Jump to content


845 SET amplifier


barry_lyndon

Recommended Posts

Malo i mnogo su relativni pojmovi. Nekome je mnogo da promeni kond. Drugome nije mnogo da rasalati pojacalo i ponovo ga sklopi sa drugim delovima( pola izbaci, drugu polovinu doda). Kinezi vrede pare koje se daju za njih samo u komponentama a da ne pricamo za ostalo. Trafoi su ovde posebna prica, pa makar samo oni da se iskoriste isplati se. Da li ce se dobiti remek delo ne znam ( uz dosta tweaka i hoce) ali ce se sigurno dobiti amp koji na zapadu kosta 3000+ za nekih 400-500E

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply
Kod svih lampaša je uglavnom najveći problem izlazni trafoi, a pogotovo kod topologije 845 i 211 lampi zbog jakih struja. Zato tu svi kinezi padaju u vodu i nikakvi prepravci ih nemogu baš spasiti, njihovi trafoi su loši a izmjena je gotovo nemoguća i neisplativa jer se niti nemogu naći baš dobri trafoi za zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

Frogggs and grandmoters...

Ne treba ubeÄ‘ivati ljubitelja original Unisona u tamo neki tvikeraj bilo Äega na bilo koji naÄin... Mislim da se topic uglavnom odnosio na 845SET pojaÄala u fabriÄkoj režiji, bila ono velika fabrika, bilo manufaktura. Tako da je 845DIY trenutno kuÅ¡, kolko sam ja shvatio. A kolko je i na tu temu (845 DIY) mlaćenja prazne slame, i nosioca partizanske spomenice iz 1941 godine, mogu da zamilsim... Napr, nisam stekao utisak, da su one NOS GE/CEI VT4C/211 iz malih oglasa (@Tufa valjda) momentalno planule... :blah A cena im je skroz korektna...120 juroa... :o

Manimo Äoveka da kupi Unison ili neÅ¡to sliÄno na tu temu, pa da nam na miru javi, Å¡ta je pazario, kako to zvuÄi, i da mi ostali posle toga malo balavimo i tiho patimo... zar ne? :o

Link to comment
Share on other sites

Pa nemože se generalizirati normalno to sam i naveo. Ono što sam ja vidio i susreo je uglavnom tako, stavljaju trafoe na uređaje da to tek svira.

ÄŒak sam na par istih pojaÄala vidio da imaju drugaÄije trafoe pa i djelove, manje viÅ¡e svi zuje,bruje i sl.

Najveći nedostatak im se osjeti kod te nemogućnosti kontrole zvuÄnika, sporom i mlakom zvuku a najvećim dijelom je to sveukupna loÅ¡a izrada tj nemogućnost isporuÄivanja stabilnog napona a Å¡to dosta pridonose loÅ¡i ili neadekvatni trafoi.

Opet ponavljam ima izuzetaka ali kod 845 pojaÄala mislim da nema jer je kvalitetna pojaÄala s tim lampama gotovo nemoguće napraviti za malo novaca i joÅ¡ da dobro svira. Vjerovatno ih zato niti nema baÅ¡ u DIY varijantama a opet totalno kontra toga najkvalitetnija pa uglavnom najskuplja lampaÅ¡ka pojaÄala su s 845 ili 211 lampama.

Link to comment
Share on other sites

tesko prijatelju. za 400-500E do srbije (znaci pojacalo, transport i carina) ces tesko kupiti kineza vrednog rastavljanja, bacanja pola delova, zamene svih pokretnih delova, ucvrscivanja sasije i svega ostalog. pogotovu neces naci 845 o kome se ovde radi. naci ces 84 ili 34 PP i to je to.

Link to comment
Share on other sites

jel si procitao cenu na tom linku? taj amp kosta 500 funti (750E) sa slanjem u englesku. do srbije su UPS DHL TNT i ostale tarife sa dalekog istoka 2 do 3x skuplje nego za EU. racunaj da ne bi mogao da ga dobijes u beogradu bez 1100-1200E za pocetak sa carinom i PDV-om koji da podsetim iznose 10% carina i 18%PDV. rizik od ostecenja u transportu (licno doziveo sa audio innovation elektronikom poslatom iz fabrike).

neizvesan rezultat sa tweakom i neizvesna dalja prodaja u slucaju loseg rezultata. tweakovanje treba raditi samo ako znas sta radis a takvih je u ovoj zemlji mnogo manje nego sto se predstavljaju. to nije samo odlemiti jedan deo pa na njegovo mesto staviti black gates iste vrednosti. sorry, ko ce da ti tweakuje 845 amp u srbiji a da se to ne pretvori u eksperimentisanje sa tvojim uredjajem?

ja bih uvek radije uzeo polovni brand name, kao sto sam i do sada radio na kome nikada neces izgubiti novac ako si nezadovoljan. koliko god licno imao averziju prema unison research, uvek bih radije uneo to u kucu za 2k E nego potrosio barem 1.5-1.8K na kineza.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam slusao Unison Smart 845 mono blokove na vise razlicitih kabineta i preampa...

na svim je zvucao jako dobro precizno, prijatno, prostorno, i sa karakterom...

jako lepo.

Posle kada sam pogledao shemu jasno mi je bilo i zasto je u nazivu modela SMART...

konstrukcija je

SRPP ecc83 ulaz

SRPP ecc82 driver

845 out

Napajanje Diskretno (nije cevno)

elektroliti u napajanju (ne papirni kond.)

mislim da nema prigusnica...

izlazni trafo suvise malih dim.

...

eksterijer lep i skup

(obratiti paznju na porcelanski zastitnik iza 845...)

...

topologija je osrednja, delovi su prosecni i jeftiniji, zvuk je odlican?

SMART

...

Inace Izlazni transformator za 845 nije problematican za projektovanje i izradu

(cev ima unutrasnji otpor takav da ne zahteva previse induktivnosti primara...)

za razliku od VT4C ili 211 koja ima visok unutrasnji otpor i jako komplikovan izlazni transformator

zbog potrebne izuzetno visoke induktivnosti primara za ispravan rad na niskim F...)

...

U samogradnji je moguce ostvariti vrhunski dizajn sa 845 cevi...

Ako smart zvuci super pomislite kako moze da zvuci bolja topologija, napajanje i izlazni trafo

BTW

Bartoluci ima dobre OT za 845 i nisu previse skupi...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

What about Sophia Electric 845 SET mono? Interesuje me misljenje nekoga ko je imao prilliku da slusa ovo ili bar nesto iz ostatka game Sophia Electric-a. Molim "entuzijaste" tipa "sklepacu SET od delova iz starih frizidera, sporeta i crno belih televizora" i svirace 90% Ongaku-a ili ove sto misle da China made za 300E bla bla da mi ne zagadjuju temu i zaobidju je u sirokom luku. Interesuje me misljenje (nekoga ko ima iskustvo sa ovim brand-om i ovim mono blokovima i uopste merodavan da se ukljuci u ovu temu) koliko je ovaj SET dobar u odnosu na neke druge afirmisane tipa Simply 845 i sl. By the way, znam da nije mesto ovde za to (sorry admin.), ako neko ima informaciju ili cak prodaje 845 SET molim da mi se obrati (Simply 845 / S8, Bel Canto 845 SET modeli, Master Sound 845 SET (of Italy) itd...)! Unapred hvala!

post-1100-128510743408_thumb.jpg

post-1100-128510743428_thumb.jpg

post-1100-128510743408_thumb.jpg

post-1100-128510743428_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

dok se ne oglasi neko sa konkretnim iskustvima slusanja gornjih uredjaja koje ja nemam (sem sto mogu da ti zavidim ako imas para da kupis mastersound 845)

vecina 845-211 varijabila SET-ova u srbiji je domace izrade i mislim da se tu moze naci stagod zanimljivo. razlog za to je sto je u staroj je-ne-a bila kamara vrhunskih VT4C (211) cevi od kojih je vecina prodata na ebayu za lepe pare a deo je skoncao i u pojacalima. ja sam slusao vukusicev SET, onda onaj od ace cibe sto je stajao u etno muzeju, jos par radova manje poznatih 'umetnika' - realno nista od toga nije sviralo lose, cini mi se da bih sa sigurnoscu mogao da kazem da je osvojen nivo kvaliteta ovde bio uglavnom bolji nego kod radova sa drugim cevima sa narocito sa 300b i sa babushkom. zapravo mi se cini da su najbolji domaci SET-ovi uradjeni sa 211 i sa 2A3.

od novih radova teresonic je izbacio svoj 211 ali to je skupo, vrlo egzoticna sasija radjena za US musterije sa puno 'blinga', a ono sto ti posebno preporucujem je da probas taticev 211 ciji je prototip gotov. to ce biti razumne cene, verujem i dobrog zvuka ako je sudeci po prethodnim radovima - ivan ce u narednim danima doneti u beograd ovaj komad na jedan dan pa ce moci da se poslusa.

inace se nadam da si imao prilike da cujes neki 211 ili 845 ranije posto je to dosta specifican zvuk koji se razlikuje od zvuka DHT male disipacije (koji je moja preferenca ako se prica o zvuku...)...

Link to comment
Share on other sites

Prvenstveno bih uzeo Unison Research Simply 845 (subjektivni dozivljaj), Anuby sta da ti kazem, ama bas nista ne moze da mi zameni impresije od 845 SET-a (bolujem vec 6 ili 7 godina). Za mene je to final destination. Ne treba trositi reci na opis tog zvuka - mozda je neskromno da kazem nemoguce je to docarati recima, ko nije cuo dobar 845 SET stvarno mu preporucujem da proba, ali oprez! Ne odgovaram za posledice...Za mene posle tog prvog i kasnijih iskustava sa 845 SET, nista ne moze da bude supstitucija. A.R.I.A. je u stvari Unison koliko sam ja upoznat. Master Sound 845 moze da se kupi za "normalan" novac, samo ga je tesko pronaci na prodaju (ne mislim da kupim onaj sa dve 845 u paraleli - iako bih naravno vise voleo, vec jeftiniji sa jednom 845). Slicna je cena polovnom Simply 845 i Master Sound 845. Posle ovih hvala, iako je i imao neko na prodaju 845 SET, sad ce da odustane :D .

Link to comment
Share on other sites

Da se vratim na "teziste" teme...Sophia Electric kog sam naveo mi se nudi na prodaju, te me interesuje da li ga je neko cuo, da nisi imao mozda priliku Anuby? Ono sto sam upoznat da je to ipak made in USA, od firme sa visokom reputacijom i pozitivnim recenzijama na sve strane. To su mono blokovi, i izlazni trafoi su sa litz wire, cime tvrde sa su dobili bolju ekstenziju u gornjim frekvencijama. Ne znam samo kakva je osetljivost ulazna - da li bi mogli da se "voze" direktno sa Nort Star DAC-a bez pre-ampa za pocetak. Pocela svejedno da me hvata Wadia groznica, a oni imaju preamp-e obicno , te bi to bila dobra kombinacija verovatno Wadia DAC/preamp direct to mono power amps. Otvoricu temu o Wadia-ma (ako vec neko nije u hi end odeljku). Interesuje me stariji model Wadia 25.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je 6SN7, nisam siguran, treba da dobijem opsirnije informacije vec danas. Znam za Dared, ali me ne interesuje. Rekoh vec da me ne interesuje "hi end from China" bez uvrede. Dodao bih da je, bar za mene, groteskno platiti Dared po ceni gotovo egal Unisonu, Cary-u i sl. Moram priznati ipak da ti mono blokovi imaju zaista lep dizajn i robusnu izradu dostojnu pravog hi end-a (bar tako deluje na slici, nisam se susreo sa tim in reality do sada).

Link to comment
Share on other sites

ne bih se zakleo da je sophia 845 sklopljen u USA ako ti je to toliko bitno.

licnaste zice ne bih komentarisao, nemam iskustva, javlja mi se da tu ima razloga se nesto dobije a ponesto i izgubi - da je dobro ceo svet bi motao licnama

moje misljenje o 6SN7 je dobro poznato - djavolov proizvod koji bi trebalo zabraniti :D

bilo bi lepo da ti se nudi taj sa 45 kao drajverom, to bi moglo zvucati do kese (da drajver preuzme sonicni karakter ampa, a 845 samo nabije snagu)

ako sam dobro shvatio ta treca verzija je all-DHT, to je tek psihodelija

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...