Jump to content


845 SET amplifier


barry_lyndon

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
What about Sophia Electric 845 SET mono? Interesuje me misljenje nekoga ko je imao prilliku da slusa ovo ili bar nesto iz ostatka game Sophia Electric-a. Molim "entuzijaste" tipa "sklepacu SET od delova iz starih frizidera, sporeta i crno belih televizora" i svirace 90% Ongaku-a ili ove sto misle da China made za 300E bla bla da mi ne zagadjuju temu i zaobidju je u sirokom luku. Interesuje me misljenje (nekoga ko ima iskustvo sa ovim brand-om i ovim mono blokovima i uopste merodavan da se ukljuci u ovu temu) koliko je ovaj SET dobar u odnosu na neke druge afirmisane tipa Simply 845 i sl. By the way, znam da nije mesto ovde za to (sorry admin.), ako neko ima informaciju ili cak prodaje 845 SET molim da mi se obrati (Simply 845 / S8, Bel Canto 845 SET modeli, Master Sound 845 SET (of Italy) itd...)! Unapred hvala!
Link to comment
Share on other sites

Za 845 je mannje komplikovan izlazni transformator

Svi pomenuti modeli Simply i drugi, su bez cevnog napajanja

znaci nekompletni i polutani...

Imam iskustva sa UR simply 845, ako nekom treba sch neka se javi na PM

ecc83xSRPP +ecc82xSRPP+845(negative grid bias...)

obicni elektroliti napajanje

zvuk je bio veoma dobar...

*

211 zahteva oko 100H primarne induktivnosti zanaci trafo gde je gvozdje samo

minimum 6Kg + bakarna zica

jako tesko izvodlivo a da ima pun opseg...

nisam jos do sada cuo

slusao sam nekoliko domacih, veoma boomy upravo zbog toga...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

bez uvrede, dok je ovaca, bice i vune: ne postoji nijedan taticev 211 u finalnoj formi - sa cevnim ispravljanjem i elaboriranim napajanjem koje nije tipa provizornog prototipa da moze da se isproba bazicna ispravnost odabrane topologije - tako da ne znam sta je tvoj prijatelj slusao za konacne zakljucke.

za fi2A3, moguce, taj amp kosta x4 u odnosu na taticev uredjaj - niko ovde nije ni napisao da je njegov 2A3 kraj sveta, samo da je najposteniji uradak domaceg proizvodjaca - samogradnje iskljucene - spram cene (600-700E).

Link to comment
Share on other sites

845 lampa ima izuzetnu linearnost i osobeni sonicni karakter (pure magic). Kazu da je najbolji drive za 845 300b lampa . Ispade da bi Cary-ev trebao da je najbolji po tome, a ono shipak. No ladies and gentleman verovatno da od tog Sophia 845 nece biti nista (mnogo stosta ide nasuprot mom interesovanju da ga kupim, te odustajem od njega). Quest continues...Inace Anuby, cisto da ti pomenem na sta sam danas nabasao po "normalnoj" ceni - EAR V20! Koliko sam primetio malko vremena provodeci na ovom sajtu ti si poklonik tog brand-a. Pa eto, mogu da ti bacim link na private ako hoces...Mada je to za tvoje horne "neadekvatno" pojacalo, ali pomislih da bi te mozda interesovalo...Od velike bi mi pomoci bilo ako bi mi neko na ikakav nacin pomogao da nadjem Simply 845, Master Sound 845 ili sl.
Link to comment
Share on other sites

Au Ljudi, ala se ovde razgovara o ampovima kao u fazonu

"E, chicha, moze da se proba malo sira al' sa noza da mi das?"

*

Jel' Cary 805 sa 805 cevi?

pretpostavljam, ako je sa 805, to je potpuno druga clasa, A2 positive grid bias,

i drugaciji je SE od standardne A klase, i zvucno se razlikuje...

Ali sigurno nije lose...

*

Unison simply 845 mono blokovi su bili mislim, takodje je bio vrlo, vrlo dobar

805 sam slusao u Wavac mono blokovima i sam izlazni stepen sa 805, u standardnoj izvedbi,

isto jako dobro... Ali jako zavisi od driverskog i ulaznog dela i moze biti jako lose...

cary sam slusao kao mono blokove sa SV-572 isto odlicno, ali i skoro jedan cary PP sa KT-xx cevima,

isto vrlo dobro.

*

U svim slucajevma, bez razlike, ovi ampovi su mi bili bolji od drugih ampova te snage i klase,

bez obzira da li su samo graditeljski ili kao firmirani?..

?

Mada mi se nekako cini da su to prevelike snage 15-20W SE...

U svim slucajevima je bilo dosta viska snage, cak i 845+Dynaudio...

:o

Link to comment
Share on other sites

hteo sam samo da ilustrujem da svi ovi ampovi imaju i previse snage...

ne kazem da je to lose...

a inace to je bio dyna model iz mislim njihove kit serije 3-way, variovent, sa dyn.

skretnicom... to je vreme negde posle SBI serije iz SAM-a... mislim 82-83...?

simply 845 je to pokrivao bez problema, a zvuk je bio bolji ali po svim aspektima od drugih ampova na tim starim kabinetima..?

Link to comment
Share on other sites

hteo sam samo da ilustrujem da svi ovi ampovi imaju i previse snage...

ne kazem da je to lose...

a inace to je bio dyna model iz mislim njihove kit serije 3-way, variovent, sa dyn.

skretnicom... to je vreme negde posle SBI serije iz SAM-a... mislim 82-83...?

simply 845 je to pokrivao bez problema, a zvuk je bio bolji ali po svim aspektima od drugih ampova na tim starim kabinetima..?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...