Jump to content


Saving the world from Ordinary


anubisgrau

Recommended Posts

17 minuta ranije, Sonichammer said:

I to je to? Jedan :nono i idemo dalje?

Nista kazna za veedjanje i krsenje pravila foruma?

Jos ga i molis da pripazi na recnik.. :eek:

Pa nije sustina u recniku nego u prostackom stavu i cinjenici da se to tolerise non stop.

Da li je to znak da i ostali mogu tako da se ponasaju?

 Ukratko:

- Prostacluci se ne brisu, kad se neko sam istrci sa ovime. Ovo je @Ljuba par puta uradio i meni se svidja - da svi vide. Nije nikog konkretno uvredio, samo je recnik bio neprimeren, pa ostavljamo u nadi da korisnika bude sramota - i ubuduce pripazi.

- Ne molim vec upozoravam, isto kao sto i tebe vise puta upozoravam. Trudimo se da ne odstranjujemo bas clanove brzo, tj. da prvo damo usmene opomene. Ako posle opomene neko nastavi, onda idemo na sankcije.

19 minuta ranije, anubisgrau said:

PS. da li se razmišlja o tome da se poznati i registrovani biznismeni odvoje u poseban deo foruma tako da neće moći da troluju i spamuju gde im se ćefne?  barem oni kontroverzni u smislu forumskog ponašanja. hvala.

 Registrovani prodavci su "oznaceni" za sve. Time je svima jasno i da imaju dosta iskustva i da njihovi saveti za neke stvari imaju biti merodavni - i da su u sukobu interesa za neke druge teme. Zato te oznake i postoje.

 

 Jasno je meni da se vas dvojica ne volite, pa cu sad da obojici ostavim jos po jedan komentar - da svi ostali to vide. Posle ovoga batalite obojica komentare oko nacina moderacije. Ja ne volim da lepom warninge i banove, ali mogu. Nemam ceo dan da visim na forumu i nemam nikakvu zelju da vas mirim. Posle ovog komentara necu tolerisati dalje izjave u ovoj temi, a koje su nastavljanje na ovu raspravu.

 Ako se nekome ne svidja moj stil, obojica imate pravo da pisete lepo Ljubi, on je admin i gazda na kucu, pa lepo se zalite.

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ako se nekome ne svidja moj stil, obojica imate pravo da pisete lepo Ljubi, on je admin i gazda na kucu, pa lepo se zalite.

 

Ja sam se vec izvinio i tebi i svima koji to zasluzuju, nemam sta da dodam ni na to ni na ovo sto si napisao.

Cak podrzavam i odluku da se ne brise, sem off topica koji na ovoj temi traje vec nekoliko strana.

S obzirom da se nece brisati, samo bih hteo da dodam da je naravno, a šta bi drugo moglo biti, laž da sam banovan na Romyjevom forumu, naprotiv, nikada nisam bio ni banovan ni kažnjavan tamo. Što se tiče takozvanog diyaudio.rs foruma, tamo mi je ukinut nalog na lični zahtev, pošto sam prethodno bio nepravedno suspendovan na 7 dana kao pretnja za biznis vlasnika foruma koji je tada u pripremi. 

 

Toliko, over & out.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, nkrgovic said:

 Ukratko:

- Prostacluci se ne brisu, kad se neko sam istrci sa ovime. Ovo je @Ljuba par puta uradio i meni se svidja - da svi vide.
Ako posle opomene neko nastavi, onda idemo na sankcije.

 

 Posle ovoga batalite obojica komentare oko nacina moderacije.
Posle ovog komentara necu tolerisati dalje izjave u ovoj temi, a koje su nastavljanje na ovu raspravu.

Sta de desava kad neko uprkos upozorenju , kao sto je sada slucaj sa postom iznad, nastavi sa polemikom na istu temu?

Samo da potsetim, ja sam za takve stvari dobijao i warning i ban. Da li su pravila za sve ista? Iskreno se nadam da jesu..

Nije primedba, nije ni komentar. 
Samo pitanje da nam svima bude jasnije.

Link to comment
Share on other sites

meni se upravo dopada dual-concentric fazon.
Tiha patnja mi je i dalje PHY pokojnog Bernard Salabert-a. Nisam ih u životu čuo ali su mi svakako na "bucket list".
http://www.phy-hp.com/
Pre mnogo godina jedno nedelju dana slusao sam na pozajmici Ocelia Tilia zvucnike, napravljene od tankog spera sa PHY wide range i piezo visokim sa . PHY ima interesantan makro ton, nikad nisam cuo bolje tonalno izbalansiran wide range. Bronzana korpa, papir, srebro, alnico... Ne svira brzo i detaljno kao Lowther, ali je bolje tonski izbalansiran, nista ne bode usi, ima i basa. Nije za svakoga, disperzija visokih je uska, nije za glasnije slusanje, to je za audiofile koje tonske kvalitete stavljaju na prvo mesto.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pa oni sto samo gledaju "utegnut" "bas", da sistem "crta" "scenu", "leprsavi" visoki itd itd :unsure:
Jeste. Svako sebi definise skup prioriteta i kompromisa koje prihvata, u odnosu na svoju referencu. Mnogi imaju cak i referencu pogresnu.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Evo da skratimo celu raspravu...
Zvučnici su kod mene
Veran Stanojević ISTER
Hajduk Veljka ideo br1
11306 Grocka
Dođete poslušate i onda presudite, moćže da se napravi identičan par sa identičnim parametrima.
Sve je izmereno i postoje podaci... Koga interesuje neka izvoli!

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, ister said:

Evo da skratimo celu raspravu...
Zvučnici su kod mene
Veran Stanojević ISTER
Hajduk Veljka ideo br1
11306 Grocka
Dođete poslušate i onda presudite, moćže da se napravi identičan par sa identičnim parametrima.
Sve je izmereno i postoje podaci... Koga interesuje neka izvoli!

“Raspravu” iako je nije ni bilo, skratio je nkrgovic :D

Super sto imas te zvucnike! Daj neki komentar o zvuku, sa kojim pojacalom slusas? Imao si, cini mi se, neke Solajine lampe?

Koliko kostaju ti zvucnici?

Link to comment
Share on other sites

Evo da skratimo celu raspravu...
Zvučnici su kod mene
Veran Stanojević ISTER
Hajduk Veljka ideo br1
11306 Grocka
Dođete poslušate i onda presudite, moćže da se napravi identičan par sa identičnim parametrima.
Sve je izmereno i postoje podaci... Koga interesuje neka izvoli!
Vrlo rado, kad budem u Bg kontaktiracu te da se dogovorimo.
Link to comment
Share on other sites

to sto su pro serija znaci da su ovi JBL samo bolji nego da su za sobu, i normalnije cene jer novac nije bacan na furnir i slicno.

 

ne znam ovaj model ali su u pitanju dobro poznati drajveri. sem sto je jasno da uz ovo mora sub, sumnjam da iz ove horne izlazi bilo sta bitno ispod 100hz. ili grešim?

 

šteta što željkor nije više na ovom forumu, on bi znao 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ister said:

Ja ih slušam svaki dan... I odlične su ... Izvolite.

 

 

Hvala na pozivu, trudiću se da dođem što pre.

Imam tehničko pitanje. Možda mi je promaklo slično rešenje kod drugih proizvođača a možda je i inovacija: kakva je uloga whizzer conea kada je vaš drajver dual concentric. Naime whizzer cone koriste klasični breitbanderi, jedinični drajveri koji pokušavaju da izguraju što veći raspon bez drugih drajvera u sistemu, da bi nadomestili neodstatke u gornjem spektru ali uz nedostatak u vidu dodatnih koloracija zbog rezonancije ovog dela. Zar odvojeni visokotonac nije dovoljan?

 

Hvala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2.2.2020. at 17:00, nackom said:

Joj ljudi, ala iskomplikovaste.
Juce sam od dvoje ljudi cuo utiske, ljudi kojima verujem i iskusni su. Zvuci odlicno.
Sto se tice jeste ili nije standardizovano - nije. Moda nije ni namera, nego hteli ljudi da naprave samo drajvere, a od tih drajvera zvucnike. Verovatno su i samo svesni da to mozda nije komercijalno najbolji poduhvat. Ali vlasnik tih kutija presrecan.



Sent from my iPhone using 

Ja sam i više nego srećan. Komercijala... Možda nekada.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Sonichammer said:

“Raspravu” iako je nije ni bilo, skratio je nkrgovic :D

Super sto imas te zvucnike! Daj neki komentar o zvuku, sa kojim pojacalom slusas? Imao si, cini mi se, neke Solajine lampe?

Koliko kostaju ti zvucnici?

Imam i dalje SA MIRADA, phono preamp SA-PH1, Technics SL-M1. Zvuk... To ćeš drug moj sam da proceniš. Dođeš čuješ i kaźeš dopada mi se ili ne. Cena... Nisam imao za slične 15k€ pa sam se upistio u ovo sa čime sam, ne zadovoljan nego ne mogu ti opisati. Uostalom znaš me.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, prophet said:
12 sati ranije, ister said:
Evo da skratimo celu raspravu...
Zvučnici su kod mene
Veran Stanojević ISTER
Hajduk Veljka ideo br1
11306 Grocka
Dođete poslušate i onda presudite, moćže da se napravi identičan par sa identičnim parametrima.
Sve je izmereno i postoje podaci... Koga interesuje neka izvoli!

Vrlo rado, kad budem u Bg kontaktiracu te da se dogovorimo.

 

6 sati ranije, anubisgrau said:

 

Hvala na pozivu, trudiću se da dođem što pre.

Imam tehničko pitanje. Možda mi je promaklo slično rešenje kod drugih proizvođača a možda je i inovacija: kakva je uloga whizzer conea kada je vaš drajver dual concentric. Naime whizzer cone koriste klasični breitbanderi, jedinični drajveri koji pokušavaju da izguraju što veći raspon bez drugih drajvera u sistemu, da bi nadomestili neodstatke u gornjem spektru ali uz nedostatak u vidu dodatnih koloracija zbog rezonancije ovog dela. Zar odvojeni visokotonac nije dovoljan?

 

Hvala.

 

 

Kako konstruktor kaže ovo bi bilo ukratko objašnjenje.
Ni jedan full range zvučnik nije sposoban da izgura najviši fr.spektar i potreban mu je super twiter. Mi smo ga smestili baš u sam zvučnik da bi izbegli fazni pomak, koji bi nastao njegovim smeštanjem na neko drugo mesto,van drajvera. Uloga whizzera nije ta, o kojoj piše sva literatura ,već nešto sasvim drugo, mi smo empirijski došli do tih saznanja.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, ister said:

Uloga whizzera nije ta, o kojoj piše sva literatura ,već nešto sasvim drugo, mi smo empirijski došli do tih saznanja.

drago mi je da se i na ovim prostorima još neko udubio u ulogu whizzer cone-a.

Koliko znam, @Majda se bavio sa uticajem whizzera ne samo na frekventni opseg nego i na hmmm....

"polarnu karakteristiku"/direktivnost ovakvih drajvera.

Moja malenkost dok je imala Lowter full rangere se takođe zanimala sa ovom problematikom.

Nisam "šišao" originalni whizzer ali sam sa njegovim produživanjem sa dodatnim papirnim levkom razne dužine/geometrije/sa-/bez nareckanih krajeva kao i sa dampiranjem prostora između whizzera i membrane zvučnika dobijao raznorazne promene po tom pitanju.

Čestitke na istrajnosti i doslednosti po ovom pitanju, ja ih očigledno nisam imao u tom vreme!

52 minuta ranije, ister said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2.2.2020. at 17:06, prophet said:

To je najvažnije. Drago mi je zbog toga.

 

On 2.2.2020. at 17:06, prophet said:

Vidite [mention=43501]Srecko[/mention] slažem se sa vama da u zavisnosti od poslovnog modela treba odabrati i odgovarajuću strategiju. Ukoliko se želi ići u masovnu proizvodnju na osnovu sopstvenih zvučničkih jedinica svakako treba pribaviti odgovarajuće sertifikate.

Sa druge strane, ovo o čemu govorite, kupovina pa potom eventualna prodaja. Odgovorno tvrdim da 99.99999% uređaja gubi svoju vrednost onog momenta kada napusti prodavnicu. Zbog toga čvrsto zastupam stav da uređaje treba kupovati na osnovu slušnog testa. Treba ih kupovati radi ličnog užitka, ne kao statusni simbol, kao simbol pripadnosti nekoj grupi ljudi...ili da bi vam neko zavideo.

Sigurno znate šta je to konfekcija. Isto tako znate da postoje vrhunski majstori koji šiju odela po meri, izrađuju cipele po meri... To bi bila custom izrada. I naravno, postoje dobri majstori i oni malo manje dobri.

 

 

 

Na blogu i piše da su kutije Custom  Made. Pravljeno za uživanje .. Kao statusni simbol,  nije pravljeno zbog toga a što se tiče majstora tu se slažem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...