Jump to content


845 SET amplifier


barry_lyndon

Recommended Posts

845 lampa ima izuzetnu linearnost i osobeni sonicni karakter (pure magic). Kazu da je najbolji drive za 845 300b lampa . Ispade da bi Cary-ev trebao da je najbolji po tome, a ono shipak. No ladies and gentleman verovatno da od tog Sophia 845 nece biti nista (mnogo stosta ide nasuprot mom interesovanju da ga kupim, te odustajem od njega). Quest continues...Inace Anuby, cisto da ti pomenem na sta sam danas nabasao po "normalnoj" ceni - EAR V20! Koliko sam primetio malko vremena provodeci na ovom sajtu ti si poklonik tog brand-a. Pa eto, mogu da ti bacim link na private ako hoces...Mada je to za tvoje horne "neadekvatno" pojacalo, ali pomislih da bi te mozda interesovalo...Od velike bi mi pomoci bilo ako bi mi neko na ikakav nacin pomogao da nadjem Simply 845, Master Sound 845 ili sl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

PreporuÄio bih svakako pogledati kod naÅ¡eg prijatelja Bože Sound Carrier 211 i 845 pojaÄala u raznim izvedbama.

Imao sam dugo 211 SE monoblokove (45W) i kratko vrijeme integrirano pojaÄalo 211SE (25W).

Uspoređivao sam monoblokove direktno s Unisonovim Simply integrircem s 845 lampama, nažalost Sound Carrier je bio bolji i potentniji u svim parametrima.

http://www.robertoshop.hr/pojacala.asp?start=7&search=pojacalo

http://www.robertoshop.hr/pojacala.asp?start=1&search=pojacalo

Link to comment
Share on other sites

...ostaje opet utešna verzija sa putom do Trevisa, gde bi uz Macchiato Latte Picollo i vino spumante uz obilazak sela u okolini (Santo Stefano, San Pietro, Saccol) iz prve ruke mogli da probamo prosecco, pa nakon odmora od lepota Piazza dei Signori, Monte di Pietà, Cappella dei Rettori, da uradimo eksploraciju Unison Research-produkcije za 2008/2009 godinu... ko već voli, jeli... :D

Link to comment
Share on other sites

S8 ne bih uzimao pored Simply 845 nikad, a kad vec pominjes da je bila cena fer, ja znam bar za tri primerka koji su se ovde u Srbiji prodali za cifru samo 1000E manju od prve mi ponudjene. Bas je fer, kad je video da ja zelim da kupim doticu stvar, odvalio bar 700E vecu cenu od normalne. Toliko je bila fer njegova ponuda, koju sam ja i hteo da prihvatim Pero, ali je on pozurio da se izmenja ne sacekavsi me jos par dana (kad je trgovac i sam znas to dobro i to kakav trgovac).

Link to comment
Share on other sites

...ostaje opet utešna verzija sa putom do Trevisa, gde bi uz Macchiato Latte Picollo i vino spumante uz obilazak sela u okolini (Santo Stefano, San Pietro, Saccol) iz prve ruke mogli da probamo prosecco, pa nakon odmora od lepota Piazza dei Signori, Monte di Pietà, Cappella dei Rettori, da uradimo eksploraciju Unison Research-produkcije za 2008/2009 godinu... ko već voli, jeli... :)
Link to comment
Share on other sites

PreporuÄio bih svakako pogledati kod naÅ¡eg prijatelja Bože Sound Carrier 211 i 845 pojaÄala u raznim izvedbama.

Imao sam dugo 211 SE monoblokove (45W) i kratko vrijeme integrirano pojaÄalo 211SE (25W).

Uspoređivao sam monoblokove direktno s Unisonovim Simply integrircem s 845 lampama, nažalost Sound Carrier je bio bolji i potentniji u svim parametrima.

http://www.robertoshop.hr/pojacala.asp?start=7&search=pojacalo

http://www.robertoshop.hr/pojacala.asp?start=1&search=pojacalo

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da komercijalno pojacalo sa 10 signalnih trioda po kanalu moze da bude sustinski tiho. test za tisinu pojacala je rad sa visokoosetljivim zvucnicima osetljivosti od minimum 100db i za to je potreban izmedju ostalog i potpuno drugaciji pristup napajanju uredjaja od onoga koji TdP primenjuje u svojim uredjajima zahvaljuci cemu EAR generalno ima nesto suvlji zvuk. iskreno mislim da je V20 ordinarno kurcenje (da izvines na izrazu), produkt namenjen cevnim snobovima koji po svaku cenu moraju da imaju nesto razlicito u svom stanu. ne postoji ni jedan sustinski razlog da se to radi tako, signalne cevi prosto nisu namenjene koriscenju u izlaznom stepenu, niti su one isto sto i tranzistori pa da se redjaju po kanalu dok se ne dodje do zeljene snage. sa cevima u ulaznom delu mislim da taj amp ima ukupno 26 signalih trioda - pa racunaj koliko kosta promena cevi ako si kojom nesrecom ljubitelj NOS varijanti. mislim da je ovo proizvod koji ce uskoro vlasnici davati za dzabe.

Link to comment
Share on other sites

S8 ne bih uzimao pored Simply 845 nikad, a kad vec pominjes da je bila cena fer, ja znam bar za tri primerka koji su se ovde u Srbiji prodali za cifru samo 1000E manju od prve mi ponudjene. Bas je fer, kad je video da ja zelim da kupim doticu stvar, odvalio bar 700E vecu cenu od normalne. Toliko je bila fer njegova ponuda, koju sam ja i hteo da prihvatim Pero, ali je on pozurio da se izmenja ne sacekavsi me jos par dana (kad je trgovac i sam znas to dobro i to kakav trgovac).
Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede, pricajuci sa jednim gospodinom iz Zagreba nedavno, koji je u ovim vodama 30-tak godina i koji je stosta od hi end-a izmenjao, te imao priliku slusati kod kuce 211SET od gosp. Krkleca, nije nasao da mu se dopada. Njegov komentar je bio da je sve bilo nekako isuvise grubo, sto najvise asocira na SET izvedbu gde se pravio preveliki kompromis u ustedi ulozenog kvalitetnog materijala i delova. Doduse, to je bilo starije Krklec-ovo pojacalo, koje izgleda i fizicki drugacije od ove nove game, koju insuiras. Voleo bih zaista i to poslusati te dobiti utisak, mozda se cak i zapucam do Boze u skorije vreme :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...