Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

ljudi vidim da ste popriliÄno iskusni po pitanju ovog pojaÄala!!

ja ga imam u praktiÄki savrÅ¡enom stanju, ali me malo konakti muÄe i volio bi ga servisirati da radi savrÅ¡eno!!

jednom sam ga dao u jedan servis i nisu imali pojma Å¡ta bi s njime!!

kome se mogu obratiti po tom pitanju??

i pojavio mi se problem : kada ga pokuÅ¡avam upaliti, pali mi se lampica "protector" ili tako nesto, a pojaÄalo se ne pali!!

molim vas koji znate da malo prokomentirate!!

hvala

Link to comment
Share on other sites

ljudi vidim da ste popriliÄno iskusni po pitanju ovog pojaÄala!!

ja ga imam u praktiÄki savrÅ¡enom stanju, ali me malo konakti muÄe i volio bi ga servisirati da radi savrÅ¡eno!!

jednom sam ga dao u jedan servis i nisu imali pojma Å¡ta bi s njime!!

kome se mogu obratiti po tom pitanju??

i pojavio mi se problem : kada ga pokuÅ¡avam upaliti, pali mi se lampica "protector" ili tako nesto, a pojaÄalo se ne pali!!

molim vas koji znate da malo prokomentirate!!

hvala

Verovatno su stradali izl. tranzistori na nekom od kanala,cim se pali zastita.To se ne moze drugacije resiti nego nosenjem u servis.

Link to comment
Share on other sites

Kale Å¡to reÄi osim da sam sretan Å¡to je moj G-901-DB u joÅ¡ uvjek savrÅ¡enom i potpuno ispravnom stanju kao i ostali ljubimci .

Moram priznati... dragulj do dragulja, osim ovog unucica, ali i on ima svoj sarm :) Lijepa kolekcija nema sto! :lol:

A sto se tice G901DB, ma raditi ce on jos dugo ali ipak bi trebalo na njemu napraviti bar prvi stupanj osvjezenja, kao npr. promijeniti termalne paste, dotegnuti tranzistore na hladnjake (ovo je posebno vazno za driverske tranzistore koji se nakon ovoliko godina olabave zbog toga sto je vijak ujedno i veza kolektora, pa se ispod matice lem ureze u maticu, i onda se cijeli spoj olabavi, pa kada se zbroji i plastifikacija termalne paste, toplinska vodljivost je otezana), ciscenje kontakata na konektorima... i na kraju ga malo podesiti (struju mirovanja i DC offset). Ovo su radnje samo da bi se sprijecili moguci veci problemi.

Link to comment
Share on other sites

ljudi vidim da ste popriliÄno iskusni po pitanju ovog pojaÄala!!

ja ga imam u praktiÄki savrÅ¡enom stanju, ali me malo konakti muÄe i volio bi ga servisirati da radi savrÅ¡eno!!

jednom sam ga dao u jedan servis i nisu imali pojma Å¡ta bi s njime!!

kome se mogu obratiti po tom pitanju??

i pojavio mi se problem : kada ga pokuÅ¡avam upaliti, pali mi se lampica "protector" ili tako nesto, a pojaÄalo se ne pali!!

molim vas koji znate da malo prokomentirate!!

hvala

Moze biti samo da je odsetao DC Offset pa zato se pali zastita, to se rjesava samo sa podesavanjem trimera za DC Offset na driverskim plocicama, no moze biti i gora stvar, izgaranje izlaza, a to je vec skup kvar jer ako se bude islo na originalnu Sanken kombinaciju 2SA909 - 2SC 1586 kostaju po 12 EUR po komadu, i vlo ih je tesko nabaviti, a plus toga sto ih ima i falsifikata, evo primjera, radi se o 2SC1116 onaj desni je originalni Sanken

20100204_195957_PICT3147_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moze biti samo da je odsetao DC Offset pa zato se pali zastita, to se rjesava samo sa podesavanjem trimera za DC Offset na driverskim plocicama, no moze biti i gora stvar, izgaranje izlaza, a to je vec skup kvar jer ako se bude islo na originalnu Sanken kombinaciju 2SA909 - 2SC 1586 kostaju po 12 EUR po komadu, i vlo ih je tesko nabaviti, a plus toga sto ih ima i falsifikata, evo primjera, radi se o 2SC1116 onaj desni je originalni Sanken

20100204_195957_PICT3147_.jpg

Meni se ovo isto desilo sa AU-D7 pri jednom prikljuÄenju. Pre toga, pojaÄalo je radilo kod prijatelja besprekorno, ali nije korišćeno neko vreme (oko Äetiri godine). Posle probnog ukljuÄenja, pojaÄalo je radilo oko minut i odmah potom se ukljuÄila zaÅ¡tita, pojaÄalo prestalo da radi, a iz jednog dela je "neÅ¡to malo" dima uoÄeno... zar je moguće da je samo od stajanja "pobrljavilo"... samo se nadam da nije izlazni stepen...

Link to comment
Share on other sites

Meni se ovo isto desilo sa AU-D7 pri jednom prikljuÄenju. Pre toga, pojaÄalo je radilo kod prijatelja besprekorno, ali nije korišćeno neko vreme (oko Äetiri godine). Posle probnog ukljuÄenja, pojaÄalo je radilo oko minut i odmah potom se ukljuÄila zaÅ¡tita, pojaÄalo prestalo da radi, a iz jednog dela je "neÅ¡to malo" dima uoÄeno... zar je moguće da je samo od stajanja "pobrljavilo"... samo se nadam da nije izlazni stepen...

Ako su ti i otisli izlazni tranzistori, tvoji nisu skupi, to je par 2SA1106 / 2SC2581 u TO3P (Plastic) kucistu, druga je stvar sa TO3 Sankenima koji se ne proizvode vec vise od 15 godina...

BTW, evo jos malo zanimljivosti... ovo su slike losih spojeva samo na AUX1 kojeg sada radim...

20100203_220139_PICT3093.jpg

20100203_220204_PICT3094.jpg

20100203_220229_PICT3112.jpg

20100203_220256_PICT3113.jpg

20100203_220316_PICT3118.jpg

20100203_220345_PICT3119.jpg

20100203_220402_PICT3121.jpg

I sada neka odlezi koju godinu ne koristen, nakupi se vlage, elektroliti se osuse.... i eto problema kod prvog paljenja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kale hvala na savjetima ali ja nažalost nisam toliko potkovan tehniÄkim znanjem i neÄu dirati sam niÅ¡ta na G-901DB ako nije problem volio bih saznati cijenu takvog zahvata (nije ex hitnio jer ja ne prodajem niÅ¡ta iz kolekcije) moj mail [email protected] .Hvala.

Uf nije ti pametno ovako otvoreno davati mail... ima spam scannera pa da ti ga ne nakrcaju... mogao si preko PM....

Link to comment
Share on other sites

kale jedno pitanje.dali si nekad naletio na ovakav problem kao ja.na glavnoj ploÄiÄi pojaÄala kod sansui 9090db su bila kod tri komada kondiÄa pogreÅ¡no nacrtana + i - ????? :lol:

Moje ti je pravilo kod Sansuia kada radim restauracije, da slikam pocetno stanje i to mi je jedina vodilja kod zamjene elemenata, jer je Sansui poznat da je radio vrhunske uredjaje, ali slampavo popratne stvari (kao tisak oznaka na plocicama i greske u Service Manualu), je ih imam ispravljenih na Service Manualima do sada preko 20tak, dakle nije bas rijetkost... stoga jedino ti je vazno kako su bili montirani u originalu, da ih tako i zamijenis.

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedna zanimljivost, samo kao informacija da refresh ovih dragulja sa kraja 70tih nije bas jednostavan

Naime evo jucer sam izgubio cijelo poslijepodene za ocistiti ovaj Tape selector na AUX1. Netko ce kazati pa i nije bas najkriticniji dio nekog pojacala, ali kazem sto nekome nije, drugome mozda je :lol:

No evo ga slikan odozgo:

v3nvpy25s2ulob1sbrlk.jpg

i to nije neki problem za odlemiti, ali problemi se javljaju kada sa pogleda situacija odozdo:

bwrxkhc1yqxrlhqoa7aw.jpg

i sada trebao bih pinove selektora odlemiti 100% da ne ostetim stampu i da ne spalim ove sve audio kablice...

Odlucio sam se na djelomicno skidanje, samo prvog i 3 wafera, a da 2 i 4 wafer ostavim zalemljen i tako ih sve ocistim.

Naime, nije bas jednostavno, sidati ove stopice sa kablicima, jer ako premalo ugrijes lemnu tocku, unistiti ces stampu a ako previse urijes, spaliti ces izolaciju od kablica, pa ce ostati visiti samo na licnama i korak do pucanja... eno kablic na pinu br.57 je vec u tvornici bio spaljen pa se uvukla i korozija, morati cu ga zamijeniti...

Prvi korak je skidanje osovinice selektora

zzev73s8bf8qmxvgs1v.jpg

Evo prvi wafer je izvadjen:

c8uffg45it59xkqwili.jpg

Evo i treci

l6iw2oue0phceuvmnpu3.jpg

A sada evo ih obadva na stolu, a druga dva su ostala na plocici ali sa olaksanim pristupom za ciscenja

8akratxvxatfp9t6881g.jpg

Ovo sve je samo mala epizoda na sve sto se moze naci kada se radi sa ovim ljepotanima, zato prava restauracija i ne moze zavrsiti za 7 dana....

Link to comment
Share on other sites

kale toliko pedantno i s toliko volje se niko ne pušta u te lepotane. :lol:

šteta što nisi u sloveniji,pa da mi ti servisiraš neke moje risivere koji trebaju servis.

aaa Drago, vidi ovo:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=16942

Ova restauracija je i mene odusevila!! Ima jos zanesenjaka i drago mi je da ih ima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@Koko Bil - budem c/p od ovdje: http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=18124&start=45 kaki so bili moji današnji dojmovi:

Rezultat. Kombo ZX-7 & 707DR & Cheviot = propjevao tako dobro i tako super da Äovjek ne želi niÅ¡ta viÅ¡e. Samo sluÅ¡ati u uživati. Kad se DR zagrije - zaboraviÅ¡ sve mjesece sa refreÅ¡anim vintage 717. Nema usporedbe. TaÄka. 707DR je "organskiji", povezaniji, sluÅ¡ljivi. A i tonske su ostale na flat u 95% komada. Osim tu i tamo sam na snimkama, za koje znam, da su prodcenti pretjerali sa basima, malo snižio base.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...