Jump to content


Meridian club


zeljko1974

Recommended Posts

Juce sam se registrovao,pa vec piskaram prvu svoju temo,no sta da se radi.Citam forum vec duzi niz godina, i malo mi je bilo cudno da ne postoji tema u podforumu Fan club o Meridian-u, proizvodjacu high end audio opreme.

Nikad nisam posedovao njihove uredjaje,ali kako citam po netu, predstavljaju sam vrh audio ponude koja nam dolazi sa ostrva.U jednom od clanaka sa procitao da je njihov prvi model 101 i 105 izbacen u etar sa ciljem da parira Naim-u.

 

1.JPG

Pa zatim ide serija 2xx  , tu ih je proslavio model cd plejera, da ne pricam kako bih to voleo da imam .....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serija 5xx nam dolazi u devedesetim godinama, po meni je to mozda i neki best buy, nije bas metuzalem od opreme,  a opet  nije ni preskupo....pratim cene, ima na KP cd  plejer iz  te serija i dva dac convertera....

2.JPG

Link to comment
Share on other sites

U Vox-u je bila prezentacija Karan 180 integralca, kada je vec poceo proizvodnju i otisao sam tamo da cujem sistem sa njim.

Izvor je bio Meridian 508 ( 24 bitni konvertor u playeru ), zvucnici tadasnji Dynaudio Confidence, velike podnostojece kutije, tada u klasicnom furniru spreda ( tada je ispod Confidence serije bila Audience, Focus serija jos nije postojala ).

Neko vreme se slusala muzika u toj konfiguraciji pa je player zamenjen i ubacen Electrocompaniet, njihov prvi model, top loading mehanizam.

Zvucnici i pojacalo su jasno prikazivali razlike u muzickoj prezentaciji ovih playera i meni je Meridian delovao kao aparat naturalne reprodukcije za razliku od Electrocompaniet hifa shmeka, sto mi se jako dopalo.

Od tada zelim imati neki njihov model iz te ili prethodne serije, za neobavezno / relaksirano slusanje muzike.

:D

Link to comment
Share on other sites

Slusao taj plejer,brutalno zvuci.

Meni su nedosanjan san bili njihovi aktivni zvucnici.Preamp i gramofon pored i sve je tu sto je potrebno za sreću.Ili streamer/dac sa VC za digitalce.Ima toga sad svega vrlo povoljno,nekako njihovi uređaji ne drze previse cenu u SH.Recimo ti zvucnici sa slike su se pojavljivali za 300-400€,a resena i pojacala koja su uparena sa zvucnicima.Predpostavljam da je skup servis razlog,a i sto je firma poznata po novim pristupima koji van njihovih sprava ne zazive dalje.Sve u svemu da se sklopi dobar sistem vintage sprava do 1000-1500€.

Njihova nova aktiva je verujem jako zanimljiva,sa Dsp korekcijama u digitalnom domenu.Lepo bi bilo da neko napise nesto o njihovim savremenim spravama.Uvek su mi bili firma ispred vremena.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sondek said:

Slusao taj plejer,brutalno zvuci.

Meni su nedosanjan san bili njihovi aktivni zvucnici.Preamp i gramofon pored i sve je tu sto je potrebno za sreću.Ili streamer/dac sa VC za digitalce.Ima toga sad svega vrlo povoljno,nekako njihovi uređaji ne drze previse cenu u SH.Recimo ti zvucnici sa slike su se pojavljivali za 300-400€,a resena i pojacala koja su uparena sa zvucnicima.Predpostavljam da je skup servis razlog,a i sto je firma poznata po novim pristupima koji van njihovih sprava ne zazive dalje.Sve u svemu da se sklopi dobar sistem vintage sprava do 1000-1500€.

Njihova nova aktiva je verujem jako zanimljiva,sa Dsp korekcijama u digitalnom domenu.Lepo bi bilo da neko napise nesto o njihovim savremenim spravama.Uvek su mi bili firma ispred vremena.

U pravu ste,uvek su ispred vremena.Znam da su starije serija zvucnika i njihove komponente tj drajvere,ugradjivalu sve od Kef-a ....za novije nisam siguran.Moguce da su sami ovladali proizvodnjom samih drajvera.

Ima na njuskalu njihova aktiva, bas ti zvucnici sa slike, mislim da je cene blize 1000e.....

U svakom slucaju,uvek su nudili drugaciji pristup slusanju muzike,iz nekog svog ugla,I opstali dugo godina u surovom okruzenju, gde konkurencija ne prasta pogresne korake, preziveli vreme tranzicije, tj prebacivanje proizvodnje u Kinu, vidimo iz primera mnogih proizvodjaca sa ostrva koji su clanovi IAG grupacije.

Meridian je ipak ostao veran svojim korenima, to treba postovati u danasnjem vremenu.

Njihova prica me neodoljiv podseca na skotski Linn.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao osamdeset neke kombinaciju Meridia 101b   sa mc/mm sekcijom i aktivne zvucnike Merdian M2.

Nije to tako lose bilo.Imao sam losu sobu gde  i nisam imao dovoljno niskih tonova ali sam nosio kod prijatelja gde ga ih bilo.Tu kombinaciju sam kupio u Skoplju i mislim da sam je platio pko 2200dm.

Kasnije sam prodao/menjao  u Beograd negde blizu bioskopa Partizan kod z.stanice.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva tema, hvala @zeljko1974 što si je pokrenuo :)

Meni su takođe zanimljivi njihovi cd playeri, video sam da se jedan prodaje preko KP trenutno, ali sam takođe video na zvaničnom internet sajtu Meridian-a da više ne proizvode cd pleyere... Da li je neko možda zna koja je poslednja serija njihovih cd playera? Da li zvučno mogu da pariraju Naimu?

Pozdrav svima! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, NL. said:

Zanimljiva tema, hvala @zeljko1974 što si je pokrenuo :)

Meni su takođe zanimljivi njihovi cd playeri, video sam da se jedan prodaje preko KP trenutno, ali sam takođe video na zvaničnom internet sajtu Meridian-a da više ne proizvode cd pleyere... Da li je neko možda zna koja je poslednja serija njihovih cd playera? Da li zvučno mogu da pariraju Naimu?

Pozdrav svima! 

 

 

Nema na cemu.....bilo bi interesantno da ostali clanovi foruma prenesu svoja iskustva sa ovim ,barem za mene, zanimljiv brendom sa ostrva.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...