Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

Nista posebno , jedna starina u procesu sredjivanja. Posto sam prodao Marantza ( ipak mi nije bio po ukusu) trazio sam neki tjunercic za sebe da ubacim u sistem .Posle dosta lutanja netom i citanja iskustva drugih , izbor se suzio na Philips 22Ah673 , Sansui 919 ili 9900. Dok sam cekao da se pojavi neki od ova tri modela u lokalu ( ebay izbegavam zbog loseg iskustva da uredjaji ipak losije izgledaju nego sto pise u opisu a meni je opet bitno da estetski izgledaju odlicno , bar ono sto hocu da zadrzim u sistemu) zbog mogucnosti da se svojim ocima uverim sta kupujem, na oglasima se pojavio TU 717 u pokvarenom stanju , po recima prodavca estetski odlican ali nije mogao da bira stanice . Otisao sam , uverio sam se da je estetski vrlo lepo ocuvan , pretraga po netu je pokazala da odredjene delove jos mogu naci i na kraju sam ga kupio. Kvar : zaglavljen varijabilni kondenzator ( birac stanica) i ni na jedan nacin nisam uspeo da ga odglavim ( bez lomljenja delova) . Narucio sam novu kompletnu plocicu i na moje iznenadjenje ova je bila NOS - rezervni deo nikad ugradjivan

Afbeelding182.jpg

Nova i stara plocica jedna pored druge , levo je nova.

Tjuner sam sklopio da bih proverio da li radi kako treba i da li ima jos nekih prikrivenih nedostataka ( normalno prekidaci su rasklopljeni i ocisceni pre ugradnje). Sada svirucka dok ceka nove elektrolite i jos poneku sitnicu.

Afbeelding178.jpg

U raskupusanom stanju ali sa potpuno opranim sasijom

Afbeelding184.jpg

Zamenjeni originalni RCA konektori i deo unutrasnjeg ozicenja je zamenjen mogami kablovima.

Afbeelding191.jpg

U radu dok ceka ostatak delova a posle usviravanja imam nameru da ga dam na alignment( samo jos da nadjem gde).

Afbeelding190.jpg

Najvece iznenadjenje na ovom tjuneru - koliko je tiha i smetnji oslobodjena pozadina - jos uvek ne mogu da verujem da tjuner moze ovako tih da bude. O zvuku je jos rano bilo sta reci pre zamene elektrolita i zavrsnog alignment-a. Kad dodje vreme dopunicu izvestaj.

Link to comment
Share on other sites

Čestitke alex67 na kupovini tunera. Vidi se da je bio pažen i mažen.

Ima ljudi koji bi ti rekli:"Ma daj nemoj lagati,nemoguće da nakon 30 i kusur godina ima još NOS dijelova."

međutim slika ne laže. :cheers

Prilikom restauracije TU9900 i AU20000 i ja sam imao sreće da je kale pronaÅ¡ao NOS djelova za iste,pa smo ih odluÄili zamjeniti iako nije bilo potrebe. Novo je novo. :lol:

Kad ga složiš,napiši kakva mu je selektivnost i prijem udaljenih stanica.

Uživaj

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojedobno imao ludu sricu, kada sam nabasao na ebay.nl ove NOS plocice:

20090122_210747_PICT1091_.jpg

20090122_210802_PICT1092_.jpg

sve NOS plocice iz bivseg centranog servisa za EU u Nizozemskoj. Stanoviti gospodin Ger je tada imao navodno kontejner 8m3 materijala iz Sansui mreze, i tada sam ga nagovarao da napravi bar neki popis da mogu kupiti nesto od toga, no navedeni gospodin nije bio zainteresiran pozabaviti se time, vec je jedan drugi nizozemac, Nies, otkupio cijeli kontejner, i sada ima web trgovinu, normalno po visim cijenama...

A inace, plocice su zavrsile ovdje:

20090917_203644_Final_a.jpg

20090917_203700_Final_B.jpg

To je, ja mislim rijedak primjerak Sansui G901DB na kojem su 90% plocice NOS smile.gif

Normalno, ne trebam niti napominjati, iako su bile NOS, na njima su promjenjeni elektroliti...

Link to comment
Share on other sites

Čestitke alex67 na kupovini tunera. Vidi se da je bio pažen i mažen.

Ima ljudi koji bi ti rekli:"Ma daj nemoj lagati,nemoguće da nakon 30 i kusur godina ima još NOS dijelova."

međutim slika ne laže.  :thumbsup2

Prilikom restauracije TU9900 i AU20000 i ja sam imao sreće da je kale pronaÅ¡ao NOS djelova za iste,pa smo ih odluÄili zamjeniti iako nije bilo potrebe. Novo je novo.  :beer

Kad ga složiš,napiši  kakva mu je selektivnost i prijem udaljenih stanica.

Uživaj

Gord,

ako ga sredjujem za sebe onda mi je spoljni izgled uredjaja i najvazniji - iznutra se sve te gluposti na jedan ili drugi nacin daju dovesti u red ali ako je  napr. prednja ploca i pleksiglas ostecen - nema tu zadovoljstva. Marantz-a sam i prodao jer nisam moga da zivim sa par manjih ogrebotina na prednjoj ploci ( tip je dosao cak iz Belgije da ga pokupi , zena je bila zaprepascena da ima tolikih ludaka da iz jedne u drugu zemlju putuju po uredjaj - e da ste videli moj pobedonosni osmeh kada je ukapirala da ima jos lupljenih mokrom carapom osim njenog muza).

Nego , Kale & Gord , jeste li primetili one random postavljane elektrolite na plocicama? Ovo nisam ocekivao , izgleda da su prisivali na plocicu sta im se naslo pod rukom. Nisam se susretao sa starijim tipovima Sansuija ali ovako je to radjeno osamdesetih ( prevrteti stranicu do slika iznutrica 90tke)

 

a da ne pricam o kvalitetu izrade Gord -ove 1111 ili Erdenove 907 ce. Bas me zanima sta ce all Elna uraditi po pitanju zvuka .

Link to comment
Share on other sites

( tip je dosao cak iz Belgije da ga pokupi , zena je bila zaprepascena da ima tolikih ludaka da iz jedne u drugu zemlju putuju po uredjaj - e da ste videli moj pobedonosni osmeh kada je ukapirala da ima jos lupljenih mokrom carapom osim njenog muza).

Definitivno je teško objasniti ljudima sa strane koji nisu zaljubljenici u hifi da mi nismo luđaci. :thumbsup2 .Ili možda i jesmo ali nemamo crno na bjelo? :beer

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je teško objasniti ljudima sa strane koji nisu zaljubljenici u hifi da mi nismo luđaci. :beer .Ili možda i jesmo ali nemamo crno na bjelo? :grin:

GreÅ¡ka je Å¡to, Äini mi se, neprestano, imam(o) potrebu da se pravdamo...

Jeste porok ali nije za pravdanje...

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Evo još jednog luđaka. :beer

Dok sam tražio C/B 2301 "naletio" sam na ovog gosp. koji po slikama djeluje ko neki preprodavaÄ......nažalost nije preprodavaÄ ,već jedan veliki zaljubljenik u vintage ureÄ‘aje. Iako sam bio velikoduÅ¡an u € i ima dva Sansui C/B 2301 ureÄ‘aj nije htio prodati nijedan :thumbsup2 e to ja zovem ljubav prema hifi.

100_4603_1400x1050.jpg

100_4620_1400x1050.jpg

100_4641_1400x1050.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ima ljudi koji bi ti rekli:"Ma daj nemoj lagati,nemoguće da nakon 30 i kusur godina ima još NOS dijelova."

međutim slika ne laže. :thumbsup2

Sve može da se kopira pa Äak i Å¡tampana ploÄica (kopiraju mnogo veće stvari), elem ograÄ‘ujem se svaka Äast ima i poÅ¡tenih ljudi. Ja sam imao problema sa nabavkom delova, imao sam sluÄaj da sam poruÄivao delove kada sam otpakovao video sam da nema veze sa orginalnošću. Jednom prilikom na pojaÄalu mi je izgorela Å¡tampana veza odem kod drugara koji se bavi Å¡tampom, sa serv. uputsva smo skinuli Å¡tampanu ploÄicu i odradili boli glava to pojaÄalo joÅ¡ uvek radi, poklonio sam ga drugom drugaru i naravno rekao Å¡ta je uraÄ‘eno. Niko nije primetio razliku izmeÄ‘u orginalne i napravljenje. JoÅ¡ jednom kažem/piÅ¡em ograÄ‘ujem se ima tu joÅ¡ poÅ¡tenih ljudi.

POZDRAV :beer

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je teško objasniti ljudima sa strane koji nisu zaljubljenici u hifi da mi nismo luđaci. :thumbsup2 .Ili možda i jesmo ali nemamo crno na bjelo? :beer

gord,potpisujem da nam nisu sve daske na broju.Pa tko normalan bi potrošio nekoliko sati svakodnevno na internetu,eBay-u...,napravio hrpu kilometara,napisao hrpu mailova,potrošio brdo novaca... :grin:

Link to comment
Share on other sites

gord,potpisujem da nam nisu sve daske na broju.Pa tko normalan bi potrošio nekoliko sati svakodnevno na internetu,eBay-u...,napravio hrpu kilometara,napisao hrpu mailova,potrošio brdo novaca... :beer

E vala i ja potpisujem . Nakupili ste Sansuija u Hrvatskoj vise nego sto ih ima u Japanu. Sreca da ovi nece da prodaju van Japana inace bi ste i to dovukli . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

E vala i ja potpisujem . Nakupili ste Sansuija u Hrvatskoj vise nego sto ih ima u Japanu. Sreca da ovi nece da prodaju van Japana inace bi ste i to dovukli . :beer

Ma to i ja kažem :grin: .

S obzirom na zaista, u svjetskim razmjerima rijetke primjerke u samom smo vrhu.A da ti još nešto kažem.U zadnje vrijeme se organiziramo k'o Kinezi.Već su neki od nas otišli za Japan.Izvidnica.A poslije šaljemo i ostale.Sve ćemo pokupovati što vrijedi.Još samo da smislimo kako da navabimo Tamuru da nam mota odgovarajuće mrežne transformatore :blah

pozdrav peÄalbarstvu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

E vala i ja potpisujem . Nakupili ste Sansuija u Hrvatskoj vise nego sto ih ima u Japanu. Sreca da ovi nece da prodaju van Japana inace bi ste i to dovukli . :thumbsup2

Ko ti to kaze ? Ja upravo dovlacim iz Japana jedan AUX1 za dijelove icon_cool.gif! Sredio sam kod posrednika da mi skine power trafo (smanjenje tezine za transport), jer ionako u Japanu nisu multivoltazni, nego samo za 100V AC.... Samo glavni je problem sada sto je Yen otisao u nebesa icon_cry.gif

Link to comment
Share on other sites

Sve može da se kopira pa Äak i Å¡tampana ploÄica (kopiraju mnogo veće stvari), elem ograÄ‘ujem se svaka Äast ima i poÅ¡tenih ljudi. Ja sam imao problema sa nabavkom delova, imao sam sluÄaj da sam poruÄivao delove kada sam otpakovao video sam da nema veze sa orginalnošću. Jednom prilikom na pojaÄalu mi je izgorela Å¡tampana veza odem kod drugara koji se bavi Å¡tampom, sa serv. uputsva smo skinuli Å¡tampanu ploÄicu i odradili boli glava to pojaÄalo joÅ¡ uvek radi, poklonio sam ga drugom drugaru i naravno rekao Å¡ta je uraÄ‘eno. Niko nije primetio razliku izmeÄ‘u orginalne i napravljenje. JoÅ¡ jednom kažem/piÅ¡em ograÄ‘ujem se ima tu joÅ¡ poÅ¡tenih ljudi.

POZDRAV :thumbsup2

A nije bas tako jednostavno... prvo sto bih uocio kod replike originalne ploce je sito-tisak na strani elemenata, a druga stvar je sto vecina elemenata na toj plocici vise danas se ne proizvodi, tako da fake NOS plocice su prakticki nepostojece... govorim iz iskustva jer sam i ja radio plocice za sansui uredjaje, pa znam kako je to tesko napraviti, da bude 100% istovjetno originalu....

Evo lijeva je napravljena kopija, a desni je original:

Sansui plocice

Link to comment
Share on other sites

A nije bas tako jednostavno... prvo sto bih uocio kod replike originalne ploce je sito-tisak na strani elemenata, a druga stvar je sto vecina elemenata na toj plocici vise danas se ne proizvodi, tako da fake NOS plocice su prakticki nepostojece... govorim iz iskustva jer sam i ja radio plocice za sansui uredjaje, pa znam kako je to tesko napraviti, da bude 100% istovjetno originalu....

Evo lijeva je napravljena kopija, a desni je original:

Sansui plocice

kale021

Slažem se sa tvojim miÅ¡ljenjem, ali ipak postoji da se iskopira jer mnogo veće stvari se kopiraju a ne neku ploÄicu. Da ne bi bilo nerazumevanja, postoje ljudi koji stvarno ne bi podvalili ali i postoje oni drugi. Ja sam stvarno nailazio na probleme. Nažalost ove slike ne mogu da pogledam jer nisam reg. Evo trenutno jurim absorber za dek TC-K770ES i nigde ne mogu da naÄ‘jem a jurim i oprugu za glavu na deku TCR-X77 oba su Sony-va. Naravno da to nije isto ploÄica ili deo meh.. I tako dalje, u sužtini ko koga prevari, j**iga kad smo zaluÄ‘eni za ureÄ‘ajima.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

kale021

Slažem se sa tvojim miÅ¡ljenjem, ali ipak postoji da se iskopira jer mnogo veće stvari se kopiraju a ne neku ploÄicu. Da ne bi bilo nerazumevanja, postoje ljudi koji stvarno ne bi podvalili ali i postoje oni drugi. Ja sam stvarno nailazio na probleme. Nažalost ove slike ne mogu da pogledam jer nisam reg. Evo trenutno jurim absorber za dek TC-K770ES i nigde ne mogu da naÄ‘jem a jurim i oprugu za glavu na deku TCR-X77 oba su Sony-va. Naravno da to nije isto ploÄica ili deo meh.. I tako dalje, u sužtini ko koga prevari, j**iga kad smo zaluÄ‘eni za ureÄ‘ajima.

POZDRAV :wave2

Uf... sorry za link, ja nisam niti razmisljao da onaj koji nije registriran, da ga nece vidjeti...

Evo sad slike ovdje:

post-10124-068481300 1285263464_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ok, pogledao slike, mogu samo da dodam da ste dobro odradili ploÄicu. Meni je drugar odradio Å¡tampu kao Å¡to sam i napisao, inaÄe radi prof. sito-Å¡tampu (ima maÅ¡ine za Å¡tampu itd) ima gomilu fontova i tako dalje. Na toj Å¡tampanoj ploÄici sa strane elemenata je bilo reljefno odraÄ‘eno ic, r100 i tako dalje i to je uspeo da odradi, meni je on to objaÅ¡njavao kako ima neki prah i bla, bla ali ja sam jednostavno duduk za te stvari. A da zaboravih, nagrizanje Å¡tampane ploÄe sam ja odradio a on je posle dodao slova i oznake sa strane elemenata. Ma super ako si nabavio orginal dobro je, mada sam ja skeptik da nabavljam delove preko e-bay-a jer sam se opekao a znate kada nekog jednom ujede zmija i guÅ¡tera se boji.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni drugar to odradio, kao Å¡to rekoh/napisah profesionalac Å¡to bi se reklo ko zna, zna ja sam duduk Å¡to se tiÄe sito Å¡tampe. Jednom prilikom je uradio prednju ploÄu za predpojaÄalo ruÄne izrade i mogu samo da ti kažem da je bilo super. Povod tome je bilo izdanje Äasopisa "SAM" mislim da je u pitanju 82/83 godina kada je lik iz Zagreba sam pravio komponente pojaÄalo, gramofon i mislim da se zaglavio kod deka ne mogu da se setim ali mislim da je tako bilo (pogledaću ovih dana u sam-u poÅ¡to ih joÅ¡ uvek Äuvam pa ću da postavim te strane). Dobro si napravio mada dosta posla.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvo scanirao plocicu sa scanerom, i onda u Corelu napravio otisak velikog kontrasta, doradio, uredio.

Ðаравно на ВитроплаÑту а не на буђавом ПертинакÑу :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel' to samo za AU-20000,ili si joÅ¡ neke ploÄice radio?

Ovo je driverska plocica za AU20000, ali kako sam vidio, odgovara i za BA3000. Naime mozda se neki pitaju, zasto sam radio scan ove plocice pa onda editirao je u Corelu, kad gotove vodove tiskane plocice imam u Service Manualu... Razlog je sto plocica u Service Manualu nije odgovarala ovoj u uredjaju, iako su bile istog broja?!?

Nisam se vise upustao u izrade drugih plocica, jer mi oduzimaju dosta vremena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...