Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

8 minuta ranije, gvlada said:

Сада се расправља да ли појачало и звучници боље свирају када раде пуни опсег или када су растерећени оног најнижег дела, најзахтевнијег по питању снаге и струје, те се тај део препусти компоненти која је управо и прављена за то. Да ли да се секу или дуплирају или допуњавају... данак неискуству...

danak neiskustvu je kad se od av risivera i av zvucnika pokusava napraviti vrhunski hi fi istem,pa je tvoj pogled na stvari jedino takav moguc,ali ne sporim ga.

 

moje pojacalo nema nikakav problem sa najtezim delom spektra a ni zvucnici, sviraju precizno,kontrolisano, definisano, idu dovoljno nisko i imaju odredjen pad u db na najnizim frekvencijama ......da nema tog pada nikad ne bi ni pomislio na woofer.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Delija said:

Nije toliko problem pojacalo, vec zvucnici. Njih treba rasteretiti i ujedno osloboditi negativnih i akustickih i mehanickih uticaja najnizih frekvencija.

Jbg. ja polazim od pretpostavke da su zvučnici kvalitetno konstruisani pa im, ukoliko se obezbedi dovoljno snage, nije neophodno ''rasterećenje'' u tom smislu, a još manje mi je padalo na pamet da su zvučnici konstrukcijski tako izvedeni da su praktično mehanički neispravni. Naravno govorim o za mene ''normalnim'' nivoima glasnoće.

Probao sam sub kod sebe i to je za mene bilo izuzetno pozitivno iskustvo, ostaje mi da probam 2...

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, patason said:

danak neiskustvu je kad se od av risivera i av zvucnika pokusava napraviti vrhunski hi fi istem,pa je tvoj pogled na stvari jedino takav moguc,ali ne sporim ga.

 

moje pojacalo nema nikakav problem sa najtezim delom spektra a ni zvucnici, sviraju precizno,kontrolisano, definisano, idu dovoljno nisko i imaju odredjen pad u db na najnizim frekvencijama ......da nema tog pada nikad ne bi ni pomislio na woofer.

Јесте, правити само од авр и ав звучника (вероватно мислиш на неке сателите за 5.1 системе, ни не знаш за друго... читао си негде да постоји нешто тог типа, размишљао си, претпостављао, ово оно...) врхунски хифи систем је немогуће. Искористити квалитетне (скупље топ моделе) авр као изворе са пристојним звучницима пуног опсега и додатним појачалима је итекако могуће добити врхунски звук свог ценовног ранга. Зависно од класе да ли причамо о рангу цена 1-2к е или 10-20к е или колико год... свака роба има свог купца.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Kada su u pitanju neka ''monster'' pojačala (naročito sve popularnija D kasa sa više stotina w), nekako se više nameće pitanje integracije nego rasterećenja  

Јесте то тако у теорији али у пракси је увек боље поделити и ономе који боље ради свој посао тај део и дати.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, gvlada said:

Јесте, правити само од авр и ав звучника (вероватно мислиш на неке сателите за 5.1 системе, ни не знаш за друго... читао си негде да постоји нешто тог типа, размишљао си, претпостављао, ово оно...) врхунски хифи систем је немогуће. Искористити квалитетне (скупље топ моделе) авр као изворе са пристојним звучницима пуног опсега и додатним појачалима је итекако могуће добити врхунски звук свог ценовног ранга. Зависно од класе да ли причамо о рангу цена 1-2к е или 10-20к е или колико год... свака роба има свог купца.

ti iz Metroa 5.1 za koje sam ja samo cuo ili ovi od 20k evra koje ti imas kad av risiver glumi preamp u hi fi sistemu ogranicenog je dometa.

 

u praksi covek ima martin logane i bas modul aktivan u kome je d klasa od pre 10 godina a snagas mu je icepower as1200 i kuka hoce da prepravi logane na pasivan bas .....nadam se da ne mislis da treba da analiziramo od slucaja do slucaja.

 

svog cenovnog ranga je kljucna rec, u istom cenovnom rangu hi fi i avr, ovaj prvi drasticno bolje radi u hi fi rezimu.....obrnuto avr mnogo bolje u tom rezimu jer hi fi i ne moze tako da radi....ili i ovo trba dokazivati.

Link to comment
Share on other sites

За звучнике од 20к е постоји и авр или ав пре про истог ценовниг ранга. Хифи није стерео већ висока верност, а иста класа по звуку није исто што и ценовни ранг. Логично је да стерео компоненте, као простије од суроунд такмаца, могу бити јефтиније а да дају исти квалитет звука, ако поредимо једно и друго.

Исти ценовни ранг и иста класа (по звуку) нису исте одреднице неког ранга.

 

 

Ово више нема везе са темом. Лик већ има суб који може повезати само рца конекцијом. Има извор, има звучнике. Тражи амп којим може све то повезати. По некима треба да мења и звучнике и суб итд. Ајде...

Link to comment
Share on other sites

Iako je Delija sve lepo objasnio vidim da @Sonichammer ima neke dvojbe u smislu cene .

Zaista ovo ne mora da bude skupo i jedan takav sistem je napravio naš drugar @damic . Iako nije toliko skupo ipak moram da priznam da je pomalo komplikovano i da nije baš za svakoga , ali isto tako moram da kažem da je ugođaj fenomenalan . Ja sam na putešestvijama po USA posetio par audiofila koji su to implementirali , uz napomenu da je tamo SVS sub izuzetno povoljno kupiti a za sub integraciju ima gomila malih proizvođača koji nude elektronske podesive skretnice .

Dalje vidim da Sonic ima dvojbe u pogledu vibracija .... vibracije su pogubne za zvuk , naročito ako je u pitanju dvosistemac koji je visoko spojen ....skidanje donjih oktava sa menija blagotvorno deluje na zvuk takvih kutja. Vibracije na subu su znanto bolje rešene i ne utiču na ostale delove spektra jer je sub odmaknut i odvojen od srednjetonca i kutije glavnih zvučnika . 

Vidim da je i polemika oko toga da li su neki zvučnici pogodni za integraciju i bez skretnice , mislim da je @patason to spomenuo ... manje dvosistemske kutije imaju prirodan pad ka niskim učestanostima koji zaista može da se jako lepo uklopi sa subom uz korišćenje kontrola na samom subu i to zaista može da da lepe rezultate bez komplikovanja . E sad retke su takve kutije ...uglavnom svi proizvođači žele da iz male kutije impresioniraju kupce pa većina svira neki nabudženi bas (Dynaudio , PMC i još poneki ) kojem bi jako godilo da se odreže prema dole ...dakle nema univerzalnog recepta , sve je stvar promišljanja i uklapanja u budžet u prostor i želje ali i na kraju u mogućnosti ...

Recimo ja sam se stalno pitao koji q*rac da trošim pare na subove da mi zvuk bude kao na vašaru ili diskoteci .... šaran , jbg dok nisam malo počeo da se zanimam  sa sobnom akustikom i dok nisam shvatio da što više medjusobno pomerenih izvora daju uravnoteženiji odziv na basu .....kad sam to prvi put čuo uživo odsekao sam se koliko to lepo i decentno zvuči bez ikakavog iživljavanja i preterivanja .

Npr kod Majstora Damića sediš pored DIY suba (a ima ih 4 ukupno) i ne čuješ ga uopšte  i njegovo rešenje je potpuno nenametljivo , dok je kod Delije nešto atraktivnije u smislu prezentacije ali takođe vrhunski uklopljeno sa samo dva suba .

Što se tiče ovog pristupa neće tu biti mnogo audifila koji će krenuti ovim putem ali će se taj broj lagano povećavati vremenom ....jer i sa dva napucana zvučnika makar oni bili i petocifrene cene , zbog sobne akustike i raznoraznih problema koje ona zna da priredi , ljudi će ići na subove kako bi izravnali odziv na niskim ....jer soba negde pojača ali negde i skine i onda vam investicija deluje promašeno dok ne završite celu stvar sa npr dva suba .... to je taj crv, i djavo je tu da me tera , a jasam tu da on ne pretera , što bi reko moj komšija Đole ...

 

Link to comment
Share on other sites

To je tako jer je dobar sub relativno do apsolutno skup. Delijini sub-ovi, dva kom kostaju cca 6.000€... Ok ,razumljivo on je Delija. Sta ce siroti Grobari, Varvari, Taurunum Boys...? :)
Ima svakako i jeftinijih ali dobar sub , npr Rel Zero kosta ako se ne varam 500€ a vidim ima zagovornika multi sub resenja. Dakle “multi” x bar 500€ = skupo (ali i dobro).

Boraniju tipa subovi za HT sa “stereo opcijom” hahaha... ne uzimam u razmatranje.

Damic... kolega sa foruma, pravio covek sub-ove... ima ih koliko sam shvatio 4,5 u sistemu ALI... ima covek i znanja i vremena da se time bavi. Ja nemam. Koliko vas /nas ima?

Na stranu kako to utice na organizaciju prostora sa aspekta potodicnog zivota? Zena, deca, kucni ljubimci...

Hocu da kazem, manite se subova kao imperativa. Ko moze ($) ili ume -ok, valja. Ni je da ne valja.  Ko ne, apsolutno moze i bez.

Link to comment
Share on other sites

Jbg skupo i komplikovano ali vredi svaku paru ...

Inače moj pick je SVS 3000 u zatvorenoj kutiji koji može da se dobije za oko 1.300 € / kom ako se uzmu dva komada i malo se pregovara ...  nije malo ali nije ni tako strašno da se ne bi sanjalo :-)

Na USA tržištu je cena oko 1.080 $  sa porezom u Teksasu (8% je porez) čisto da vidite koliko je to tamo .

Moj preamp ima više paralelenih izlaza na koje bi montirao filtere i dalje vodio na subove ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, lalelala said:

Jbg skupo i komplikovano ali vredi svaku paru ...

Inače moj pick je SVS 3000 u zatvorenoj kutiji koji može da se dobije za oko 1.300 € / kom ako se uzmu dva komada i malo se pregovara ...  nije malo ali nije ni tako strašno da se ne bi sanjalo :-)

Na USA tržištu je cena oko 1.080 $  sa porezom u Teksasu (8% je porez) čisto da vidite koliko je to tamo .

Moj preamp ima više paralelenih izlaza na koje bi montirao filtere i dalje vodio na subove ...

 

 

Taj SVS ako sam dobro video kosta cca 1400€/kom tako da za kupovinu dvakom po ceni 1300€/kom bas i ne zvuci narocito  jeftino ali ako tebi odgovara, go fir it.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sonichammer said:

Taj SVS ako sam dobro video kosta cca 1400€/kom tako da za kupovinu dvakom po ceni 1300€/kom bas i ne zvuci narocito  jeftino ali ako tebi odgovara, go fOr it.

šta meni odgovara je drugi par rukava , ja sam samo rekao kako stoje stvari trenutno na našem legalnom tržištu ...

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, lalelala said:

ispod mog nick-a je ceo sistem ukratko ....EAR 868L sa E88CC Philips NOS lampama 

Kada se gleda sa telefona ne vide se takvi i slicni pokusaji egzibicionizma. :)

Ja bih se zalio Ljubi zbog toga.

Platis uredjaj a niko ne zna da ga imas. Jbt, pa to je kao da ga nemas... :D

Stvarno nije u redu . :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sonichammer said:

Kada se gleda sa telefona ne vide se takvi i slicni pokusaji egzibicionizma. :)

Ja bih se zalio Ljubi zbog toga.

Platis uredjaj a niko ne zna da ga imas. Jbt, pa to je kao da ga nemas... :D

Stvarno nije u redu . :)

 e jbg vidim da ja da nešto nije u redu :-) kad zastupnik ne vidi očigledno ...

 

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, lalelala said:

Jbg skupo i komplikovano ali vredi svaku paru ...

Inače moj pick je SVS 3000 u zatvorenoj kutiji koji može da se dobije za oko 1.300 € / kom ako se uzmu dva komada i malo se pregovara ...  nije malo ali nije ni tako strašno da se ne bi sanjalo :-)

Na USA tržištu je cena oko 1.080 $  sa porezom u Teksasu (8% je porez) čisto da vidite koliko je to tamo .

Moj preamp ima više paralelenih izlaza na koje bi montirao filtere i dalje vodio na subove ...

 

 

kakve filtere?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, patason said:

kakve filtere?

lma da se kupi " kutijica " koja to radi ... ima raznih opcija od jeftinijih ispod 100 $ pa do malo ozbiljnijih kao ova.

https://intl.jlaudio.com/home-audio-electronics-subwoofer-crossovers

Takođe miniDSP ima lepih rešenja na tu temu za pristojne novce i to tek treba proučavati ....

Link to comment
Share on other sites

Dosta argumenata govori u prilog tome da je dobro da sub bude prisutan u stereo postavci, a ipak kako kaže Delija, mali je procenat ljudi koji u svojim stereo sistemima koriste sub.
Postavlja se pitanje zašto je to talko?
Da li svesno ne želimo nešto što je bolje?
Zato što neki ne vole taj koncept zvuka, ja bih rađe slušao kvalitetnije regalske zvučnike, kao što su Aria 905 ili još bolje Sopra no1. Skuplji zvičnik sa jeftinim Nait 5si po meni će bolje da zvuči nego Supernait ili Parasound sa Chorom i Sub-om.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...