Jump to content


Unison Research Unico Due ili Naim Nait XS3?


Dushawn

Recommended Posts

Pozdrav svima.
Imam Roksan Atessa Streaming amplifier i do skoro sam slusam sa Monitor Audio silver 100. Iskreno sam se zasitio tog zvuka. Hteo bih nesto toplije i sa vise dubine.
Kupio sam skoro Dynaudio Focus 160, ali bih hteo i neko pojacalo.
Koliko sam kod nas gledao po radnjama sta ima i sta mi odgovara po ceni, dosao sam do ova dva (tri) modela
-Unison Research Unico Due
-Naim Nait XS3
-(Marantz Model 30)
Svi su tu negde slicni u ceni.
Moram da kazem da nijedan nisam cuo, tek bi trebalo, ali trenutno ih nema na stanju osim Marantza.
Meni se svidja topli zvuk lampasa, ali nemam mogucnost da ih stavim u sistem, pa mi je prvi u ideji da verovatno ima najtopliji i obojeniji zvuk Unico Due zbog lampi u pretpojacalu.
Voleo bih da cujem vase misljenje, pogotovu onih koji su imali prilike da cuju vise ovih pojacala.
Ukoliko imate bolji predlog, svakako mi preporucite.
Slusam muziku preko Tidala tj streaming platformi i gramofon ponekad. Ostalo mi nije bitno.
Tako da cu kupiti neki eksterni streamer. moze i tu preporuka.
Hvala i ne zamerite ako postavljam pocetnicko pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i tebi. 

Onako na prvu, Naim bi trebalo da bude pun pogodak. 

Ali ako Nait i Unico više nisu na stanju, pitanje je da li će ih uopšte još biti. Treba se raspitati kod distributera. Ako neće, da ne gubiš vreme gledajući na tu stranu. 

Marantz bi sa svojim "laid back" zvukom mogao malo prići onome što tražiš i sasvim sigurno bi imao dovoljno rezerve snage za Focus 160. Iskoristi priliku dok je još na stanju, pa ponesi svoje kutije u salon. Naravno da neće biti zvuk kao kod kuće, ali će valjda biti dovoljno informativan da možeš da doneseš odluku zbog koje se posle nećeš kajati. 

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Dushawn said:

Hteo bih nesto toplije i sa vise dubine

Može li malo pojašnjenje na šta se ovde misli, više bass-a, dublja zvučna slika ili nešto treće...

Dynaudio traži autoritet od pojačala, sa njim ide Primare, Electrocompaniet (ECI1 je odličan ali mator amp, ja da tražim klasičnog integralca, lično bih išao bih na njega ali treba računati i na čišćenje i refresh, ima godina...) i sl, ima ih zadovoljnih i sa Roksan ampovima (nisam slušao taj kombo pa ne mogu da komentarišem).

Link to comment
Share on other sites

Naim sam slusao u vise navrata sa DY i to radi odlično. Sa lampama je DY uglavnom bio promašaj. Čak i dosta skupim.160 sam slusao, lepo zvuči. 

Edit: Slušao sam sa Moon ampom, ako se uklapa u budžet neki probaj i to. 

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Ja bih preporucio da se cuje uz Dynaudio a u tom ili bliskom rangu cene:

Hegel H120

Exposure 3510

Ima na stanju.

@edit

preporuka za strimer:

u visem rangu Matrix Audio,

u nizem Cambride audio.

Takodje, ima na stanju.

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja topli zvuk lampasa, ali nemam mogucnost da ih stavim u sistem, pa mi je prvi u ideji da verovatno ima najtopliji i obojeniji zvuk Unico Due zbog lampi u pretpojacalu.

 

s jedne strane dobro,s druge strane nije dobro sto su lampe u pretpojacalu :D...dobro s jedne strane sto se mozes poigrati sa tzv tube rolling-om,pa mozes fino u zavisnosti od toga koje lampe ces stekati a pretpojacivacku sekciju prilagodjavati zvuk celog pojacala prema svom ukusu,s druge strane, upravo ovo ti moze otici na gangrenu..

 

Secondo sto je prijasnja generacija od Due,sam ja imao 2x u sistemu,razlike nebo i zemlja,u zavisnosti od toga koje su bile lampe u pretpojacalu (original ili Tungsram)

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao priliku da slusam navedena pojacala ali mogu da podelim svoje iskustvo u vezi Exposure 3510 i Dynaudio Focus 340 i to radi odlicno.

Pre ovih zvucnika sam imao Sonus Faber Concerto i JBL XPL 140 ali Dynaudio je legao najbolje iako sam sumnjao da li ce se pojacalo "snaci".

Prethodni vlasnik zvucnika je slusao Exposure 3010, model pre mog ali ista snaga i Hegel 190 koji je jaci od Exposure i po njemu je Hegel bolje "legao".

Od Hegela sam slusao model 390 i to bas lepo radi ali je za mene preskupo.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pomoci i na preporukama!
Electrocompaniet ECI 3 i ECI 4 sam gledao i ranije ali koliko sam video nema Phono izlaz.
Exposure 3010 S2D sam takodje ranije gledao i imao preporuke a kako vidim 3510 je naslednik ili vrlo slicno?



 

Link to comment
Share on other sites

Exposure 3510 je vrhunsko pojačalo i pravi izbor za Dynaudio. Kolega Miksajlo je pomenuo kombinaciju sa Dynaudio Focus 340, slušao sam to kod njega, to radi vrhunski blago rečeno, Expo to pogoni bez problema, ima snage na pretek. Ali nije samo stvar u snazi nego je izvanredan tonski balans i sinergija, transparentnost, brzina, vazduh oko instrumenata, a samim tim dubina i širina scene.

Plus kolega Miksailo i još jedan audiofil iz Valjeva, nisu bili lenji,a i pokazali su zavidan nivo entuzijzma, pa su taj Focus 340 doneli kod mene na slušanje i naravno 3510. Ja imam Exposure 3010S2D, pa smo iz prve ruke uporedili ta dva pojačala, mada smo ih slušali i ranije više puta, što kod nas što u salonu kod distributera, ali nikada uporedno. Mi smo hteli da ovaj Focus čujemo u malo većoj prostoriji, jer ipak je to impozantan, velik i moćan zvučnik.

Oba pojačala su fenomenalna, odličnog zvuka i vrhunske izrade, vrlo sličnog zvuka, stim što je noviji model 3510 još za nijansu transparentniji i otvoreniji, tako da mislim da je kupovina oba modela pun pogodak. 3510 je aktuelni model, ima ga naravno kod distributera, dok je 3010S2D poslednja verzija ovog uspešnog pojačala, nije više u ponudi, može da se kupi korišćeno, mada je retko u ponudi, uglavnom se vlasnici retko odlučuju na prodaju, sobzirom da treba dodati mnogo para da se kupi nešto značajno bolje.

I još jedna ilustracija kvaliteta Exposure-a, ja trenutno sa njima imam Magneplanar MG12QR, to je odlična kombinacija radi samo tako Expo to tera sa lakoćom, ne bih pisao hvalospeve, oni koji su čuli ako žele neka napišu, mada to nije tema 

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, microfarad said:

Glas za Electrocompaniet ECI 3 

Lampaski topao zvuk. Bas ono sto trazis... 

Tranzistorac prelepog izgleda😍

ECI3 je odlično pojačalo,ja lično mnogo volim Electrocompaniet,  ali mislim da mu za ovaj zvučnik fali snage, on je u klasi Exposer 2010 tj 2510, ali svakako treba probati

Link to comment
Share on other sites

Sad sam se setio videvsi sliku sa tog sajma.

Pa lepo je to sviralo ali ja licno ne bih koristio cevi sa tim kutijama.... msm falilo je malo brzine u ritmu, utegnosti u niskim fr.... bar dok sam bio u prostoriji i slusao.

Exposure sam slusao u nekim drugim sistemima i mislim da je to dobra preporuka, s obzirom na Dynaudio zvucnike.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dragec said:

Iz arhive, slika je nastala 06. novembra 2011. Lele koliko godina prođe, kao da je juče bio taj sajam...

Dakle Focus 160 + piše na panou šta sve :D

IMAG0327.jpg

Hvala za ovo.
Sin graditelja mi je dobar drugar. On mi je i preporucio ove zvucnike jednom, bas zbog tog sajma. Naravno sada u mojoj reziji je to drugacije skroz.
Voleo bih da nadjem taj njegov sistem, ali nazalost od kako mu je otac preminuo, ne bave se proizvodnjom vise...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, SUROKVL said:

Exposure 3510 je vrhunsko pojačalo i pravi izbor za Dynaudio. Kolega Miksajlo je pomenuo kombinaciju sa Dynaudio Focus 340, slušao sam to kod njega, to radi vrhunski blago rečeno, Expo to pogoni bez problema, ima snage na pretek. Ali nije samo stvar u snazi nego je izvanredan tonski balans i sinergija, transparentnost, brzina, vazduh oko instrumenata, a samim tim dubina i širina scene.

Plus kolega Miksailo i još jedan audiofil iz Valjeva, nisu bili lenji,a i pokazali su zavidan nivo entuzijzma, pa su taj Focus 340 doneli kod mene na slušanje i naravno 3510. Ja imam Exposure 3010S2D, pa smo iz prve ruke uporedili ta dva pojačala, mada smo ih slušali i ranije više puta, što kod nas što u salonu kod distributera, ali nikada uporedno. Mi smo hteli da ovaj Focus čujemo u malo većoj prostoriji, jer ipak je to impozantan, velik i moćan zvučnik.

Oba pojačala su fenomenalna, odličnog zvuka i vrhunske izrade, vrlo sličnog zvuka, stim što je noviji model 3510 još za nijansu transparentniji i otvoreniji, tako da mislim da je kupovina oba modela pun pogodak. 3510 je aktuelni model, ima ga naravno kod distributera, dok je 3010S2D poslednja verzija ovog uspešnog pojačala, nije više u ponudi, može da se kupi korišćeno, mada je retko u ponudi, uglavnom se vlasnici retko odlučuju na prodaju, sobzirom da treba dodati mnogo para da se kupi nešto značajno bolje.

I još jedna ilustracija kvaliteta Exposure-a, ja trenutno sa njima imam Magneplanar MG12QR, to je odlična kombinacija radi samo tako Expo to tera sa lakoćom, ne bih pisao hvalospeve, oni koji su čuli ako žele neka napišu, mada to nije tema 

Hvala za ovo, definitivno sam se odlucio za Exposure, videcemo samo koji model, da li stariji ako naleti ili da sacekam i kupim novi u nekoj buducnosti.
Svakako Roksan i Monitor Audio idu na oglase.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, SUROKVL said:

ECI3 je odlično pojačalo,ja lično mnogo volim Electrocompaniet,  ali mislim da mu za ovaj zvučnik fali snage, on je u klasi Exposer 2010 tj 2510, ali svakako treba probati

Naravno dragi kolega dobro zboris. Covek je rekao da voli lampaski zvuk pa sam zato pomenuo Eci3. Dynaudio zvucnici traze dosta struje, posedovao sam Focus 220 i sto sam im potentnije pojacalo ponudio to su bolje svirale. Sa Krell kav300i su bas dobro zvucale. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala svima jos jednom, a posebno @Sonichammer na preporuci!
Uzeo sam Exposure 3010 S2D i malo je reci da sam odusevljen...
Pojacalo je tako lepo napunilo Dynaudio Focus 160 da sam totalno iznenadjen promenom u odnosu na Roksan Attessa.
Prethodno pojacalo sam morao da pojacam 20-30% vise da bih bio na istom nivou jacine, o punoci zvuka da ne pricam...
Ovo je to sto sam trazio od pojacala koje nije lampas!
Nisam trenutno bio u situaciji da kupim Exposure 3510, koje verujem bolje jos zvuci i lepse je ali dobro, ima vremena :)
Svakako hvala svima na vremenu i preporukama :)

Link to comment
Share on other sites

Odlična kupovina, za te i za mnogo veće pare teško je naći bolje.

Imam i sam isti model i ne pada mi napamet da ga menjam, a poznato mi kako puni Fokus 340, probali smo kod mene, a takođe kolega čiji je taj Focus 340,  ima 3510 mogu samo da ti kažem da je to dobitna kombinacija na duže staze.

Kod mene 3010S2D trenutno radi sa Magneplanarima, da ne pišem kako ko je čuo zna o čemu pričam. A probali smo još štošta od zvučnika

Čestitke na kupovini napravio si odličan izbor :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...