Jump to content


Pitanja, pitanja,pitanja.....


Jovam M

Recommended Posts

3 minuta ranije, Jovam M said:

Ma da, tako cu i uraditi. Prvo kutije, pa cemo onda da biramo pojacalo.

Sto se kutija tice....., covek pusti, meni ok zvuci, otvori kutiju mogu do prekosutra da gledam. Jel moze njihovo stanje nekom aparaturom na licu mesta da se provere ( ne mislim na ocigledne bagove u zvuku i fizicko stanje).

Ja mislim da merenjima uz pomoc unimera ne moze.Ako gresim,neka me neko ispravi.Slusaj ih.Obrati paznju dali svi drajveri sviraju.Nabijes uvo u visokotonac pa onda u srednjotonac .... i tako redom.Pusti posebno levi kanal pa posebno desni pa zajedno.Gledaj vesanja,eventualna ulubljenja,ostecenja,ne strucne opreavke,estetiku,prodavca posebno !!!

A sta ako prodavac nece da ti otvori kutiju ? Ja ti moje ne bih otvarao a garantovao bih za njih 100 %.Sta u tom slucaju ? Odustanes od kutija a one savrsene,prodavac maximalno korektan i jos ih prodaje povoljno.

Lutrija je to moj druze ali opet ne kupujes nesto od 2000-3000 eura.Ako one ocuvano izgledaju i lepo sviraju - to je to.Posle toga se samo o ceni prica.

Mozes ih odneti u servis,sto je mozda i najbolje resenje ako se prodavac slozi,pa da ih ozbiljan serviser otvori i pregleda.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 215
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Retko ko će dopustiti da se zvučna kutija otvara, pogotovo ako stvarno nikad nije otvarana. Tu se odmah deformišu ili pocepaju one dihtung trake ispod drajvera gde naleže na kutiju.

Treba detaljno pogledati da li se vidi na šrafovima što drže drajvere da li su odvrtani i na vešanju i kaloti da li je menjano nešto.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, alI_Zée said:

Или мање буксни.

Buksne odavno nisu za mene. A testirao sam, temeljno, i ulje. Zabavno je ali....šta znam, omatorio sam.

 

Enivejz, da ispravim ono što sam nalupetao:

5 sati ranije, Jovam M said:

Navodno jeste , igla novija. Zvucnica Stanton 500

Dakle, zvučnicu ceni 20 evra.

Nije to suluda cena ako je iole nova.

No, koliko se sećam, te Stanton zvučnice koje sam ja davno koristio su imale oznaku 500E, valjda E od eliptical. A mislim da su postojale i baš jeftine sferične a i neke ozbiljnije eliptične igle. One 500E koje sam ja kupovao su bile samo jeftine. Bila neka radnja ovde kod mene, nekom ulicom preme Zvezdari, 65ica, ali ne sećam se više gde.

Sve u svemu, da sam na tvom mestu (a nisam) ne bih uzeo Stantona za 20 evra nego dodao još 15 i kupio AT 95, novu, od Tome ili ko god ih prodaje u BG (mislim da sam video da ih neko prodaje naKP).

 

Link to comment
Share on other sites

Sem Tome na KP prodaje White&Brown, naruci se i stigne nova, malo se ceka.

Te Stantonke su diskofilske zvucnice, mislim dobre su za diskace, ja bih rado jednu imao jednog dana.

Znaci dobre za Stuntovanje kao kaskaderi  :D  , neko voli da se zaleti i padne sa mosta al' moze i za djuskanje   :banana

Link to comment
Share on other sites

Nisu samo za diskaće :rolleyes: Stariji audiofili ih vole a i ja sam ih, kao klinac gotivio. Moj basista, petnaest godina stariji od mene, ima veliku kolekciju ploča i Thorens TD 160. I baš sam mu ja podešavao novu Stanton 500X. Predlagao sam mu da kupi neku drugu, AT ili šta god,  ali on je rekao NE! Hteo je baš tu. Inače, nije loša originalna ručka na Thorensu ali je suluda :D 

 

E, mislim da jeste taj White&Brown. ali ne znam ništa o njemu. To j' neki novi?

 

Link to comment
Share on other sites

W&B je od pre par godina, kupio sam kod njega Ortofon 2M Blue, Technics Rucku i jos gomilu sitnica. Sve origjinale,  Technics delovi oridji,  on to nabavi od nekog preko,  ok je al nista ne zna, nije kao Toma, samo preprodavac, ne mora za skupe stvari avans, tako da je ok.

Stanton eto i ja bi jednu,  meni se svidja i onaj Shure 95,  ima nas taki'   :)

Link to comment
Share on other sites

Ih a Stanton 881  sto bih to voleo da cujem.... mislim da je ima forumski kolega,  dobra   :)

Sony X55 MC kazu da imaju motor po uzoru na EMT a imao je Sony i neke specificne MC kojima je ladno mogla da se zameni igla !

Meni su te Vintage zvucnice vrlo zanimljive,  nesto trazim neki bolji Elac,  pise se svasta pozitivno o njima a znam da su imali saradnju sa Shure-om.... e da li je slican zvuk to ne znam,  nadam se da ce mi u buducnosti dopasti ruku neki jaci model  

Na KP i dalje ima AKG P8 Supernova, neotpakovana al' je cifra 250eu,  VDHII vrh.....uhhhhhhh..... gde je baba zakopala cup sa zlatom  ???

:D

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Bujodrag said:

(....)

Sve u svemu, da sam na tvom mestu (a nisam) ne bih uzeo Stantona za 20 evra nego dodao još 15 i kupio AT 95, novu, od Tome ili ko god ih prodaje u BG (mislim da sam video da ih neko prodaje naKP).

Ili, kad već menjaš svoju robu za gram, jedan na jedan, uzmi gram sa Stanton glavom, slušaj tako, navikni se malo pa će kasniji izbor i nabavka neke druge zvučnice biti precizniji i smisleniji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...