Jump to content


Yamaha R-N600A


snatch

Recommended Posts

Bacila samo oko (a uskoro ću i uvo kod distributera) na streaming pojačalo Yamaha R-N600A . Malo mi remeti koncepciju što nema digitalne izlaze zbog eventualno budućeg unapređenja ali dobro...

Potrebno mi je vaše mišljenje, da li je snaga 2x80w na 8ohm dovoljna za sobu od oko 15m2, malo nezgodnih dimenzija 2,6m x 6m? Plafon je standardne visine, oko 2,5m. Muziku ne slušam preglasno. U nedoumici sam jer čitala sam da za manje sobe ne treba uzimati prejaka pojačala i njima odgovaraujuće zvučnike, a nailazila sam i na informacije da ako se muzika ne sluša preglasno baš tada je potrebno snažnije pojačalo kako bi izvuklo što više detalja na manjim glasnoćama.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@zek Kad bi ova yamaha imala digitalni izlaz mogla bi možda u nekom kasnijem periodu da se poveže na bolji DAC i pojačalo i da služi samo kao streamer. Možda bi do tog trenutka već bila zastarela kao streamer, ali eto volela bih da ima tu mogućnost za svaki slučaj. U stvari, već sad bih mogla tako da je koristim jer imam DAC/Amp za slušalice pa bih mogla da biram da je povežem sa njim i digitalno, a ne samo analogno.

Link to comment
Share on other sites

Rekla sam već da bih na proleće kupila zvučnike. Ovo sa digitalnim izlazom mi je bilo zgodno da ima kao opciju.

A da li bi neko mogao da mi pomogne da otklonim ovu nedoumicu:

8 sati ranije, snatch said:

Potrebno mi je vaše mišljenje, da li je snaga 2x80w na 8ohm dovoljna za sobu od oko 15m2, malo nezgodnih dimenzija 2,6m x 6m? Plafon je standardne visine, oko 2,5m. Muziku ne slušam preglasno. U nedoumici sam jer čitala sam da za manje sobe ne treba uzimati prejaka pojačala i njima odgovaraujuće zvučnike, a nailazila sam i na informacije da ako se muzika ne sluša preglasno baš tada je potrebno snažnije pojačalo kako bi izvuklo što više detalja na manjim glasnoćama.

Ovo mi je važnije od toga da li ima digitalni izlaz.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, snatch said:

Bacila samo oko (a uskoro ću i uvo kod distributera) na streaming pojačalo Yamaha R-N600A . Malo mi remeti koncepciju što nema digitalne izlaze zbog eventualno budućeg unapređenja ali dobro...

Potrebno mi je vaše mišljenje, da li je snaga 2x80w na 8ohm dovoljna za sobu od oko 15m2, malo nezgodnih dimenzija 2,6m x 6m? Plafon je standardne visine, oko 2,5m. Muziku ne slušam preglasno. U nedoumici sam jer čitala sam da za manje sobe ne treba uzimati prejaka pojačala i njima odgovaraujuće zvučnike, a nailazila sam i na informacije da ako se muzika ne sluša preglasno baš tada je potrebno snažnije pojačalo kako bi izvuklo što više detalja na manjim glasnoćama.

Ta Yamaha je sasvim ok, naročito za (pretpostavljam) početak. Ima dovoljno snage za prostoriju te veličine, a i pretpostavljam da ne planiraš florstendere. To što hoćeš prvo amp, pa onda zvučnike - nije problem. Odnekud moraš krenuti, a onda vremenom uviđaš i učiš nove stvari, jer je, opet, pretpostavka da ti to neće biti poslednji amp i poslednji zvučnici u životu. Put je cilj. Ili opcija 2 - samo uživaš u muzici i baš te briga za specifikacije.

Kad odeš kod distributera, isprobaj i druga pojačala sličnih mogućnosti i cene - Bluesound, NAD itd. I zanemari dizajn koliko god možeš. Ono što je dobro - to je i lepo.

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam pre 2 godine R-N800A kad sam imao ideju da bi mi možda takav setup odgovarao, u kombinaciji sa nekim MA Silver bookshelf. Lepo se to čulo, ali sam čuo i NAD C368 sa BluOS karticom (streamerom) koji je za iste pare imao zvuk koji mi se malo više svideo. Yamaha pravi vrlo solidne pojačavačke stepene i R-N600A je više nego dovoljno snažan da pokrije tih 15 kvadrata. Tu je daleko veći problem za kvalitet zvuka sam oblik prostorije nego izbor HiFi komponenti.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Zvukoljub said:

Ta Yamaha je sasvim ok, naročito za (pretpostavljam) početak. Ima dovoljno snage za prostoriju te veličine, a i pretpostavljam da ne planiraš florstendere.

Nisam planirala floorstandere za ovu sobu. Smatrala sam da su mi dovoljni bookshelfovi, ali nisam bila sigurna jer sam nailazila na oprečne informacije, pa sam za svaki slučaj pitala.

1 sat ranije, Zvukoljub said:

To što hoćeš prvo amp, pa onda zvučnike - nije problem. Odnekud moraš krenuti

Ja sam u stvari prvo htela streamer, da ga za sad povežem sa mojim headampom i slušalicama, pa na proleće da tražim zvučnike i pojačalo. Pošto je prethodni Yamahin streamer, čije su mi funkcionalnosti i dizajn odgovarali, zastareo, nadala sam se da će izbaciti unapredjeni sa sličnim dizajnom, ali za sada samo all in one rešenja izbacuju. 

15 minuta ranije, Zvukoljub said:

Kad odeš kod distributera, isprobaj i druga pojačala sličnih mogućnosti i cene - Bluesound, NAD itd. I zanemari dizajn koliko god možeš. Ono što je dobro - to je i lepo.

Naravno, najbitniji mi je zvuk. Ako mi se ne svidi zvuk, sigurno je neću kupiti zato što mi je lepa.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Zvukoljub said:

800A je novi model, verovatno si slušao 803. A 368+BluOS jeste bolji, ali je i mnogo skuplji od 600A.

NAD 368 je sad na sniženju, ali mi se ne svidja što nije kompatibilan i ne može da se unapredi sa novim MDC2 BluOS D. Novi BluOS modul ide u NAD 389 koji je još skuplji

Link to comment
Share on other sites

Razmišljala sam i o tome pogotovo što mi je širina sobe samo 2,6m pa ako bi stavila zvučnike uz duži zid i odbila ih pola metra, to bi skoro bio nearfield.
Онда окрени за 90° и остаће део собе за неке друге намене.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, giZ_Mo said:

Онда окрени за 90° и остаће део собе за неке друге намене.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Ne mislim da je loše što bi bio nearfield jer većina tih aktivnih zvučnika su studijski monitori i predvidjeni su za tu blizinu

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, snatch said:

Razmišljala sam i o tome pogotovo što mi je širina sobe samo 2,6m pa ako bi stavila zvučnike uz duži zid i odbila ih pola metra, to bi skoro bio nearfield.

Daj neki crtež rasporeda stvari u sobi.

31 minuta ranije, giZ_Mo said:

Онда окрени за 90° и остаће део собе за неке друге намене.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

I poslušaj Gizma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...