Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

HK 990 se grejao jer na malim snagama radi u A klasi. Tek kad se pojača, prelazi u AB.
Mislim da se sva pojačala koja rade u A klasi greju.
Delija, da li se greje A21?
Mislim da nisi u pravu. Naim je vodeći upravo zbog filozofije trafoa, kao i regulacije struje kroz čitav sistem putem petožilnih konektora. Nije HK990 jedini Harman koji se grije, čak bih prije rekao da je pravilo.
Čak i malecki (ali teški) Atom je hladnokrvan i u Podgoričkim ljetnim danima, dok guram relativno zahtjevne Bowerse, u prostoriji od 26kvadrata.
be56886dcc3f86f4d689d6d189cc657f.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da i ti Delija voliš da se bas čuje kako treba. To je karakteristično za HK pojačala.

Verovatno da to dobro radi i Parasound, jer je to na neki način ista američka škola.

Inače, imao sam HK990 10 godina. Kupio sam ga od Zorana Karapandžića. Bio je skoro nov.

Dva puta sam morao da ga nosim kod Voje u Beograd zbog grejanja. Prvo jedan kanal, pa drugi, Voja je to sredio. Na Voju me je uputio Zoran, koji mi je  i prodao Harmana. Sada sam prodao Harmana u savršenom radnom stanju, ekstra očuvanog, kao iz radnje.

Link to comment
Share on other sites

Хмм... поквари... у сваком случају биће боља него само са 818. Питај за пробу, купиш гајбу пива, окренеш прасе на жару, неки кромпир, мезе уз салату... могу и ја да се прошетам чисто да чујем... :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Miroljub said:

Ovo sam pitao da bih eventualno saznao koliko će pretpojačalo u mom Onkyu da pokvari zvučnu sliku ukoliko ga koristim neko vreme sa A21 kao izlazom.

Naravno dok ne dođem do P6. To može i da potraje neko vreme.

Tako ga i ja trenutno koristim.

Poboljsava znacajno izlaz risivera, koji je prilicno visoka klasa - Anthem MRX 720.

Link to comment
Share on other sites

Od kad sam prodao HK 990 i sve povezao na Onkya, slušanje je postalo baš otužno.

Posle HK 990 sve je smuljano, i srednji, i visoki, a bas katastrofa. Moj UNISON UNICO CDE prosto je nestao, gotovo da ne slušam muziku sa Cd-a. Pustim sa kompa sa Youtuba nešto tek da nije tišina.

Link to comment
Share on other sites

Да... али, код авр је да сваки канал може испоручити ту снагу када се оптерети само тај канал. Када се оптерете сви снага значајно пада. Уз то ипак и класа и делови унутар авр од 1200е и снагаша од 3300е није за упоређивање.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da kada se pojavi neko ko želi da kupi neki uređaj za cifru preko 2500evra, niko više ne pita ni kolika je prostorija u kojoj će se slušati, ni koji je oblik prostorije i kakav je razmeštaj zvučnika. Ako sam dobro shvatio  

6 sati ranije, Miroljub said:

E sada mene recimo interesuje ima li smisla uložiti toliko novca ako će raspored zvučnika i suba biti kao na snimku?

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Delija said:

U tom slucaju ti je Parasound jedno od (jako) retkih resenja koje nudi bass management (high-pass filter) iliti pravu integraciju subwoofer-a i integraciju u HT sistem. To vazi i za HINT i za P6.

I meni su subwoofer-i mandatorni, pa sam se ujedno odlucio da "malo" povecam "ulog" i zapucao na visestruko skuplji Devialet. Videcemo da li sam se zeznuo :)

 

Delija,

Ako se ne varam REL nudi poseban nacin povezivanja svojih SUBova (i integracije) i to tako da se ulaz u SUB vezuje direktno na terminale izlaznog pojacala - paralelno zakacenim zvucnicima. Zbog velike impedanse ulaza SUBa (ako me secanje sluzi: 150K) onda ta integracija radi bez da stvara probleme stereo zvucnicima. Na taj nacin je moguce zakaciti REL SUB na bilo koje pojacalo. REL cak preporucuje takav nacin povezivanja svojih SUBova.

E sad, rekavsi ovo, nisam siguran sta podrazumevas pod "pravom integracijom" ....

Link to comment
Share on other sites

Подразумева да се звук сече тј да се предњи звучници, а тиме и појачало, растерете суб тонова. Већ је писао о сличној ситуацији неколико постова раније.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, gvlada said:

Подразумева да се звук сече тј да се предњи звучници, а тиме и појачало, растерете суб тонова. Већ је писао о сличној ситуацији неколико постова раније.

Pitanje je sta je bolje ako postoje podnostojeci, trosistemski, zvucnici za prednja dva kanala. Oni su nastimovani da rade sa punim frekv. opsegom, odnosno integracija bas i srednjeg podrucja je namestena. Dodatna dva izvora basa nisu na odmet. Ali to bi verovatno trebalo isprobati i videti kako u konkretnim uslovima radi ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...