Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

Sve sam blize odluci da ostavim Parasound A21 za centralni zvucnik. 750W RMS u bridged modu na 8 ohm 8-)

Mislio sam da na centralnom nema bas toliki znacaj da bih tu zarobio 2k €, ali upravo sam probao i bogamiiii... :listen

Za zadnje kanale, naravno, nema nikakav znacaj bolje pojacalo od Anthem-a.

 

BTW, zao mi je sto retko ko ima priliku da cuje sub-ove u pravom svetlu i ima predrasude na osnovu losih i/ili lose integrisanih/podesenih sistema.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, gvlada said:

Сада се расправља да ли појачало и звучници боље свирају када раде пуни опсег или када су растерећени оног најнижег дела, најзахтевнијег по питању снаге и струје, те се тај део препусти компоненти која је управо и прављена за то. Да ли да се секу или дуплирају или допуњавају... данак неискуству...

 Ne, raspravlja se koliko se time dobija, a koliko se gubi skretnicom koja to sece. Ta skretnica nije idealna.

 Kazem, ja mislim da je to super resenje uz aktivne kutije, ali ako zvucnik ima i dalje svoju (pasivnu) skretnicu onda nisam pametan i mislim da treba cuti oba.

Link to comment
Share on other sites

  

30 minuta ranije, SUROKVL said:

 Bez zle namere, nisam, nažalost, imao priliku da čujem, ali "moji ljudi na terenu" se nisu baš pohvalno izjasnili o toj famoznoj integraciji subova kod tebe. Kažu, bez njih sistem svira odlično, mnogo bolje nego sa njima ^_^

 

Ljudi "na terenu", nazalost, nisu culi poslednjih nekoliko iteracija kada je Anthem room correction skroz izleteo iz price. Ni blizu. Najblize poslednjem stanju (ne i poslednje stanje) su culi samo @lalelala i @sondek. Niko vise. Zvucnici su se poprilicno "prosetali" u medjuvremenu.

Trebalo mi je malo vremena da prihvatim da ARC pravi sra*e za stereo i da moram skroz da promenim koncept.

Sada kada stigne Devialet - mislim da ce to biti kraj price... :listen

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

Nije toliko problem pojacalo, vec zvucnici. Njih treba rasteretiti i ujedno osloboditi negativnih i akustickih i mehanickih uticaja najnizih frekvencija.

 Nece @Sonichammer da se ljuti sto navodim njegovu robu na primer. Slusao sam sjajne Neat kutije gde je sve to akusticki odvojeno izolatorom izmedju prednje ploce i kutije (Neat Ultimatum). Ne mora da se razdvoji na pojacalu.

 Opet, kazem, nije problem aktivna skretnica, meni je problem aktivna, pa iza jos jedna pasivna. Samo ne mislim da je to uvek i nuzno bolje resenje.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, lalelala said:

Vidim da je i polemika oko toga da li su neki zvučnici pogodni za integraciju i bez skretnice , mislim da je @patason to spomenuo ... manje dvosistemske kutije imaju prirodan pad ka niskim učestanostima koji zaista može da se jako lepo uklopi sa subom uz korišćenje kontrola na samom subu i to zaista može da da lepe rezultate bez komplikovanja . E sad retke su takve kutije ...uglavnom svi proizvođači žele da iz male kutije impresioniraju kupce pa većina svira neki nabudženi bas (Dynaudio , PMC i još poneki ) kojem bi jako godilo da se odreže prema dole ...dakle nema univerzalnog recepta , sve je stvar promišljanja i uklapanja u budžet u prostor i želje ali i na kraju u mogućnosti ..

 Ja apsolutno mislim da sub moze da donese, mene samo muci ne skretnica, vec dve skretnice. Jedna u pojacalu druga u kutiji. Da je u pitanju aktivan sistem, bez skretnice u zvucniku razumeo bi, ovako.... eto, imam sumnju.

 Ne mislim da je ta dodatna skretnica toliki benefit, to sigurno - ne da bi kupio bez da bar probam da cujem oba resenja.

Link to comment
Share on other sites

Ako je aktivna skretnica u digitalnom domenu, kako je na Devialet-u ili na 99.99% AVR-ova i procesora i eksternih DSP-jeva, uticaj na koji ti mislis je minimizovan.

A takodje, kod analognih poput one u Parasound P5/P6 / HINT (6) ili JL Audio CR-1 - rekao bih da ljudi mnogo pametniji od tebe i mene znaju kako da rese te probleme. A pogotovo za JL Audio CR-1 se cela hi-end svita kune da je 100% transparentan. Ne bi bili ludi da pljunu 3k $ za nesto sto poje*e stereo zvucnike. Meni samo kod analognih smeta to sto im fali delay za front-ove, a bez toga je nemoguca 100% korektna integracija sa sub-ovima, osim ako nisu sub-ovi ispred stereo zvucnika, sto nikad nije slucaj.

Link to comment
Share on other sites

За Ваше мулти суб и више каналне потребе ICEpower као створен, погледати тачно која серија не знам овако напамет.
Можеш у звучнике, за суб, за амп... а више комада једва добацује споменутим ХиЕнд справама и њиховим ценама.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Sonichammer said:

Inace, ne vidim bas da je izbor pojacala presudan za integraciju subova. Pre ce to biti soba i sami zvucnici.

Jeste vrlo bitan zbog high-pass filtera. Naravno da je jako bitan i ostatak. Zato i nisam pazario miniDSP ili nesto tog ranga, nego 50 puta skuplji Devialet.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Sonichammer said:

Kada sam rekao “pojacalo” mislio sam na pojacivacki stepen, ne na periferiju.

To je tacno, naravno. Ali ovde ta "periferija" srecu kvari.

 

Konkretno, pokretacu teme je bitan i pojacavacki stepen jer je Onkyo vrlo slab po tom pitanju, a i "periferija".

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Delija said:

Ako je aktivna skretnica u digitalnom domenu, kako je na Devialet-u ili na 99.99% AVR-ova i procesora i eksternih DSP-jeva, uticaj na koji ti mislis je minimizovan.

A takodje, kod analognih poput one u Parasound P5/P6 / HINT (6) ili JL Audio CR-1 - rekao bih da ljudi mnogo pametniji od tebe i mene znaju kako da rese te probleme. A pogotovo za JL Audio CR-1 se cela hi-end svita kune da je 100% transparentan. Ne bi bili ludi da pljunu 3k $ za nesto sto poje*e stereo zvucnike. Meni samo kod analognih smeta to sto im fali delay za front-ove, a bez toga je nemoguca 100% korektna integracija sa sub-ovima, osim ako nisu sub-ovi ispred stereo zvucnika, sto nikad nije slucaj.

 Ajde ja tebe da pitam, da li ti stvarno mislis da taj Parasound ima "transparenta" high-pass filter koji:

  • Nema 100% nikakav zvucni potpis
  • Nema nikakav fazni pomeraj?

Nista ja ne zameram aktivnoj skretnici i aktivnim zvucnicima, pricam o varijanti high-pass filtera? Meni ovde, cak, potencijalno sub skretnica deluje kao bolji izbor, ako sub ima mogucnost phase korekcije.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Delija said:

  

 

Ljudi "na terenu", nazalost, nisu culi poslednjih nekoliko iteracija kada je Anthem room correction skroz izleteo iz price. Ni blizu. Najblize poslednjem stanju (ne i poslednje stanje) su culi samo @lalelala i @sondek. Niko vise. Zvucnici su se poprilicno "prosetali" u medjuvremenu.

Sada kada stigne Devialet 440 Pro - mislim da ce to biti kraj price... :listen

Otkud znaš ko su ljudi i kada su bili? :ph34r:

U svakom slučaju pozdravljam promene, pa makar i na bolje :D

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Delija said:

  

 

Ljudi "na terenu", nazalost, nisu culi poslednjih nekoliko iteracija kada je Anthem room correction skroz izleteo iz price. Ni blizu. Najblize poslednjem stanju (ne i poslednje stanje) su culi samo @lalelala i @sondek. Niko vise. Zvucnici su se poprilicno "prosetali" u medjuvremenu.

Sada kada stigne Devialet 440 Pro - mislim da ce to biti kraj price... :listen

Ma integrisano je savrseno sto se tice baseva nigde ni traga da tu rade odvojeno neki zvucnici vec baš itegrisano,tj.kao jedan.Tu u bassu i ne ocekujem nikakav napredak,niti bih tu ja nesto menjao.U srednjim i visokim bi i prizeljkivao i trebalo bi biti po svakoj logici.Dak je bolji,amp je bolji ...jedino sto se nikad ne zna to je kako ce se sve uklopiti zajedno.Ne pratim dovoljno pazljivo da li je isti amp kao Filipov,Ringetov ali ja bi svakako to uvek probao,zamolio kolegu , distributera...veliki su novci.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, SUROKVL said:

Otkud znaš ko su ljudi i kada su bili? :ph34r:

U svakom slučaju pozdravljam promene, pa makar i na bolje :D

Niko nije bio u iole skorije vreme osim pomenute dvojice. Filip i Zexx su bili previse odavno. Morace ponovo da svrate, definitivno.

I Toza, a pogotovo Nomi su bile previse odavno, iako nakon Filipa i Zexx-a. U odnosu na tadasnji sistem - razlika je velika.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ajde ja tebe da pitam, da li ti stvarno mislis da taj Parasound ima "transparenta" high-pass filter koji:

  • Nema 100% nikakav zvucni potpis
  • Nema nikakav fazni pomeraj?

Nista ja ne zameram aktivnoj skretnici i aktivnim zvucnicima, pricam o varijanti high-pass filtera? Meni ovde, cak, potencijalno sub skretnica deluje kao bolji izbor, ako sub ima mogucnost phase korekcije.

U rangu sistema u kojima se koristi (reda velicine max 6-7k evra) - nema dovoljno veliki negativan efekat.

Da mislim da je idealan, pazario bih njega, a ne skoro 10 puta skuplji Devialet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...