Jump to content


Pitanja, pitanja,pitanja.....


Jovam M

Recommended Posts

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izvinite sto se kasno ukljucujem povodom peska za Macke,  nisu svi isti niti su svi pod tim imenom zaista pesak.

Drugarica koja ima macora mi je pookazala par sorti, od nekog jako cistog do neceg sto samo izgleda kao pesak a u stvari je neka vestacka masa iako na dzakcetu pise "pesak..."

Kad kupujete pesak pitajte druga mackara, on ce znati da Vas uputi   :D

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Peter said:

Ne znam.Mozda bi i lepo svirali na zidnom nosacu.Obicno se prave podni stalci pa onda mozes da se igras sa pozicioniranjem.I kompresiona kutija voli da je odmaknuta od zida a kamoli bass reflex koji ima "rupu" pozadi.Sta ako sledece godine prodas te kutije sto sad kupis i pazaris neke koje su bas reflex sa "busom" pozadi ? Opet moras da pravis stalke.Ja sam moje pravio od oplemenjene iverice za 40 eura.Ovo za 95 je vise nego duplo skuplje.A zasto bas Canton ? Pa Canton Karat je jako ozbiljna serija a malo kosta.Opet kazem,moras TI da ih cujes i TEBI da se svidi.Ako se tebi vise svidi JBL ili B & O,uzmi njih.Nista ali Nista bez slusanja.Moras da sednes u auto i da odes da poslusas nekoliko tebi najinteresantnijih modela.

Prosle godine sam ja bio na tim "slatkim mukama" - menjao sam svoje kutije.Bio sam 95 % siguran da cu kupiti JBL iz L serije.Necu da napisem model da se neko ne naljuti.Stavio sam novac u dzep i otisao da ih cujem.Kad je covek pustio prvu pesmu,vec onda sam se razocarao.Sanjaris o njima godinama i kad ih cujes,prc.Nije to-to. I onda nadjem nesto bolje,lepse,mladje i jeftinije.Lutao sam po BG i PA par dana ali sam nasao ono sto mi treba i to od vlasnika a ne od nakupca. Puko sam 50-ak eura benzina ali sam dobio ono sto sam zeleo.

Ako vec planiras da probijes budzet,eno ti dobre kutije a pristupacne : 

https://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-SC-760-59409283-oglas.htm?filter_id=110419535

https://www.kupujemprodajem.com/JBL-L26-Decade-59354739-oglas.htm?filter_id=110419535

ima i Pioneer HPM.

Covece..vratio si me sa ovim Onkyo-om u neka prosla vremena. Moj stric ih je imao, secam se zvuka.....ove valja ispitati i poslusati.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Kuršum said:

A idi sa čuješ i taj L-26...

Nemoj da ideš da slušaš primerak sa linka koji ti je ostavljen, jer bas driveri sva je prilika nisu originalni ili je menjana kalota na njima. Kod originala nije ispupčena. Sad pogledah slike lepo, a na sugestiju kolege sa foruma. Nisam ni obratio pažnju prethodno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kuršum said:

Nemoj da ideš da slušaš primerak sa linka koji ti je ostavljen, jer bas driveri sva je prilika nisu originalni ili je menjana kalota na njima. Kod originala nije ispupčena. Sad pogledah slike lepo, a na sugestiju kolege sa foruma. Nisam ni obratio pažnju prethodno.

Da, sada sam i ja to video.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nisam S80 slušao, jesam S60 i S75, što su malo više vintage varijante. Meni se to svidelo, ali ne bih mogao da ti dam adekvatno poređenje. Najbolje da poslušaš. Aca koji ih prodaje živi kod Taša koliko se sećam. 

p.s. te novije varijante Sonaba nisu nešto, koliko znam.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Kuršum said:

Nisam S80 slušao, jesam S60 i S75, što su malo više vintage varijante. Meni se to svidelo, ali ne bih mogao da ti dam adekvatno poređenje. Najbolje da poslušaš. Aca koji ih prodaje živi kod Taša koliko se sećam. 

p.s. te novije varijante Sonaba nisu nešto, koliko znam.

E super, onda mi je u kraju....za Sonab sam i ja nesto slicno cuo, mada sam nalazio ovde poneku rec hvala. U svakom slucaju su mi oni Cantoni i Onkyo prvi na listi za slusanje.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Krca44 said:

Za pocetak mozes i obicne kablove kakvi su nekad isli uz tehniku.  Nesto bolji bi bili Mogami za interkonekt i nesto po zelji za zvucnike, bakarni licnasti, ne mora veliki promer 1,5mm2 do 2mm plafon,  neki Van Damme ili bilo sta tog tipa

Ok...a gde se ovi malo bolji, navedeni, mogu pazariti?

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, alI_Zée said:

Шта би са грамофоном?

Pa nista, ostao je onaj dogovor oko razmene, 280-ka, u narednih desetak dana cemo i to realizovati. Nego, kad vec spomenu gramofon, s obzirom da sam ja , kako jedna moja drugarica kaze - mrtva devica- , pa moram da sagledam nesto iz 100 uglova, gde je najbolje odneti gramofon na proveru? U sustini hteo bih da znam servisna mesta , za ne daj Boze. Cuo sam za nekog gospodina u Hilandarskoj ulici, kazu da je zaljubljenik u gram i njihov poznavalac.

Link to comment
Share on other sites

Mogami mozes naci preko KP, mislim da ima radnja u Zemunu koja prodaje raznu tehniku od ozvucenja do studijske i nesto malo Hi Fija,  oni su imali Mogami.

Van Damme imam link za nabavku od preko, dacu ti na kraju ali misilm da mozes poceti sa bilo kojim bakarnim licnastim kablom bilo koje firme,  mozes da vidis recimo Van Den Hul u Koratu

Ovo je standardni izbor ( da tako kazem ) i za pocetak vise nego dobar, lovu je mislim bolje spucatu u tehniku,  mozda je ovo jeres al' kablovi su ti sad na pocetku zadnja stvar.

https://www.ebay.com/itm/New-Van-Damme-Hi-Fi-Series-LC-OFC-2x-2-5mm-Speaker-Cable-1m-Unterminated/122696474681?epid=1839593941&hash=item1c9147a039:g:TSYAAOSwqYdZfjt4

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Krca44 said:

Mogami mozes naci preko KP, mislim da ima radnja u Zemunu koja prodaje raznu tehniku od ozvucenja do studijske i nesto malo Hi Fija,  oni su imali Mogami.

Van Damme imam link za nabavku od preko, dacu ti na kraju ali misilm da mozes poceti sa bilo kojim bakarnim licnastim kablom bilo koje firme,  mozes da vidis recimo Van Den Hul u Koratu

Ovo je standardni izbor ( da tako kazem ) i za pocetak vise nego dobar, lovu je mislim bolje spucatu u tehniku,  mozda je ovo jeres al' kablovi su ti sad na pocetku zadnja stvar.

https://www.ebay.com/itm/New-Van-Damme-Hi-Fi-Series-LC-OFC-2x-2-5mm-Speaker-Cable-1m-Unterminated/122696474681?epid=1839593941&hash=item1c9147a039:g:TSYAAOSwqYdZfjt4

Za mene nije svakako jeres, s obzirom da budzet, a i nema smisla sad na pocetku da izigravam nekog pametnjakovica sa detiljima. Nekako zelim postepeno da udjem u celu pricu, a vi ste mi ovde jedini koji mi mozete pomoci. Tako da hvala na svim ovim informacijama.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Jovam M said:

(....) gde je najbolje odneti gramofon na proveru? (....)

gramofon ćeš proveriti sam. Gram mora biti ispravan tako da i kljakava baba može lako da ga koristi.

Što se daljeg testiranja i eventualnog servisiranja tiče, ja bih uvek i svima preporučio ovu alI_Zée cicu ali ona baš i ne voli Thorense, možda ti minira gram iz čistog zezanja 

I, šta je bilo sa zvučnicom na gramu? Je l' iole ispravna?

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Bujodrag said:

gramofon ćeš proveriti sam. Gram mora biti ispravan tako da i kljakava baba može lako da ga koristi.

Što se daljeg testiranja i eventualnog servisiranja tiče, ja bih uvek i svima preporučio ovu alI_Zée cicu ali ona baš i ne voli Thorense, možda ti minira gram iz čistog zezanja 

I, šta je bilo sa zvučnicom na gramu? Je l' iole ispravna?

Navodno jeste , igla novija. Zvucnica Stanton 500

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Bujodrag said:

gramofon ćeš proveriti sam. Gram mora biti ispravan tako da i kljakava baba može lako da ga koristi.

Što se daljeg testiranja i eventualnog servisiranja tiče, ja bih uvek i svima preporučio ovu alI_Zée cicu ali ona baš i ne voli Thorense, možda ti minira gram iz čistog zezanja 

I, šta je bilo sa zvučnicom na gramu? Je l' iole ispravna?

A moze da ide i bez nje, onda je cifra 100 e.

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Jovam M said:

Navodno jeste , igla novija. Zvucnica Stanton 500

Ako je tako,ostavi je prodavcu.Za 30-35 kupi AT 95 e i resio si problem.Ja ih imam obe i na istom gramofonu u istom sistemu AT osetno bolje svira od Stantona a i znas da imas novu zvucnicu i novu iglu.

Kablovi  nisu problem. Ima ih i na oglasima i po prodavnicama da biras do mile volje.

Idi juri kutije.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Peter said:

Ako je tako,ostavi je prodavcu.Za 30-35 kupi AT 95 e i resio si problem.Ja ih imam obe i na istom gramofonu u istom sistemu AT osetno bolje svira od Stantona a i znas da imas novu zvucnicu i novu iglu.

Kablovi  nisu problem. Ima ih i na oglasima i po prodavnicama da biras do mile volje.

Idi juri kutije.

Ma da, tako cu i uraditi. Prvo kutije, pa cemo onda da biramo pojacalo.

Sto se kutija tice....., covek pusti, meni ok zvuci, otvori kutiju mogu do prekosutra da gledam. Jel moze njihovo stanje nekom aparaturom na licu mesta da se provere ( ne mislim na ocigledne bagove u zvuku i fizicko stanje).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...