Jump to content

Sansui

dado

Recommended Posts

• 2 weeks later...
i finale....

g6ybv1pz19j702nb783.jpg

No tek je pola posla obavljeno... sad na red dolazi elektronika, no to ce pocekati, dok ne uhvatim malo vise slobodnog vremena.

Evo quotam sam sebe, jer sam nakon duuugo vremena nasao malo vremena da poradim i na mom G22000, naime sada sam se bavio drvenarijom :bacanje

Mnogo sam razmisljao sto napraviti sa kucistem, i cak sam pomisljao da nabavim foliju ali nisam mogao naci nista priblizno kao ovaj Sansui uzorak, stoga sam se ipak odlucio za furniranje prirodnim drvetom. Odmah da kazem, nisam htio da to ovako ispadne, htio sam da bude sto blize originalu, ali eto, i ovako je ispalo dobro...

b0iw3ifrvxgd9ret62g.jpg

3dsswrdutzx0xlpui5cn.jpg

6fhng0tq8e43e4bilp41.jpg

bravo kale dobro izgleda.meni drvena kuÄiÅ¡ta obnavlja brat-pinÄ 76 (ovo piÅ¡em sa njegovog kompa)jer mu je to posao od koga živi -stolarija(nadam se da sam dobro napisao).

upravo mi radi na popravcima kuÄiÅ¡ta za sansui 9090 i pionner sx 990.

lp drago 67

Fala, fala ekipa !

Evo sam slikao kao izgleda na uredjaju. No odmah bih kazao da Tuner-preamp nije trenutno za pokazivati, jer ga jos nisam niti cistio niti ista radio na njemu, tako da zanemarite eventualne prljavstine... No sada kad malo pogledam na uredjaju, zaista sada lijepo izlgleda...

k120x0p76akr69ug5s5j.jpg

eh3e3wloh5nx6ozuygru.jpg

22am5fb1xyof1p1jqu3b.jpg

m6fllavjltex6zgfnbg.jpg

Evo quotam sam sebe, jer sam nakon duuugo vremena nasao malo vremena da poradim i na mom G22000, naime sada sam se bavio drvenarijom :D

Mnogo sam razmisljao sto napraviti sa kucistem, i cak sam pomisljao da nabavim foliju ali nisam mogao naci nista priblizno kao ovaj Sansui uzorak, stoga sam se ipak odlucio za furniranje prirodnim drvetom. Odmah da kazem, nisam htio da to ovako ispadne, htio sam da bude sto blize originalu, ali eto, i ovako je ispalo dobro...

b0iw3ifrvxgd9ret62g.jpg

3dsswrdutzx0xlpui5cn.jpg

Ma tak krasno. Ja sam svoj napaćeni raceiver 661 uradio sa mahagoni furnirom, zatim prava politura sa šellakom… to je divota.

Ovakve stvari zaslužuju i više od toga. Milinica, šta da vam kažem. Raditi, raditi i samo raditi. To nije rekao Lenjin, al valjano je.

6fhng0tq8e43e4bilp41.jpg

Nego, koliko je koÅ¡tao Sansui g-22000 svojevremeno u NemaÄkoj ili USA... a joÅ¡ viÅ¡e me zanima, ako imate taj podatak pri ruci... cena kod nas, u Poljoopskrbi... ???

Evo ovdje: http://www.classicaudio.com/value/san/index.html pishe da je G22000 1400 US$ kostao tada (treba uracunati inflaciju za dobiti danasnju realnu vrijednost)

• 4 months later...
Evo mozda je nekome interesantno....

http://www.audiofil.net/oglasnik/viewad.asp?id=5027285559428

Napominjem, ne znam u kakvom je stanju uredjaj, ne znam niti cijenu, niti znam osobu koja ga prodaje, ali sama pojava da se prodaje cini mi se interesantna...

Ja imam vec dva G22000, tako da meni treci ne treba :thumbsup2

Ali pazi sto je naivan - menjao bi ga za 907. I tata bi sine :wave2

Velika Å¡teta Å¡to postoje ovakvi "prodavaÄi koji pretjeranim napumpavanjem cijena spreÄavaju istinskim zaljubljenicima Sansui vintage opreme ostvarenje želja.

Kod kupovine starih ureÄ‘aja jako je teÅ¡ko biti realan i procijeniti njihovu vrijednost,meÄ‘utim ovakvi prodavaÄi debelo pretjeruju :thumbsup2 .

Na moj nagovor i pripremljena pitanja brat koji živi u USA kontaktirao ovog prodavaÄa proÅ¡le godine i raspitivao se o Sansuiju C2301.Iz odgovora prodavaÄa zakljuÄio sam da jako malo poznaje stvar koju prodaje pa sam odustao od daljnje komunikacije.

Velika Å¡teta Å¡to postoje ovakvi "prodavaÄi koji pretjeranim napumpavanjem cijena spreÄavaju istinskim zaljubljenicima Sansui vintage opreme ostvarenje želja.

Kod kupovine starih ureÄ‘aja jako je teÅ¡ko biti realan i procijeniti njihovu vrijednost,meÄ‘utim ovakvi prodavaÄi debelo pretjeruju :thumbsup2 .

Na moj nagovor i pripremljena pitanja brat koji živi u USA kontaktirao ovog prodavaÄa proÅ¡le godine i raspitivao se o Sansuiju C2301.Iz odgovora prodavaÄa zakljuÄio sam da jako malo poznaje stvar koju prodaje pa sam odustao od daljnje komunikacije.

:cheers

Slažem se sa tvojom konstatacijom, ne da neznaju nego nije normalno. A Å¡to se tiÄe cena ne da je naduvano nego nije normalno. I ja sam par puta kontaktirao prodavce i imao isti sluÄaj da nema pojma Å¡ta prodaje kolko je to bilo vredno kada je proizvedeno i tako dalje. Nego imam utisak da baja to naÅ¡ao na otpadu pa ko veli daj da ga postavim na e-bay ima pacijenata. OgraÄ‘ujem se svaka Äast ljudima koji znaju imalo je i takvih sluÄaja. A Å¡to se tiÄe nabavke delova e tu je joÅ¡ veÄi s**s, recimo prodaja orginalnih set kaiÅ¡eva, gumica i tako dalje za neki trakaÅ¡ ili dek ne da je tu kod njih radila mala privreda. Kada se zna da skladiÅ¡tenje gumice ili kaiÅ¡eva traje do dve godine u idealnim uslovima ili ako se namažu onda može i viÅ¡e nisam siguran ali onda može joÅ¡ koju godinu jer vremenom se gumica suÅ¡i e sad zamisli kupio si orginalni kaiÅ¡ za neki dek iz osamdesetpete godine ma Å¡io mi ga Äura. A u inostranstvu Å¡ta se tu tek baca to sam i sam video a i Äuo od drugara koji su bili u inostranstvu ili žive i rade tamo, lako je reći da ja sam prvi vlasnik, ma sve mi to generalno liÄi na prevaru ko koga...

POZDRAV :nono