Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

8 minuta ranije, sondek said:

Ma integrisano je savrseno sto se tice baseva nigde ni traga da tu rade odvojeno neki zvucnici vec bas itegrisano,tj.kao jedan.Tu u bassu i ne ocekujem nikakav napredak,niti bih tu ja nesto menjao.U srednjim i visokim bi i prizeljkivao i trebalo bi biti po svakoj logici.Dak je bolji,amp je bolji ...jedino sto se nikad ne zna to je kako ce se sve uklopiti zajedno.Ne pratim dovoljno pazljivo da li je isti amp kao Filipov,Ringetov ali ja bi svakako to uvek probao,zamolio kolegu , distributera...veliki su novci.

Nije isti. Nazalost. Pazarim najnoviju reinkarnaciju Filipove 400-tke - Expert 440 Pro. Nema trika to da probam nigde u Srbiji :(

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

U rangu sistema u kojima se koristi (reda velicine max 6-7k evra) - nema dovoljno veliki negativan efekat.

Da mislim da je idealan, pazario bih njega, a ne skoro 10 puta skuplji Devialet.

 Apsolutno posteno! Ja se samo pitam da li je i za OP-a pametno da izabere pojacalo koje ima high-pass filter, bez da ijedno cuje, samo zbog cinjenice da ima taj filter....

Link to comment
Share on other sites

Da podsetim, Parasound A21/A31 je Stereophile A klasa pojacala. Parasound HINT je Stereophile A klasa integralaca. Parasound P7 je Stereophile A klasa pretpojacala. Znaci, vrhunske sprave.

Moji stereo zvucnici i sub-ovi su zajedno 15k evra. Ipak su malo visa klasa od Miroljubovih i zasluzuju malo ozbiljniji ostatak sistema. Bar tako mislim - mozda i gresim :) 

Do sada mi je preamp, DAC i streamer bio Anthem MRX 720 AVR, koji koliko god da je dobar za AVR, ipak nije hi-end stereo sprava.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Delija said:

Niko nije bio u iole skorije vreme osim pomenute dvojice. Filip i Zexx su bili previse odavno. Morace ponovo da svrate, definitivno.

I Toza, a pogotovo Nomi su bile previse odavno, iako nakon Filipa i Zexx-a. U odnosu na tadasnji sistem - razlika je velika.

Ma sve je to u redu.. nego čim te Sondek hvali to je nešto sumLJivo :D

Jedan od najvećih apgrejda za svaki sistem je da biraš koga zoveš na slušanje :D

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Delija said:

Nije isti. Nazalost. Pazarim najnoviju reinkarnaciju Filipove 400-tke - Expert 440 Pro. Nema trika to da probam nigde u Srbiji :(

Jbg.steta.Mozda bih bar pitao Filipa,ipak je to ta "skola zvuka".Ja volim to nosanje sprava slabo treniram u zimskom periodu,pa sam nosao 25kg ovih dana,a i meni su donosili ampove,dakove,linn streamere, predpojacala i ja sam ostavljao na par dana.i amp i dac i zvucnike.Gramofon drugaru da proba fono sekciju.Nosili smo.jednom prilikom.Lale neat,a ja gramofon...i niko tu nista nije kupovao,prodavao. Rasčistim sebi u glavi mastarije,tako sam odustao od linn dsm,a drugom priliko cuo svoj buduci preamp...mnogo mi je znacilo,a i drugima.jbg zato smo na forumu,nisu te kutije nas kupile vec mi njih.

Link to comment
Share on other sites

 

@nkrgovic zašto se bojiš aktivne skretnice  u sadejestvu sa skretnicom na glavnim kutijama ?

Nema tu problema nikakvih ... onaj JL audio CR-1 je okarakterisan i izmeren od strane recenzenata u Stereophile-u kao potpuno transparentan , istina za ne male pare (kao nov 3.000 $ ili kao polovan izmedju 1.500 do 2.000 $)

https://www.stereophile.com/content/jl-audio-fathom-f212v2-powered-subwoofer-cr-1-crossover

Ja sam ga čuo ali bez mogućnosti da uporedim sistem sa i bez njega u kućnoj poseti ali sve u svemu komšija iz Frisco-a koji ga je implementirao je konstruktor i poslednji CEO firme Soliloquy Loudspeakers ... i dalje je u poslu ali na neki drugi način ali ima veze sa hifom i ht-om .... i dalje ima tri HiFi sistema u svojoj kući i cenim da zna šta radi .

Ipak , što se nas tiče  samo je pitanje da li je bolje investirati u CR-1 ili u odgovarajući Devialet koji u digitalnom domenu integriše subove .... a to niko ne zna . Ja samo znam da i posle desetak ozbiljnih kritičkih slušanja raznih sistema sa Devialet-om kao centralnim igračem , još uvek nisam čuo loš zvuk, bez obzira na kutije koje su bile povezane  i zbog toga mislim da ako neko kreće od nule ili ima jednu komponentu da proda , da je bolje ići na Devialet ....a ako je neko duboko zagazio (u lampe kao ja ) onda je možda pametnije uzeti polovnu CR-1 skretnicu koja može da se polovna nadje za prihvatljiv novac ... trenutnutno na HiFiSharku nema ni jednog aktivnog oglasa .

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Delija said:

Ma znam. Vi ste ludi 100% :) U pozitivnom smislu, naravno.

I Filip je drugarcina, ali ne bih ga nikako gnjavio da vuce 10k evra u spravama iz BGa do mene.

moj dac(  cca 10Kg ) je bio kod @Nomimasen-a , preamp (isto cca 10Kg) kod @sondek-a i to je bio lakši deo priče ..... nahebasmo kad je Sondek doneo onu mrcinu od njegovog cevnog snagaša, tešku i nezgodnu za prihvatiti , a ja na 3. bez lifta ., e kad nam se stomak nije raskopčao ondak , neće nikad ... jbt moraću da ugradim lift kao sledeći hifi upgrade !

Link to comment
Share on other sites

Stvarno tesko devialet poneti...mslm pita se to lepo, napravi neka klopa,druzenje... Ja ubeđivao nepoznatog tipa iz bgd pola sata da mi da amp da proba,a on me skidao s dnevnog reda.Na kraju mu ponudim 100evra i on.kaze meni me trebaju,ali ipak popusti i kaze e daces ih mom drugaru ako ne kupis.Naravno da mi je lakse da izgubim i 100eura nego se nerviram za 1000,2000..

Da mi je sad recimo neki bolji dsm ..ode stotka ...pa to ni na branju malina nema da se zaradi.

Naravno ovde na forumu treba da budu isplate samo u pivima....uostalom da vi znate kakvu klopu sremica sprema...

Link to comment
Share on other sites

  

4 minuta ranije, lalelala said:

moj dac(  cca 10Kg ) je bio kod @Nomimasen-a , preamp (isto cca 10Kg) kod @sondek-a i to je bio lakši deo priče ..... nahebasmo kad je Sondek doneo onu mrcinu od njegovog cevnog snagaša, tešku i nezgodnu za prihvatiti , a ja na 3. bez lifta ., e kad nam se stomak nije raskopčao ondak , neće nikad ... jbt moraću da ugradim lift kao sledeći hifi upgrade !

Jel teza mrcina od Django XL? :P

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, lalelala said:

moj dac(  cca 10Kg ) je bio kod @Nomimasen-a , preamp (isto cca 10Kg) kod @sondek-a i to je bio lakši deo priče ..... nahebasmo kad je Sondek doneo onu mrcinu od njegovog cevnog snagaša, tešku i nezgodnu za prihvatiti , a ja na 3. bez lifta ., e kad nam se stomak nije raskopčao ondak , neće nikad ... jbt moraću da ugradim lift kao sledeći hifi upgrade !

...a za zvucnike od 40kg si zakasnio za 5 minuta:P

P.s.najbolje sto lift niko nema

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Delija said:

  

Jel teza mrcina od Django XL? :P

to je posebna priča za rubriku verovali ili ne , ali ipak samo smo ih popeli , bez nosanja vamo tamo .... poseban hifi užitak je kad nosiš nešto negde na probu i znaš da ćeš morati i da ga vratiš , a teško ti je već kad ga spuštaš niz brdo ....

Link to comment
Share on other sites

Ma znam. Vi ste ludi 100%  U pozitivnom smislu, naravno.

I Filip je drugarcina, ali ne bih ga nikako gnjavio da vuce 10k evra u spravama iz BGa do mene.

 

Morace da valja

Kad su pre neku godinu radili dokapitalizaciju nivoa 500 miliona USD, I kad sam procitao ko je sve (firme) uložio u Devialet ne da će da Vam taj Vaš da valja nego bi trebalo da bude apsolutno najbolji jzbor.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, lalelala said:

@nkrgovic zašto se bojiš aktivne skretnice  u sadejestvu sa skretnicom na glavnim kutijama ?

 Naprotiv, lose smo se razumeli. Ja mislim. dai aktivna skretnica bila super resenje. Mene brine pasivna, tj. high-pass filter na pojacalu.

 Aktivna skretnica, po mogucstvu za sve opsege, bi, po mom misljenju, sigurno bila dobro resenje. :) Kod pasivnih, tj. filtera na pojacalu, koji su genericki a ne prilagodjeni zvucniku, me, pre svega, brine fazni pomeraj, a zatim i transparetnost istih.

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, nkrgovic said:

 Naprotiv, lose smo se razumeli. Ja mislim. dai aktivna skretnica bila super resenje. Mene brine pasivna, tj. high-pass filter na pojacalu.

 Aktivna skretnica, po mogucstvu za sve opsege, bi, po mom misljenju, sigurno bila dobro resenje. :) Kod pasivnih, tj. filtera na pojacalu, koji su genericki a ne prilagodjeni zvucniku, me, pre svega, brine fazni pomeraj, a zatim i transparetnost istih.

Svaka skretnica, aktivna ili pasivna, sem ako je odradjena još na digitalnom nivou, unosi odredjeni fazni pomeraj!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Da podsetim, Parasound A21/A31 je Stereophile A klasa pojacala. Parasound HINT je Stereophile A klasa integralaca. Parasound P7 je Stereophile A klasa pretpojacala. Znaci, vrhunske sprave.

Moji stereo zvucnici i sub-ovi su zajedno 15k evra. Ipak su malo visa klasa od Miroljubovih i zasluzuju malo ozbiljniji ostatak sistema. Bar tako mislim - mozda i gresim :) 

Do sada mi je preamp, DAC i streamer bio Anthem MRX 720 AVR, koji koliko god da je dobar za AVR, ipak nije hi-end stereo sprava.

Da li nameravaš možda da pustiš u promet i taj Anthem MRX 720 AVR?

Možda u paketu sa A21?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...