Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

Imao bih jos jedno pitanje, na volume pot-u ima u stvari 2 pota, jedan koliko vidim za jacinu tona, a drugi bi koliko pise treabo da bude odvajanje kanala levo desno? Pa kako treba da stoji, da se poklope crte ili...?

NIsam konkretno video taj pot, ali u principu ako su oba prstena za jaÄinu levog i desnog kanala, pojaÄavaÅ¡ zajedno - poklopljene crte. Ukoliko je gornji prsten za jaÄinu a donji prsten za balans, onda pojaÄavaÅ¡ i smanjujeÅ¡ samo gornji prsten a donji stoji na sredini - balans oba kanala da bude isti. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko mislim moj primerak je verovatno iz uvoza, sto znaci otpad, sto znaci da ima ili sitnicu ili veci kvar... mada mislim da su cesci primerci sa sitnijim greskama...

Tako da mislim da je moj mozda zbog toga i zavrsio na ''otpadu''... prilicno se cudno ponasaju ta dva pot-a, tesko ih je ubalanovati, a narocito pri promeni jacine... a inace pojacalo je x = balanced...

Link to comment
Share on other sites

Samo da podelim svoje ushicenje sa vama. Upravo pobedih na aukciji za Ba-2000 za 474 evra. Nadam se da ce sve biti u redu i da ce mi stici u Srbiju. Zimus sam pukao 400 evra za Ba-f1 koji mi nikad nije stigao, kao ni novac. Nadam se da ce ovaj biti ok. IZvestaj o zvuku i povezivanju sa au9900 kad stigne ba.

Link to comment
Share on other sites

i, sta pise tu?

Da su resili sve svetske probleme na polju pojacavanja signala :wave2 ( svaki ciga svog konja hvali :roll: ).

Malo ozbiljno , pocevsi od ove koncepcije ( X bal.) sa AUD11mk II , preko AUG 90X , 901 , Alpha 707 Dr vise nikad nisu ni napustali ovaj princip sve do bankrotstva, najvece razlike su bile u kvalitetu delova i napajanja a manje u samoj koncepciji sa vrhom u AU-07 Anniversary i AU-α907Limited- bar po ceni - bili su oko 4000 $ sto je vec stravicna cifra za integralac u to vreme ( sredina 90 tih). Medjutim par ljudi koji imaju Alphe iz ovih zadnjih serija mogu vam posvedociti o kvalitetu istih.

Posto imate AUG 11X onda je za Vas zanimljiva ova donja slicica , jer je ovo uproscena sema Vaseg pojacala . Ono sto se najvise zamera ovoj generaciji pojacala ( sa slika ) je kvalitet same izrade . Ne mogu da kazem nista za Japanske modele , ali za oni koji su isli napolje kvalitet delova nije bio na nivou recimo AU 919 , 717 , 517, 317 serije. Ovde opet ne treba sve podvlaciti pod jednu crtu jer u mom slucaju AUG 90 i 33 po kvalitetu upotrebljenih delova se razlikuju kao dan i noc. Posto ih imam dosta dugo ( 33 1986 -7 kupio nov a 90 89-e) mogu samo ovo da kazem - 33 sam do sada 2 puta rasklapao i cistio sve potove i preklopnike a sad je na redu i po treci put , dok 90 nikad nije otvaran ( sem ciscenja prasine iznutra) i posle svih ovih godina niti pucketa niti krci bilo koji preklopnik ili pot. Delovi nisu istog kvaliteta sto je velika steta jer po zvuku su jako slicni osim sto 90 ima daleko vise snage i moze daleko bolje da kontrolise zvucnike.Za male modele je bitno dobro uparivanje sa kutijama koje se lakse ,, guraju".

Nadam se da je text na slici citljiv.............

post-1917-128510831262_thumb.jpg

post-1917-128510831278_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru...! :roll:

Moj problem je sledeci:

pojacalo koliko vidim nije dirano... svi delovi su isti, a firme koje sam video su nakamichi... na tranzistorima ne vidim firmu...

kada smanjim oba pota i pojacavam donji pojacavaju mi se oba kanala, ali ne podjednako...

kada pojacavam gornji pojacava mi se samo jedan kanal i to kao pri pojacanju signala, ne tona (volume-a)...!

a kada stavim da se poklope desava mi se da cujem krcanje na jednoj strani u predelu tonova bass-srednji, odprilike kao da mi je bass srednjetonac produvao (a nije!)

Ako je to to lose iskustvo koje ste i Vi imali, onda sam srecan k'o novorodjence... :wave2:wave2:order

uplasio sam se da nije opet neki veci djavo, jer imam matorog Revox-a, pa su mi se smucili kvarovi...!

Imao sam u vidu kontakt sprej, nadam se da je to resenje... ?!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa u nemachkoj su jake cene, dok su u USA jake cene samo za AU-20000 odnosna BA-5000 dok ovi ostali idu ispod 1000 usd a narocito au 9900 oko 300 usd (2 kom u poslednjih mesec dana). Ocigledno se kriza najpre pojavljuje u usa i tamo su samo top modeli sa top cenom. Malopre je zavrsen au 919 bez ijedne ponude po pocetnoj ceni od 600 usd. Inace ja sam ga razmatrao i na kraju odustao, zato sto nisam siguran za voltage switch.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa u nemachkoj su jake cene, dok su u USA jake cene samo za AU-20000 odnosna BA-5000 dok ovi ostali idu ispod 1000 usd a narocito au 9900 oko 300 usd (2 kom u poslednjih mesec dana). Ocigledno se kriza najpre pojavljuje u usa i tamo su samo top modeli sa top cenom. Malopre je zavrsen au 919 bez ijedne ponude po pocetnoj ceni od 600 usd. Inace ja sam ga razmatrao i na kraju odustao, zato sto nisam siguran za voltage switch.
A ja mislio da AU-417 koji mi stoji neiskorišćen niÄemu ne vredi ... :oops: Nikako da se nakanim da mu popravim problem sa gubljenjem jednog od kanala zbog loÅ¡eg contact-a ili hladnog lema negde oko loudness switch-a ... Jel' se takve cene postižu i za Sony jer imam i F220 koji Äami sasliÄnim problemom. Taman da nadoknadim deo para koje sam dao za dva nova pojaÄala ... :thumbsup2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljubiteljima Sansui-a. Nedavno sam pazario su-x501 pojacalce za 80eur :D (nazalost kod mene stize tek septembra :D ). Ima li ko iskustva sa doticnim pojacalom? Vredi li ovo tih para? Naime pojacalo sam kupio na slepo preko prijatelja u Swedskoj (njihov e-bay tj tradera.se).

Link to comment
Share on other sites

E to je već druga priÄa :D . PoÅ¡to ne znam u kakvom je vizuelnom stanju reći ću ti na osnovu onoga Å¡to se Äuje iz njega...

Na njemu su dva izlaza, dva kamena draga,

PojaÄalo vredi tri careva grada :D

Od baseva živi oganj seva,

iz izlaza modar plamen liže. :D

Ja sam ga kupio za 130 eura u Srbiji. Svira kao zmaj. Za te pare dobijaÅ¡ od hardvera...napajanje od ako se dobro sećam 670 w, Sanken tranzistore (dva po izlazu) i vrlo dobrih 80w snage. Lep, topao i dinamiÄan zvuk. SluÅ¡am ih na zvuÄnike iz potpisa i nije se nijednom zagrcnulo iako su zvuÄnici priliÄne snage. Jedino mi malo smeta (i to ne kod pojaÄala nego kod zvuÄnika) naÄin izvedbe skretnice pa se spremam za osvežavanje i po koju izmenu na istoj. ZnaÄi za taj novac viÅ¡e nego dobro pojaÄalo. Ja smatram da sam proÅ¡ao ultrajeftino, a ti si hiper-ultra-mega-giga-tera jeftino :D

Prijatno slušanje želim :D:D

PS ... Evo ti skini service manual pu pu pu zlu ne trebalo. Nek se nađe. Bilo bi greota da, ako se nedaj Bože pokvari, ne popravi ili barem olakša majstoru :D

_http://rapidshare.com/files/200595112/SANSUI_AUX501.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Duuugooo je trajalo ali konaÄno sam uspio postaviti jedan pored drugog AU-717 i AU-alpha707DR, dignuti poklopce i zaviriti unutra. I eto kaj sam vidio:

JpkpqZ0BZpJlKF_2.v.jpg

(u ponoj resoluciji ovdje: http://designer.moj-album.com/slike/6450754/JpkpqZ0BZpJlKF_2.jpg)

BuduÄi, da je o 717 puno fotki i na tome forumu a i Å¡ire - joÅ¡ nekoliko fotki DRa:

E7bQrUdU9d7MwOZf.v.jpg

FullRes: http://designer.moj-album.com/slike/6450754/E7bQrUdU9d7MwOZf.jpg

pW4RIYZCPlm2yNLw.v.jpg

FullRes: http://designer.moj-album.com/slike/6450754/pW4RIYZCPlm2yNLw.jpg

Z6VjMk0wetRywuTZ.v.jpg

FullRes: http://designer.moj-album.com/slike/6450754/Z6VjMk0wetRywuTZ.jpg

WxYujWic7Rmb8MCE.v.jpg

FullRes: http://www.moj-album.com/slike/6450754/WxYujWic7Rmb8MCE.jpg

vdCNNvRMlxh7YiSm.v.jpg

FullRes: http://designer.moj-album.com/slike/6450754/vdCNNvRMlxh7YiSm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hehe :D)

14 dana nazad vraÄan iz full service (posle 12g mi se Äinilo, da neÄe bit loÅ¡e, da se ga malo preventivno pregleda a i nesretnim sluÄajem otpali mi pini na kablu ruÄke) by Franc "the MAN" (& his team) - tak da mislim, da Äe joÅ¡ malo ostati kod mene :ruganje

InaÄe velik imi je san jednog dana imati StabiREF & 4Point. Samo moram njprvo imati veeeeliiikuuuu sreÄu, da bi naletio na nekog lika, ko ji prodao svoj 2nd hand StabiRef (proÅ¡le godine sam na žalost sfalio 2 iznimne prilike; a to je zaista rijetko, tak da sam vjerojatno sada dobar za par godina :-S).

Link to comment
Share on other sites

trenutaÄno je AU-717 nazad na radnoj mizi i sa izvadenom phono ulazom (koji oÄito ima probleme sve od refreÅ¡a dalje, samo jer nisam odmah spojio gramofon gore, nisam ni znao), a DR je u fazi podeÅ¡avanja (Kuja mi je bio vrlo u pomoÄ sa svojim topicom gdje je lijepo fotodokumetirao svoj naÄin) radnih taÄka ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...