Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Videćemo šta će uraditi danas.

Evo malo subjektivnog izveštavanja.

Znam da se u ovim prilikama baš i ne mari za radno raspoloživ deo društva ali da koncert nedeljom bude najavljen u 22h... pa da u pola 23h krene da se namešta predgrupa(?)... spavao sam tri sata (jbg, posle svirke sam bio pod utiscima). Pitanje današnje produktivnosti onih koji su morali da se vraćaju za BG nakon koncerta neću ovde postavljati. :listen

Srećom, predgrupa je odvalila. NiÅ¡ta originalno ali baÅ¡ lepo odsvirano a lepo se i Äulo. Volim takav zvuk gitare. JoÅ¡ ne znam koji je bend nastupio kao predgrupa, ako neko zna (ras?) neka postavi da ne moram da istražujem.

ÄŒini mi se da su Radio Moscow bili dobro raspoloženi: prženje od poÄetka do kraja s tim Å¡to su pri kraju bili malo raskalaÅ¡niji. Nakon predgrupe, gitara Radio Moscow mi je zvuÄala priliÄno loÅ¡e, sve mi je zveÄalo u uÅ¡ima. Ne znam da li su hteli taj lo-fi ugoÄ‘aj ili je neko neÅ¡to zeznuo. Tek posle se malo proÄistio zvuk gitare. PriliÄno se izdvojio onaj mladi bubnjar, valjda hoće da se nametne, i to je sinoć baÅ¡ dobro doÅ¡lo.

Lazino Tele: mislim da 95% prisutnih nikada ranije nisu Äuli za RM (niÅ¡ta Äudno), a video sam i neke koji su zasigurno zalutali. Publika je bila raspoložena ali je malo njih reagovalo na ono Å¡to bend radi.

Kad se sve uzme u obzir, moj utisak je negde na 70%.

Ono što ne bih ocenjivao je susret sa dobro raspoloženim rasom i uvek raspoloženim i pomalo zagonetnim zbrujicem. :listen

Link to comment
Share on other sites

Parker G. (Radio Moscow) je dugo nameštao zvuk gitare i mislim da je (bar u prvoj trećini koncerta) bio tih, a sumnjam da je to želeo. Sudim po zvuku novog albuma, a i po koncertu iz Bgd-a od pre par dana.

Predgrupa je Rough Blue.

Sramota me i da kažem kako sam najmanje sedamnaest puta pitao za njihovo ime, a da stvar bude crnja basistu dobro poznajem.

Svirali su kao predgrupa za Left Lane Cruiser u septembru proÅ¡le godine i moram reći da tada nisam bio najsrećniji. Znam da su u meÄ‘uvremenu dosta svirali po Srbiji i to se izgleda isplatilo. U Novom Sadu su bili odliÄni!

Hvala domaćinima na gostoprimstvu, pa izvol'te u Beograd, pružite mi priliku da se revanširam.

Link to comment
Share on other sites

Predgrupa je Rough Blue.

Sramota me i da kažem kako sam najmanje sedamnaest puta pitao za njihovo ime, a da stvar bude crnja basistu dobro poznajem.

Svirali su kao predgrupa za Left Lane Cruiser u septembru proÅ¡le godine i moram reći da tada nisam bio najsrećniji. Znam da su u meÄ‘uvremenu dosta svirali po Srbiji i to se izgleda isplatilo. U Novom Sadu su bili odliÄni!

Ako smem dodati, dosta bolji od RM :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Arena, 02. Septembar, Leonard Cohen

Ili da citiram Glas javnosti koji kaze:

"NJegov prvi album „Songs of Leonard Cohen“ iz 1967. godine otkrio je svetu njegov nesumnjivo ogroman talenat, a tu su se našle pesme poput „Suzanne“ - jedne od njegovih najpopularnijih numera, zatim „Sisters of Mercy“, „So Long, Marianne“ i „Hey, That’s No NJay to Say Good“ koje su već odavno klasika."

No Njaj, no Njaj....

post-3513-128510828216_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Depeche Mode otkazali Beograd :lol:

Depeche Mode" je otkazao joÅ¡ Äetiri nastupa na svojoj turneji zbog bolesti pevaÄa Dejva Gahana, Å¡to znaÄi da neće biti koncerta zakazanog za 20. maj u Beogradu

Gahan, koji je zbog bolesti u utorak bio hospitalizovan u Atini, otići će u Sjedinjene AmeriÄke Države radi daljeg leÄenja gastroenteritisa.

Otkazani su i nastupi u Bukureštu, Sofiji i Zagrebu. Prethodno nisu održani koncerti u Atini i Istanbulu.

"U ovom trenutku, osnovna Dejvova briga je da povrati svoje zdravlje i da nastavi turneju Å¡to je pre moguće," navodi se u izjavi, uz poruku obožavateljima da zadrže karte za otkazane koncerte i saÄekaju obaveÅ¡tenje o promenjenim terminima.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Summertime Jazz Festival 09, Beograd

Sava Centar 3. do 23. Jula 2009.

Sinead O'Connor

Velika Dvorana

03. jul, 21.00

Cena ulaznica: 2.300, 2.600 i 2.900 din od 17. marta

Popularna irska pevaÄica Å inejd O’Konor nastupiće 3. jula u „Sava centru†u okviru „Summertime festivalaâ€.

Å inejd O’Konor koja je roÄ‘ena 1966. u Dablinu, muziÄku karijeru je zapoÄela 1984. kao pevaÄica benda „Ton Ton Macouteâ€. Prvi solo album „The Lion and the Cobra†je objavila 1987, a veliki hit sa ove ploÄe je postala numera „Mandinkaâ€. Velika svetska zvezda O’Konor postaje 1990. nakon albuma „I Do Not Want What I Haven’t Got†koji je najavio megahit „Nothing Compares 2 Uâ€, pesma koja je obeležila karijeru irske pevaÄice specifiÄnog glasa. Sa ploÄe koja je prodata u viÅ¡e od sedam miliona primeraka, izdvojili su se i singlovi „Three Babies†i „The Emperor’s New Clothesâ€.

*****

Le Freylekh Trio

04. jul, 21.00

Letnja bašta

Cena ulaznica: uskoro

Frelek trio (Le Freylekh Trio) je nastao iz susreta Žaka Gandara, violiniste klasiÄnog obrazovanja sa mnogobrojnim nagradama,i braće Tome i Davida Fetermana, samoukih muziÄara (gitarista i kontrabasista) poljskog i rumunskog aÅ¡kenazkog porekla.

Trio je osnovan krajem 2001. godine, sa idejom da izvodi «klecmer» muziku, muziku nomadskih istoÄnoevropskih evra - u kojoj osnovnu ulogu igraju improvizacija i sloboda i da je obogati improvizacijom i meÅ¡avinom razliÄitih muziÄkih žanrova.

Frelek trio predstavlja modernu verziju takve slobode i stavlja akcenat na nomadski aspekt ove muzike, težeći otvorenoj kulturi i mešajući klecmer sa malo džeza, flamenka, roka ili ciganske muzike.

ÄŒlanovi Trija Frelek oživljavaju duh klecmera tokom Äitave godine, svake sedmice, na koncertu, po kućama, na festivalima, na disku ili u studiju, Å¡to ih Äini jednom od najprofilisanijih klecmer grupa Francuske.

*****

David Byrne

08. jul, 21.00

Vellika dvorana

Cena ulaznica: 2300, 2600 i 2900 din.

Nekadašnji frontmen grupe Talking Heads, legendarni David Byrne, nastupice 8. jula u Sava Centru, u okviru Summertime Festivala 2009.

ReÄ je o ekskluzivnoj turneji pod nazivom “Pesme Davida Byrnea i Briana Enoa†, na kojoj će David Byrne pevati pesme sa njihova dva zajedniÄka projekta : “My life in the bush of Ghosts†i “Everything that happened will happen todayâ€, ali i pesme sa prva tri albuma grupe Talking Heads, pa će repertoar biti u stilu “The Best of Talking Headsâ€.

Koncert će organizovati Sava Centar i Avalon Produkcija iz Skoplja.

*****

Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten

09. jul, 21.00

Velika dvorana

Cena ulaznica: uskoro

U eri stvaranja velikih sportskih drim-timova ostvaren je san velikog broja istinskih muziÄkih sladokusaca i ljubitelja bas gitare – ujedinila su se u studiju i na sceni tri muziÄka giganta i heroja elektriÄnog basa - Stanley Clarke, Marcus Miller i Victor Wooten. Prvi put su nastupili zajedno na koncertu u Äast dodeljivanja nagrade koja je Stenli Klarku dodeljena za životno delo na polju umetnostii sviranja bas gitare, oktobra 2007. godine. Reakcije prisutnih 900 srećnika bile su takve da je navedeni seÅ¡n ubrzo prerastao u SMV projekat. PoÄetkom 2008. uÅ¡li su u studio i snimili CD pod nazivom â€Thunder†posle Äega su krenulli na letnju i jesenju turneju tokom iste godine. Koncertni nastupi tri žive legende bas gitare i njihovog pratećeg benda su Å¡irom sveta, gde god su nastupili, izazivali pravu buru oduÅ¡evljenja, tako da se promotivna turneja njihovog albuma prvenca nastavila i u 2009. godini. Zahvaljujući tome imaćemo priliku da posle izvanrednog nastupa Marcus Miller benda, na proÅ¡logodiÅ¡njem Summertime festivalu ponovo Äujemo i vidimo velikog majstora elektriÄnog basa, ali ovaj put u pratnji dva niÅ¡ta manja velikana tog instrumenta- Stanley Clarka i Victor Wootena.

*****

George Benson

Velika Dvorana

23. jul, 21.00

Cena ulaznica: 2500 i 2900 din.

LEGENDARNI GEORGE BENSON PRVI PUT U BEOGRADU

Svestrani ameriÄki muziÄar, legendarni jazz i funk gitarista, kompozitor i pevaÄ GEORGE BENSON nastupiće u Sava Centru 23. jula ove godine.

RoÄ‘en 22.marta 1943. u Pitsburgu, Pensilvanija, karijeru je zapoÄeo kao jazz gitarista.

Tokom duge i plodne karijere sarađivao je sa nizom velikana jazz muzike od Lonnie Smitha i Ronnie Cuber-a, pa do legendi kao što su Miles Davis, Quincy Jones, Chet Atkins i Al Jarreau.

ViÅ¡estruki dobitnik nagrade “Grammyâ€, snimio je ukupno preko 60 albuma od kojih je niz prodat u “Platinastim†ili “Zlatnim†tiražima.

Å iroj muziÄkoj publici poznat je i kao pevaÄ niza pop i R&B hitova kao Å¡to su: "Give Me the Night", "Lady Love Me (One More Time)", "Turn Your Love Around", "Inside Love(So Personal)", "In Your Eyes", ili "This Masquerade".

Organizatori Beogradskog nastupa su Sava Centar i Avalon Produkcija a koncert će biti održan kao specijalni program Summertime festivala 2009.

Informacije vezane za poÄetak prodaje i cene ulaznica za koncert George Benson-a biće dostupne javnosti uskoro.

*****

B92

SC

post-1794-128510843636_thumb.jpg

post-1794-128510843642_thumb.jpg

post-1794-128510843647_thumb.jpg

post-1794-128510843652_thumb.jpg

post-1794-128510843708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Depeche Mode otkazali Beograd :cheers

Depeche Mode" je otkazao još četiri nastupa na svojoj turneji zbog bolesti pevača Dejva Gahana, što znači da neće biti koncerta zakazanog za 20. maj u Beogradu

Gahan, koji je zbog bolesti u utorak bio hospitalizovan u Atini, otići će u Sjedinjene Američke Države radi daljeg lečenja gastroenteritisa.

Otkazani su i nastupi u Bukureštu, Sofiji i Zagrebu. Prethodno nisu održani koncerti u Atini i Istanbulu.

"U ovom trenutku, osnovna Dejvova briga je da povrati svoje zdravlje i da nastavi turneju što je pre moguće," navodi se u izjavi, uz poruku obožavateljima da zadrže karte za otkazane koncerte i sačekaju obaveštenje o promenjenim terminima.

I nada je otegnula papke...

Link

Link to comment
Share on other sites

Petak, 26. jun od 19:30 - kulturni centar 'Grad' (Braće Krsmanović 4)

Pod sloganom 'Zajedno protiv torture', obeležava se svetski dan za podršku žrtvama torture.

Sviraju:

-Rough Blue (Mladenovac);

-Ragman (Novi Sad);

-Å majser (Beograd);

-Corrosion (Novi Sad);

-PopeÄitelji (Kragujevac)

i zvezde veÄeri: The Singing Loins, (Medway, UK)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... ne znam da li da vam kazem.

Tice se ove O'Connor. Pa, ona... vise ne izgleda kao na tim slikama (blago receno). Slucajno video skoro neki dokumentarac o njoj, pevala u nekoj folk kafancini, i prenerazio se; pretvorila se u pravu tetku-muskaracu :D. E sad, da li je i cenjeni joj glas transmutirao, ne bih znao (jer ne slusam tv dok slusam sistem :ruganje ).

Cisto da se neko ne iznenadi... :D

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...