj Unison ... Rekavsi to, ako mozes da dobijes Unison sa 845 polovan za 2,5K - to je ok cena ....

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima i sretna nova godina...Nije me bilo, evo odgovora redom...Dacho, sa Bozidarom (Robertoshop) sam uspstavio lepu komunikaciju, a nesto cu i pazariti - idem po North Star DAC ovih dana...Inace on ne zna da li neko trenutno prodaje Unison 845, ynao je za jednog (integrirani prbobitni model - kao onaj na koji je Paja dao link da se prodaje - verovatno zbog toga nije ni prodat, posto mu je cena i veca od polovnih Smart 845 i S8, Pajo i ne bih ga uzeo, posebno za te novce, iz doticnog razloga). Mada moram reci da mi gosp. Bozidar preporucije da poslusam Krklec 845, pre nego pazarim ishta (nadam se i da cu imati priliku za to). Evo linka gde covek jasno kaze kako se sada krece cena polovnih i navodi cenu za demo primerak koji je on platio (3000USD) http://www.audioreview.com/cat/amplific ... 83crx.aspx.

Inace ne mogu vise da se slozim s ljudima koji opisuju Smart 845 tamo, tacno takav utisak imam i ja o tom pojacalu i to je ono zbog cega ga jednostavno moram pazariti. DejanM, ne treba mi opis, ima ih jedan covek kod koga sam ih slusao nekoliko puta u NS. Nije overkill, mislim da je to odlican pogodak izmedju Smart 845 i Diapason-a (91dB), gotovo idealno, ali ne samo zbog toga idealno, vec zbog kompletne sinergije dva uredjaja. Da opisem Adamantes-e trebalo bi mi mnogoooo prostora ovde, bolje da ih sam cujes zato. Gledaj samo da ga ne slusas sa loshim/jeftinijim pojacalom i losim izvorom zvuka, jer to ne prasta, sve ce se samo jos vise u tom svetlu obestiniti. Moram ti jos reci, da je jako interesantno koju veliku glasnocu je Adamantes sposoban da reprodukuje bez shoranja sa koloseka (izoblicenja) da je jednostavno za ne poverovati i tih 20W u A klasi Smarta ne mogu biti bolji za njega.....Audio Note? Nisam slusao ni Ongaku ni Kekagi...Ne znam shta reci uopsteno na to poredjenje, nemoguce je zbog dva ranga cena. Ono shto mogu reci je da Smart 845 za te pare (a mozda i bilo koje - mnooooogo vece), meni predstavlja idealan izbor i audiofilski raj koji te osvaja svakim danom iznova i sretan si sto konacno imas stvar koja ti je zadovoljila potrebe tog kriterijuma....

Link to comment
Share on other sites

@barry ma nema problema,cene mogu varirati od trzista do trzista,sve je bilo samo u cilju nekog sticanja+informacija..

Drugar mi je imao samo na kratko Simply 845 sa Quad ESL63,to je bilo upareno na osnovu te ideje iz tih novina(HFNRR?)..covek bio zadovoljan sa tim zvukom,al ih tada nije mogao izfinansirati,bio je tada jos relativna novina,redak kao bela vrana sa jako masnom cenom.Mnogo vode proteklo Dunavom otada :oops:

To je kategorija uredjaja koju ili obozavas ili mrzis,nema srednjeg puta,zbog ovog moze se desiti da ako u doticnoj sredini/okolini ne postoji niko ko je zainteresovan dodje do strasnog obaranja cena,ako se hoce na brzaka prodati,ili se drzi neka cena do besvesti..

ako je to to sto ti treba 100%,go ahead...

de gustibus non disputabat

Link to comment
Share on other sites

DejanM, ne treba mi opis, ima ih jedan covek kod koga sam ih slusao nekoliko puta u NS. Nije overkill, mislim da je to odlican pogodak izmedju Smart 845 i Diapason-a (91dB), gotovo idealno, ali ne samo zbog toga idealno, vec zbog kompletne sinergije dva uredjaja. Da opisem Adamantes-e trebalo bi mi mnogoooo prostora ovde, bolje da ih sam cujes zato. Gledaj samo da ga ne slusas sa loshim/jeftinijim pojacalom i losim izvorom zvuka, jer to ne prasta, sve ce se samo jos vise u tom svetlu obestiniti. Moram ti jos reci, da je jako interesantno koju veliku glasnocu je Adamantes sposoban da reprodukuje bez shoranja sa koloseka (izoblicenja) da je jednostavno za ne poverovati i tih 20W u A klasi Smarta ne mogu biti bolji za njega.....Audio Note? Nisam slusao ni Ongaku ni Kekagi...Ne znam shta reci uopsteno na to poredjenje, nemoguce je zbog dva ranga cena. Ono shto mogu reci je da Smart 845 za te pare (a mozda i bilo koje - mnooooogo vece), meni predstavlja idealan izbor i audiofilski raj koji te osvaja svakim danom iznova i sretan si sto konacno imas stvar koja ti je zadovoljila potrebe tog kriterijuma....
Link to comment
Share on other sites

Barry eto baš mi je drago što si uspostavio kontakt s Božidarom, on mi je prijatelj od malih nogu ali eto sudbina nas je malo razdvojila tako da nismo baš u nekom kontaktu u zadnje vrijeme, ali svakako mi je i drago ako sam ti pomogao jer kao što si i ti rekao takvih "dućana" ili osoba nema puno na našem prostoru .U šali znamo reći da u njegovoj pećini uvijek ima nešto zanimljivo za trgovati, a i sam sam mnogo komponenata odvukao od njega (pa i vratio) i puno toga se naslušao bez ike obaveze.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Hvala! Tako je...Preostaje mi samo da napecam doticne sprave u pravom trenutku....Odgovor za Dachu, jeste, covek me je odmah ljubazno, jos pri prvom razgovoru, pozvao da svratim na kafu i demonstracije, bez obaveze da odmah nesto kupim.....Pajo, hvala za link , ne shvati me pogresno, to je samo moj individualni trip...Svojevremeno sam pricao sa ljudima na ovu temu, gde su neki nasli da taj prvi 845 Unison bolje radi od novijeg modela....Jedan mi je cak rekao da mu je integrirac, ne znam na koji je mislio, taj prvi ili S8 bolji od Smart-a, mada je to diskutabilno, pitanje je shta je bio ostatak sistema u tom slucaju (preamp i kablovi interkonekt izmedju). Ja bih se najradije opredelio za kombinaciju Smart 845 + pasive preamp (koji josh ne znam), te cu prema tome ici....Mada su mi sve sugestije dobrodosle naravno na ovu temu (zato sam je i pokrenuo)....

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da treba malo da se tweakuje. Treba mnogo da to valja, ali naravno ne mislimo isto svi sta je pravo remek delo. Mislim da od ofrlje sklopljenog kineza ne mozes da napravis remek delo, manje ce te cela ta kviskoteka kostati da nadjes dobrog majstora u Srbiji da ti napravi sta hoces. Idi kod Tatica u Sentu.

Link to comment
Share on other sites

Kod svih lampaša je uglavnom najveći problem izlazni trafoi, a pogotovo kod topologije 845 i 211 lampi zbog jakih struja. Zato tu svi kinezi padaju u vodu i nikakvi prepravci ih nemogu baš spasiti, njihovi trafoi su loši a izmjena je gotovo nemoguća i neisplativa jer se niti nemogu naći baš dobri trafoi za zamjenu.

AudioNote tj Kondo ima vrhunsku kvalitetu upravo zbog dobrih trafoa i stabilnosti isporuÄene struje prema zvuÄnicima bez obzira o kojoj snazi se radi.

Isprobao i uvjerio se u jednu nevjerojatnu stvar da AudioNotovo pojaÄalo od samo 15w može kvalitetno pogoniti gotovo svake zvuÄnike bez posustajanja i zadrÅ¡ke dok to gotovo niti jedno drugo pojaÄalo nemože osim ako nema bar stotinjak vata.

Nekažem da nema dobrih kineskih lampaša, ima naravno, samo su ipak dosta limitirana ali da se dobije dosta s obzirom na to koliko koštaju apsolutno je istina.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...